Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
hotovyrado

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Radim Stehlík píše:co to ten MS zas mrví? On za to vlastně MS nemůže, ale konec HERE Drivu+ zamrzí. Přece jen byl při jíždě přehlednější než nové Microsoft Mapy. Navíc nové mapy nenajdou to co staré HERE našly. I když by to mělo mít stejný podklady :-(
Mapové podklady jsou identické, rozdílný je akorát algoritmus vyhledávání a asi i výpočtu trasy... to za prvé... za druhé... on fakt někdo, kdo se chce nechávat navigací v telefonu seriózně navádět spoléhá na HERE? To pak nevím, zda se smát nebo brečet, když za tři kila doživotně je Aponia GPS s dokonalýmí podklady ČR+SR od CEDA, případně za 800 komplet Evropa Navteq.... Vyzkoušejte trial, lepší navi (grafika, logika, pokrytí) na WP nenajdete.....
Martina46
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 222
Registrován: pát kvě 09, 2014 5:09
Zařízení: Lumia 550

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od Martina46 »

malir66 píše:Zkus v nastavení zpráv zapnout příjem zpráv pokud jsou data vypnutá co to udělá.
no toto prave v nastaveni nemam, predtym to tam bolo.
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od ManT »

hotovyrado píše:
Radim Stehlík píše:co to ten MS zas mrví? On za to vlastně MS nemůže, ale konec HERE Drivu+ zamrzí. Přece jen byl při jíždě přehlednější než nové Microsoft Mapy. Navíc nové mapy nenajdou to co staré HERE našly. I když by to mělo mít stejný podklady :-(
Mapové podklady jsou identické, rozdílný je akorát algoritmus vyhledávání a asi i výpočtu trasy... to za prvé... za druhé... on fakt někdo, kdo se chce nechávat navigací v telefonu seriózně navádět spoléhá na HERE? To pak nevím, zda se smát nebo brečet, když za tři kila doživotně je Aponia GPS s dokonalýmí podklady ČR+SR od CEDA, případně za 800 komplet Evropa Navteq.... Vyzkoušejte trial, lepší navi (grafika, logika, pokrytí) na WP nenajdete.....
Myslim ze ty Mapy od MS bohate staci, here neni na navigovani prilis dobry co jsem tam cetl diskuze, ja osobne navigaci v telefonu mam Mapfactor ci Mapy od MS ale jen jako nouzovku kdyz hledam neco k cemu je potreba online pristup na net,
V praci v aute, nedam dopustit na klasiku, tedy PNA Garmin nuvi55 s lifetime aktualizaci evropy a mapovymi podklady od navteq, jeste nikdy me nezklamal a ma suverene nejlepsi databazi cp/co v cr.
Je pravda ze i kdyz mam vse nastavene nekdy me zene nesmyslnou silnickou nebo polni cestou (to uz vyjimecne) to je ale chyba v zakresleni a oznaceni te spravne silnice v mapach a dela to naprosta vetsina navigaci.
Navigaci je treba brat jen jako pomocnika ci mene ukecaneho spolujezde a proste ji slepe neverit a ridit se predevsim vlastnim usudkem, kdyz vas zene zkratkou skoro mezi baraky silnici ka m bych ase bal osobakem natoz 15tunou zatimco na mape dal vidim krasny najezd na hlavni.
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od Radim Stehlík »

Mapové podklady jsou identické, rozdílný je akorát algoritmus vyhledávání a asi i výpočtu trasy... to za prvé... za druhé... on fakt někdo, kdo se chce nechávat navigací v telefonu seriózně navádět spoléhá na HERE? To pak nevím, zda se smát nebo brečet, když za tři kila doživotně je Aponia GPS s dokonalýmí podklady ČR+SR od CEDA, případně za 800 komplet Evropa Navteq.... Vyzkoušejte trial, lepší navi (grafika, logika, pokrytí) na WP nenajdete.....[/quote]

moje zkušenost během 2,5 roku je, že s HERE jsem jel vždy bez problémů (absence průjezdních bodů mě osobně netrápí),
měl jsem Sygic v Beta verzi a párkrát mě navedl blbě.
K Aponii - tam se zas upřímě musím usmát já. Nejdřív se to jmenovalo xxx (už nevím ani jak), pak se rozdělili a obě aplikace stojí za prd. Graficky to zapadá do dob symbianu. Na druhou stranu na moje navigování je HERE dostačující. párkrát do roka potřebuju provést Prahou, 2x do německa a párkrát na hory. Takže pro mě to je vyhovující
Uživatelský avatar
malir66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát led 08, 2016 22:48
Zařízení: Nokia Lumia 830

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od malir66 »

Martina 46.... Pokud máš W10M poslední sestavení tak to tam musí být .
Ruincajs
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 26, 2014 11:05
Zařízení: N920

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od Ruincajs »

W10m navigace v základu a L920 na šířku je nepoužitelná, bo 2/5 displaye zabírá černý pruh se šipkou kam se bude příště odbočovat.
Osobně chci mít systém ve kterém si JÁ budu určovat kterou apku si nainstaluju a ne že to bude určovat jejich nepřítomnost v obchodě.
HD2 - L920 - a teď po těch nekonečných kydách o telefonech na práci: Android - na práci, hry nehraju
hotovyrado

