Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

Radeczek píše:Smyslem insider programu je mimo jiné i ověření postupu aktualizace, který bude dostupný pro běžné uživatele. Flashování přes Recovery Tool k tomu asi nepatří. Naopak, OTA aktualizace bez nutnosti HR je to, na co se musí nyní soustředit :)
Tohle je naprostá pravda a MS to i takhle provádí a snad i nadále bude provádět. 8-)

Je třeba si uvědomit, že 99% uživatelů si koupí mobil, naaranžuje si Start a své aplikace a pak už jen pomocí OTA aktualizuje a žádné HR ani obnovení nikdy nepoužije. A na tyto uživatele musí MS především myslet při vývoji nového OS... ;-)
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

JirkaTom píše:
Radeczek píše:Smyslem insider programu je mimo jiné i ověření postupu aktualizace, který bude dostupný pro běžné uživatele. Flashování přes Recovery Tool k tomu asi nepatří. Naopak, OTA aktualizace bez nutnosti HR je to, na co se musí nyní soustředit :)
Tohle je naprostá pravda a MS to i takhle provádí a snad i nadále bude provádět. 8-)

Je třeba si uvědomit, že 99% uživatelů si koupí mobil, naaranžuje si Start a své aplikace a pak už jen pomocí OTA aktualizuje a žádné HR ani obnovení nikdy nepoužije. A na tyto uživatele musí MS především myslet při vývoji nového OS... ;-)
Na tyto uživatele musí myslet každý výrobce, je jich totiž drtivá většina :-)
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Radeczek »

Pavle, my nevidíme problém tam kde není, jen diskutujeme. Ty vidíš ve flashování dobrou myšlenku a opravdový zlom, já si naopak myslím, že zrovna tohle nás dneska nečeká a že je velmi důležité testovat OTA aktualizace, i když to zabere půl hodiny navíc. Takže ne hledání problémů, pouze diskuse. Každopádně se na večer moc těším a jsem vážně zvědavej, jaká zábava nás čeká :)
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Radeczek »

-Pavel- píše:Zaklinac: To co píšeš, by byl opravdu zlom a rozhodně by to pomohlo testerům, než hodiny přes OTA. Dobrá myšlenka. :)
o tři hodiny později....
-Pavel- píše:Já v tom nevidím opravdový zlom...
Ano, tady je diskuse zbytečná :tlem: A že nepřijmu jinou myšlenku? Jenom proto, že jsem napsal myšlenku jinou :tlem: Pavle, prosím tě, nereaguj na mě, díky :roll:
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Radeczek »

Bla bla bla.... Pavle, už přestaň s tou amatérskou psychoanalýzou, sem to vážně nepatří a nejde ti to. Děkuji ;-)
Ale aby se ti alespoň částečně ulevilo, řeknu ti, že klidně můžete mít se zaklínačem pravdu ;-)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

Když už jsme u spekulace o té "bombě" : nebylo by špatné, kdyby MS nabídl k výběru implicitní prohlížeč:
buď EDGE, nebo IE (a případně něco dalšího ?..). Alespoň do doby, než bude EDGE tak dobrý jako IE... 8-)
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Radeczek »

Pavle, proč jsi neustále tak osobní? Nikdo ti tvoje spekulace nebere, tak se konečně uklidni :D
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

JirkaTom píše:Když už jsme u spekulace o té "bombě" : nebylo by špatné, kdyby MS nabídl k výběru implicitní prohlížeč:
buď EDGE, nebo IE (a případně něco dalšího ?..). Alespoň do doby, než bude EDGE tak dobrý jako IE... 8-)
Podle toho, jak to Gabe formuloval, tak to vypadá fakt spíš na nějakou distribuci build nebo tak něco. Čili ne nic s funkcema W10M... Ale už dost spekulací, za půl hodiny začíná pracovní den v Seattlu, tak snad se to dozvíme :)
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

JirkaTom píše:Když už jsme u spekulace o té "bombě" : nebylo by špatné, kdyby MS nabídl k výběru implicitní prohlížeč:
buď EDGE, nebo IE (a případně něco dalšího ?..). Alespoň do doby, než bude EDGE tak dobrý jako IE... 8-)
Já bych uvítala možnost prohlížečů třetích stran, v mém případě Chrome kvůli synchronizaci záložek a otevřených stránek (a ne, není pro mě řešení používat na desktopu IE nebo Edge, pro OS X neexistují :-) ).
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Prohlížeče 3. stran ale samozřejmě v W10M fungují.. Opera, Maxthon, UC Browser, Surfy...

Já bych uvítal možnost IE, který ve WP8.1 šlapal jako hodinky
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

Když ty prohlížeče tak samozřejmě fungují, tak mi řekni, kde seženu Chrome... Navíc kromě Opery (která je prakticky nepoužitelná na desktopu i mobilu) je to všechno jen pro Windows a nic není pro OS X.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Ty prohlížeče samozřejmě funguji, to ze je Google lemra a neudělal chrome pro Windows Mobile asi jen tak MS nezmění... A to ze ostatní prohlížeče jsou jen na desktop Win je v podstatě denní chleba jablíčkářů ne?
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Radeczek »

Aul už tweetuje.... docela jsem napjatej :)
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Krayzie »

Sandra: A co keby si zacala s chybajucim chrome (aj ked mne na PC nesmie) bombardovat Google?
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Jo, to máš pravdu, já bych uvítal, kdyby UCčko běhalo ve WIN10 tak jako v WP8.1, ale podle mého "výzkumu" nejede pod W10M ANI JEDEN prohlížeč lépe, než katastrofálně, i proto jsem zpět na WP8.1 (už druhý týden) a hned tak se k W10M vracet nemíním, ta bezstarostnost s Osmičkami je prima věc :-)
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

Mě je jedno, co to bude za prohlížeč, důležité je, aby fungovala synchronizace s desktopovým Chrome (případně Safari, ale to tuplem nehrozí). Operu jsem zkoušela celkem nedávno a je fakt nepoužitelná, sice rychlá, ale nic neumí, ani importovat bookmarks z jiného prohlížeče. A ty ostatní prohlížeče pro OS X nejsou.

Krayzie: to bych mohla, máš tip, kde a jak konkrétně? Nějaký e-mail?
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Synchronizace je "kosmos"... myslím si, že uživatelé W10M by uvítali v prvé řadě funkční browser k samotnému prohlížení webu :-)
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

Sandra:: nemám absolutně zkušenosti z čímkoliv od Apple, proto se možná blbě zeptám, už jsi zkoušela Maxthon? Jestli jsem koukal dobře, tak by pod OSX měl fungovat a na WM10 jede docela slušně
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

pogo8303: nezkoušela, ani jsem nevěděla, že Maxthon je pro OS X. Podívám se po něm, děkuji za tip.
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Radeczek »

hotovyrado: souhlas. Dlouhá léta funguju s operou, ale opravdu jen na PC. Mobilní verze pro WP je katastrofální a nezdá se, že by se to mělo změnit :(

Na twitteru je zase sranda. Každej je natěšenej a Aul mlčí... :tlem:
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 85 hostů