Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

za sebe můžu říct, že to čekání už mě taky docela vytáčí, ale nechám dožít 830 a 640XL a uvidíme, co bude potom - pro mě to budou dva roky - neměním mobil každý půlrok. Třeba to za 2 měsíce MS zázračně vyladí... Jako na 640XL mi jedou desítky překvapivě dobře, tam tolik problémů jako ty na 930 nemám, u 920 věřím, že to nebude to pravé... Na 830 je to taky OK, až na to mnou neustále opakované problikávání obrazovky, jinak více méně menší bugy, rozhodně nemám restarty na denním pořádku - Vlastně L830 se mi restartla asi 2x na předposledním buildu, L640XL vůbec.
Spíš mě vytáčí ten klid Microsoftu, že se vlastně nic neděje, W10 vydají, všechno bude OK...
Jo, jestli se situace nezmění, za ten 1-2roky uteču - ale kam? iOS mě neoslovil (měl jsem v ruce jeden z Iphonů jenom chvilku), jedině asi android a sony, ale ta myšlenka se mi hnusí :)
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

Pominu to, že minule jsme si vysvětlil, že nikdo netvrdí, že to na všem běží skvěle.

Ale k meritu věci - já osobně nemám kam utéct. K Androidu se mi nechce, ačkoli je možné, že už dneska udělal pokrok a Marshmallow se dá používat i na zařízeních třeba okolo 5000Kč, nevím. Možná udělat switch ála Hulán, vzít android device, povypínat google co to jen jde a používat na tom MS aplikace. Což mi přijde malinko úchylný, ale člověk stejně používá apky, ne OS...

U Apple mám problém s poměrem cena/výkon, nechce se mi za to dávat 16k+ (stejně jako bych to nedal za 950), furt je to jenom blbej telefon.

Blackberry - no tak poku pominu HW QWERTY klávesnici, tak.. proč? To už si můžu rovnou pořídit Android. Nebo ještě něco vydávaj s BB OS? Tam bych byl s aplikacema hůř než u WP/WM.

Na podzim plánuju upgrade, buď MS do tý doby připraví něco slušnýho (850?) a zároveď vyladí W10M, tak asi ok. Když ne, tak se možná budu rozhlížet jinde.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Osobně mám pocit, že Windows 10 Mobile ztratil svého ducha. Windows Phone byl něčím novým a zajímavým, točilo se to kolem ucelenosti UI/UX, to se ovšem vytratilo. Zůstal pouze start screen, který považuji za v podstatě jedinou "killer" funkci Windows momentálně. Nejsem ortodoxním zastáncem prostředí Windows Phone, avšak považoval jsem jej za dobré, fungující a ucelené.

Windows 10 Mobile potřebuje daleko více vyladit, začalo mi vadi, že kalendář nedokáže zobrazit více jak dva týdny událostí zpětně z Outlook.com a vlastně ani v před nedokáže pořádně zobrazit všechny události a plány. Emailový klient je dobrý, avšak zobrazení emailů? Proč nedokáže přizpůsobit emaily tak, aby se dali dobře přečíst? Proč neustále většina emailů musí být zobrazena v prohlížeči? Nerozumím tomu, Outlook na Androidu ani iOS tímto netrpí. Číselník stále neumí vyhledávat jména s diakritikou, lidé mají hodně divné rozlišení, špatně klikatelný jump list, nemluvě o chybě se zavináčem, kterou reportují uživatelé přes měsíc, výčet by mohl pokračovat. Aktivně přispívám do feedbacku, avšak vede to někam? Neměli by na tyhle chyby přijít v Microsoftu? Dříve jsme dostávali odladěné verze systému, protože tam byl tým, který systém testoval, nechat všechno spadnout na insidery byla prostě chyba, za kterou nyní MS platí.

