Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

maxxz píše: Jak jste na tom vy ostatní? Tedy kromě těch, kteří mi tu chtějí vykládat, že to běží všude skvěle a bez bugů, to je zaslepenost fanoušků a zbožné přání, nikoliv pravda.
No přiznám se, že mě celé ty včelí tanečky MS poněkud... ehm... štvou. Vždycky jsem měl Nokie, když dosloužila skvělá E7 tak holt L640 - a nemůžu si nijak moc stěžovat, v podstatě. Kdyby nenaslibovali vůbec nic na nevydali 950, nejspíš by nikdo moc nedržkoval. To, co MS provedl (a provádí) je ale alternativa nejen šlápnutí do exkrementu, ale i jeho následného rozmazávání všude možně.
Osobně je mi to dost líto, anžto wokna se mi líbí a nějak nevím, kam jinam přejít. Ajfoun? Nejsem Rockefeller ani frikulín. Android? Děkuji, ale dosud jsem se setkal jen s jedním spokojeným uživatelem - který se v tom nonstop vrtá. Na to fakt nemám čas. Takže, po zralé úvaze - až doslouží L640 s 8.1, budu volat z okna. Až do dvaceti jsem žádnej mobil neměl, a taky jsem to přežil :)
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od vormen »

mě už tohle přešlapování na místě přestalo bavit. w10 na l920 po posledním buildu konečně rozumně použitelné, jenomže oficiální verze a FW opět v nedohlednu. Taky jsem chtěl novej telefon, jenže není co koupit, čekal jsem na l650, ale jaksi taky furt nic a až bude, tak to bude stejně taky průser jako všechny x50ky. čekám na telefony s w10 od ostatních výrobců a tím nemyslím Acer. takže jsem z nudy koupil android ve verzi 5, používám současně s lumiou, naistalovaný stejný apky, plus konečně ty, co na windows nejsou. no ač jsem odpůrce androidu a v rodině a okolí jsem zajistil hodně lidem přechod na WP, tak teď se nestačím divit, jak doba pokročila. zjistil jsem, že od vydání w10 jak na PC, tak na mobil, pořád MS akorát obhajuju, protože věčně nic nefunguje jak má, příp. s různým omezením. zatím jsem skeptik a nemyslím si, že by w10 mobile někdy mohly být tak stabilní a rychlý jako wp8.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Daniel Fibikar »

relouth: Je mi jasný, že tobě to běží bez bugů a těch xyz stížností, které lítají celým světem, jsou výplodem fantazie uživatelů, kteří se akorát snaží bořit hrady z písku ostatním. Bože, opravdu se prober.

k ostatním (normálním):

Chápu, že máte WP či WM rádi, mám je taky rád, jsem sakra fanoušek, začal jsem od 7.0 a postupoval dál a dál až k 10. Nemám ani problém říct, že WM10 by nemuseli být špatné, ale ne ve stávající formě, vyjádřil jsem pouze své rozpaky k tomu čekání. Vezměte si, jsem s WP(WM) od roku 2010 a stále jen čekám a čekám, často trpím, ale snaším to, ovšem není toho i na mě moc? Opravdu už ano. Utrácel jsem své peníze za drahé telefony, prošel jsem od HTC Trophy, HTC Radar, Lumii 710, 800, 820, 920, 1520, 930 a prakticky vždy jsem si je kupoval, když se ještě jednalo o drahý telefon, nemám problém vzít své peníze a koupit si další, ovšem co? L950? Zajímalo mě, jak to máte vy, to že se z toho vždycky stane místo normální diskuze akorát křížová výprava proti kritice opravdu nechápu.

Windows 10 Mobile je systém s potenciálem, ale momentálně je příšerně zabugovaný a upřímně plynulost a stabilita je ta tam. Vezměte si do ruky nějaký aktuální lepší model s Androidem či iPhone, budete se divit o kolik je tam všechno plynulejší a stabilnější. Pro mě jako fanouška je to samozřejmě mrzuté, ovšem nehodlám jen čekat, za své peníze očekávám, že dostanu kompletní uživatelský komfort smartphonu a nikoliv beta software, který neběží bůhví jak.

