Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Dneska se Gabe vyjádřil i k mobile builds. Viz. https://blogs.windows.com/windowsexperi ... ild-14251/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Royce
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pát říj 04, 2013 6:43
Zařízení: NOKIA Lumia 920

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Royce »

Já bych byl pro přesný opak.. tím překladem, případně neúplným sdělením vznikají fámy.. vidíme to i na článcích na SM.. v dnešní době kdo neumí anglicky, tak si může nechat celou stránku přeložit google translatorem.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Já tě na jednu stranu chápu Pavle, ale zase na druhou stranu já požaduji nejnovější informace, což se jaksi na CZ portálech nekoná. Navíc se sem nedává ani tak moc linků ze zahraničních portálů jako takových, ale spíš insider blog, který je navíc oficiálním místem. A i těch pár článků, co se zde objeví je přínosných, protože se alespoň informace agregují na jednom místě a nemusí se prolézat celý web...

A jestli někdo nevládne alespoň základní angličtinou, tak je pro něj cely Insider program náročný, takže ho pár linků rady nerozhází ;)
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

Tak kdyby ty informace byly v CZ, tak budiž. Ale to bychom házeli linky na smartmania.cz (to moc smysl nedává, že jo), wmmania.cz nebo sem tam mylumia.cz. Zbytek to sice taky kopíruje z wmpoweruser popř. windowscentral, ale se zpožděním a občas i blbě...
Sentinel65
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: úte pro 10, 2013 20:12
Zařízení: Honor 8

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sentinel65 »

Tak MS ted taha za zachrannou brzu. Insider aktualne orezal pouze na nove modely a to jak ohledne OS, tak i ohledne FW.
Uvedomili si chybu, ze pred vanocemi vypustili do sveta nove modely, ktere vubec nemely odladeny software a proto ted tato opatreni. Uvidime, jak to bude dlouho trvat.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mahtiel »

Osobně mi build .63 připadá jako krok zpět, co se týče použitelnosti. Edge mi přestal blbnout (zatím) ohledně problikávání webových stránek. Dneska to byl děs, v Edgi co posun prstem, to probliknutí, Maxthon padal jako jablka na podzim. Pak se mi mobil samovolně restartoval a alespoň co se týče Edge, zatím klid...
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od KoumiCZ »

Sentinel65 píše:Tak MS ted taha za zachrannou brzu. Insider aktualne orezal pouze na nove modely a to jak ohledne OS, tak i ohledne FW.
Uvedomili si chybu, ze pred vanocemi vypustili do sveta nove modely, ktere vubec nemely odladeny software a proto ted tato opatreni. Uvidime, jak to bude dlouho trvat.
Takže nové insider buildy pro starší Lumie zatím nebudou?
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mahtiel »

Ale kdyby nevadilo, byla bych pro jedno pravidlo, pokud dáváme přímý odkaz na jinou stránku, v několika slovech nebo v jedné větě bychom mohli shrnout o čem ten odkaz je, ať to není příspěvek = link a ať víme, co za tím linkem přibližně je ;)
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

KoumiCZ: To jsou právě ty dezinformace - které si tady někdo přeloží do češtiny :-D. Insider buildy pro starší modely samozřejmě budou, ale prioritně budou vydávány na mobily, které vyšly z továrny s W10. Takže bude zřejmě build dejme tomu 10586.71 vydán nejprve pro novinky a následně po pár dnech možná pro starší mobily. Takhle jsem to alespoň pochopil já.
EDIT: Taky si to překládám sám, se svojí skromnou angličtinou, nejsem machr, jako jistý uživatel, který se tady chlubí tituly :)
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mahtiel »

Osobně titul mám, ale nepoužívám :D a moje angličtina je docela chabrus, ale snažím se. Hold jsme se na gymplu přednostně učili němčinu :D a kdo je ten pan titulovanej? Co vím, tak se tu nikdo přímo nechlubil (aspoň jsem nepostřehla), ale jednoho kandidáta s konkrétním avatarem bych měla :)
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mahtiel »

pár špatně daných háčků (jestli myslíte toto), vážné hrubky žádné, nebuďte takový hnidopich ;) Nebo snad myslíte korekturu automatického překladu? Ono to fakt někdy přeloží takovým způsobem, že se sama v překladu moc nevyznám ;)
Ruafa
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte led 12, 2016 16:42
Zařízení: Apple iPhone 8 64GB

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Ruafa »

Ano myslím korekturu automatického překladu, na tom nic není, upravit slovosled a význam slov.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

Mahtiel: Tituly byly MBA, a nevím co ještě, komunikoval přímo s Microsoftem atd. atd.... Nerad jmenuju, ale je to někdo, kdo má na všechno odpověď a omýlá si stále dokola, že nefunguje plnohodnotně počasí na GS :-D.

Jinak, ten krátkej odstavec včera od Gabea na blogu o W10M na mě budí dojem - musíme něco napsat, abychom jim zacpali huby, že nic neděláme, tenhle týden vypustíme možná kumulativní update pro nové zařízení... Taky mi to trošku navozuje dojem, jako že feedback moc nesledovali a až teď před finálním vydáním jednou na odstraňování ohlášených bugů... A taky je dobrý, jak tam píše, že jedou v plánu vypustit WM10 "early this year", jak psali dříve - takže taky, žádný, jsme ve skluzu, původně jsme chtěli koncem roku, prostě pokračují, jako by bylo všechno podle plánu :-).

Pavel: např. když jsem tady kdysi psal o tom, že na jistých stránkách bylo to a to, vyrojilo se to tady hláškami: a kde je zdroj?, odkaz? Ale myslím, že ohledně psaní v CZ nemá cenu už psát dál. Chápu o co Ti jde, ale myslím, že třeba zrovna to co dal veigy odkaz na poznámku o W10M na blogu, nebylo dlouhé - ber to zase z druhé strany - proč bychom měli povinně všechno překládat :) Já se teda snažím napsat alespoň pár slov a pak dát odkaz, ale to nemění nic na tom, že i těch pár slov prostě můžu přeložit blbě :)
Ruafa
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte led 12, 2016 16:42
Zařízení: Apple iPhone 8 64GB

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Ruafa »

-Pavel- píše:Nepochopili jste podstatu. Nejde jenom o mně. Proč musím na českém fóru používat translator. Pokud je někdo tak dobrý v cizím jazyce a postuje cizí jazyk, není problém pro tu osobu to napsat česky, jinak nevidím přínos pro celé fórum linkovat odkazy na cizí linky/stránky/fóra.

Ruafa: to je opravdu problém na českém fóru hodit link a napsat alespoň o čem link je ... Vždyť po těch stránkách lezeme všichni, tak proč se předhánět, kdo sem ten link dá dříve. Polovina lidí to chroupe přel translator a lidi nejsou tupci a slovosled určitě zvládnou, ale proč to musí dělat na českém fóru, když jsou tu machři, co to zvládnou v jiném jazyce. Někdy translator vyhodí takový text, že nikomu nebude vadit, když to bude česky svými slovy.

Edit: Nahlásil jsem tuto diskusi na přesunutí jinam, ať se tu neplní diskuse se všeobecným problémem. Umím přelouskat překladač, nejsem trouba, ale myslím, že se nejedná jen o mě. Nebo na to zapomeňte a jedem dále translator. :)

Tak dobře, s každým odkazovaným článkem v angličtině uvedu český překlad (po korekturní úpravě).
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od murder »

Není potřeba kompletní překlad, stačí jednou větou "Tady píše, že insider končí..." A odkaz a ostatní ví jestli má pro ně cenu tam jít a louskat, nebo je to pro něj nepodstatná info...
Tu jednu větu nebrat doslovně, můžou být i dvě, tři...;-)
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mahtiel »

Třeba to je Lubiczech a podobná verbež, která si hraje na uživatele mobilních Windows a jen prudí :D
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od KoumiCZ »

Neutekli jsme trochu od tématu?
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

pogo8303 píše:Mahtiel: Tituly byly MBA....

A tomu říkáte titul? MBA získá (za patřičný bakšiš) i mírně retardované angorské morče stižené lehkou mozkovou dysfunkcí...
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Odbočím, jak jste na tom s Windows 10 Mobile? Chystáte se upgradovat na nové Lumie nebo počkáte na update a budete happy?

Osobně už se mi honí myšlenka, že uteču jinam. Microsoft poslední 2 roky nic nepředvedl, Windows upadá, aplikace upadají, nové Lumie jsou zabugované, insider sestavení pro starší Lumie jsou také tragické. Byl jsem u počátku Windows Phone a zažil si své s Motorolou MPX200, fanoušek Microsoftu jsem hodně dlouho, avšak Nadella to žene do záhuby. Myslel jsem, že bude spásou, avšak poslední dobou to spíše vypadá, že bude koncem mobilního OS pro Microsoft.

Svou L930 mám na servise a používám nyní L920, kde Windows 10 běží hrozivě, nebudu se tu dohadovat s hordou fanoušků, že to běží skvěle, mám jí nyní už 2 týdny a běží to strašlivě, seká se to, je to pomalé, zamrzá to a restartuje se to. U Lumie 930 to ještě jakžtakž běží, ale restarty při prohlížení v MS Edge či psaní na Whatsappu jsou také na denním pořádku.

Už jsem asi unavený z čekání, říkám si, stojí mi za to ten start screen, který tak miluju? Duch Windows Phone se vypařil, neříkám, že se mi nový design Windows 10 nelíbí, ale na p*d*l také nepadám. Vlastně jediné, co je nyní pro Windows unikátní je start screen a stojí mi to za to? Asi už ne. Poslední měsíce si pořád říkáme, počkejte na další sestavení, počkejte na finální sestavení, ale samotný Microsoft zatím není schopen dodat nějakou ucelenou plně funkční verzi Windows 10 Mobile jako finální upgrade, pořád se to odkládá. Lumie 950 běží v podstatě na beta verzích SW a žádná sláva to s nima není a utrácet 14 tis. za telefon, abych se stal zase beta testerem něčeho, co pořádně nefunguje? Jak jste na tom vy ostatní? Tedy kromě těch, kteří mi tu chtějí vykládat, že to běží všude skvěle a bez bugů, to je zaslepenost fanoušků a zbožné přání, nikoliv pravda.
Luks
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 422
Registrován: pon čer 27, 2011 20:04
Zařízení: Galaxy S7 Gold
Bydliště: +- Semily

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Luks »

Já sem spokojenej,jak na L925 tak na L930 W10 fungujou jak maj,mobil se mi sám ještě nerestartoval a to co používám chodí spolehlivě. Osobně by mi nevadilo kdyby současnej build byl jako final :-D

// abych nekecal,tak na 925 blbne glance/zamykací obrazovka,nechce zobrazoval obsah kalendáře
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 101 hostů