Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Stále nevěřím tomu, že update FW pro starší modely nebude. A RTM to bude až mi přistane aktualizace na telefonu bez insideru, dřív ne!
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Daniel Fibikar »

To si mysleli u DENIMu i uzivatele starších telefonů a dostali jen OS build, všechny odpovědi osob, kteří v MS pracují zatím odpovídají tomu, ze žádný FW nebude, ale nechme tomu tedy ještě prostor a řekneme, že přijde a že ti přijde nejrůžovější RTM verze SW. Proč ne, cekani je specialita WP uživatelů a az se ten domeček karet sesype, tak si najdeme zase něco abychom mohli MS chválit a čekat dal. Podívej se na uživatele Surface Booku, bugů plno, tablet za 35 tis. V nejnižší konfiguraci a MS dale slibuje, ze brzy brzy napraví problémy, tohle ale uživatel nemá firme jen tak trpět.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od qwerty »

Max, chcel si, aby som ti tu vetu napisal, tak som ti vyhovel tak sa nerozculuj ;) Pisem ti o neoficialnom systeme na 920-ke a ty tu pleties 950-ku. Vidim, ze si sem dnes neprisiel diskutovat, ale sa chces pohadat. Co ti frajerka nedala ci co?
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Daniel Fibikar »

No tak ted si mi to nandal. :-) Jsem si skoro 100% jistý, že WP komunita je banda zabedněnců, ale že az takových. Je vidět, ze když komunita dozraje do takového stádia, ze je schopna MS vse odpouštět, tak je cas na změnu.


Díky, ze jsem se utvrdil, že ekosystém Windows je stejně prázdný jako jeho komunita. Říct, ze jsem se prisel hádat, bože bože, u mě je hádáni uplne něco jiného, tohle mel byt pokus o diskuzi, ale tady se nesmí kritizovat. :'(
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Stevik »

Moc prosim, muzete mi nekdo poslat SZ, az bude neco noveho? Predem diky!
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Maxi, na spekulace a domněnky tu sice prostor je, nicméně většina lidí si to ráda sama podle sebe upravuje a vydává to za pravdu. Třeba ty. Myslíš si, že nebude FW. A bum. Najednou je to fakt? Nebo myslíš si, že 10586 je RTM. A bum. (...) Tohle mi tu chceš popírat? Já neříkám, že možná nemáš pravdu, ani že máš, jen říkám, že si myslím něco jiného, ale stejně oba dva víme velké kulové, jen ty to vydáváš za fakt ;)
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od qwerty »

Inak veigy, aj mna obcas napadne myslienka skusit nieco ine. Pre taketo pripady nosim este LGL9 ii, chvilu sa s nim pohram a chut ma prejde ;)
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od qwerty »

Qwer, zato ze ty si nespokojny, neznamena, ze niekto iny nemoze byt spokojny. Ale ked to tu napisem, hned som za fanatika.
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Pokud někdo po třech letech chce odejít od MS.... čtu mezi řádky "systém je horší než ve 2013" tak by se měl léčit, případně fakt vypadnout a neotravovat zde vzduch
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od robsol »

maxxz píše:No tak ted si mi to nandal. :-) Jsem si skoro 100% jistý, že WP komunita je banda zabedněnců, ale že az takových. Je vidět, ze když komunita dozraje do takového stádia, ze je schopna MS vse odpouštět, tak je cas na změnu.


Díky, ze jsem se utvrdil, že ekosystém Windows je stejně prázdný jako jeho komunita. Říct, ze jsem se prisel hádat, bože bože, u mě je hádáni uplne něco jiného, tohle mel byt pokus o diskuzi, ale tady se nesmí kritizovat. :'(
to maxxz:
divím se, že se ještě udivuješ nad tím jak v zásadě technická fóra v posledních letech upadají. Bohužel to není problém jen komunity WP, ale celkově kultury projevu a respektu k druhým. Každý kdo má trochu sebereflexe ať si to přebere sám. Sorry za OT, ale fakt mi to nedalo.

Ale v zásadě k tvému původnímu dotazu. Ač velmi nerad (na rozdíl od většiny zde mě Microsoft docela dobře živí), ale po několika letech nadšení z WP jsem dospěl k názoru, že to zatím fakt asi stačilo. Pořád jsem doufal a na něco čekal a ono se pořád nic nestalo a asi delší dobu nic zásadního nestane aby mě to přesvědčilo o opaku. Současný stav je opravdu velmi znepokojující. Počíná to HW kde není z čeho vybrat (staré modely Nokie již většinou ani u seriózních prodejců nejsou skladem) a nové modely jsou v nedohlednu. Ty tři nové kousky od MS to fakt celosvětově nevytrhnou. Systém není pořád hotový a prostě obsahuje spoustu chyb, které znepříjemňují život. Aplikace sice jsou, ale jejich kvalita je také velmi diskutabilní. Takže když to celkově shrnu tak jsem se rozhodl pro změnu. Momentálně je můj hlavní telefon iPhone 6s.
Vše funguje velmi spolehlivě, propracovanost aplikací je tak 5 let před těmi na WP. Abych jen nechválil tak ergonomie používání je na druhou stranu 5 let za WP. Celkově jsem z toho telefonu dost otrávený, ale na 100% funguje a to je teď pro mě to hlavní.
Pevně doufám, že se MS vzpamatuje a tak do roka celkovou neutěšenou situaci vyřeší. Bude to mít ale v současném mobilním světě hodně těžké. Nezbývá mi než jim držet palce a doufat.

Někdy o tom zase můžeme před prodejnou v Pražské ulici společně podebatovat :-).

Ostatním zde přeji ať jsou se svými mobily spokojenější než jsem byl já. V zásadě je to čistě každého věc co chce používat (proto se dělá tolik značek a modelů :-))
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od qwerty »

robsol, ano, kazdy nech si pouziva co chce. A nie je to tak, ze tu sa nesmie kritizovat, tu sa nesmie chvalit, lebo ak pochvalis, si za fanatika
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od imperator »

qwer ktory si kupil iphona a je maximalne spokojny musi prist o pol deviatej vecer do temy o W 10 napisat jaki su tu vsetci dementi :) ja napriklad nechodim do temy o skode octavia a napisem vsetkym ze su tupi octavkari pretoze som si kupil mazdu lol... kto z vas este chodi na fora ktore s vami nemaju suvis a pisete tam ze to je naprd ? mate aj potvrdenie od lekara ?
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od relouth »

Maxx. Mrzí ma že sa ti telefon denne reatartuje. Mne sa od prechodu z wp sam nerestartol ani raz. A to nemám urobene ani jedno hr. Tak co do p.. to tu kecas? Neverím ti ani slovo. Pripadáte mi ako frustrovane male deti co druhému zbúrajú hrad z piesku,pretože ten svoj urobili naprd ..
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Já mam náhodný restart tak 1x do měsíce, ale většinou se par sekund před restartem telefon chová podivně, takže to poznám...
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od mato289 »

Takže par osobných skúsenosti s týmto systémom.Po velmi zlých skúsenostiach s W10 na Lumii 630 som sa odhodlal skúsit to na primárnej Lumii 1520.Bolo to neporovnatelné, na 1520 bežalo všetko úplne bezchybne, na systém som si krásne zvykol, no problémom pre mna bolo to že telefón neupozornoval na prijaté smsky, teda nezobrazovali sa ani v centre akcii, dokopy nefungujúca sync fotiek na onedrive a dalším, najvačším problémom je výdrž batérie, je približne o 30% horšia ako na WP8.1.Zaujímavosťou bolo, že pokial sa s telefónom nič nerobilo, %-tá stáli na rovnakej hodnote..akonáhle som spustil edge a pár minút prehliadal stránky, kludne to kleslo aj o 10%.Čo sa výdrže týka, s 8.1 mám momentálne po 14 hodinách od nabíjania krásnych 50%, /a to som telefón nešetril...batéria je čerstvo po výmene, so starou by som sa s 1520 na W10 nedožil ani dňa bez nabíjačky/ pri W10 by som to mal v rozmedzí 10-20.Pri záložnej 630 batéria leti dolu vodou pred očami, po nainštalovaní 8.1 je to ovela, ale ovela lepšie.Dúfam že tú výdrž čoskoro vyladia, ináč je to pre mna nepoužitelný systém.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sinpa »

relouth píše:Maxx. Mrzí ma že sa ti telefon denne reatartuje. Mne sa od prechodu z wp sam nerestartol ani raz. A to nemám urobene ani jedno hr. Tak co do p.. to tu kecas? Neverím ti ani slovo. Pripadáte mi ako frustrovane male deti co druhému zbúrajú hrad z piesku,pretože ten svoj urobili naprd ..
Ty se nech vážně vyšetřit...
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Krayzie »

S tou baterkou sa mi to nejako nezda. Po prechode z nanovo flashnuteho WP8.1 na W10M bez obnovy zalohy, mi L925 vydrzala cca 10 hodin (bolo v podstate jedno, ci som s nou nieco robil alebo nie). Po naslednom HR bez obnovy zalohy, mi baterka vydrzi cca 23 hodin, co je o cca 15% viac ako s WP8.1. Podotykam, ze sa jedna o takmer 3 rocny telefon (aj baterku) pouzivany ako hlavny (iny nemam).
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mirdyn »

Jsem fanda W10m, Měl jsem L620 a na ní desítky šly pomalu, ale dobře (tedy poslední buildy). Od vánoc mám L640XL a W10m na ní běží bez jediného problému. Když čtu tohle fórum, tak se někdy nestačím divit. Pořád si jen někdo stěžuje jak něco nejde a proto se vrací na staré a dobré 8.1. nebo k jiným OS. Až na tři modely je oficiální Win.OS 8.1. a kdo má 10tky tak do toho šel s vědomím že to je zkušební verze. Diskuze o problémech by měla být věcná.
Jen je mi upřímně majitelů nových modelů s W10, je to velký průser MS a k omluvě by měli vrátit nějaké peníze, nebo přidat dárek (třeba náramek)
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Krayzie »

qwerty píše:...aj mna obcas napadne myslienka skusit nieco ine.
Este koncom min. roka som sa silou mocou snazil prejst na iOS alebo droid. Skusal som viacero droid telefonov (LG G4c, Samsung GS 6, Sony Xperia Z5 compact) a iPhone 6. Iphone a Z5 compact som mal kazdy cca tyzden ostatne vydrzali max. 2 dni. Dokonca Z5 Compact mi co sa konstrukcie a velkosti vyhovoval viac ako L925 (chcem proste co najmensi telefon). iPhone ma tak nudny a informacne prazdny home screen, ze po par dnoch som si pripadal ako s 2 rocnym telefonom, ktory ma uz nebavi a treba ho vymenit. Droid je na tom o nieco lepsie, ale widgetov sa na HS vela nezmesti a je umenie skombinovat viacero roznych widgetov do aspon trocha podobneho designu. Osobne mi vobec nevyhovuje system 2 a viac roznych HS s horizontalnym scrollovanim. Je to pre mna maximalne neprehladne a daleko viac mi vyhovuje system vertikalneho scrollovania jedneho HS. V podstate som po par dnoch na droide skoncil s launcherom imitujucim WP, ktory ale nikdy nefungoval na 100%. Takze mi v podstate neostavalo nic ine ako sa vzdy vratit k originalu. Ekosystem ma moc netrapi, hry nehram, soc. siete idu mimo mna (hlavne stupidity typu snapchat) a jedine, co mi obcas chyba je skor nejaka appka lokalnej sluzby/obchodu. Ale radsej budem mat mne vyhovujuci HS, ktory pouzivam ovela castejsie ako nejake appky, ktore pouzijem mozno 1-2 krat za tyzden. Mrzi ma len to, ze sa WP/W10M nedari (tu ma MS maslo na hlave za stale neodladeny W10M a lepsiu podporu konkurencnych OS), lebo ked raz WP/W10M skonci, budem nuteny pouzivat nieco, co mi nebude vyhovovat. Ked uz MS tak vehementne podporuje konkurencne OS a na svoj OS z vysoka s*r*, mohol by aspon pre droida spravit WP launcher so 100% funkcnostou a aspon tak ulahcit ludom prechod na droida.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mahtiel »

zaujal mne na Smartmanii článek o Google Cardboard, myslíte, že v případě Windows phone by to mohlo fungovat alespoň s videi na Youtube?
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 43 hostů