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Radim Stehlík > Aponii jsi pár let v ruce neměl, co?
JacobsCorleone
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát lis 20, 2015 12:24
Zařízení: Lumia 640 XL

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od JacobsCorleone »

Hotovyrado: Mne treba Aponii take nesedi... Radeji pouzivam Sygic
Martina46
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 222
Registrován: pát kvě 09, 2014 5:09
Zařízení: Lumia 550

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od Martina46 »

malir66 píše:Martina 46.... Pokud máš W10M poslední sestavení tak to tam musí být .
praveze nie je, ale ja ma L550, nie som insider, ale ked som bola s L625, bolo to tam.
screen.png
screen.png (139.91 KiB) Zobrazeno 4305 x
hotovyrado

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od hotovyrado »

JacobsCorleone píše:Hotovyrado: Mne treba Aponii take nesedi... Radeji pouzivam Sygic
Sygic vypadá pěkně na oko, jeho (ne)kvalita navádění je ale značná, zarážející je že verze pro Android je funkční o mnoho lépe, ale Sygic pro WP je snad horší, než HERE.. ale každý máme asi svůj názor
JacobsCorleone
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát lis 20, 2015 12:24
Zařízení: Lumia 640 XL

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od JacobsCorleone »

Hotovyrado Jasne nic proti...
michalurban
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: čtv pro 13, 2012 10:53
Zařízení: Moto G 2013

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od michalurban »

Ahoj,

omlouvam se za lama dotaz, ale WP8.1 mam od vcerejsiho rana (L640 LTE) a nejak se neorientuju v terminech (predtim roky Android), tak prosim o pomoc. :)

Myslel jsem, ze bud muzu mit
- ofiko Windows Phone 8.1 do doby, nez bude ofiko upgrade na W10m
- W10 pres Insider, slow ring - budou mi chodit jen stabilnejsi aktualizace systemu W10m (i kdyz jeste neni final)
- W10 pres Insider, fast ring - budou mi chodit i mene stabilni aktualizace systemu W10m (i kdyz jeste neni final)

Tak bych se chtel zeptat jednak, zda to chapu spravne. A za druhe, co z toho je oznacovano jako Redstone, Treshold a tak ... to me nejak mate ...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od veigy »

V podstatě to chápeš správně, jenom bohužel na starší telefony nyní není dostupný Fast ring (Redstone). Momentálně staré telefony přijímají aktualizace pouze ze Slow ringu, ve kterém se nachází verze Threshold. Redstone je aktualizace, která se plánuje vydat v polovině roku 2016, Threshold je aktualizace která už by každou chvilku měla přistát na starších telefonech a která už se nachází v nových telefonech a na PC....
michalurban
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: čtv pro 13, 2012 10:53
Zařízení: Moto G 2013

Re: Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od michalurban »

Diky za odpoved! :)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od imperator »

hotovyrado píše:
JacobsCorleone píše:Hotovyrado: Mne treba Aponii take nesedi... Radeji pouzivam Sygic
Sygic vypadá pěkně na oko, jeho (ne)kvalita navádění je ale značná, zarážející je že verze pro Android je funkční o mnoho lépe, ale Sygic pro WP je snad horší, než HERE.. ale každý máme asi svůj názor
Mna sygic este nikdy nesklamal zato here hej (okrem toho bez preajzdnych bodov je nepouzitelny) takze nemozem nanho povedat krive slovo okrem toho ze nema synchronizaciu oblubenych poloziek :!: takze po HR vam vsetky oblubene body zmiznu... co nie je 2x prijemne pretoze niektore boli v takej tramtarii ze som si ulozil len GPS suradnice ani cesta tam poriadne neviedla :)
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od Sandra »

Mě zklamal Sygic i Here. Teď mám Navigon, vychytala jsem 79% slevu na celou Evropu lifetime a s tím jsem měla na iOS výborné zkušenosti, tak uvidíme, jestli se nezhoršil.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od relouth »

Ste trochu mimo temu
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Re: Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od JirkaTom »

veigy píše:V podstatě to chápeš správně, jenom bohužel na starší telefony nyní není dostupný Fast ring (Redstone). Momentálně staré telefony přijímají aktualizace pouze ze Slow ringu, ve kterém se nachází verze Threshold. Redstone je aktualizace, která se plánuje vydat v polovině roku 2016, Threshold je aktualizace která už by každou chvilku měla přistát na starších telefonech a která už se nachází v nových telefonech a na PC....
Redstone (insider) pro nové mobily už je 64 bitová ? (sorry, sleduji to okrajově...) :?: :)

Nebo až na ARM ? http://mspoweruser.com/windows-10-mobil ... tone-hits/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
malir66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát led 08, 2016 22:48
Zařízení: Nokia Lumia 830

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od malir66 »

Martina46......Takhle vypadá nastavení zpráv na buildu .164 Pravděpodobně máš starší sestavení anebo nevím. Možná poradí někdo
zdatnější.

Edit: Nejde my připojit obrázek ale zkrátka v posledním sestavení to je.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od Krayzie »

Martina46 píše:neviete, ako nastavit mms, aby mi pri vyponutych datach prislo upozornenie, ze mam mms?
data mam prakticky stale vypnute a takto netusim o novej ms, nechapem, na 8.1 to fungovalo, tu nie.
wp_ss_20160316_0001.png
wp_ss_20160316_0001.png (33.41 KiB) Zobrazeno 5230 x
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 93 hostů