Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Martina46
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 222
Registrován: pát kvě 09, 2014 5:09
Zařízení: Lumia 550

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Martina46 »

dakujem.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Tak jsem TP nahodil taky, a nebýt té kritické (ne)výdrže baterie, tak si to i nechám... Fakt děs, za 30 min 20% dolů...

Jinak swype klávesnice a doplňování slovíček super, není to ještě úplně vyladěné, ale použitelné to bude.
Co mě osobně vadí, že fotky nezobrazují Oblíbené položky (blbá funkce, ale nechápu, proč chybí), není možné připnutí Sdružené pošty, či jak se to jmenuje v češtině, a musím jako pako překlikávat jednotlivé emailové účty..? :-( LT kalendáře trpí (jako vždy) nedostatky- plýtvání místem, nezobrazování následujících událostí, chybí zobrazení čísla týdne- asi si na to už musíme zvyknout. Nedaří se mi propojit/ zobrazit v hubu Lidé kontakty z Linkedin, stejně jako nefungují Novinky v hubu Lidé (pokud mají teda zobrazovat stavy sociálních sítí).

Podotýkám, že mobil používám bez HR, tak budu rád, pokud mě někdo opraví, že to možné je.

Ať je to jak to je, mám pocit, že MS k tomu přistupuje těžkopádně, aspoň základní věci by mohly fungovat a být vyladěné. Místo toho, aby lidem nabídli "po čem touží", a za co by je lidé "nosili na rukou", tak je vidět, jak to je pro ně strašně "těžké". Po těch letech jsem z toho už nějak unavený a tak, jak jsem nechtěl, tak se zřejmě přeorientuji na iphone. Přijdu o "jednu rodinu produktů", ale teď momentálně mi MS nenabízí nic, proč bych měl u něj zůstat. Nuda, nuda, šeď. Konkurence valí kupředu, jiné matroše, displeje a kdo ví co, kde jaká aplikace existuje pro iphone a android, a pro WP buď neexistuje nebo je to paskvil. Chci si to "užívat" ne furt na něco čekat. A MS se s tím teď zase plácá jako i v minulosti, kdy uvedli WP7 a postupně dodělávali např. možnost kopírování textu.. No, jejich boj.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Ještě doplním, že záloha z 8.1, i když jsem přejmenoval zařízení, se mi přepsala zálohou z 10 :-(
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od jaroslavii »

Neco na tom je. Ja cekam na poradny audio video prehravac vecnost. Spoustu kodeku chybi, seka se to. Hudebni player je taky jen strohy a na funkcni posuvnik jsme museli cekat dva a pul roku. Stereo reproduktory taky nikde, s perfektnim zvukem. Windows zacinaji hodne zaostavat.
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od KoumiCZ »

Měl bych takové tři, spíše anketní, otázky.

1) Myslíte, že MS vypustí Windows 10 Mobile do světa skutečně vyladěný, nebo bude systém v jakési beta verzi?
2) Myslíte si, že se po příchodu Windows 10 Mobile rozšíří obchod s aplikacemi Store a hlavně se zlepší kvalita a vybavenost aplikací?
3) Myslíte si, že Google s příchodem Windows 10 Mobile konečně překoná své ego a vpustí své aplikace i na platformu Windows?

Jak si myslíte, že jsou jednotlivé body pravděpodobné?

Děkuji za odpovědi.
elka_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: stř zář 02, 2009 7:44
Zařízení: iPhone 6S 64 GB
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od elka_cz »

p.a.Ť.o píše:...A MS se s tím teď zase plácá jako i v minulosti, kdy uvedli WP7 a postupně dodělávali např. možnost kopírování textu.. No, jejich boj.
Když to zmiňuješ, můžete někdo s W10M ověřit, jestli obsahuje stále ten nepochopitelný bug, kdy zkopírujete text do schránky, zamknete zařízeni (vypínačem), odemknete displej a schránka je prázdná?

Viz

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ixh8lts9eMM[/youtube]
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mirdyn »

p.a.Ť.o - po HR je to s tou baterkou lepší.
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mirdyn »

KoumiCZ - 1)spíš ta beta, ale možná překvapí
2)asi jo
3) začal s tím MS, tak nevím :)
Sentinel65
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: úte pro 10, 2013 20:12
Zařízení: Honor 8

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sentinel65 »

@elka_cz

Zkopirovany text ve schrance mi drzi i po zamceni / odemceni telefonu. Aspon ted jsem to zkousel na SMS

@KoumiCZ

WP 8 a nasledne WP 8.1 taky asi nebyl pri svem oficialnim uvedeni 100% bez bugu a lagu, takze budme trpelivi a dejme tomu cas. Horsi to bude s tim mnozstvim aplikaci, ktere budou muset prizpusobit, aby fungovaly na novem systemu bez nejakych zadrhelu.

