Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Most_Wanted
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř srp 06, 2014 9:06
Zařízení: Lumia 1520; Lumia 930; G Flex 2

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Most_Wanted »

Zdravim, potřeboval bych poradit mam totiž problém s využitím mobilních dat na W10M. Používám Lumii 930 na ní poslední verzi systému ze Slow Ciruitu, instalace v pohodě, po ní pro jistotu proveden HR. Po cca 20 dnech mi přišla smska od operátora, že mam vyčerpán FUP. Začal jsem hledat a našel v data sense, uplně dole v seznamu položku "system" využítí mobilních dat přes 500MB. Aktualizace aplikací mam zapnuté pouze na wifi a na pouhé notifikace a stahování emailů se mi to zdá hodně. Používání dat jsem s přechodem na w10 nijak nezměnil a najednou mi 1,5GB FUP nestačí.
Nevíte někdo co se skrývá za položkou "system" a jak to snížim na přijatelnou hodnotu??? Děkuju

PS: Na w8.1 mi FUP vždycky stačil a když ne tak jsem věděl proč ne!
joeslovakia
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 244
Registrován: čtv zář 10, 2015 16:57
Zařízení: lumia 930, lumia 925

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od joeslovakia »

,ako sa tak pozeram na forum tak v aktivite tu vladnu windows phony :D
joeslovakia
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 244
Registrován: čtv zář 10, 2015 16:57
Zařízení: lumia 930, lumia 925

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od joeslovakia »

a je to tu :D uz bude WP ako android :D

http://wmpoweruser.com/first-custom-rom ... available/" onclick="window.open(this.href);return false;
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Nicméně v té rádoby Custom ROM není ve své podstatě proti ofiko MS žádná zásadní změna....
joeslovakia
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 244
Registrován: čtv zář 10, 2015 16:57
Zařízení: lumia 930, lumia 925

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od joeslovakia »

nemozes hned cakat neviem co. ale uz to zacina. aj custom ROMky na androide postupne zacinali. len necch nezacnu robit nejake blbe nadstavby. ja by bral ak by sa urobili len skiny. len ked robia custom ROM vidim to ze asi budu zas android app na windows telefonoch
sirpetanek
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: stř pro 30, 2015 12:30
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Praha

Windows Insider

Příspěvek od sirpetanek »

Zdravím, mám dotaz, který byl dost možná už zodpovězen, tak se omlouvám a přesto prosím o odpověď :).
Mám Lumii 950 a zvažuju zapojení do slow ringu programu Insider. Přiznám se, že mě trochu vyděsilo upozornění před samotným přihlášením do Insideru (může to poškodit telefon, používat jen na druhé zařízení atd.). Moje Lumie je můj primární telefon, tak bych nerad, abych jí tímto nějak nenávratně poškodil.

Přináší Windows Insider pro někoho, jako já (nadšenec do Windows, rád bych testoval) nějaké výhody a nezkurví mi to telefon? Díky moc za odpověď.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

Přináší maximálně nové buildy - někdy lepší, někdy horší - nikdo Ti nedokáže odpovědět na to, jestli ti insider nikdy nez***** telefon, ta možnost tam prostě je... Taky by se neměl používat na primárním telefonu, ale to je všechno psané před registrací do insider... Nicméně spousta z nás ho používá na primární telefon více méně bez problémů, nikdo ti nikdy nezaručí, že nějaký špatný build nebrickne telefon...
EDIT: Navíc Lumia 950 mají teď super podporu, takže co je v insideru je za pár dní v 950.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mahtiel »

Používáte nebo používal jste někdo Facebook beta pro Win 10? Osobně jsem ho musela odinstalovat, páč patrně on byl za tím, že se mi na zdi samovolně opakoval jeden konkrétní status, teda bez fotek. Nainstalovala jsem si klasický mobilní facebook od Microsoftu a zatím v poho. U bety se dělo snad po každém novém otevření aplikace...
tints
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: sob led 19, 2013 10:54
Zařízení: Lumia 950

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od tints »

ja ho teraz pouzivam,ale nedaval som ziaden status, tak neviem potvrdit. no pred tyzdnom mi presne tvoj problem popisoval kamos,ze jemu to robí tak ako tebe.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

FB aplikace je zatím prostě o ničem - jedině edge a m.facebook.com
Dorazila mi L640XL, tak začínám testovat W10 na ní. Psali jste tady o bugu ohledně zaseknutí tel. při zmáčknutí nastavení jasu v notifikacích - na čisté verzi nejnovějšího buildu je to naprosto bez problémů, můžu měnit jas přes notifikace jak chci, takže komu to blbne, je to nějakým převodem nastavení z WP8.1. Jelikož byl telefon čistý s nejnovějším SW a FW, tak jsem provedl cvičně obnovu do továrního nastavení na WP8.1, poté aktualizace pár programů, hlavně stáhnutí CZ slovníku - update na fast 10586.29 - HR v 10586.29 - tam, světe div se šel stáhnout balíček CZ klávesnice bez znovu přihlašování do Insider, aktualizace všech sys aplikací - přihlašení do insider - stažení 10586.36 - zatím to vypadá vše dobře.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mahtiel »

Z windows feedback mi normálně zmizelo hlášení týkající se facebooku beta, podařilo se ni buď nahrát a dvakrát se nezobrazilo s jednou se mi podařilo, že se mi v pořádku zobrazilo, ale prachsprostě zmizelo, když jsem do vyhledávání dávala facebook beta, tak mi to nenašlo ani jeden záznam, je snad facebook beta ns indexu zakázaných pojmů v rámci feedbacku? Pokud ano, tak teda nechápu.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

tvůj feedback v aplikaci normálně vidím - pokud je to ten se zveřejňováním jednoho statusu...
svoje feedbacky hledám vždy jen tak, že ve filtru nastavím "moje zpětná vazba", jinak jsem taky neměl šanci svoje najít...
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mahtiel »

Taky tak hledám, ale ukázalo mi to z posledních jen předpředposlední a poslední, jeden to vynechalo
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Možná by stačilo se zamyslet nad tím, že FB Beta je už defacto normální FB...
k.ats
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: pon črc 07, 2014 6:53
Zařízení: L930

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od k.ats »

Ahoj, nevíte kde se dá nastavit doba platnosti odeslané SMS? Ve W10 to nemůžu nikde najít. Díky.
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

To je snad dáno operátorem, ne? Podle mě je to týden nebo 10 dnů...
k.ats
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: pon črc 07, 2014 6:53
Zařízení: L930

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od k.ats »

Na jiných telefonech se to dalo nastavit, možná i na W8.1, to si ale nejsem jistý. Každopádně jsem zjistil, že je to nastaveno na celkem krátkou dobu a už po 24 hodinách se SMS vrátí zpět jako neodeslaná.
joeslovakia
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 244
Registrován: čtv zář 10, 2015 16:57
Zařízení: lumia 930, lumia 925

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od joeslovakia »

steelspace píše:Aplikace na pozadí nemůže nic dělat a proto nemůže čerpat energii.

Sent from mTalk
tak som vcera nezatvaral aplikacie. Lumia 925. a do rana to zozralo 40% baterie. za noralnych okolnosti ked ich zatvaram je to max 10%. takze neviem no. Posledna verzia a spraveny HR. tak teraz sa vysomárte z toho kde je chyba
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Možná v tom, že používáš zatím stále nedoladěný OS na FW z WP 8.1?

Nechápu, nechápu, nechápu.... Až bude ofiko FW pro ten či onen telefén, budou stesky relavantní.... to za prvé... za druhé tohle řešíte na Silvestra?
Luks
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 422
Registrován: pon čer 27, 2011 20:04
Zařízení: Galaxy S7 Gold
Bydliště: +- Semily

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Luks »

A co že má svátek Silvestr?Pracovní den jako každý jiný...
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů