Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od osso »

maxxz píše:Smety: Slušně je relativní, slušně jak to běží teď, je proste málo. Android i iOS mají taky chyby, ale rozhodně neběží jen takhle "slušně".

Qwerty: Ano, v pořádku, at to odladí, nemam s tim problém, ale omlouvat je neustále prostě nejde. Pamatujete Windows Phone 7 a reklamu "beta test is over"? Pak vítejte v roce 2015/2016, kdy jsme se dobrovolně stali beta testery. Kdyby to neprodával Microsoft ma vlajkových modelech, tak snad ani nepípnu, ale hlavním důvodem proč stale odkládám koupi L950 na primární telefon, je právě tohle. Za nemalé peníze dostanu průměrně zpracované zařízení (paradoxně mě se libí), dobrou HE výbavu, kterou W10M využívají maximálně v Continuum, ale jinak same resume obrazovky, spousteni aplikaci srovnatelné s L930, ale horší než iOS a Android. Stabilita hrozná, pády aplikací, Edge zatím moc nepřesvědčil, stale ma spoustu much, zlobící rich capture a průměrnou vydrž baterie.
Mam 830 a žiadne pády aplikácií nevidím

Sent from mTalk
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Relouth: Je mi jasný, že je tobě 20 (možná méně) a snažíš se být strašně rozumný, ale argumentaci si žádnou nepředvedl. Prohlásil jsi, že na L520 to běhá špatně, Windows 10 nebudou nikdy finální a že mi je 20. Díky za přínosnou diskuzi, hodně jsem si z ni odnesl.

Ukázalo se pouze jediné, pokud má někdo jiny názor a sahne Vám na modlu, jakou je pro vas Microsoft, tak je to špatně. Raději budu vyvrhel, ale nehodlám se pokaždé spokojit s polovičatým řešením, navíc nebudu např. kupovat L950 jen kvůli tomu v jakém stavu má MS W10M, chtějte za dvé peníze více a nespokojte se vším.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

Tak jsme se od "na starších zařízení běhají preview verze slušně, ale to vlastně není pravda, protože tomu maxxz nevěří" jsme se přes porovnávání L920 s L930 (rozdíl kolik, 3 roky?) dostali k L950, která má jako jediná ofiko W10M. A která je trochu průser, což tady snad nikdo nepopírá, nicméně o ní řeč nebyla. Well done.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Smety: Promiň, zapomněl jsem, protože mam moznost porovnat system na třech různých telefonech, tak je můj názor méně cenný, chápu, ze je to asi mimo tvé chápání mít porovnání.



Pointou je W8.1 dokázal běžet dobře, resp. velmi dobře všude, od naprostého low-endu až po high-end.



Windows 10 Mobile neběží poradně nikde, ale ty, který nemáš žádné porovnáni, tak pro tebe běží slušně na L920/820 či jakou starou Lumii máš. Chápu, dobrá práce.
Uživatelský avatar
sssugi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: pon bře 15, 2010 18:09
Zařízení: Nokia Lumia 920

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od sssugi »

Ja som so svojou 920 a WM10 spokojný až na pár vecí (Edge,správy,vyžieranie baterky ak si nechám aplikácie na pozadí). Systém je svižný, podľa mňa porovnateľný s WP8.1
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Jo, ja jsem taky spokojený až na: edge, pády systému, záseky animaci, průměrnou vydrž baterie, to vse umocněno nedostatkem aplikací, příšerně pomalým storem, resume obrazovkami i v aplikacích jako lidé a zprávy... Uff je toho nějak moc, že? Ale chápu, Vám to všechno funguje jako spravne namazaný stroj bez jediné chybičky a hlavně na zastarale Lumii to bezi slušně. :D



Typický spokojený Windows uživatel, spokojí se se vším. No raději odcházím spat a klidným pocitem, že mě tu ráno čeká ukřižování, protože jsem ten nepřizpůsobivý ve vaší sektě. A pak, že jen Apple má ovečky.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

maxxz píše: Windows 10 Mobile neběží poradně nikde, ale ty, který nemáš žádné porovnáni, tak pro tebe běží slušně na L920/820 či jakou starou Lumii máš. Chápu, dobrá práce.
No a o tomhle se bavíme. Tvoje tvrzení že neběží nikde pořádně je prostě kravina. NIkdo netvrdí, že běží slušně na všech zařízeních.

Zbytek jsou osobní OT výpady, který si odpusť.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od imperator »

vidim ze malokto vie vypustit v ludoch krakena tak ako Microsoft... po lubiczechovi, arakinovi sa pridava aj maxxz :) tak nic no...aj negativne emocie su emocie :D teda aj zla reklama je reklama...
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Kdybych začal s osobními výpady, tak to vypadá jinak.

Dobře řeknu to takhle, pro tebe je slušně, když ti běží Windows 10 na L920 asi jako iOS7 na iPhone 4. Pro mě je slušně něco diametrálně jiného. Nesouhlasím s tvým názorem, ty zase s mým, za mě dobrý.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mahtiel »

maxxz píše:
Mahtiel: W10M není zkušební systém, Microsoft ho prodává na svém prémiovém vlajkovém modelu. Aktualizace pro starší zařízení, kterou příští týden budou vypouštět operátoři je verze .63.

To all: Jsem fanoušek Microsoftu, ale osobně nehodlám porad jen čekat a čekat. Cekal jsem, ze "finální" verze W10M bude super, ale není. Absolutně chápu nasrané lidi s novinkami L950 a L950 XL a nebudu do krve hájit Microsoft. System proste není připravený. Castecne jejich chyba. Vyhodit všechny testery a nechat skoro vše na Insider programu nebyla správná cesta. Windows jako služba zni krásně, práce je mnohem horší.
Vím dobře, že v 950tkách je nefinální systém, taky proto jsem to označila za průser... To by si zavedená firma dovolit neměla. Dle mne ať vydají telefon s pořádným OS, jenže oni chtěli zřejmě stihnout Vánoce a ty, jak víme, jsou pro prodej elektroniky důležité a dostát svým slibům, ale jak se říká něco za něco
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Imperator: S tou zlou reklamou to MS ale nikam nedotáhne, vzhledem k jeho postaveni na trhu. Čím vice ubyva fanoušků, tím hůře, nemyslíš? A kdo mě tu zná, tak vi, že Windows byla vždy moje krevní skupina.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od imperator »

maxxz ja ta plne chapem :) keby si dohladal nejaky stary clanok o lumii 830 tu na SM mal som tam snad 300 prispevkov... o tom ze to ma len SD 400 a samozrejme kopec hejtu + ako jedinu prikladnost som udaval apple... potom som sa nastval na WP tak som isiel do iphonu... ale tam ma nastavalo kopec veci tak...ze ked som chytil lumiu 820 tak som bol v siedmom nebi... a to nehovorim o tom kolko ma stal iphone a kolko lumia... nu...a nakoniec som si tu 830tku kupil...nahadzoval som na nu .29 tusim a az na zopar bugov to bol 2x rychlejsi system ako 8.1 - napr onenote sa spustil snad 3x rychlejsie nez 8.1 a mal by som aj zopar dalsich appiek... dokonca mi zmizol resuming z whatsappu co som mal a tak...len tusim edge zral baterku tak som to nahodil spat na 8.1 - verim tomu ze do mesiaca dvoch pri tomto tempe to bude ako tak funkcne no a potom sa doladi - inak neviem ako ty ale ja ked som kupoval 920tku - tak som mal prve 2 tyzdne zamrzanie bo som tam nainstalil nejake appky... potom som viackrat nasiel rano mrtvy telefon co nesiel zapnut... tak som mal tajomne stisovanie budiku a zvoneni po bezdrotovom nabijani...a mohol by som pokracovat bolo toho hafo...ale stale to nejaky update asi poriesil lebo som ju dost dlho spokojne pouzival...ale uz mi ta vaha zacala vadit okrem inych veci tak sa predala... 950 a 950XL som mal v rukach a za mna parada... inak chcel som urobit aj benchmark - porovnanie spustatia appiek na 8.1 a w10 ale nakoniec som sa na to vykaslal lebo stale vychadzali nejake novsie buildy a nemal som aj stativ na mobil alebo fotak cim by som si to nakameroval :D kazdopadne lustroval som nejake androidove fora na galaxy s6 a ine vlajkove lode... a to by si sa divil co sa tam pisu za problemy... to je 950tka bezchybny stroj oproti tomu... aj apple mal slusne prespaly s novym OS ale tam sa to rychlo vyriesilo... aj ked je pravda ze za 2 nasobnu cenu iphonu nez lumia by sa tie chyby ani nemali vyskytovat a nie ze sa rychlo opravia... pozri sa ked chces...daj si pauzu od lumie zober iphona ci novy galaxy... a mozno sa niekedy vratis...ale zbytocne tu spamujes temu kde ludia chcu zistit co je nove co ide a co nejde a pod. fak tym nikomu ani sebe nepomozes...
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

maxxz píše:Kdybych začal s osobními výpady, tak to vypadá jinak.

Dobře řeknu to takhle, pro tebe je slušně, když ti běží Windows 10 na L920 asi jako iOS7 na iPhone 4. Pro mě je slušně něco diametrálně jiného. Nesouhlasím s tvým názorem, ty zase s mým, za mě dobrý.
No ještě že tak. Asi bych nespal.

Já jsem spokojený s tím, jak momentálně běží TP na mém zařízení a evidentně nejsem sám, viz předchozí posty jiných uživatelů. Mě je vcelku jedno co ti na čem běží, mě zajímalo hlavně prohlášení "W10M neběží na ničem dobře", což byla kravina, kterou teď kreješ iOS.

Kdybys napsal, že na tvých zařízeních ti to jede na ho*no, nikdo neřekne ani popel.

(Právo posledního slova si samozřejmě ponech...)
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mahtiel »

@maxxz jak dlouho vlastně máte desítky na 920tce? Psal jste, že jste je nedávno nahodil, zkuste vydržet, než to sedne, navíc mi subjektivně předchozí build fachal, co se týče odezvy aplikací, lépe, byla jsem po dlouhé době udělat HR. Nyní je to již v pohodě
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mahtiel »

Jinak nevíte, jak to bude s Xiaomi a W10M? Před několika měsíci jsem četla tady na Smartmanii, že přímo Xiaomi bude dávat do některých modelů mob. desítky. Líbil by se mi Xiaomi Redmi 3 za ty prachy, pokud by byla podpora evr. LTE pásem a ideálně pokud by to to fachalo na Windows... A jinak jak je to s clem u drobné elektroniky?
Luks
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 422
Registrován: pon čer 27, 2011 20:04
Zařízení: Galaxy S7 Gold
Bydliště: +- Semily

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Luks »

http://smartmania.cz/bleskovky/xiaomi-m ... cena-12846" onclick="window.open(this.href);return false;
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Xiaomi nebude NIKDY podporovat naše LTE pásma a ani k tomu nevidím důvod, když se sem značka oficiálně nedováží! O cle a DPH bylo napsáno nejen zde snad milion témat, tak proč opakovat něco, na co najde strejda Google 1000 relevantních článků, že? :-)
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mahtiel »

Vím, že clo je nad 150 euro, jenže mne jednou někdo v diskuzi sepsul, že elektronika je od cla osvobozená, což se mi nezdá, tak asi tak, nemusíš být hned jedovatej ;)
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od tgriger »

@Mahtiel: Ešte je potrebné vziať do úvahy, že okrem chýbajúceho pásma 800 a 900 u Xiaomi telefónov, je táto ROM len v CN a EN. Otázkou aj je, či bude niekedy aktualizovaná.
Majú to aj v http://xiaomimobile.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; v špecifikácií "spousta užitečných funkcí díky MiUi v5 (v6) v češtině / Windows 10 v angličtině".
Apropo, verziu z W10 majú drahšiu ako z MiUI. Nepochopiteľné, asi je to príplatok za nahratie W10, to si ale užívateľ môže aj sám.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Krayzie »

Tak mi to nedalo. Kedze mi tento tyzden zacala slusne blbnut moja L925, rozhodol som sa pre re-flash cez WDRT (mal som tam neoficialnu GDR2, preto HR nestacil) a nasledne som sa odhodlal skusit zase (po pol roku) W10M TP. Cele som to robil neskoro vecer, takze sa s tym celym zatial tak trochu zoznamujem, ale zatial som spokojny. Rychlost dobra (niekedy horsia, niekedy lepsia ako WP8.1), stabilita zatial OK (ziatial bez jedineho padu alebo lagu). Uvidim ako bude drzat cez weekend (hlavne baterka), ale ak pojde vsetko dobre, tak si to nechavam.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 47 hostů