Občas už prostě nevím, jestli stojí za to čekat. V roce 2013 svitla naděje, Windows Phone se rozšiřoval, ale od té doby to jde dolu a dolu. Navíc je pro mě prioritou kamera a tu nabídnou dneska i Android telefony velmi kvalitní a všechny MS aplikacem jsou pro Android a iOS také, některé dokonce lepší, tak proč vlastně ještě mít Windows, vás tohle baví? Neberte to jako útok, zajímá mě váš názor, zajímá mě, co vás ještě u Windows drží.
richtrj
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: stř říj 09, 2013 12:04
Zařízení: Lumia 830

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od richtrj »

maxxz i smetycz mi mluví z duše. Také čekám, co bude dál a také mi začínají vadit maličkosti, o kterých jsem si myslel, že ve Win 10 budou vyřešeny - např. ty minulé události v kalendáři, pořádné vyhledávání v kalendáři, Google kalendář dokonce jen na půlrok dopředu, stále nepříliš dobrá integrace Skype zpráv, atd... Taky jsem byl v minulosti zklamán Androidem a s Win 8 jsem byl spokojen... Ale co dál? Posun u Win 10 sice je, ale stále to není ono.
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Wertigo »

Zatím mně u něj drží moje funkční a pro moje potřeby postačující L830. Až odejde do věčných lovišť, tak uvidím jaká v tu dobu bude aktuální nabídka a pak se rozhodnu. Zatím ještě dávám MS šanci, protože W10 buildy co jsem testoval mi běžely v podstatě bez bugů.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od qwerty »

no mna nebavi citat taketo prispevky :) akeho ducha? ved vsetci vtedy na to nadavali, dobre si pamatam, ze to nic nevie, nema ani notifikacie atd atd. a ked MS spravil co ludia chceli, zase nadavaju na nieco ine. co sa tyka bugov, je rozdiel ci fachcis na 920 alebo 640, v podstate na mobiloch so Snapgragonom 400 to bezi uplne v pohode. nie nadarmo nie je 920 v prvej vlne. ak chces system bez bugov, pouzivaj na 920-ke WP8.1, ved sa ti coskoro vrati 930ka, tak aky mas problem?
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Daniel Fibikar »

qwerty: Chápu, nejlepší odpovědí je říct, u mě je to v pohodě, nenadávejte, mě to vyhovuje.

Moje L930 na posledních sestavení Windows 10 neběží také úchvatně. L920 mám dočasně, MS jí aktivně v Insider programu podporoval, tak proč bych to na ní nedal? Myslíš, že finální verze se bude hýbat lépe? Jednou jí stejně aktualizují.

Spíš mám dilema, jelikož budu chtít velmi brzy L930 něčím nahradit a nahrazovat jí zabugovanou L950, která zrovna nestojí pár šupů se mi nechce, i proto začínám o OS více uvažovat a začínám více hodnotit pro a proti Windows jako takových.

Byl jsem jedním ze zastánců dlaždicí a notifikací, notifikační centrum jsem vůbec nevyžadoval a trestuhodně jej MS umístil jako lištu stahovací z vrchu, což podle mě šlo vyřešit lépe z boku, ale to odbočuji. Zajímal mě názor lidí, kteří třeba mě z fora dlouhodobě znají, nechodím sem pár týdnů nebo rok a diskuzí a obhajování WP jsem zde měl spousty, avšak i já začínám vyklat, proto mě zajímá, co na to ostatní, kteří tuto platformu dlouhodobě hají a využívají, kam se budou směřovat oni a proč. To do diskuze přeci patří.
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Radeczek »

maxxz píše:...co vás ještě u Windows drží.
Od Vánoc už nic. Byl jsem věrný zákazník Nokie a chtěl jsem dát šanci Microsoftu, ale náhrada za L925 v nedohlednu. Žádný jiný telefon u mě nevydržel tak dlouho, opravdu jsem byl velice trpělivý a doufal jsem. Ale už se to nedalo. "Začínáme od nuly, buďte trpělivý...", pokolikáté už?!? Ne, trpělivost už žádná nezbyla, musel jsem něco změnit. Jasný, mám "starý" krám, protože 20 000kč za telefon prostě nedám, ale víte co? Ono to funguje i tak! Jen těžko se budu vracet zpět. Šanci jsem jim dal, ale oni dělali vše proto, aby mě odradili. Povedlo se jim to :???:
Luks
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 422
Registrován: pon čer 27, 2011 20:04
Zařízení: Galaxy S7 Gold
Bydliště: +- Semily

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Luks »

Minulý události v outlooku sice nevidim,ale v Chronos+ bez problému.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Já taky občas chytnu hříšné myšlenky o odchodu, ale vždycky mě to přejde, ačkoliv je to teď častější. Ale odejít nemám kam. U iPhone nechci akceptovat tu cenu (v životě jsem nedal za telefon víc, než 10k). BB OS je mrtvý. Takže zbývá Android. Teď sem ho chvilku musel používat. Uznávám, že jsem neměl nejlepší zařízení - Huawei P1 (v podstatě Galaxy S2), poté i s CyanogenMod. A prostě mi vadí, že vezmu do ruky telefon a musím ho 2 dny nastavovat a stejně to není ono. Musím pracně hledat aplikace, které mi budou příjemné na používání atd. Takhle zapnu prostě WP/WM, přihlásím se, nastavím mail, stáhnu Twitter, FB, Mess, WhatsApp, Počasí, mTalk a mám vymalováno. Na Androidu musím hledat po všech čertech, vybírat z deseti laucherů atd. A když teda konečně všechno nastavím, tak zjistím, že telefon je o polovinu pomalejší, než byl čistý. Ale to je chyba z části HW.

Takže já setrvávám a fakt nevím, co bude dál. Ale L930 vydrží ještě minimálně rok. A těch pár bugů v W10M zatím snáším dobře, jediné, co mi fakt vadí je výdrž na baterii. Když vidím, jak přítelkyně (také L930) telefon nabíjí ob den a já občas nevydržím ani do večera... Hlavně Edge je zabiják...
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Tak zrovna dvojice L920/25 patří mezi to málo founů, které snad nemají bugy žádné, teda mě alespoň napadá jen jeden.... třebaže mi chybí cca třetina z datového limitu (fyzicky podle ukazatele na webu megafon.ru i dle počítadla limitu v samotném systému) tak mi telefon občas zařve, že jsem limitu dosáhl... Jinak žádný bug nepozoruji. Jasně, na WP 8.1 to jede svižněji, ale funkce navíc mi i za to zpomalení stojí a promě za mě, klidně může verze OS zůstat nynější....
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od qwerty »

maxxz píše:qwerty: Chápu, nejlepší odpovědí je říct, u mě je to v pohodě, nenadávejte, mě to vyhovuje.
Nenadávaj, u mňa je to v pohode, a vyhovuje mi to. Aj na 640-ke aj na 950-ke! Okrem toho ak si nepozadoval ani notifikacne centrum a asi ani ine nove veci, tak si asi konzervativny uzivatel, tak preco sa pchas do insider programu? Sory, co je vela, to je moc.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Daniel Fibikar »

:lol: :lol: Velmi přínosně jsem si stebou podiskutoval. Jsem rad, ze jsi spokojeny uživatel. Alespoň znám tvůj názor. Vlastně jsem necekal nic jiného, než že přijde nějaký fanatik a zacne mi vysvětlovat, ze chyba je ve me a Windows je úplně v pohodě. Nic ve zlem, ale někdy musis dospět a pochopit, ze i my ostatní můžeme mit názor, který nebude korespondovat s tvým a vzhledem k tomu, jak zastoupení Windows celosvětově klesá, uživatelů ubyva, tak je na čase si říct, ze to asi není uplne v pohodě, chápu, ze jsou uzivahele, kteří budou neustale spokojení, to ovšem neznamená, ze je vse v pořádku. Windows není zdravým ekosystémem a rozhodne se mu nedaří, abychom se tu placali po zádech, ze to cekani za to stoji.
mokashi

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od mokashi »

Misto zbytecneho vykecavani rozbij kasicku, kup Microsoft a vsechny problemy vyres, tim nam udelas vetsi radost nez utrapenym licenim toho, jak ti nefunguje spravne testovaci verze systemu.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Testovací verze? Windows Mobile je RTM od sestavení, se kterým fo prodeje šla Lumia 950, to je sestaveni, které jsme již měli všichni. Vymlouvat a omlouvat MS šlo naposledy pred dvěma měsíci, avšak jestli pro Vas znamená Windows jako služba to, že bude neustále jen tester a trpět chyby, pak lituju spíše vašich peněz a investicím do ekosystemu, který pomalu umírá. Drive zde byla rozumná diskuze, dneska uz si Windows telefony kupují snad jen hlupáci, kteří asi maji patent na rozum a omlouvat MS je jejich posláním. Rozhlédněte se na weby, které se specializují na windows, obrovská chvala tam poslední dobou není a ma to důvod.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od htcjirka »

Průser je, že ta "testovací" verze je i na 950/950XL což by měly být finální produkty.
W10 zatím pěkně Microsoft "pos.al" a to všemi směry včetně nových modelů..
starkx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: pon říj 12, 2015 13:43
Zařízení: Alcatel Idol 4S (USA verze), Lumia 640 LTE-DualSIM

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od starkx »

@maxxz: Sorry, ale nevšiml jsem si, že by zde qwerty psal, že je "W10M v pohodě". Pouze na několika telefonech běží v "pohodě" a pro každého ta "pohoda" znamená něco jiného.
Můžu přispět svou zkušeností s W10M. Mám L640DS-LTE z Francie. Začínal jsem na 8.1 a před vánoci provedl update na W10M.26 bez HR. Ano, byly zde bugy (např. Resuming nápis při tapnutí na sms v notif. liště mi vadil asi nejvíce). Ale obecně pro mé použití jsem neměl výraznější problém. Cca před týdnem jsem udělal reset telefonu, zajímalo mě jak se bude chovat "čistý" W10M (WDRT na 8.1 -> W10M -> HR -> obnova zálohy). Osobně jsem nezpozoroval za týden používání (služební tel., email, kalendář - takže využití téměř permanentní) žádný bug, žádný reset. Ano, Edge žere baterii více.
Takže je to nejpíše otázka konkrétního typpu telefonu, jak je pro něj W10M nyní optimalizovaný.
Máš pravdu ohledně přístupu MS, ten není moc fér, ale takto se prostě MS moloch chová a je to jen k jeho škodě.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Maxi, RTM to bylo možná tak na *50 modely, rozhodne ne na starší...
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Starkx: Jsem Insider od začátku, hard reset bez obnovy dělám na každém sestavení, uprimne aktualizační proces uz by měli mit zmáknuty, ale i tak raději předcházím problémům, ovšem ty se vesele objevuji dale. Nejsem jediný na světe, kdo ma s W10M problémy, promiň.

Veigy: RTM verze TH2 bylo sestaveni, které jsme měli jiz všichni, ted uz jen pluji udržovací updaty. Starsi Lumie nemají dostat upgrade FW, stejne jako to bylo v pripade DENIMU, kdy FW dostali jen modely L930/1520/Icon. A ruku na srdce, RTM na x50 je stejný bordel, jako všude jinde.
starkx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: pon říj 12, 2015 13:43
Zařízení: Alcatel Idol 4S (USA verze), Lumia 640 LTE-DualSIM

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od starkx »

@maxxz: V pohodě, souhlasím s tebou, že problémy má více lidí. Však píšu, že podle mě je to otázka vyladěnosti W10M na konkrétní telefon, v tom se snad shodneme. Najdeš tu na fóru dost lidí, kteří např. na L640 mají minimum problémů nebo je nemají vůbec.
Pr.ser MS je ten, že slibuje a zatím celkově "skutek utek".
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 hostů