Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

taky s L620 čekám na W10 až budou ofiko přes WDRT, páč nyní je to nepoužitelné. Na druhou stranu pokud se to vyladí, tak vzhledem k možnosti map na SD kartě bude L520/620 ideální mobil pro cestování
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

Já je klidně beru i přes OTA, ale hlavně official :-) A protože jsem se rozhodla, že momentálně pro mě neexistuje přijatelná nabídka mobílku (přiznám se, že "starý" s WP8.1 kupovat nechci a z nových jsou jen 950 a 550 a já bych chtěla něco mezi, řekněme 650/750/850, tak něco), počkám s 520 a buď přijde jako první official update nebo přijatelný mobílek :-)
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

tgriger píše:Pride my že je 36 zase rýchlejšia a prestal my preklikávať displej.
Tak ti to blikat začne. MS (Gabe, Jason a celý insider team) ví o problému oficiálně teprve 2 dny, build je vytvořenej dříve. Jsem rád, že se tím konečně začínají zabývat, přijde mi tak nějak na reakce pružnější Jason než Gabe, ale to je asi logické, Gabea sleduje přes 100k lidí, tam nemůže číst všechno. Co mě ale zaráží, že Jason psal, že se s tímhle problémem ve Feedbacku nesetkal když jsem mu psal, že nevěřím, že o tom slyší poprvé.
Edit: Napsal jsi preklikavat displej, myslel jsi doufám "preblikavat", abych tady nereagoval na něco jiného.
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Radeczek »

Ano hotovyrado, proto píšu, že bych se dočkal nejdříve na jaře, protože po odsunutí "první vlny", dojde k odsunutí i té druhé, takže únor asi neklapne... Necelá dva roky čekat na update? To je rychlost.... :(
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od robsol »

tak po několika letech trpělivosti s WM jsem bohužel včera rezignoval a vzal jsem zase na milost iPhone. Egonomie ovládání je pro mě hrůza a děs, ale kvalita aplikací a rychlost telefonu je fakt někde úplně jinde. A to jsem měl docela rychlou L930. Pevně doufám, že se MS vzpamatuje a začne z věčných slibů a soustavného čekání opravdu reálně něco pro rozšíření této platformy dělat. Jsem veliký propagátor WM ve svém okolí, ale z velkého nadšení kterým jsem nakazil kamarády, že opravdu začali přemýšlet o WM jako o svém hlavním telefonu jsme se postupem času dostali do skepse a posměchu zdali to někdy opravdu bude funkční. Nakonec jsem se otrávil i sám sebe a to je fakt co říct :-(. Nu co dodat. Snad bude ve velmi krátké době lépe. Systém jako takový je fakt pecka, ale dokud na to nebudou slušné (tím nemyslím množství, ale kvalitu) aplikace a hlavně rozumný výběr z přístrojů tak fakt nevím.
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

No nevím, ale pro mě za mě, pokud by to na L920 zůstalo tak, jak je to nyní, asi by mi to vůbec nevadilo, nepozoruji nic co by mě iritovalo, možná krom "studeného" startu aplikace SMS a Telefon které startují drobet déle. Jinak jsem spokojen, vše jede jak má a mám pocit že shodný názor má drtivá většina majitelů 920/925.
IgorVysoky
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon pro 30, 2013 20:02
Zařízení: Lenovo Vibe P1m, Asus T100Ta

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od IgorVysoky »

ta appka sprav a skypu sa fakt otvara prilis dlho. cierna obrazovka plus 3 bodky s loadingom, to je proste moc. Tiez telefon, nema sice loading, ale cierna obrazovka tam na chvilu na mojej 535 je. Kazdopadne .36 vyzera ze nie je rychlejsi, ale ze ma rychlejsie animacie a preto sa zda byt rychlejsi.
Pretrvavajuce chyby:
Preblikavanie nazvu piesne a interpreta cez systemovy (volume +/-) stale preblikava a uz mi to lezie na nervy.
Cas sa mi stale zobrazuje o nieco neskor ako samotny lockscreen.
Zavinac (len slovenska klavesnica, americka funguje dobre) mi uz funguje tak, ze ked nieco skopirujem, vlozi to skopirovany text a za tym @. Lepsie ako predtým, ked @ neukazalo vôbec a musel som restartovat telefon
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od osso »

pogo8303 píše:
tgriger píše:Pride my že je 36 zase rýchlejšia a prestal my preklikávať displej.
Tak ti to blikat začne. MS (Gabe, Jason a celý insider team) ví o problému oficiálně teprve 2 dny, build je vytvořenej dříve. Jsem rád, že se tím konečně začínají zabývat, přijde mi tak nějak na reakce pružnější Jason než Gabe, ale to je asi logické, Gabea sleduje přes 100k lidí, tam nemůže číst všechno. Co mě ale zaráží, že Jason psal, že se s tímhle problémem ve Feedbacku nesetkal když jsem mu psal, že nevěřím, že o tom slyší poprvé.
Edit: Napsal jsi preklikavat displej, myslel jsi doufám "preblikavat", abych tady nereagoval na něco jiného.
Mne ešte neblikol tak uvidíme [WHITE SMILING FACE]

Sent from mTalk
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od tgriger »

@pogo8303:Áno , myslel som preblikávať, automatická oprava [WHITE SMILING FACE]
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

Nevím, jestli je to jenom můj pocit, ale doteď jsem neměl prakticky problém s rychlostí aplikace zasílání zpráv a skype. Otevření 1-2 vteřiny OK, ale nejsem si jistej, ale přijde mi větší prodleva při vstupu do jednotlivých konverzací a při návratu zpět z na hlavní sms obrazovku (určitě je tam skoro vteřina a fakt si nejsem jistej, jestli to před .36 buildem takhle bylo).

Ad problikávání a chyby grafiky - v minulých buildech trvalo cca. 2 dny, než začal znovu problikávat, ale problémy ohledně vrchní části a scrollování jsou samozřejmě stále přítomny. A ještě se mi jednou stalo, že při návratu na hlavní obrazovku se mi zobrazila přes obrazovku asi 1 nebo 2 live tiles vedle sebe, překrývaně přes celý displej (dost podobné těm psycho obrázkům při nepovedeném upgradu na jeden z minulých buildů).

Jo, a reportoval jsem nepamatování si melodie u budíků při každé aktualizaci aplikace budíky (s tím, že když tam zůstane rychlý odkaz na původní melodii, tak po kliknutí na ni aplikace spadne), tak kdo máte stejný problém, dejte mi +1 ve feedbacku. Díky
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od relouth »

to spomalenie je pri novom builde normal,za den je prec
budik pouzivaj realarm
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

relouth:: vím o realarmu, znám ho, zatím nepotřebuju.
Zpomalení sms jsem v minulých buildech nepozoroval, takže to pro mě je novinka. Jestli to ale za pár dní zmizí, ok.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od relouth »

sms mi ide rovnako rychlo..
mam z toho nie dobry pocit,ze co telefon,tak ten system chovat sa inak
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od tgriger »

No, ono je doporučené urobiť po každom builde HR. Je to predsa len stále nie finálna verzia.
Mne sa teda sms otvára rovnako rýchlo ako predtým.
Uživatelský avatar
František Šafr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 436
Registrován: pon čer 11, 2012 10:12
Zařízení: Xiaomi Mi 8
Bydliště: Plzeň

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od František Šafr »

HR bych tentokrát nedoporučoval. Po HR za boha nemohu stáhnout český slovník.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

František Šafr:: že by klasika, znovu přihlásit insider a potom vyhledat aktualizace? Nebo je problém tentokrát jinde?
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od kllr007 »

update presiel ok, vie mi ale niekto povedat co sa presne deje ked je: Migracia Dát ?
To robilo vcelku dlho.

Takisto by ma zaujimalo preco po update mam vacsinu doinstalovanych app nedostupnych, ikona je zasednuta a napis " Caka sa"... to ich zmaze pri update a nanovo instaluje ?

Inac zatial OK.
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od tgriger »

To je divné. Chová sa ty to ako po HR a následnej obnove zálohy.
Mne to celé trvalo do 20 minút, kompletne. A samozrejme nič nesťahoval.
Uživatelský avatar
František Šafr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 436
Registrován: pon čer 11, 2012 10:12
Zařízení: Xiaomi Mi 8
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od František Šafr »

pogo8303 píše:František Šafr:: že by klasika, znovu přihlásit insider a potom vyhledat aktualizace? Nebo je problém tentokrát jinde?
Klasikou přes Windows Insider to bohužel nejde. Stále mi tam u české klávesnice visí "Vyžaduje pozornost" a nelze nic stáhnout. Doufám, že se najde nějaké řešení. Nerad bych se vracel zpět na WP8.1 a opět akutalizoval na W10M.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od kllr007 »

tgriger píše:To je divné. Chová sa ty to ako po HR a následnej obnove zálohy.
Mne to celé trvalo do 20 minút, kompletne. A samozrejme nič nesťahoval.
Mna tiez napadlo, ale nic som neobnovoval ani neorbil HR.. al som len update, telefon sa restartol, kolieska, migracia dat a potom som cakal cca 10 minut aby boli aplikacie dostupne.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů