Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Uživatelský avatar
karel55555
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: ned úno 12, 2012 11:15
Zařízení: Lumia 930, Samsung Galaxy S9
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od karel55555 »

U mne jak kdy, po vyfocení např. 5 fotek jsou na ObeDrivu 3, někdy 2 do chvilky, pak ty poslední po delší době, nebo taky vůbec ne. K.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

Je to dost nespolehlivé, někdy je fotka nahraná okamžitě, někdy to trvá desítky minut, někdy i několik dnů a některé se nenahrají vůbec...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

U mě to samé, ještě ke všemu se občas nahraje fotka 2x... Mohl by se vyjádřit nějaký majitel L950, jestli to taky tak zlobí?
Uživatelský avatar
malir66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát led 08, 2016 22:48
Zařízení: Nokia Lumia 830

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od malir66 »

Chtěl bych se zeptat jestli dostanu ofiko update na l 830 když mám nainstalovaný poslední build z insaderu?
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mahtiel »

Popis na wmmania.cz, jak dostat aktualizovaný FW do mobilu. Bude patrně třeba se odhlásit z insideru, stáhnout aktualizaci FW, a pak se zase přihlásit, myslím, že to bylo tak nějak
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od flemo »

Ohladne zalohovania - u mna na L930 to nefunguje samostatne, musim zalohovaniu aktivne pomahat:

Otvorim aplikaciu onedrive, v hamburgeri je moznost "Progress". Vyberiem zalozku "Camera" a tam su zoradene vsetky subory, ktore cakaju na odoslanie. Odosielanie na pozadi prebieha velmi nespolahlivo, ale podla mojich skusenosti sa to vzdy rozbehne, ked sa pozriem na tento zoznam cakajucich. Aj odosiela sa dost pomaly.

Niektore subory sa mozu dostat do chyboveho stavu a este som nevidel, zeby sa z toho dokazala aplikacia spamatat sama. Az ked pouzijem "Dismiss all errors", vsetky chybne zmiznu a o par minut sa znova objavia v zozname a pokusi sa ich odoslat znova.

Navyse, v Win10 sa zalohuju aj dng subory, ktore su omnoho vacsie - to tiez nepomaha rychlosti.
Uživatelský avatar
malir66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát led 08, 2016 22:48
Zařízení: Nokia Lumia 830

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od malir66 »

Takže chápu správně že když nebudu chtít ofiko update tak stačí zůstat v insaderu?
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mahtiel »

Pochopila jsem to tak, jenže raději si stáhnu nejnovější FW, a pak se znovu přihlásím do insideru
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

Jestli vůbec nějaký FW v dohledné době bude.
Uživatelský avatar
malir66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát led 08, 2016 22:48
Zařízení: Nokia Lumia 830

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od malir66 »

Dík za info. Uvidím jaké budou ohlasi na ofiko update a pak se rozhodnu. Pokud bude odstraněn problém se zavináčem tak asi jo,jinak vše funguje tak jak má. Systém po továrním nastaveni je v pořádku a o 100% lepši než 8.1
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mahtiel »

Kdyby něco, pokud blbne zavináč, tak se dá napsat tak, že přepnete na anglickou klávesnici, no není to zrovna ideální řešení
Uživatelský avatar
malir66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát led 08, 2016 22:48
Zařízení: Nokia Lumia 830

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od malir66 »

Tak drobné chybky byli i v 8.1,třeba my při obnoveni stránky padal explorer.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od relouth »

Padanie apiek pri obnovení bol hlavny dôvod prečo som prešiel na w10m
IgorVysoky
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon pro 30, 2013 20:02
Zařízení: Lenovo Vibe P1m, Asus T100Ta

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od IgorVysoky »

Mahtiel: No pred par dnami som s tym mal problem nenapadlo mi prepnut klavesnicu, tak som musel spravit SR
IgorVysoky
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon pro 30, 2013 20:02
Zařízení: Lenovo Vibe P1m, Asus T100Ta

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od IgorVysoky »

Mahtiel: No pred par dnami som s tym mal problem nenapadlo mi prepnut klavesnicu, tak som musel spravit SR
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Krayzie »

