Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Martina46
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 222
Registrován: pát kvě 09, 2014 5:09
Zařízení: Lumia 550

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Martina46 »

skusim.
insider tam mam, ale ten mi tiez nechce aktualizovat.
hard reset nie je obnova vyrobnych nastaveni, ze?
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od AIKON »

Jo je to obnova továrního nastavení, hlavně po přihlášení musíš dát čistý start, nesmíš obnovovat zálohu, pak to šlape hezky.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

Nejsem si úplně jistej, jestli je vhodné zkoušet technical preview, když se ptáš na rozdíl mezi HR a obnovou továrního nastavení, ale tak každýmu jeho Poděbrady.
blanicky
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: pát zář 27, 2013 13:04
Zařízení: Lumia 820

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od blanicky »

Zajímalo by mě jak se MS popere s českou Cortanou a případně hlasovým ovládáním navigace. Pořád mi nejde do hlavy proč už není čeština dávno zahrnutá když třeba app Voice translator česky hlasově ovládat jde [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH][SMILING FACE WITH OPEN MOUTH][SMILING FACE WITH OPEN MOUTH][SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

Třeba protože jsme sakra malej trh? Protože je čeština jedna z nejsložitějších jazyků na světě a implementace by se nevyplatila?

A vůbec nevím, kde bereš jistotu, že Cortana někdy bude umět česky. Možná jo, ale to už budou auta lítat.
Martina46
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 222
Registrován: pát kvě 09, 2014 5:09
Zařízení: Lumia 550

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Martina46 »

smetycz, v pohode, je to zalozny telefon a pravda, ze som z mnohych veci mimo, ale toto hadam zvladnem :)

ok, HR prebieha, zo zalohy sa neda - nemoze obnovit ani neskor? neskusala som, vzdy som davala hned obnovovat. takto vlastne musim vsetko instalovat nanovo....
blanicky
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: pát zář 27, 2013 13:04
Zařízení: Lumia 820

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od blanicky »

Google mapy jdou ovládat česky už dávno a že je Čechů málo je nesmysl když i daleko menší tvůrci app češtinu rozchodit dokážou.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

Nechceš srovnávat Google mapy s Cortanou, že ne?

Google Now je taky jenom v angličtině, pokud vím.
blanicky
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: pát zář 27, 2013 13:04
Zařízení: Lumia 820

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od blanicky »

To nechci, wp sířím kde můžu a je to prostě škoda že nemůžeme využít všech služeb naplno v češtině. A jestli jednou budeme nuceni zavrhnout wp, tak budu mezi posledními. Čeština je to poslední co mi na wp fakt chybí :-) takže už dost dohadů, myslím to jen a jen dobře. :D
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SirTom »

Teď jsem přišel na jednu věc, dejte si pozor po instalaci W10 nebylo zaputé automatické nahrávání fotek na OneDrive. Možná proto, že nastavení se přesunulo do aplikace OneDrive.
Teď teprve jsem si toho všiml. Člověk tu zálohu tak nějak bere už automaticky :), tak si dejte bacha ať nepřijdete o fotky při případném návratu na 8.1.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od AIKON »

Martina46 - tak znovu - NESMÍŠ POUŽÍVAT OBNOVENÍ ZE ZÁLOHY - všechno musíš instalovat nově ručně jinak ti to bude blbnout.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od AIKON »

SirTom jj to už se tu probíralo před týdnem.
xxxdvorixxx
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: čtv říj 16, 2008 10:28
Zařízení: iPhone 5S / Macbook Pro / Lumia 930

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od xxxdvorixxx »

Na Lumii 920 je chod posledního buildu použitelný (update na používané 8.1, pak HR). Store je liný. Groove Music je taky neuvěřitelně líný, stavový panel po stlačení tlačítek hlasitosti opravdu plýtvá místem, vešel by se tam progress bar i malý cover art.

Jen jsem zatím narazil na dvě věci, co mi nešly. Reproduktor Nokia MD-12 se nepodařilo spárovat přes NFC. Aplikace pro Treasure Tag je nedostupná a nelze jí nainstalovat (snad jsem ho nekoupil aby hned skončila podpora). Mapy.cz se u mne ve Store nedají najít, odkaz z vyhledávače aplikaci na stránkách microsoftu nenajde.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

Tak u mě teda s Groove spokojenost maximální, appka je rychlá a už mi to neháže chyby u písniček.

