Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od robsol »

Jenomže to vyhledávání přes dialer zatím neumí českou diakritiku. takže je to většinou zatím nepoužitelné.
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

vzhledem k tomu že na nemožnost hledání dle české diakritiky jsem zvyklý už od dob Siemensu S45, což je bratru 13 let, tak od té doby háčky v Adresáři nevedu a nemám problém nazvat nadutci ty, kteří diakritiku v kontaktech stále používají... ó, my veliká země, všichni se nám budou přizpůsobovat :-)
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od robsol »

no to je fakt zase logika, škoda že se už jenom místo jmen nečíslujeme :-(.

Jen tak pro příklad. Mám v kontaktech pracovních cca 3000 záznamů. Logicky si je všechny nepamatuju z hlavy. 100% tam najdu několik desítek českých jmen které se vyslovují jinak s diakrtikou a bez ní. Příklad za všechny. Volám panu Solnárovi nabo Solnařovi. A garantuji ti, že pokud mě někdo hned na začátku zprzní moje jméno tak už ani neposlouchám dále co mi chce. Sorry za OT, ale vždy mě tyhle názory, že diakritika není potřeba protože jsme malá země dokáží nadzvednout. Proč se tedy na to nevykašleme a systém nemáme všichni jen ve Španělštině což je mimochodem již nejrozšířenější světový jazyk a jeho zastoupení pořád roste. Vykašleme se všichni na rodný jazyk a používejme jen angličtinu když je to pro programátory takový problém dodělat ten 1 bit navíc. Fakt sorry, ale tohle jsem komentovat musel.
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

robsol > a že se jako správný pokrytec nepozastavíš nad tím, že dialer ve WP 8.1 neumí hledat vůbec, to Ti připadá jako strašně světácké?
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od relouth »

blanicky píše:Baterka vydrží déle než u 8.1 už teď :-D:-D
Neverim!
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od robsol »

hotovyrado píše:robsol > a že se jako správný pokrytec nepozastavíš nad tím, že dialer ve WP 8.1 neumí hledat vůbec, to Ti připadá jako strašně světácké?
taky jsem nikde nenapsal, že je to v pořádku a kdyby jsi si přečetl mé historické příspěvky tak jsem již s tímto vyslovil také nesouhlas. Proto take využívám RapDialer Pro. A nechápu proč jsem si vysloužil toho pokrytce. Nadával jsem ti snad nějak já?
HanuleK
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: ned srp 30, 2015 14:15
Zařízení: Lumia 535 DS

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od HanuleK »

zdravím. Jelikož mi na telefonu nefungovalo upozornění na sms, tak jsem se rozhodla vrátit na wp 8.1 pomocí recovery tool (už podruhé). Jenže při instalaci softwaru mi to zahlásilo chybu a konec. Tohle se mi objevilo na displeji a každou schvilku se to restartuje. Ač jsem to zkoušela znovu a znovu, už to ani nehlo brvou. S nokia care suite jsem to nezkoušela protože jsem nepřišla na postup. Lze s tím něco udělat (třeba v servisu) nebo je to totálně kapůt a můžu si koupit nový?
Přílohy
2015-08-30 15.24.10.jpg
(150.74 KiB) Staženo 65 x
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Mám nejlepší zkušenost s Nokia Software Updater... oživí i "mrtvoly" :-) zkus... hlavní je mít v PC dobré ovladače pro Lumi
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Už jsem takhle oživoval L620 přes CMD, ale není to nic jednoduchého a asi už ani nenajdu návod (byl na XDA)... začal bych tím, že bych ve WPRT dal "telefon nerozpoznán"....
HanuleK
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: ned srp 30, 2015 14:15
Zařízení: Lumia 535 DS

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od HanuleK »

děkuju za rady, nakonec na asi desátý pokus s WPRT se mi podařilo nainstalovat software WP 8.1 a telefon už běží :) ještě jednou děkuju :-D myslím že si už raději počkám na finální verzi W10 Mobile
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mirdyn »

hotovyrado píše:vzhledem k tomu že na nemožnost hledání dle české diakritiky jsem zvyklý už od dob Siemensu S45, což je bratru 13 let, tak od té doby háčky v Adresáři nevedu a nemám problém nazvat nadutci ty, kteří diakritiku v kontaktech stále používají... ó, my veliká země, všichni se nám budou přizpůsobovat :-)
Jak si přišel na to že nejde vyhledávat s diakritikou? Podržím písmenko, otevře se nabídka diakritiky, klepnu třeba na š a ukáže se mi vše od š.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od relouth »

On skor neprisiel na to,ze sa to da..
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

hotovyrado píše:vzhledem k tomu že na nemožnost hledání dle české diakritiky jsem zvyklý už od dob Siemensu S45, což je bratru 13 let, tak od té doby háčky v Adresáři nevedu a nemám problém nazvat nadutci ty, kteří diakritiku v kontaktech stále používají... ó, my veliká země, všichni se nám budou přizpůsobovat :-)

Co to je za kravinu? Používat diakritiku je úplně normální věc X-let zpátky. Stejně jako lokalizace OS, SW a čehokoli jinýho. Že momentálně WP10TP neumí vyhledávat s diakritikou, je chyba a bude opravena. Bože můj.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od koumes »

Promazano a budou za drze kecy litat BANY! qwer uz ma.
kukom6
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pát led 16, 2015 11:05
Zařízení: Lumia 735 Orange

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od kukom6 »

Nema niekto takyto problem ?chcel som dat najnovsi build, stiahlo mi ho a zacalo instalovat no skoncilo to chybou ze s SD karty este nepodporuje instalaciu, tak som to skusil znova ale ked v insidery dam get preview builds tak vyskoci len hlaska " A connection error prevented us from downloading programs for you. Please check the data/time of your device and its network connection and try again." .. uz som skusal aj preinstalovat aplikaciu insider aj factory reset ale stale nic :(
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

Já vím, že to bude znít zvláštně, ale co už.

Už po druhé se mi stalo, že na hlavní dlažici "Lidé" zmizely ty kulaté avatary, teď tam mám jenom ikonu té dlaždice (kdyžtak hodím screenshot). Od té doby se telefon neuvěřitelně zrychlil. Nechápu.

Stalo se mi to někdy předminulý týden, potom jsem dělal (z jiného důvodu) HR, nahrál WP10TP, zhruba po dvou týdnech zmizely avatary, telefon se zrychlil.
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Wertigo »

Zajímavé.... Vyzkouším :D
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

IMO nemáš jak :-) Sám se těch kulatejch nesmyslů nezbavíš - tady je ten screenshot, střední dlaždice.

http://jpeg.cz/images/2015/08/31/0RVIk.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Wertigo »

No zkusím to prostě odepnout. Třeba jsi přisel na speed bug :D :D
Naaier
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: stř srp 20, 2014 17:46
Zařízení: P9 Lite, Lumia 925

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Naaier »

Nazdar

Dnes som sa odhodlal na L925 inštalovať W10M. Všetko prebiehalo v poriadku ale momentálne ten status bar došiel až do konca a ozubené koliečka sa stále točia no nič sa nedeje, telefón je v tomto stave už dobrých pár minút a tá samotná inštalácia už trvá tak hodinu. Čo sa s tým dá robiť ?
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 87 hostů