Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od milennium »

Vrať se prostě zpět. Je to fakt zatím hodně nepoužitelné. Spíš na testování a tak...
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Paffka píše:Tak jsem zkusil W10 TP a nejspíš se zase vrátím. Nefunguje notifikace nových emailů, sms a ani zvuk u notifikací. Nastavil jsem všude kde jsem našel, ale nefunkční. Máte někdo prosím radu nebo musím zpět na 8.1 ? Díky
Dělal si HR po aktualizaci na W10M ? Pokud ne, pak udělej. Odstraní většinu problémů s notifikacemi. Osobně jsem udělal HR, nastavil si vše od začátku a teď při aktualizaci buildu udělám vždy po aktualizaci HR a pak si obnovím zálohu, kterou jsem provedl před aktualizací na další build, ale jedná se již o čistou W10M zálohu.
Uživatelský avatar
Paffka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte srp 20, 2013 13:14
Zařízení: Lumia 930 Black WP10 TP

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Paffka »

Jj, HR jsem udělal... Sms se ani neukáží k nastavení v notifikačním centru a nedá se tím pádem nastavit zvuk.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Obrázek

Obrázek

Nevím ale mě se ukazuje normálně.
k.ats
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: pon črc 07, 2014 6:53
Zařízení: L930

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od k.ats »

Prvně ti ta SMS musí přijít, až poté se ti zobrazí v centru notifikací možnost s nastavením.
Uživatelský avatar
Paffka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte srp 20, 2013 13:14
Zařízení: Lumia 930 Black WP10 TP

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Paffka »

SMS normálně chodí, ale vůbec se neobjeví v not. centru...
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

Je trošku mimo, ale když už to nakousl, třeba mi poradí :-) Jakým způsobem si mohu do telefonu zkopírovat hudbu? Mám OS X El Capitan beta, hudbu mám samozřejmě v iTunes a Lumie se nepřipojí jako mass storage, takže čistě zkopírovat to nejde. Synchronizace s iTunes také nefunguje (to by byla nejsnazší možnost, nahrát to prostě jako do iPhonu/iPodu). Program "Windows Phone.app" od MS nefunguje už od Mawerickse (tedy více než dva roky) a MS není schopný ho opravit. Zatím používám Easy Transfer Pro, ale je to nepohodlné, neumožňuje totiž zkopírovat celé složky, jdou pouze soubory. Takže jestli mi jaroslavil dokáže poradit funkční a jednoduchý způsob, budu ráda :-)
Jinak co se týče fotek, potýkám se také s ne příliš pohodlným způsobem kopírování fotek do telefonu podle alb, ale lepší zdá se zatím není než ruční nahrání opět přes Easy Transfer Pro případně přímo v telefonu pomocí Files & Folder Pro.
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mirdyn »

Poslat na One drive a stáhnout do tel.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

Nedovolí mi stáhnout celou složku, opět jen soubory.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Daniel Fibikar »

A to OS X neumí MTP ? Windows Phone mass storage připojení nemají. MTP je s námi snad od roku 2007 a používá jej většina zařízení a to včetně kamer apod. Jestli toto neumí ani nejnovější Mac OS X, tak proč jej vůbec používat ? :tlem:

EDIT: Počkat, on to fakt neumí ! :roll: Našel jsem, že složky umí tento program http://www.sync-mac.com/mtp-sync.html" onclick="window.open(this.href);return false;, ale jen v expert verzi.
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Wertigo »

Sandra: Metro File manager - ftp sdílení.
http://www.windowsphone.com/s?appid=424 ... f743f772b2" onclick="window.open(this.href);return false;
A můžeš posílat co a jak chceš...
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

maxxz píše:A to OS X neumí MTP ? Windows Phone mass storage připojení nemají. MTP je s námi snad od roku 2007 a používá jej většina zařízení a to včetně kamer apod. Jestli toto neumí ani nejnovější Mac OS X, tak proč jej vůbec používat ? :tlem:

EDIT: Počkat, on to fakt neumí ! :roll: Našel jsem, že složky umí tento program http://www.sync-mac.com/mtp-sync.html" onclick="window.open(this.href);return false;, ale jen v expert verzi.
Nevím co je MTP, nicméně po připojení můžu importovat fotky z Lumie do Aperture, ale ve Finderu ji nevidím. Na to právě slouží program "Windows Phone.app" přímo od MS, ale není už dva roky vyvíjený, vyjádření MS je, že pracují na nových funkcích. Jenže v Mavericks přestalo s novým iTunes fungovat synchronizování hudby a videí, v Yosemite začalo být připojení silně nestabilní, ale použít se to dalo a v El Capitan nedojde ke spojení, program stále hlásí, že mám připojit zařízení. To udělám, spustí se mi Aperture a import fotek, ale Windows Phone.app nic.
Na ten program se podívám, děkuji. Pokud expert verze znamená ji koupit, tak pokud vyřeší můj problém, nemám s koupí problém.

Wertigo: děkuji, ale hlásí mi to, že musím upgradovat na Windows 10, ty pro telefon zatím ještě nejsou a na Macu je sice přes Boot Camp mám, ale přece nebudu restartovat pokaždé, když chci něco nahrát do telefonu. Navíc ve Windows nemám přístup k iTunes knihovně, protože Windows neumí číst formát HFS+. Napadá tě jak to vyřešit?
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Media Transfer Protocol - název protokolu pro přenos multimediálních souborů (fotografie, video) z inteligentních zařízení (digitální fotoaparát, smartphone) do počítače.

Tímto protokolem se připojuje drtivá většina mobilních telefonů (Android, Windows Phone, někteří "hlupáci"), stejně tak kamery, fotoaparáty apod.

Podle toho co čtu, tak MTP Mac OS X neumí nativně. Musí být aplikace třetí strany.

Zkus třeba pro srandu toto https://www.android.com/filetransfer/" onclick="window.open(this.href);return false; . Jestli to nebude reagovat i na Windows Phone.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

Děkuji za vysvětlení. Faktem je, že Apple příliš nepočítá s tím, že by uživatel Macu měl něco jiného než iPhone, ale zase kamery a fotoaparáty připojit normálně jdou. Ale pravdou je, že nikdy jsem neřešila nic jiného, než import do Aperture nebo iMovie a to funguje. Juknu po té aplikaci, díky.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Daniel Fibikar »

On ten protokol funguje na bázi FTP řekl bych, i proto je MTP tak pomalé při komunikaci oproti Mass Storage.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

Tak ten Filetransfer nefunguje, nebylo nalezeno žádné zařízení Android.
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Wertigo »

Sandra:Kde přesně ti to hlasi nutnost upgradu? Stačí metro file explorer v telefonu a jakýkoliv ftp klient na iOS a melo by to jet. V telefonu ti to vlastně spustí ftp server na který normálně kopíruješ
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Tak já to vzdávám. Musím říct, že Macu nehovím, takže asi více neporadím. Divné, že MS appka nefunguje.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od steelspace »

MASS STORAGE je připojení externího úložiště (typicky SD karty jako disku). Má to ale nevýhodu, že se ta karta v tu chvíli kameře nebo telefonu znepřístupní. MTP dělá totéž, ale telefon/kamera funguje jako server, takže na kartu může přistupovat jak telefon, tak PC najednou. Navíc může telefon zpřístupnit jen to co chce a PC tak nemá přístup k celému obsahu karty.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

Wertigo: ve Store, jak jsi posílal odkaz. A z telefonu jsem to ve Store ani nenašla.

maxxz: myslím, že jsi poradil, zkusila jsem stáhnout trial SyncMate a funguje, teď přemýšlím, jestli se mi vyplatí utratit $39.95 USD... Zkusím najít alternativu a pokud nenajdu, holt koupím tohle. Každopádně děkuji :-)
Ta MS app nefunguje fakt už dva roky, 21.4.2014 vydali poslední aktualizaci, která to příliš nevylepšila a od té doby jen slibují nápravu. Přitom není málo uživatelů Macu, co používají Windows Phone, tak nevím, proč nám MS neumožňuje to používat. Ostatní app od MS normálně fungují a jsou pravidelně aktualizované, jenom tahle ne.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 70 hostů