Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
xzeit
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: pát srp 08, 2014 12:30
Zařízení: Huawei P30 PRO

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od xzeit »

Neví se, kdy bude nějaký další update, WP 10 TP? Něco co zlepší stabilitu systému, a odstraní aspoň některé bugy....
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Zaklinac »

Ani mne sa dáta po vypnutí nezapínajú. Vedel by som to, ten testovací mobil mám ba predplatenke a žiadne sms o strhávaní kreditu za dáta mi nechodia. Pred vypnutím chodili.
Bacon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pát črc 25, 2014 3:03
Zařízení: Nokia Lumia 830

Windows 10 pro všechny telefony s WP8.1, ale...

Příspěvek od Bacon »

Moc se mi nelíbí, co mi právě přišlo mailem: http://www.microsoft.com/en/mobile/windows10/" onclick="window.open(this.href);return false;
We've recently announced that the next generation of Windows will be available later this year and it is our ambition to make an upgrade available to all Lumia smartphones running Windows Phone 8.1.
Our newest Lumia smartphones – the Lumia 640, Lumia 640 XL and Lumia 430 Dual SIM – will receive a free upgrade to Windows 10 and we’re working hard on making an upgrade available for other Lumia smartphones.*

*Coming soon
Windows 10 will start rolling out later this year and promises to take the Lumia experience to a whole new level. Like any upgrade to a new operating system, not every phone will support all possible Windows 10 features. Certain features and experiences will require more advanced future hardware. Screens simulated, subject to change. App availability varies by market.
Na jednu stranu slibovali, jak update bude dostupný pro všechny, ale v druhém odstavci to podají tak, že low end to mají jisté a "makáme na tom, aby byl upgrade i pro ostatní"...

A věta "more advanced future hardware" má být snad vtip... Tak dlouho jsem na nějaký "future hardware" čekal, až jsem se rozhodl si prozatím koupit levnější L830 (kompromis všech kompromisů) a čekat dál. Jsem zvědavý, s čím Microsoft přijde a doufám, že to bude stát za to. Obávám se ale, že to bude prostě další tuctový telefon a jedinečnost a krása telefonů jako L920 / L1020 / ... je ta tam :/

Fajn, chápu to, Microsoft má čísla díky low end zařízením, které stojí do 3 tisíc, příp. které se dávají zadarmo snad i k balení jogurtů, ale líbilo se mi, co napsal kdesi kdosi v jednom článku: Microsoft kašle na high end zařízení. A právě vlastníci high end zařízení jsou ti, kteří strhávají pozornost na platformu a díky kterým se prodávají i low end zařízení. Já, ačkoliv jsem vyložený low end neměl (L920 a nyní L830) jsem lidem, kteří hledali spolehlivý levný smartphone, doporučoval jedině levné Lumie. Čím blíž vydání W10 ale jsme, tím menší radost z platformy mám.

Když mám uvést příklad - Instagram je stále v BETĚ, neoficiální 6tag je sice hezký, ALE přestože by teoreticky měla moje L830 fotit relativně hezky, lepší fotky udělám s Huawei Ascend G300. Při sdílení přes Windows Phone totiž dojde k degradaci kvality, fotka se rozostří, zatímco u toho křápu s Androidem je to OK.

A takových příkladů je milion.
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Menty »

"Windows 10 will start rolling out later this year" - tomu podle mě sami nevěří. Když byl loni na Buildu představen 8.1, byl to již hotový systém, co šel rovnou do Preview for Developers a tento systém se společně s Firwarem začal pro všechny nabízet až někdy v září. Desítky jsou ve stádiu...no tak ještě roku práce, takže later this year, to jsem na to zvědav.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od pogo8303 »

bacon:: já tam teda nevidim nic, co by mě mělo nějak extra štvát - to že napíšou, že to bude na všechny, ale že ne všechna zařízení využijou všech funkcí W10 se dalo čekat od začátku, ať koukám jak koukám, nic jinýho v tom vyjádření nevidím...
EDIT: a věřím tomu, že zrovna L830 bude umět téměř všech funkcí W10 využít (a co nebude umět L830, nebude umět ani 640/430 atd., např. 4k video atd...).
Uživatelský avatar
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: stř črc 15, 2009 8:01
Zařízení: Galaxy S8, iPhone 7, zvysky Lumie, ...

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od amentma »

tak som sa odhodlal vyskusat Win 10 TP na Lumii 920. od zaciatku na desiatku prskam, nepacili sa mi screeny, nepacili sa mi dema z netu, ale v kutiku duse som dufal, ze to nebude take zle a snad to nazivo bude pouzitelne. bohuzial, je to presne take zle ako to vyzera... cely koncept systemu je v haji, krasny uhladeny dizajn je nahradeny chaosom... co aplikacia, to ine UI, napr. aplikacia Ludia ma stale nieco ako "pivot", ale s nechutnou hlavickou, s nechutnymi indexami (abecedou), ktore navyse ani nie su klikacie. naproti tomu maily uz pivot nemaju, gesta vlavo/vpravo su uplne proti povodnemu konceptu, ked uz vykradali Android a iOS nechapem preco slide dole nerobi refresh. lumia 920 ma len 4.5 palca, ale triafat ovladacie prvky hore je smrt... neviem ako vam, ale mne umreli dlazdice, kontakty ani fotky uz nie su zive... to je skandal, inak to nazvat neviem...

aplikacie pre WP7 a WP8 su nepochopitelne scalovane tak, ze nevyplnia cely displej. videl niekto MessageBox vo WP10? otras... o rychlosti systemu a reakcii nechcem hovorit, nie je to ostra verzia systemu a da sa na tom esste pracovat... ale ten vzhlad, to sa neda odpustit... su tu sice nazory, ze Metro ci ModernUI nenaplnilo ocakavania preto musela prist zmena, ale ako mozu uceleny koncept nahradzat niecim, co nema hlavu ani patu? keby to vymenili za iny koncept, tak nepoviem nic... ale 10 nema koncept, je to zhluk aplikacii, z ktorych jedna ma pivot, druha ma hamburger, tretia ma kvazi application bar, ktory je ale karikaturou toho app baru z WP7 a WP8. typografia v prde**, niekde zbytocne medzery, inde male fonty navyse natlacene riadky na sebe...

neviem co sa musi stat, aby som bol ochotny toto pouzivat... najviac ma mrzia vsetci ti ludia v mojom okoli, ktorych som nahovoril na WP, lebo v sucasnosti su spokojni... co bude ked pride 10, to neviem, ale obavam sa ze spokojnost nebude nikde.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Krayzie »

Lepsie by som to sam nenapisal. Mal som WIN10 TP na L925 4 dni a neviem ci si z nas len robia srandu alebo to myslia vazne. Pokial to ma byt len nieco, aby zistili nazory ludi na "nove" (rozumej opajcovane) ovladacie prvky a UX, tak nech sa paci, ofeedbackoval, co sa dalo. Priznam sa, ze absolutne nechapem, co MS vedie k tymto krokom. Neuspech WP vidim skor v limitovanej fukcnosti a nedostatku aplikacii ako v UI. Ano, ine UI/UX to robi aj pre devoloperov trosku narocnejsie na portovanie aplikacii a chapem, ze sa MS snazi UI/UX co najviac prisposobit Androidu/iOS, ale ak mam prist UI/UX z WP7/8, tak radsej pojdem do Androidu alebo iOS, kde mam ovela vacsiu podporu sluzieb/aplikacii.

Po navrate na WP8.1 GDR2 si teraz pradiem blahom.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od veigy »

Lidi sakra jak můžete říct že se každá aplikace ovládá jinak? Nějaká pivot, někde se musí klikat... To ste si nevšimli, ze je to beta verze a všechno se teprve ladí a MS čeká na feedback? Nebo si snad myslíte, že MS nechá ty aplikace do finálního systému?

Jestli tohle nechápete, tak se obávám, ze ta betaverze není určena pro vás..
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Krayzie »

Ano je to beta (alfa) verzia. To znamena, ze neriesim veci ako stabilita, plynulost systemu. Ale "par mesiacov" pred uvolnenim finalnej verzie musi mat MS predstavu o finalnom UI/UX (to by malo byt vyriesene medzi prvymi vecami) a tu sa nam snazi prezentovat v TP buildoch. Podla vsetkeho to vyzera tak, ze MS kompletne upusta od povodneho "metro" rozhrania a zavedenych UI/UX elementov (vid Outlook mail). Otazne je, ci je nas len "par", ktorym sa ten odklon nepaci, alebo je nas dost na to, aby to cele MS prehodnotil.

Osobne mam problem s tym, ze L925 aj Ativ S, ktore su u mna doma pomaly dosluhuju a je potrebne ich nahradit. Lenze teraz musim cakat na final verziu, lebo ak sa ma niest v duchu spominanej Outlook aplikacie, tak nemam zaujem a "odchadzam".
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Zaklinac »

Nerozumiem tomu, že toľko ľudí nedokáže pochopiť, že TP pre telefóny je v absolútne surovom stave. Rozčuľovať sa nad ovládacími prvkami nemá absolútne význam, ten systém ma ešte veľmi ďaleko do dokončenia. Je veľmi jednoduché, ako bude nakoniec vyzerať - ako Windows 10 pre počítače. Tj ak sa vám nepáči, ako vyzerá Win10 pre počítače, nebude sa vám páčiť ani Windows 10 pre telefóny. Už teraz badať dôraz na zjednotenie. Ja som desiatkami na PC nadšený, teším sa aj na telefónny systém. Je to zmena oproti WP7/WP8, to je jasné. Dôležitá bude použiteľnosť.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Krayzie »

Ja nechapem ako sa moze stale niekto ohanat frazami typu "je to beta/TP", ze je to v surovom stave a pod. Ano, system je nejednotny (po skusenostiach s MS neverim, ze vsetko do final verzie zjednoti, ci uz tak alebo onak), to ma vobec neprekvapuje, kedze sa jedna o TP. Ale nepaci sa mi smer, ktorym sa MS vybral, resp. ktory naznacil v TP (chybajuce gesta, presun ovladacich prvkov hore, neprehladnost, zmensovanie fontov, ...). Ano MS sa snazi zjednocovat a na W10 pre PC sa tesim aj ja. Lenze to, co vyhovuje na PC (ovladacie prvky hore, hamburger, ...) nie je vhodne na telefon a bude velka skoda, ak MS zabije jedno z najlepsich UI/UX rieseni medzi mobilnym OS len kvoli nejakej univerzalnosti.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od SmetyCZ »

Jako jestli udělaj veletoč:

WP8.1 style -> hamburger a podobný kraviny v TP -> final WP10 vč. ovládání prakticky skoro stejný jako ve WP8.1

... tak teda klobouk dolů. Trochu mrhání časem a prostředky.
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Zaklinac »

MS musí nájsť kompromis medzi ovládaním desktopu a mobilného zariadenia tak, aby sa dalo pohodlne ovládať jedno aj druhé. Či sa mu to podarí, zhodnotíme potom, ako bude systém na svete. Že sa musí prevto obetovať doterajšie ovládanie mrzí aj mňa, ale MS potrebuje tie telefóny aj predávať a výsledky zatiaľ nijako oslnivé nie sú.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od kllr007 »

Lenze MS akosi zle pochopil zjednocovanie.. Mal zjednotit jadro ale graficku nadstavbu ma mat telefon a pocitac kadzy jedinecnu...

Nieje mozne rovnakým UI ovladat PC a mobil, to proste nejde... Bud to bude nepouzitelne tam alebo tam, pripadne na oboch.
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Zaklinac »

Veď nadstavba bude jedinečná, pre mobil/malý tablet dlaždicový HS, pre veľký tablet/PC to bude desktop. Nastavenia, modern aplikácie atď budú rovnaké. Ja v tom vidím veľkú výhodu a potenciál. Áno, WP ako ho poznáme dnes prestane existovať. No a? Keď bude funkčnosť lepšia a výsledok krajší, prečo nie?
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od kllr007 »

Vela prvkov z desktop UI sa prenesie na fony (hamburger, urlbar na vrchu) a vela phone features vymizne (gesta) takze pre mna to je skor o par tried co sa tyka UI nizsie...

Ano system bude pouzitelnejsi no za aku cenu ? Mne osobne plne vyhovoval 7.8 :D
myscho
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát pro 13, 2013 9:31
Zařízení: Nokia 8
Bydliště: Kolta

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od myscho »

Menty píše:"Windows 10 will start rolling out later this year" - tomu podle mě sami nevěří.
"Later this year" mozno tak v novembri v USA a my v EU budeme radi ked to budeme mat takto o rok aj ked MS sa dusuje, ze to vyjde skoro hned po W10 na PC :)
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od qwerty »

7.8? tak to teda nie. ani 8.0 nie. az 8.1 splna vacsinu toho, co ocakavam
Uživatelský avatar
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: stř črc 15, 2009 8:01
Zařízení: Galaxy S8, iPhone 7, zvysky Lumie, ...

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od amentma »

ja zase nechapem, ako sa moze niekto utesovat tym, ze UI sa este zjednoti a vylepsi. keby chceli dodrzat koncept metro, tak ho dodrzuju od zaciatku. co ti programatori padli z mesiaca ze nepoznaju vlastne sdk? ze by nevedeli pouzit application bar, pivot, hub, atd? najblizsie k finalnemu vzhladu ma asi Outlook Mail, ten je sice celkom uzivatelsky privetivy, ale oproti metru je to jednoznacne krok spat, hlavne ergonomicky...

aj iOS bolo vycitane ze je nemoderne, ta zmena z verzie 6 na verziu 7 ale nebola o uplnom zruseni konceptu, len sa premalovalo SDK, vyhladili sa priestorove efekty, atd. ale koncept ostal. uprimne povedane, mne sa aj tak viac pacilo to povodne jobsove ponatie, ale viem zit aj s novym iOS. ako som ale pisal v predoslom prispevku, s WP10 asi zit nebudem vediet...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od veigy »

Jak souvisí sjednocení a vylepšení UI s metro konceptem? Mě nevadí, že se vzdali "metro" konceptu, ale chci jednotné prostředí, které, alespoň pevně věřím, určitě udělají ;)
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 106 hostů