Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
hotovyrado

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od hotovyrado »

problém MS je paradoxně ten, že si na sebe upletli bič perfektním WP8.1 a logicky člověk nechce jít pokud jde o běh systému na nižší úroveň..... aplikace neřeším, nic mi na Woknech nechybí, ale plynulost je bídná a člověk se v tom musí vrtat pomalu jako v Androidu, což je právě to, co nechci.... tak uvidíme...
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od mposvar »

Vítejte zpátky v klubu... :-)
Další slova jsou zbytečná.
Já čekám s WP8.1 na Surface phone.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od JirkaTom »

ManT píše:........Jinak já se právě přes WDRT vrátil na WP8.1 a uvidím jak se to bude dál vyvíjet, některé věci mi budou scházet ale předdnější je pro mě vydržet až do pozdního večera a to u wp nebyl problém.
Někdo možná namítne máš v autě cl adaptér nebo nios power banku, to je pravda ale já važně nestojím furt zápasit s překážejícím kabelem........
Skvělé, takže přestaneš psát svoje litanie do všech sekcí Insider... :) ;-)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od JirkaTom »

hotovyrado píše:problém MS je paradoxně ten, že si na sebe upletli bič perfektním WP8.1 a logicky člověk nechce jít pokud jde o běh systému na nižší úroveň..... aplikace neřeším, nic mi na Woknech nechybí, ale plynulost je bídná a člověk se v tom musí vrtat pomalu jako v Androidu, což je právě to, co nechci.... tak uvidíme...
Vyzkoušej W10M finál na normálním mobilu, který je pro W10M určený... Pak kritizuj. :) ;-)
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od ManT »

Ano, kdyby byla plynulost/stabilita a běh stejný jako aspoň u WP8.1 (mezi námi, WP8 jely ještě líp) a W10m nebyly tak rozežrané, viz. hození přes palubu majitelů x20, nikdo by drobnou nekonzistentnost moc neřešil, jen že ono se to začíná podobat androidu, s nejistou budoucností, aplikací na store je poravda už daleko víc a některé mimořádně povedené ale ty stežejní a hojně používané (každý ví o které jde) jsou jen slabým odvarem jejich protějšků na iOS a Android a výsměch všemu je že aplikace od MS na vlastní OS běží hůř než u konkurence.
Navíc tím že odepsal tolik populární L520 která svého času táhla prodeje, to byla jedna z těch posledních kapek, ale kdo ví třeba bude všechno jinak a i přes problémy se nějakým zázrakem podaří přitáhnout zpět velké hráče tak jako u prvotiny WP7.
Jako když jsem od htcjirky jakožto zapřisáhlého odpůrce androida četl jen tak mimochodem koncem jednoho příspěvku, že čeká jak se to vyvine a další možností by mohl být i android, to je co říct, že i skalní příznivci sundali růžové brýle a zjištují že takhle nejspíš ne....ladnost a plynulost je pryč,stabilita také co brání jít k androidu? Ano android se vinou některých nadstaveb, může ale taky nemusíá po půl roce zpomalit a zaneřádit jenže to W10m také...copak to někdo ví? když majitelé neustále flashují nové buildy v insideru nebo oficiálně, dělají pak někdy HR atd.
JirkaTom píše:
hotovyrado píše:problém MS je paradoxně ten, že si na sebe upletli bič perfektním WP8.1 a logicky člověk nechce jít pokud jde o běh systému na nižší úroveň..... aplikace neřeším, nic mi na Woknech nechybí, ale plynulost je bídná a člověk se v tom musí vrtat pomalu jako v Androidu, což je právě to, co nechci.... tak uvidíme...
Vyzkoušej W10M finál na normálním mobilu, který je pro W10M určený... Pak kritizuj. :) ;-)
N proč ne ale já do tebou řečeného zapadám a co je mi to platné? výdrž je prostě jinde a kritizuji ji často, nevím zda tolik žere edge se svým render enginem který snad používají i daší browsery, co jsem někde četl, nebo je problém jinde a popravdě nezajímá mě to, tohle se týká používání kdy z 80 procent surfuji v edge, na pozadí nic jiného tedy strea radio nebo hudba a ty procenta mizí strašným tempem.
Jako abych před spaním měl 90p, poctivě ukončil vše na pozadí, povypínal všechno v liště co jde, pro jistotu dlouhým podržením PWR restartoval a po 5-6hodinách se probudil a měl na indikátoru 78-80p mi nepřijde v pořádku, za tu dobu u WP zmiznou 2-4p víc ani tuk a to nemusím nic takového co jsem popisoval ani dělat.
Myslím že MS sám moc dobře ví, proč nechává přes WDRT možnost flashnout tovární WP8.1, já jsem mu za to vděčný a jsem na nich.
hotovyrado

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od hotovyrado »

JirkaTom > L830/640 které jsou hardwarově plus minus stejně výkonné, jako L920 rozhodně lépe neběhají a oficiálně určené dle MS pro W10M jsou... samozřejmě co si budem povídat, s osmičkovým FW tomu tak samozřejmě není ani omylem, ten systém tam bez nového FW nemá co dělat....

mposvar > na Surface čekám taky, ale jabko SE je taky varianta (pokud mi operátor Megafon RU dá k výročí smlouvy dobrou cenu, nebudu váhat třebaže tam nyní mají L640DS LTE pro smlouvaře za nějakých 5000 rublů) , už jen kvůli velikosti. Zatím věřím, že mi L920 na Denimu bude zase dobvře sloužit, a na upgrade nebudu muset myslet.... :-)
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od ManT »

Co dodat? MS si je dobře vědom, že se mu W10m příliš nepovedly, tuhle hlášku jsem dnes viděl poprvé a poctivě zaškrtal co mi nevyhovuje a proč se tedy navracím zpět k předchozí verzi.
Obrázek
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od JirkaTom »

hotovyrado: L830 a L640(XL) se liší zásadní věcí: na jednom je nápis Nokia, na druhém Microsoft. :) A L640 je o sedm měsíců mladší a s trochu jiným chipsetem (procesor asi stejný, podrobně jsem to nehledal).
Osobně mi W10M ofic. běhá na L640XL naprosto v pohodě. Insider na W10M jsem byl od začátku, myslím že posoudit to můžu.

Ale: toto téma (TH) už je mrtvé, navrhuji moderátorovi to uzamčít.
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od ManT »

Ted si nejsem jist ale 640 je snad první lumie s logem a nápisem MS na zádech, nepracovali na jejím vývoji, ještě lidé z týmu nokie, než jej pak ms rozpustil?
Možná bylo lepší když MS s nokií a vývojáři ještě spolupracoval, poté co ji koupil a dělal čistku to šlo z kopce a w10m je toho smutným příkladem.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od pogo8303 »

JirkaTom: Jak mrtvý, on už neexistuje production preview ring?
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

To jsou ale ofiko updaty, ne?
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od Daff_Cz »

A nemůže to byt třeba tím, ze L920 ma jen 2jadrovy cpu, kdežto L830 a L640 mají 4jadrovy cpu? Výkon cca stejný ale rozdíl v cpu...
hotovyrado

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Hlavní problém je NEaktualizace FW, ona ta 830 o moc lépe než 920 na W10M neběhá, to si je třeba přiznat.... A pokud MS nevydá na staré modely desítkový FW, bude to update tak nějak na půli cesty. Já už to neřeším, po více než půlroce zkoumání přišel čas opět začít telefon využívat
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od Daff_Cz »

Když jsem měl 640XL tak tam W10m lítal velmi dobře i bez novyho FW...
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od KoumiCZ »

Teď máš jaký telefon?
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Tipnu si: Microsoft Lumia 950 XL DualSIM, Black? :)
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od Daff_Cz »

Přesně ten co píše Pišta... Mám to i na profilu... ;)
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Jestli já nejsem jasnovidec... :)
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od Radim Stehlík »

Pánové.. když tu tak čtu posledních pár příspěvků, tak jsem jak v Jiříkově vidění.
Mám L640DS a v ní ofic. WM10.
Nic nikde neřeším, prostě jsem to tam nahrál a nahrál aplikace. telefon nevypínám, neukončuju žádný procesy nic. Prostě používám telefon a přijde mi to totožný jako WP8.1.

Možná kdyby jste se v tom přestali furt vrtat, zapínat vývojářský módy a já nevím co zkoumat jak to vylepšit, tak by to fungovalo :-D
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile TH: Insider Preview

Příspěvek od pogo8303 »

Kdybys to napsal do ofiko W10M tématu, tam by to mělo smysl, ale insider je přímo určený ke šťourání a vrtání, ne? :)
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 hostů