Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od imperator »

finch tu bolo len porovnanie... ze windows 10 je zabugovany uz pol roka a ze rovnako dopadne aj w10m - no desktopovy je takmer "bug free" teda aspon tak standartne (treba brat v potaz na kolkych moznych konfiguraciach bezi takze je jasne ze kazdy bude mat nieco specialne v minimalnom mnozstve) ale ako celok je paradny... w10m zacinal ovela horsie a este stale sa ladi... resp pani sandra caka opravu vlastnosti... nuz to sa da cakat aj prepinac mobilnych dat v ios liste ako bug a ani po x rokoch od uvedenia ios to este stale neopravili :D :D :D zhruba priblizne prirovnanie...
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od ijon »

V novém buildu .164 už funguje stahování "na pozadí" i při zámku obrazovky, rovněž tak sdílení internetu. Přehrávání hudby v alternativních přehrávačích (Core Music Player, Audiobit Music Player) stále ne, přehrávání se "zasekne" při přechodu na další track. Zkoušeno na 950SS.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od imperator »

stahovani na pozadi konkretne v com ? edge ? nebo store ? (ten stahoval aj predtym na pozadi nie ? )
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od KoumiCZ »

Pišta Hufnágl píše:Ale tak v každém třetím příspěvku se oháníš manželkou... Tož takové pošťouchnutí. Nechme to plavat.
To bude tím, že Sandra je opravdu žena a opravdu má manželku. Ale to je zde veřejně známá věc ;-)
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od KoumiCZ »

imperator píše:stahovani na pozadi konkretne v com ? edge ? nebo store ? (ten stahoval aj predtym na pozadi nie ? )
Mě se stávalo, nevím zda se tak bude dít i po včerejší aktualizaci, že když jsem něco stahoval nebo aktualizoval přes Store a během té doby jsem byl v jiné app a nebo ěl zamknutý telefon, a poté se zpět vrátil do Storu, tak hned spadnul.
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od ijon »

imperator píše:stahovani na pozadi konkretne v com ? edge ? nebo store ? (ten stahoval aj predtym na pozadi nie ? )
Konkrétně v Edge, když jsem stahoval "něco většího". Sdílení wifi nebo všeobecně internetového připojení taky dříve po zámku obrazovky padalo.
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

KoumiCZ píše:
Pišta Hufnágl píše:Ale tak v každém třetím příspěvku se oháníš manželkou... Tož takové pošťouchnutí. Nechme to plavat.
To bude tím, že Sandra je opravdu žena a opravdu má manželku. Ale to je zde veřejně známá věc ;-)
Co ti říká pojem "ironie", Sheldone? :)
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

ijon píše:
imperator píše:stahovani na pozadi konkretne v com ? edge ? nebo store ? (ten stahoval aj predtym na pozadi nie ? )
Konkrétně v Edge, když jsem stahoval "něco většího". Sdílení wifi nebo všeobecně internetového připojení taky dříve po zámku obrazovky padalo.
Večer zkusím, jestli je třeba nenapadlo zachovat připojení miracastu při zhasnuté obrazovce. Jasně, při prohánění se telefonem je to nesmysl, ale u přehrávání filmů je vcelku zbytečné, aby krom televize svítil i displej.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od imperator »

Veď v edge to nemusí byt väčšie staci ze počas sťahovania zablokuješ obrazovku nie ? (funguje to aj ked z explorera vyjdeš von )
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od ijon »

imperator píše:Veď v edge to nemusí byt väčšie staci ze počas sťahovania zablokuješ obrazovku nie ? (funguje to aj ked z explorera vyjdeš von )
Ano, jak píšeš. Bral jsem to ale jako takový typický případ. Jednoduše řešeno, stahování nebo sdílení netu pokračuje i po uzamčení obrazovky, abych bych dostatečně obecný a přesný.To zatím v žádném buildu nefungovalo.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Krayzie »

Sandra píše:1.Mail, synchronizace funguje divně...
Nemam problem, nasiel by som zopar veci, ktore mi v mail appke chybaju (resp. by som vylepsil), ale sync funguje tak ako ma (4 emailove konta).
Sandra píše:2. přidat v březnu do kalendáře listopadovou událost se ukázalo být nemožné...
Nemam problem pridat udalosti na DEC2016 ani NOV2017.
Sandra píše:3. na pozadí se stáhne aktualizace a nic neřekne...
Mna to neobmedzuje, na W10 (SSD) mi to nikdy netrvalo dlhsie ako 1 minutu.
Sandra píše:4. virtuální plochy jsou bezva věc...
Nepouzivam.
Sandra píše:5. nemám nejmenší tušení...
Pouzivam LAN pripojenie, ale ani v dotykovom prostredi to nie je problem: Settings -> Network & Internet -> Wifi -> Manage Wifi Settings -> Manage Known Networks + konkretna siet -> Forget
Sandra píše:6. sdílení souborů celkově je divné...
Pouzivam WHS2011 cca 4 roky a este som nemal popisovany problem (doma mam 3PC + 2 NB)
Sandra píše:7. všechny dlaždicové aplikace občas (několikrát denně) padají...
Ano obcas sa stane, ze padne store (tak 1x za 2 tyzdne), inak bez problemov.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

Krayzie:

1. tak to nevím, proč mi to tak blbne, ale podle hledání na googlu rozhodně nejsem jediná, to samé bod 2.

3. mohlo by se to zeptat, jestli teď instalovat a ne to prostě vnutit. Ale máš pravdu, že je to aspoň rychlé...

5. já nechci síť zapomenout a nastavit znova, já chci změnit uložené heslo a to prostě nejde.

6. kamarád měl stejný problém, potřeboval sdílet data ze služebního notebooku do domácí PC a zpět, oboje přístup čtení/zápis a nešlo mu to. Reinstalace W10 pomohla. Chyba u mě nebyla ve WHS, ty fungují spolehlivě, chyba byla ve W10.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od imperator »

5. Heslo chceš zmeniť predpokladám preto ze sa nemôžeš pripojiť - ale sa pripojíš a nezoberie ti ho tak mas možnosť zadať iné nie
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

ale uložené heslo změníš zapomenutím - tak je to už minimálně od W8...., prostě smažeš síť a vybereš heslo znova - stejné je to např. i na adroidu, tam taky zapomeneš síť a potom dáš změnu hesla...

Pišta:: Rejpnul jsi rukou do vosího hnízda a divíš se, že máš žihadla?
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

pogo: Ale jo, máš recht :)
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

pogo8303 píše:ale uložené heslo změníš zapomenutím - tak je to už minimálně od W8...., prostě smažeš síť a vybereš heslo znova - stejné je to např. i na adroidu, tam taky zapomeneš síť a potom dáš změnu hesla...

Pišta:: Rejpnul jsi rukou do vosího hnízda a divíš se, že máš žihadla?
Windows jsem naposledy viděla 98 a pak až 10, takže opravdu netuším, jak to bylo v 8 :-) Jinak na mém Asusu jde heslo k wifi změnit tím, že najedu na vlastnosti uložené sítě a heslo přepíšu. Není nutné síť zapomínat, stačí ji editovat. Což je stejné i v OS X, iOS a Linuxu. To zase jen Microsoft jde proti proudu a drbe se za levým uchem pravou rukou...
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Krayzie »

Sandra: Pripojim sa na siet so zlym heslom a po vyzve zadam nove, alebo siet odstranim, pripojim sa a zadam nove heslo. Ukonovo je to vsetko irak/iran, dokonce najrychlejsie mi pride pripajanie so zlym heslom.
Problem s pripajanim sa z W10 na WHS2011 som nemal, zato WHS2011 som uz musel zopar krat preinstalovavat a momentalne mi uz peknych par mesiacov zasa blbne, takze je to vsetko individualne.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od imperator »

Sandra mne nepríde v poriadku ze v osx nemám v kontextovej ponuke vystrihnut a musím na to tusim cez alt ci command - a to používam stokrát častejšie nez zmena wifihesla (raz za 10 rokov snáď) takže neviem kto sa tu škrabe za ktorým uchom - osx snáď este ok ale linux ma do užívateľského zážitku ďaleko asi ako ms-dos
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

Sandra: jestli si dobře pamatuju, a za to ruku do ohně nedám, protože teď tablet nemám u sebe. Tak když změním heslo na Wifi, můj tablet (taky Asus) mi vyhlásí, že k teto síti se nedá připojit - a pak dám zapomenout síť a potom znovu připojít, tudíž v tom rozdíl nevidím - ALE kouknu se večer doma, jak to funguje, dlouho jsem heslo nepřehazoval...
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Jenže já se o žádné vysvětlení neprosil...

Mimochodem, teď tedy víme, že MS to dělá jinak než Apple, Linux a spol. To je nečekané a přímo šokantní. Co na to Jan Tleskač?
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 39 hostů