Co mi asi na MS vadi nejvic, ze medialne se objevuji same ficury, ktere se snazi uvest do zivota a nejsou schopni udrzet zakladni system novych woken v takovem stavu, aby se pri vypusteni noveho buildu neobjevily chyby tam, kde to v minulem buildu bez problemu fungovalo.
elka_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: stř zář 02, 2009 7:44
Zařízení: iPhone 6S 64 GB
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od elka_cz »

Sentinel65 píše:@elka_cz

Zkopirovany text ve schrance mi drzi i po zamceni / odemceni telefonu. Aspon ted jsem to zkousel na SMS
Díky. To to trvalo. Táhlo se to od verze 7 :)
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Mirdyn píše:p.a.Ť.o - po HR je to s tou baterkou lepší.
Výrazně lepší, tzn. jako u 8.1, kde mi telefon vydržel (aspoň) den, nebo jen o něco lepší, že s ním v zapnutém stavu dojdu alespoň domů? Abych věděl, jak moc se mi vyplatí patlat se po HR s obnovou nastavení, nebo ten čas raději věnovat zpětnému nahození 8.1...
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od p.a.Ť.o »

elka_cz píše:
Sentinel65 píše:@elka_cz

Zkopirovany text ve schrance mi drzi i po zamceni / odemceni telefonu. Aspon ted jsem to zkousel na SMS
Díky. To to trvalo. Táhlo se to od verze 7 :)
Tak nevím, jestli to je tím, že jsem neudělal HR, ale u mně to nefunguje. Zkopíruju sms, jdu na plochu šipkou zpět, vypnu, zapnu, vlezu do mailu a sice tam je ikonka, že je něco ve schránce zkopírované, ale je neaktivní. A takhle stejně (blbě) to bylo i u 8.1.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od p.a.Ť.o »

jaroslavii píše:Neco na tom je. Ja cekam na poradny audio video prehravac vecnost. Spoustu kodeku chybi, seka se to. Hudebni player je taky jen strohy a na funkcni posuvnik jsme museli cekat dva a pul roku. Stereo reproduktory taky nikde, s perfektnim zvukem. Windows zacinaji hodne zaostavat.
No a přesně o tom to je. Stále čekáš na základní věci. Nic sideloadovat nemůžeš, protože to je zamčený systém, takže fandové na to prdí, aby něco zbastlili. A souvisí to i s těmi otázkami od KoumiCZ...
KoumiCZ píše:Měl bych takové tři, spíše anketní, otázky.

1) Myslíte, že MS vypustí Windows 10 Mobile do světa skutečně vyladěný, nebo bude systém v jakési beta verzi?
2) Myslíte si, že se po příchodu Windows 10 Mobile rozšíří obchod s aplikacemi Store a hlavně se zlepší kvalita a vybavenost aplikací?
3) Myslíte si, že Google s příchodem Windows 10 Mobile konečně překoná své ego a vpustí své aplikace i na platformu Windows?
1) ne, bude to nedodělek, akorát pozitivní na tom bude to, že teď to je "systém, který se stále vyvíjí", takže cokoliv chybí, tak se dodělá (někdy) a do té doby budeme (zase) čekat
2) ne, programátoři na WP prděli, a prdět budou i nadále. Vývoj za posledních pár let ukazuje, že nezůstal kámen na kameni, a popravdě, komu by se chtělo něco kvalitního stále dokola programovat, když neví, jestli za 2 roky MS nepřijde s tím, že je třeba zase něco udělat jinak (totálně překopat)
3) je mi jedno
Sentinel65
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: úte pro 10, 2013 20:12
Zařízení: Honor 8

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sentinel65 »

Zkousel jsem tvuj popis a i tak mi ten text ve schrance zustane a jde vlozit do nove zpravy. Tezko porovnavat a mudrovat, kde je chyba. Kazdopadne je rozdil v chybach pred HR a po nem :-) I kdyz ani ten HR vse nezachrani :) Ja musel doinstalovat ze Store aplikaci Odesilani zprav (SMS).
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mirdyn »

p.a.Ť.o píše:
Mirdyn píše:p.a.Ť.o - po HR je to s tou baterkou lepší.
Výrazně lepší, tzn. jako u 8.1, kde mi telefon vydržel (aspoň) den, nebo jen o něco lepší, že s ním v zapnutém stavu dojdu alespoň domů? Abych věděl, jak moc se mi vyplatí patlat se po HR s obnovou nastavení, nebo ten čas raději věnovat zpětnému nahození 8.1...
Já mám L620 a výdrž je stejná, ale zdá se že některé app. zůstanou běžet na pozadí, prostě se neuspí a tak je lepší je vypnout křížkem, U mně to dělá foťák a navigace(mapy).
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Sentinel65 píše:Zkousel jsem tvuj popis a i tak mi ten text ve schrance zustane a jde vlozit do nove zpravy. Tezko porovnavat a mudrovat, kde je chyba.
Tak to je potom jen plus pro MS :-) Ještě počkám, jestli se tady někdo vyjádří o baterce po HR a případně tomu dám ještě šanci.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Mně clipboard zůstává i po uzamčení. Zkoušeno v SMS i mailu. Jen mi vadí nekonzistence vkládání, jednou se příkaz vložit děla na klávesnici a podruhé zase dlouhým podržením na místě...
Sentinel65
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: úte pro 10, 2013 20:12
Zařízení: Honor 8

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sentinel65 »

Staci sledovat diskusi :tlem:

http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 00#p372425" onclick="window.open(this.href);return false;

http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 20#p372521" onclick="window.open(this.href);return false;

U me si baterka na L735 myslim uz sedla, pokud budemem porovnavat spotrebu baterie u kterehokoliv telefonu v klidovem rezimu, pak ted jsem na 1-2% za hodinu. Pravda je, ze jsem si pohral s nastavenim a porusil maximum app v behu na pozadi.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Jo no, tak to až třebas budu mít dovču a nebudu mít co dělat. Díky ;-)
elka_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: stř zář 02, 2009 7:44
Zařízení: iPhone 6S 64 GB
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od elka_cz »

Jak je to v W10M s multitaskingem? Už opravdový, nebo pořád tak, jako na obrázku?

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů