Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od mimonaut »

Zaklinac: Díky, klávesnice už se instaluje. Jen nechápu, proč po instalaci klávesnice probíhá už 15 minut migrace dat :-D
Uživatelský avatar
František Šafr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 436
Registrován: pon čer 11, 2012 10:12
Zařízení: Xiaomi Mi 8
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od František Šafr »

Tak jsem vyzkoušel poslední build na mé Lumia 930. Systém jako takový funguje již relativně dobře (přestože své mouchy stále má). První den mě zaskočila výdrž baterie. Během několika hodin běžného provozu jsem byl na 30 % (běžně bych měl cca. 70 %). Druhý den se to zázrakem usadilo a oproti WP8.1 jsem si nevšiml žádného výrazného rozdílu. Mrzí mě, že se na W10 Mobile pracuje tak dlouho a zapomene se na oznamování notifikací na zamykací obrazovce apod. Zkrátka tomu schází ještě mnoho do finální podoby.

Nejvíce mě však trápí fakt, že se mi W10 Mobile celkově vůbec nelíbí. Je obrovská škoda, že se Microsoft nevydal směrem WP8.1 a neudělal pouze více úprav stávajícího systému. Stále v tom vidím silnou porci z Androidu a jsem z toho dosti zklamaný. Nejhorší je, že finální podoba je víceméně jasná. Mám obavy, že tímto si Microsoft jen ještě více uškodí.
Uživatelský avatar
karel55555
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: ned úno 12, 2012 11:15
Zařízení: Lumia 930, Samsung Galaxy S9
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od karel55555 »

Ahoj, tak po aktualizaci kalendáře se do něj nedostanu, prostě po spuštění padne. K.
Sentinel65
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: úte pro 10, 2013 20:12
Zařízení: Honor 8

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sentinel65 »

Aktualizoval jsem Outlook postu i kalendar na verzi 17.6216.42272 a oboji mi jde spustit.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Také se mi obě aplikace po aktualizaci spouští bez problému. Outlook začíná vypada použitelně pomalu.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

Jsem sám, nebo nevidím úplně nahoře maily s příznakem? V předchozí verzi to tak bylo...
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

Karel Šafr: vzhled je hodně subjektivní - za mě - plocha, nastavení, menu - všechno se mi líbí více než 8.1. Když jsem vracel 8.1 kvůli flashi na 10536, skoro jsem se už ve W8.1 nevyznal :).

Někdo se tady ptal, jak to chodí na L830 - žádný výraznější bug jsem neobjevil, všechno plynulé, jen ta spotřeba se mi zatím moc nezdá. Neřešil jsem první dva dny, to se pořád něco aktualizuje, ale včera jsem ve 14:30 vyndal z nabíječky, 23:00 60% a teď (9:30) zbývá 35%. S předchozím buildem byla výdrž o něco lepší - tam jsem udělal skoro dva dny.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Chlapi, je tu někde návod, jak přejít v poklidu na WM10TP, aniž bych přišel o zálohu WP8.1? Cosik se přejmenovávalo, ale nemůžu to dohledat. Díky za pomoc.
milan1968
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: ned říj 14, 2012 7:59
Zařízení: nokia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od milan1968 »

Jsem docela zklamaný výdrží baterie po nové aktualizaci WP 10 na verzi 10536. Před tím mi baterie vydržela 2dny v pohodě i víc.ale ted nabijím každý den a to moc nevolám,nepíšu sms ani se s telefonem nehraju. Jinak se mi prostředí a vzhled WP 10 líbí. Telefon-Lumia 640lte. Už by to mohli konečně zfinalizovat,zatím je to všechno běh na dlouhou trat.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Výdrž baterie stojí za pendrek.

Zkoušel jste někdo psát email v novém updatu Outlook aplikace? :-) šíleně poskakuje kurzor, píšou se mi nesmysly a řádek s nápovědou také přeskakuje podivně. Napsat email je prakticky nemožné. Tak děláte pouze, pokud píšu email jako odpověď na jiný email. V novém emailu to nedělá.

Vážně budeme mít na Windows všechny aplikace BETA asi na dosmrti nebo nevím.
Sentinel65
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: úte pro 10, 2013 20:12
Zařízení: Honor 8

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sentinel65 »

Za dva tri dny si to sedne, pokud mam telefon v klidovem rezimu, ze s nim nic nedelam jen lezi, tak je tam spotreba do 2% za hodinu. Mrkni se na nastaveni aplikaci, co bezi na pozadi, tam je nejvetsi spotreba a pak nejvice zere displej, takze zkus posetrit nastaveni displeje, aby tolik nezral.

Edit: @maxxz

Zkousel jsem ted napsat v outlooku zpravu a zadne problemy s tim nemam, napoveda ok, kurzor ok, obcas nekliknu presne na napovedu, ale jinak bez problemu.

V poste me spise trapi nastaveni pro ucet IBM Lotus Traveler, ktery mi neustale po nastaveni pise, ze mam nastaveni uctu toho a toho zastarale a ze ma problem se spojenim .... Tak nevim, jestli to je chyba v app, prototoze to nastaveni mam dobre a ucty k GMAILU mi v outlooku funguji bez problemu.

@p.a.Ť.o

Zalohu mas na serveru microsoftu, po aktualizaci na WM10 muzes zacit fungovat bez HR nebo s HR a pak bud obnovit ze zalohy nebo si ponastavit a postahovat vse znovu, pokud chces zkusit nabeh s uplne cistymi WM10 .
Martin.K
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte zář 15, 2015 6:22
Zařízení: Lumia 950 XL, Lenovo ThinkPad 10

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Martin.K »

Sentinel65 píše:Aktualizoval jsem Outlook postu i kalendar na verzi 17.6216.42272 a oboji mi jde spustit.
Jsem na tom úplně stejně, nepomohl ani hardreset s obnovením, kalendář jde spustit až po dalším hardresetu s čistou instalací.
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od KoumiCZ »

KoumiCZ píše:Tak jsem dneska na své Lumii 640 LTE aktualizoval systém z Windows Phone 8.1 na Windows 10 Mobile TP. Aktualizace proběhla v naprostém pořádku a bez chyb, pak mě ale telefon vyzval, abych aktualizoval na nejnovější verzi Wíndows 10 Mobile TP. Nastal problém, viz fotka. Nevím co mám dělat. Stalo se to někomu? Teď se mi pouze objeví logo MS a tahle obrazovka. A pořád dokola. Asi mám na víkend o zábavu postaráno :-(

Obrázek
Setkal se už někdo s tímto problémem? Děkuji.
Sentinel65
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: úte pro 10, 2013 20:12
Zařízení: Honor 8

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sentinel65 »

@Martin.K

Pravda je, ze po aktualizaci na posledni build jsem HR delal, protoze mi predchozi build vlvnul, chybely mi tam nektere app, jine nesly nainstalovat atd. Takze s cistym systemem jsem to chtel zkusit.

@KoumiCz

Tohle se ti ukazalo na telefonu ?? To vypada na poskozenej zavadec ci co ...ze ten system vubec nenabootuje. Zkusil bych flash na posledni verzi WP 8.1
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Sentinel65 píše:Zalohu mas na serveru microsoftu, po aktualizaci na WM10 muzes zacit fungovat bez HR nebo s HR a pak bud obnovit ze zalohy nebo si ponastavit a postahovat vse znovu, pokud chces zkusit nabeh s uplne cistymi WM10 .
To je mi jasné, ale je záloha ukládaná zvlášť jako že pochází z 8.1 a 10, nebo se přepisuje?
Sentinel65
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: úte pro 10, 2013 20:12
Zařízení: Honor 8

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sentinel65 »

Myslim, ze se prepisuje, vice podrobnosti o zalohovani zde a taky zde
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Samozřejmě podrobnosti znám, ale nikde není napsané, co se stane se zálohou, kterou udělám dnes s 8.1, nahodím TP, obnovím 8.1 na 10, a dál? Když se udělá záloha z 10, tak se přepíše stará záloha 8.1, a to nechci... Nebo to funguje jinak?
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Dragonerix »

Koumicz : Asi si pleteš téma s PC verzí :D
Sentinel65
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: úte pro 10, 2013 20:12
Zařízení: Honor 8

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sentinel65 »

Procti si ty odkazy, ono zalezi, jak je telefon pojmenovan, nejsem si ted jisty...
Takze jsem se podival primo na web onedrive a mam tam zalohu z 12.9.2015, kdy jsem zalohoval predchazejici build WM10 a pak zalohu ze 17.9.2015, kdy jsem delal zalohu posledniho buildu po HR a doinstalovani a znovu nastaveni vseho mozneho.

Po instalaci a HR si muzes telefon obnovit z posledni zalohy. Pak zalezi na nastaveni v telefonu, jestli mas nastavene automaticke zalohy.

@Dragonerix

To by asi nepsal o Lumii 640
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

Dragonerix píše:Koumicz : Asi si pleteš téma s PC verzí :D
Vzhledem k tomu, že píše o telefonu, tak se mu to asi stalo fakt na telefonu...

Maxxz: Outlook mi taky šlape normálně jak v nové poště, tak v odpovědi, akorát mě vyděsilo černé pozadí u doručené pošty.

Koumicz: špatný flash, nedokončila se z nějakého důvodu aktualizace, zkoušel jsi s tím už něco dělat? hoď to na twitter @gabeAul - určitě ho to bude zajímat.
EDIT:: jinak, nejsi sám: http://answers.microsoft.com/cs-cz/insi ... d21?auth=1
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Amazon [Bot], Bing [Bot] a 41 hostů