Na míle před app Hudba ve WP8.1.

Máme teď trable s Outlook (dokonce jsem vyřešil, jak dát na plochu 2 dlaždice, aby každá fungovala samostatně...).

Má tendence automaticky synchronizovat všechny složky. U některých to funguje, u některých ne, což je první problém.

Druhý - teď mi to ukazuje, že poslední synchro proběhla před 1 dnem, ačkoli je nastavené stahování 1x za hodinu :-/
datinko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pát bře 12, 2010 20:58
Zařízení: Samsung Galaxy S6 Edge+
Bydliště: Žilina

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od datinko »

Ako si tam dal tie 2 dlaždice, aby každá fungovala samostatne.. :-)
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

Zajel jsem do Outlook Pošta -> Hamburger -> doklikat až do chvíle, kdy to nabízí Všechny účty. Dlouze přidržet prst na prvním pčtu -> Připnout na Start, dlouze přidržet prst na druhém účtu -> připnout na Start, smazat starou dlaždici Outlook Pošta.

Tohle zrovna funguje spolehlivě.

Nicméně mi teď začal Outlook řvát "Nastavení vašeho účtu XXX" a chce znovu zadat heslo k firemnímu Exchange, ačkoli tam bylo správné. Když ho tam zadám, nefunguje. Nechápu.

A co mi taky dost štve, je počitadlo nepřečtených emailů ve složkách. Číslo je úplně vpravo a zakrývám si ho prstem.
Liliseek
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: pon črc 20, 2015 16:17
Zařízení: Microsoft Lumia 535 Single SIM
Bydliště: Šumpersko
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Liliseek »

Zdravím, Mám Microsoft Lumii 535, když přes insider stáhnu poslední uvolněný build W10M (dělali to i buildy dříve) a nainstaluji, tak mi "nefungují full screenové appky". Hra je na celou obazovku, ale doel je černej pásek do kterého můžu vysunout ovládací panel, ale i když je schovanej, stále tam mám černý pruh, obraz hry je jako by tam ten průh nebyl, takže kus obrazu chybí a dotyk je jakoby posunutý v těch hrách o ten kousek co zabírá ten černej pásek. Nejde to nějak oddělat, opakované vysunutí a zasunutí panelu nepomáhá, pásek je tam furt. A ta aplikace na hudbu mi ve W10M najde i hudební soubory aplikací a her, snaží se je přehrát, ale neporadí si s tím a když poslouchám hudbu do sluchátek na cestách, tak se celé přehrávání několikrát docela dlouho zasekne na právě přehrávání těch zvuků her... Musela jsem proto vrátit předevčírem na 8.1 a vše je v normě, ale chci W10M je mi takový sympatičtější (hlavně nastavení :-) ) Zkoušela jsem instalovat na dřívější build, na 8.1, na telefon po továrním nastavení jen s Insiderem a účtem microsoft, , i na telefon s instalovanýma hrama a aplikacema a vždy stejné dva problémy :-/
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od qwerty »

A nepomoze ten panel schovat este pred spustenim hry?
k.ats
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: pon črc 07, 2014 6:53
Zařízení: L930

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od k.ats »

Ahoj, zkusil jsem si nainstalivat W10M na L1020. Cekem je to pouzitelny, ale nefunguje mi rychly prehled (glance screen). V telefonu je rychly prehled nainstalovany, ale v nastaveni ho nevidim. Dostanu se do nej pouze diky aplikaci sysapp pusher, ktera mi najde do storu na obrazovku rychleho prehledu a z toho storu ji pustim. Tam ji nastavim, ale jediny co to ukazuje jsou hodiny a den bez data. Zmeskane udalosti nikoliv. Nevite jestli se to da nejak zprovoznit? Build mam ten nejnovejsi, tusim 10166.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od relouth »

je notrmalne,ze fotogaleria zobrazuje fotky z onedrive aj ked som to zakazal ? robi to aj po resete
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Google a 100 hostů