Vezměte i aplikace, všechno na WP a WM je v beta nebo coming soon, nenudí vás to už? Mě už ano a myslím si, že by mělo i vás, zaslepeně bránit MS už nelze, selhali a poučení si z toho moc velké nevzali, možná za rok bude WM10 super, ale nyní je to oproti ostatním OS trabant, který se za jízdy rozpadá.
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od vormen »

moje slova
JacobsCorleone
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát lis 20, 2015 12:24
Zařízení: Lumia 640 XL

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JacobsCorleone »

Maxxz
Ja vlastne s 10 na 640 XL take nemam nejake zasadni problemy... Resp mam jeden- ze pri prikladani fotek do MMS mi divne skace dotyk a nedari se mi vybrat foto co chci, ale jakmile se fotky nahraji na OneDrive je vse OKa...
Jinak funguji v pohode... Vse je OKa, nic nepada, nemrzne
PS Aplikace ktere potrebuju mam a funguji takze za mne spokojenost
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

maxxz: to máš ještě dobrý, já jsem začínal na Windows mobile 6.1, neofiko 6.5 - protože ten systém prostě neběžel dobře, WP7 jsem vynechal, nevěřil jsem jim. Díky tomu jsem skočil po androidům, tam jsem v momentě, kdy jsem musel stále hledat nějakou alternativní rom už neměl čas cokoliv ladit, chtěl relativně stabilní systém - to mi WP8 a 8.1 nabídly. Zatím nemám s WM10 fakt velké problémy - ale menších problémů je dost - a co je vidět na nových modelech a všude po diskuzích, tak tady je opravdu docela dost lidí, kteří mají buď nasazené růžové brýle, nebo nevyndali hlavu... no nic :) Nechci prudit do některých místních, ale je pravda, že nejvíc jsem se asi zasmál, když jsem psal, že mi blbne rich capture a relouth mi na to odpověděl něco ve stylu, že "mu to funguje úplně v pohodě, ale občas to blbne", tak co si potom myslet :). Sám mám taky Windows moc rád, zastávám se ho, doporučoval jsem ho známým, ale fakt se o WM bojím.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Krayzie »

maxxz píše:...Vezměte si do ruky nějaký aktuální lepší model s Androidem či iPhone, budete se divit o kolik je tam všechno plynulejší a stabilnější...
Suhlas, zial, neexistuje lepsie vyrieseny HS ako je ten z WP/W10M. Keby to pre mna nebolo podstatne, uz davno mam droida (bez Google sluzieb) alebo iOS.
maxxz píše:Windows 10 Mobile je systém s potenciálem, ale momentálně je příšerně zabugovaný a upřímně plynulost a stabilita je ta tam.
Tiez suhlas, ale podotknem, ze rychlost W10M nie je o nic horsia ako vo WP8.1 a so stabilitou tiez nemam problem (ziadny restart, za cca 3 tyzdne asi 3x padol store a 2x Outlook mail). Ja som ale dufal, ze so stabilitou a rychlostou sa W10M aspon priblizi WP7.X, lebo od WP8.X to ide do "kopru".
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Papek »

Z mojich skusenosti mozem napisat tolko, ze hoci Windows 10 bezi na Lumii 640 pomalšie ako na 950, nemal som ani jeden reštart alebo zamrznutie. Spracovanie fotiek je vsak priserne pomale.
Na 950 mam za posledny mesiac tak 5-6 nahodnych restartov, ked bol telefon v klude polozeny na stole. Zase rychlost 950 oproti 640 je ovela vyssia, prakticky ziadne loadingy, zasekavania... len ta stabilita pokrivkava.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Daniel Fibikar »

pogo8303: Když bych to bral úplně do historie, tak jsem prošel od Windows Mobile for Smartphone 2002 z MPX200 až po další, třeba Omnia 2 a chvilku Omnia Lite, pak jsem prošel přes Motorolu BackFlip, Milestone, Milestone 2 až opět k Windows, tentokrát Phone. Samozřejmě telefonů jsem vlastnil více, třeba i UIQ Symbiany dotykové (M600i) i nedotykové (Rizr Z8).

Krayzie: A to ještě nemluvím o rychlosti a kvalitě app, která je na WP samozřejmě horší.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Krayzie »

maxxz píše:Krayzie: A to ještě nemluvím o rychlosti a kvalitě app, která je na WP samozřejmě horší.
To neviem, ja appky moc neriesim a tie co pouzivam funguju v pohode (WhatsApp, TB banking, mBank banking, IMDB, Orange Go, NextGen reader, SofaScore, Aladin, Meteoservis Pro, Here Drive, T-Translator, Alza, Heureka, Authentificator, 7Pass + samozrejme systemove appky). Z appiek je to akurat SME.sk, ktora potrebuje novu verziu aj s platenym pristupom a odpisali mi, ze nic nebude (android verzia je sice dobra, ale chyba jej livetile). Na W10M mi asi najviac prekaza Edge, ktory je ovela horsi (a pomalsi) ako IE.
finchcz
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 384
Registrován: pát říj 11, 2013 22:42
Zařízení: Samsung Galaxy A5 (2017), Lumia 920 (WP8.1)

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od finchcz »

nepozorujete nekdo zvysene vyuziti RAM systemem? ted jsem byl par dni na horach, cely den spusteny sport tracker a dvakrat se mi pri soubeznem foceni vice fotek nebo nataceni videa stalo, ze najednou sport tracker neni a workout v cici...
s WP se mi tohle nestalo, spustenych vice narocnejsich appek a zadna nepadla...

p.s. s osobnimama invektivama jdete nekam, nejlepe do soukromych zprav
Martin.K
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte zář 15, 2015 6:22
Zařízení: Lumia 950 XL, Lenovo ThinkPad 10

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Martin.K »

Včera jsem musel dělat po dlouhé sobě HR s obnovením na buildu 10586.63. Postupně v průběhu několika dnů se zpomaloval systém, tlf. se silně zahříval a extrémně rostla spotřeba (pád na polovinu kapacity klidně za 2-3 h). Restart bez efektu, v multitaskingu žádné aplikace... Takže možná souvislost s předchozím příspěvkem.
starkx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: pon říj 12, 2015 13:43
Zařízení: Alcatel Idol 4S (USA verze), Lumia 640 LTE-DualSIM

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od starkx »

@Martin.K: Jen pro doplnění, na jakém telefonu?
Edit: Sorry, nevšiml jsem si popisu :) L920...
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od qwerty »

Tak vcera sa mi 950 konecne restartovala, uz nemozem povedat, ze sa mi to nestalo;) V Edge, najprv nechcela naskocit klavesnica pri pisani adresy a po chvilke restart. L950 a .29
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mahtiel »

Mně se 535tka taky včera samovolně restartovala, den předetím začal blbnout Edge, včera ráno byl absolutně nepoužitelnej a za chvíli restart, od té doby se Edge drží
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od imperator »

.29 je uz 3 buildy pozadu ne ?
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mahtiel »

Jinak opět otázka, má smysl si pro mobil s Windowsama pořídit Google Cardboard? buď z kartonu nebo od soudruhů z východu z plastu?
Uživatelský avatar
malir66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát led 08, 2016 22:48
Zařízení: Nokia Lumia 830

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od malir66 »

Ještě bych nad w10m nelámal hůl. Postupně to určitě doladí. Minulý týden aktualizace OneDrive,dnes aktualizace galerie fotek a vždy se jedná o velký nárůst rychlosti. T-mobile hlásí že v únoru bude prodávat L 650 a ten bych si klidně koupil takže já jsem optimista,západ jde s námi.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od relouth »

Fotky mi idu rovnako rychlo
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Daniel Fibikar »

malir66: To je jasný, proč lámat na WP/WM hůl. Vlastně počkej? Žádný výrazný OEM nebude vyrábět zatím telefony s WM10, uživatelská základna upadá, prodeje v předchozím kvartále jsou o 49% nižší než loni, jediný model pro letošní rok asi Lumia 650 a možná Surface Phone. Zatím žádná majoritní UWP aplikace, kterou vývojáři slibovali nedorazila, kvalita aplikací je strašlivá, Windows Store není rozhodně zdravý a jeho nabídka je tristní oproti ostatním.

Vyhlídky WP/WM nikdy nevypadaly lépe :lol: :lol:

relouth: To jsi asi jediný uživatel na světe, kterému fotky běží stejně rychle. Ale v pohodě, já zapomněl, tobě běží všechno skvěle.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 49 hostů