Tak mam za sebou 5 dni s W10 TP na L925 a musim povedat, ze spokojnost. Postupoval som nasledovne:
WDRT (WP8.1 CYAN) -> 2xOTA update (na DENIM) -> instalacia insider app -> OTA (W10M) -> OTA (nevsimol som si o aky update sa jednalo).
Zial, baterka padalo tempom cca 15% za hodinu a hned na druhy den mi zblbol kalendar (neukazoval udalosti na dlazdici, lockscreene ani glance). Tak som urobil HR bez obnovenia zalohy a bez naslednej instalacie insider appky. To som robil v sobotu a odvtedy s telefonom v podstate nemam problem. Baterka drzi tak ako na WP8.1, niekedy mam pocit, ze drzi lepsie ako WP8.1 (vecer medzi 22-23:00 pri odlozeni telefonu na nabijacku mam vzdy este cca 30%).

Pocity s W10M su zatial este stale zmiesane, ale W10M sa mi zacina pacit (narozdiel od predchadzajuceho TP z leta 2015). V skratke:
+ rychly resuming aplikacii na pozadi (hlavne UWP)
+ konecne telefon aj zvoni aj vybruje
+ designovo velmi podarena obrazovka volania (prichadzajuci aj odchadzajuci hovor)
+ UWP aplikacie
+ nove moznosti home screenu
+ vylepsene notifikacne centrum
+ moznost zmensit UI tak aby sa dali pouzivat 4 stredne dlazdice a 5 quick actions
- niektore designove zmeny a stale velka nekonzistentnost UI
- doteraz nechapem, preco vzniklo HM a preco sa namiesto neho viac nevyuzili "..."
- nepochopitelny presun niektorych ovladacich prvkov zo spodu hore
- nepochopitelne pomale zapinanie flashlight z quick actions (vsak to uz nie je 3rd party app)
- edge o nieco pomalsi ako IE
- zatial malo nativnych W10 (UWP) aplikaci, bude asi chvilku trvat, kym developeri aplikacie, ktore pouzivam, zaktualizuju (ak vobec)

Stabilita u mna zatial v pohode, o nic horsie ako WP8.1 s vynimkou store, ktory mi padol asi 3 krat. Rychlost +- rovnaka, nieco pomalsie (napr. nastavenia), nieco rychlejsie (hlavne resuming UWP aplikacii). Chvilku mi tiez trvalo zapnut zvukove aj vibracne notifikacie na mail, ale nakoniec sa podarilo. Uvidime dokedy bude vsetko takto dobre fungovat, zatial spokojnost. Akurat mam dilemu, ci instalovat dalsie TP, resp. ci pri dalsom TP zase nebude potrebny HR, lebo nanovo si registrovat vsetky 4 bankove aplikacie sa mi nechce kazde 3 tyzdne.
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Po dalších upradech IP verzí není důvod dělat HR, prostě se to OTA zaktualizuje, tak jako třeba z Cyanu se udělal Denim
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Krayzie »

Uvidim, tiez som toho nazoru, ze OTA z WP8.1 na W10 je nieco ine ako z W10 na W10. Preto si ten telefon sadol ovela lepsie po HR, resp. cistej instalacii W10 ako prechodom z cistej instalacie WP8.1.
Luks
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 422
Registrován: pon čer 27, 2011 20:04
Zařízení: Galaxy S7 Gold
Bydliště: +- Semily

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Luks »

hotovyrado píše:Po dalších upradech IP verzí není důvod dělat HR, prostě se to OTA zaktualizuje, tak jako třeba z Cyanu se udělal Denim
Nesouhlasim,mě to nadělalo paseku v GS kterej nezobrazoval události v kalendáří a systém byl po 2 updatech pomalejší hlavně po odblokování.Po HR to zatim všechno maká jak má.
Uživatelský avatar
malir66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát led 08, 2016 22:48
Zařízení: Nokia Lumia 830

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od malir66 »

Tak datumů je několik. Nějaký operátor snad startuje i dnes.Jinak více info na mylumia.cz
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 96 hostů