Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
JarekBer
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: sob pro 20, 2014 18:26
Zařízení: Honor 4X

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JarekBer »

Tyjo, chtel bych grd2 ale nechci w10 zatim. Jak na to? L830.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od mimonaut »

Dobré ráno všem. Tak jaká kolegové? Zajímá mne hlavně 920. Jsem zvědavej a nevím, jestli do toho jít, úplně se mi nechce být v případě nepoužitelnosti půl dne bez telefonu.
Na wmmanii zatím dost blbý, samý vynucený HR a pod. :-)

BTW POZOR! opravdu si vypněte PIN. S ním to nespustíte.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od SmetyCZ »

Teď jsem to rozjel na L920.

Zatím si s tím hraju, ale nic moc. Všechny mailové účty pod jednou dlaždicí? Wtf?

A co je ještě debilní, jsou názvy aplikací v rozbalovacích dlaždicích, mlátí to do očí.

Ikona baterky vedle hodin je strašně malá/krátká.

Nic, jdu udělat HR, snad to bude lepší.
Kaizr
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 217
Registrován: čtv lis 27, 2014 7:38
Zařízení: Nokia Lumia 930

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Kaizr »

Koukám že mi to nabízí i na 930 !
Kaizr
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 217
Registrován: čtv lis 27, 2014 7:38
Zařízení: Nokia Lumia 930

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Kaizr »

Jo tak to nabízí 2
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Tak moje L920 zůstala na GDR2 a hlásí se jako up to date.

Pokus s L930 mi dostal do telefonu GDR2 což beru pozitivněji než Build W10 co jsem mel moznost vidět na videích. Je to prostě pořád strašně brzo na používání.
newwes
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: pát zář 26, 2014 21:20
Zařízení: iPhone 7

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od newwes »

Na mé 830 se mi první build nenabízel, musel jsem přes HR a pak všechny aktualizace. Po pár dnech jsem se pak vrátil na 8.1. Teď jsem zkusil toto druhé sestavení. Nejdříve se mi stáhl GDR2, pak chtěl insider reboot a našel W10. Stahuji, ale s instalací počkám až na večer
Kaizr
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 217
Registrován: čtv lis 27, 2014 7:38
Zařízení: Nokia Lumia 930

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Kaizr »

Normálně ti ti nabídne w10 ale proběhne jen 2. Teda si myslím. Za chvilku jdu na to i ja
Uživatelský avatar
Antuch
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 117
Registrován: pát říj 25, 2013 5:51
Zařízení: Asus Zenfone 5
Bydliště: Trutnov Pyčo!!!

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Antuch »

já jsem asi idiot, ale kde v nastavení zruším pin na simce...už to hledám 15 minut...:-)
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Sinpa »

Ted jsem posledni verzi W10 nahodil na L720, když pomuny celkovou lenost telefonu (muze to byt i tím ze jsem nedělal HR), tak jsem se zhrozil kdyu jsem zapnul hub lide. Tak šíleně plitvat mistem, na seznam lidi je využita jen 1/2 displeje. Nahoře nadpis lide, pod další nadpisy (kontakty, novinky, skupiny), pod radek hledání, pod písmeno jak kráva, pak pět kontaktu (víc se nevejde), pod černý necyuzity prostor a pod jsou ikony menu. Tohle se uz behem verzi měnilo, nebo je to nastalo?
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Sinpa »

Nastaveni/aplikace/telefon - zabezpečení sim.
jfk_jfk
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř bře 04, 2015 12:52
Zařízení: Nokia lumia 1320

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od jfk_jfk »

Věděl by někdo prosím poradit co s tím?Včera se mi kouslo stahovaní update na 49% (asi GDR2) na mé Nokii lumii 1320 při snaze upgradovat na Windows 10 . Ani dnes se nedostanu dále, nahlásí to chybu 801882d1, zkoušel jsem i hard reset, ale pamatuje si to kde jsem při update skončil a dál se to nepohne. Jak donutit windows phone, aby update stáhnul od začátku a nepokračoval v předchozím downloadu? Podle mne je to vázané na účet :cry: Děkuji moc za pomoc jfk_jfk
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Zaklinac »

Mne to po nahodení TP pýtalo PIN, po zadaní zmrzlo. Urobil som softreset, potom všetko OK až na to, že sa to odvtedy na PIN nepýtalo a tým pádom sa nedalo ani volať. Nepomohlo nič, tak robím hardreset. Pri ňom sa to konečne pýtalo na PIN :) no, čo už. Aspoň si to lepšie sadne. Týmto opäť varujem všetkých, čo uvažujú, že dajú TP do svojho hlavného telefónu - nerobte to! Do nejakého záložného na hranie jedine. Inak sa mi TP veľmi páči.
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Zaklinac »

Tak jednoznačne odporúčam hardreset a obnovenie zo zálohy, ide to oveľa lepšie. Áno, nový hub Ľudia je ešte veľmi surový - preto je v pravom hornom rohu označený ako alfa - ale stále je doterajší hub medzi aplikáciami označený ako People Legacy a dá sa normálne pripnúť. Nové mapy super, konečne je to jedna aplikácia s navigáciou. Spartan je pomalý až hrôza. Kalendár, maily paráda. Je to celé strašne surové, ale ten smer, akým sa to uberá sa mi páči.
Uživatelský avatar
herm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 04, 2011 6:54
Zařízení: Win->Android

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od herm »

Po hodině hraní a HR se vracím zpět. Podle mě to není ani na náhrádní telefon, na hlavní už vůbec ne. Zajímavý by to bylo na nějakým demo virtuálu.
Vadilo mi:
- "feature" s PINem na SIMce, kdy zatuhnul clej telefon, nevšiml jsem, že by před tím varovali coby před známou chybou
- při hard resetu jsem nebyl schopen v jednom případě kliknout na žádné potvrzovací tlačítko, bylo někde schované v dolní části a náhodně se částečně objevilo po nějakých snahách o kliknutí na nějaké linky na té dané obrazovce (byl vidět jenom horní okraj tlačítka)
- celkově nějaká divná grafika, ošklivá ikonka baterky atd
- zaznamenal jsem problém, že obrazovka vždycky po nějakém zadání údajů zešedla a nedalo se na nic kliknout, dokud člověk nestiskl tlačítko zpět.
- nemožnost se dostat z notifikačního centra, v jednu chvíli zmizela virtuální tlačítka (šipka, win, lupa), nešlo tahem nahoru notifikační lištu vrátit, musel jsem kliknout na ikonu WiFi a přes ní jsem se dostal dál (stalo se mi to opakovaně).
- EDIT: jo azapomněl jsem na aplikace, většina mnou používaných mi nejela, což jsem byl připravenej, ale třeba u jedný, kterou mám koupenou, se mi objevovala, jako bych jí nevlastnil. Přesně si teď nevybavuju jak se to chová při opětovným stahováním zaplacený aplikace, ale měl jsem dojem, že tam bylo vidět "Owned" nebo tak něco.

Počkám až na konečnej build. Už mě nějak přestalo bavit dělat testera.
Uživatelský avatar
herm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 04, 2011 6:54
Zařízení: Win->Android

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od herm »

Zaklinac píše:Tak jednoznačne odporúčam hardreset a obnovenie zo zálohy, ide to oveľa lepšie. Áno, nový hub Ľudia je ešte veľmi surový - preto je v pravom hornom rohu označený ako alfa - ale stále je doterajší hub medzi aplikáciami označený ako People Legacy a dá sa normálne pripnúť. Nové mapy super, konečne je to jedna aplikácia s navigáciou. Spartan je pomalý až hrôza. Kalendár, maily paráda. Je to celé strašne surové, ale ten smer, akým sa to uberá sa mi páči.
Mě se zase ten směr moc nelíbí. Je jasný, že všechno má vývoj a nemůže to zůstat furt stejný, ale ten starší design mail aplikace a některých dalších jako třeba právě People, byl takovej jedhoduchej, čistej. Lidi chtěj holt barvičky, všude hodně tlačítek na nastavování, kulatý obrázky (co je to sakra za mánii).
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od veigy »

Jde vám připojit telefon k PC a přetáhnout data? Připravuju se na HR, tak sem si chtěl zazálohovat hudbu :/
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od osso »

Da sa nejako stiahnut iba gdr2 na 8.1 w10 zatial nechcem mam 830?
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Zaklinac »

Herm: Zvláštne, ani jedna z tebou popisovaných chýb sa mi nedeje (až na ten PIN, čo som popísal vyššie). Dokonca po hardresete mi ten telefón ide až prekvapivo dobre, žiadne chyby. Že je grafika nedorobená je jasné. Ja si to naopak zatiaľ nechám a počkám na ďalšie buildy.
Jerzy
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: ned říj 12, 2014 17:41
Zařízení: Lumia 735

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Jerzy »

Tak po cca hodině hraní ,ale spíše nevěřícného koukání dávám pryč z telefonu...jsem zvědav jak to bude nakonec vypadat. Zatim nejsem nijak nadšený. Stáhl jsem víceméně kvuli wordflow v cz klavesnici a ze zvědavosti co se peče.Taky jsem chtěl zkusit rozblikat tu ledku u L735, no nepodařilo se. Chápu že je to TP tak bez emocí aspon budu mít čistou 8.1. ")
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů