Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Wertigo »

Ano
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Zaklinac »

Sandra: Tak ja som to robil veľakrát a iba raz som mal problém, keď mi po kolieskach ostala čierna obrazovka - nezačala sa migrácia dát a ja som bol netrpezlivý a urobil som soft reset a celé to rozhodil :) ostatné razy boli úplne bez problémov, ako záloha, tak prechod z 8.1 na 10M. Len trpezlivosť, kopa vecí sa robí na pozadí, daj tomu čas.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od mposvar »

Mirdyn píše:Mám novou L640, Tak jsem tam hodil W10 a na klávesnici jsem zapoměl. Dostanu to tam přes návrat k 8.1?
Záleží v jakém sestavení.
Na .29 tam jazykovou podporu dostaneš, jestli jsi však provedl upd. přes Insider na .36, tak nyní nikoliv.
Bohužel ani HR Ti nepomůže a musíš zpátky na WP8.1...
Je to vánoční zábava od MS jak jsem psal :-)
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

mposvar píše:
SmetyCZ píše:Jsem v US regionu a nejde to, u minulých buildů to šlo a mohl jsem mít nastavenou kdejakou řiť ve střední Africe.
To je adrenalin co ? :-)
Takže znovu a lépe :-)
Zpět na WP8.1 - Upd.na W10M .29 vše nainstalovat HR - přes Insider upd.36....jo to je vánoční jízda od MS...
To vim, to je mi jasný, že to takhle půjde, ale jsem zvyklej dělat po každým buildu HR, teď už možná placebo efekt, ale i tak...
martin.r
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon pro 21, 2015 9:51
Zařízení: MS Lumia 640 LTE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od martin.r »

Jak je to s outlook kalendářem a live tile, ve čtvrtek mám samozřejmě v kalendáři svátek,ale stejně se mi tam nic nezobrazuje,ani na lock a glance screen. V nastavení vůbec nic není. Přemýšlím o koupi chronos +,ale raději bych používal vestavěný.
.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Radek Jahoda »

Mě kalendář funguje bez problémů i na live tile i na GS a lockscreenu.
Zrovna teď se mi tam hlásí že zítra mám poradu.
Uživatelský avatar
František Šafr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 436
Registrován: pon čer 11, 2012 10:12
Zařízení: Xiaomi Mi 8
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od František Šafr »

Tip pro aktualizaci na poslední build .36!

Sám jsem měl problém po updatu na poslední build. Po HR jsem za boha nemohl stáhnout český slovník (ani při aktivaci Windows Insider).

Můj postup tedy zní:
1) Návrat na WP8.1
2) Update na W10M.
3) Nainstalovat ze Store veškeré aktualizace systémových aplikací + slovník. Běžné aplikace smazat z telefonu.
4) Stáhnout Windows Insider a provést update na poslední build.
5) Poté budete mít čistý telefon se slovníkem a můžete nainstalovat veškeré aplikace.

Na posledním buildu jsem si všiml, že nefachá tak dobře jako předchozí build. Občas delší dobu čekám na spuštění aplikací a trvá o něco déle zobrazení zamykací obrazovky (čas). Po instalaci některých her jsem navíc zjistil, že se systém mírně zpomalil, tak snad to bylo jen chvilkové zaváhání. Baterie se mi zdá přibližně stejná.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

No tak ten postup je celkem jasnej, o pár postů zpět se o tom lidi bavili ;)
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od mposvar »

F.Š.:
Stejný popis je výše :-)
A umíš na GS v pozadí/horní polovina GS MSN Počasí ?
A proč se ptám na MSN Počasí ?
MS totiž "blokuje" pro ostatní na GS API, takže Meteoservis a další mají smůlu (stejné chování jako Snapchat k WP).
K tomu ještě když budeš mít chvilku tak ukazatel stavu baterie na spořič, "poladit spotřebu" a jupííí ....
A psát na cz klávesnici zavináč je fuk :-)...
Edit:
Šikovná "zatáčka" v odpovědi....
Uživatelský avatar
František Šafr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 436
Registrován: pon čer 11, 2012 10:12
Zařízení: Xiaomi Mi 8
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od František Šafr »

Lumia 930 GS nemá.
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od KoumiCZ »

Pro majitele L640. Nezdá se vám, že se oproti WP8.1 zhoršil příjem GPS signálu?
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

Tak už konečně na svou novou Lumii 830 instaluji W10M. Ale musím říct, že bych uvítala, kdyby se MS přiklonil k Apple konceptu, kde po vybalení nového telefonu tento připojíte k iTunes, pokud je to nutné si stáhnete nejnovější verzi iOS a obnovíte zálohu z předchozího s tím, že se obnoví úplně všechno včetně save z her a do půl hodiny je všechno hotové. Ovšem tady je to dost zdlouhavé, nejdřív se mi stáhly aplikace, potom dvě aktualizace WP8.1 a slovník pro klávesnici (vždycky to chtělo restart a kromě toho slovníku to trvalo každé kolem 30 minut), potom byly dvě aktualizace pro Insider (opět s restarty) a teď se už 35 minut točí ozubená kolečka při instalaci pravděpodobně buildu .29, takže mě bude čekat ještě jedna instalace. Prostě místo abych si užívala nového krásného oranžového telefonu, tak celé odpoledne běží různé instalace... Fakt bych byla ráda, kdyby se instalační, aktualizační a zálohovací/obnovovací proces co nejvíce přiblížil k jablečné konkurenci a nejlépe ji na 100% okopíroval, protože tam to funguje dokonale.
zemiak33
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: čtv pro 18, 2014 21:33
Zařízení: lumia 950 dual sim

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od zemiak33 »

aké máte skúsenosti so spotrebou na 930? mne to žralo 10% za hodinu tak som sa cez víkend vrátil na 8.1
je tá spoteba po sadnutí si desiatky lepšia?
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Zaklinac »

Sandra: Verím tomu, že záloha pri iP je zvládnutá dobre, ale ber do úvahy, že iP je omnoho výkonnejší ako L830, ktorej to zákonite musí trvať dlhšie. Samozrejme nejakú formu flashu cez PC by som uvítal aj ja, nemôže to byť nijaký technický problém spraviť, zálohy sú na nete, aktuálny OS tiež.
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Stevik »

Ted mi to na 950XL natahlo aktualizaci systemu MICROSOFTMDG a chce restart. Copak to je?
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

Zaklinac píše:Sandra: Verím tomu, že záloha pri iP je zvládnutá dobre, ale ber do úvahy, že iP je omnoho výkonnejší ako L830, ktorej to zákonite musí trvať dlhšie. Samozrejme nejakú formu flashu cez PC by som uvítal aj ja, nemôže to byť nijaký technický problém spraviť, zálohy sú na nete, aktuálny OS tiež.
Dobře, tak ať to na Lumii trvá třeba hodinu, ale ať je to v jednom kroku. Ne že se bude instalovat, restartovat, instalovat, restartovat, opět instalovat a restartovat a člověk s tím stráví celé odpoledne. Navíc to obnovení ze zálohy je dost k ničemu, stejně se musí všechno znova nastavit.
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od robsol »

Bohužel s tím musím souhlasit. Dělal jsem teď několikrát obnovu na iPhonu a je to fakt paráda. V zásadě jen se přihlásím ke cloudu a potvrdím obnovení zálohy. No a za chvíli beru naprosto funkční obnovený telefon se vším všudy :-(. K tomuhle má jak MS tak Google ještě hoooooooodně daleko. Bohužel.
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Instalovat, restartovat, instalovat, restartovat + vše nastavit? Tady někdo asi tu obnovu ještě nedělal, ne? Vyjma nahrání map a nastavování zvuků se ze zálohy obnoví komplet vše a to bez jediného restartu! Triviálnější proces obnovy, než má WP snad být ani nemůže
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Zaklinac »

No áno, Sandra "trochu" pominula fakt, že na tú 830 nahráva neoficiálny (Insider) SW :)
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

Zaklínač, nikoliv. Obnovila jsem si zálohu z 520 WP8.1 a prakticky nic nefungovalo a muselo se to nastavit. A po aktualizaci na W10M "klasicky" nefungují notifikace (resp. zobrazení na lockscreen) WhatsApp (ale to bude chyba WhatsApp). Prostě zálohování a obnovení je u WP/WM tristní a na jednoduchost a spolehlivost Apple nemá. Doufám, že se to změní.

hotovyrado, právě že jsem tu obnovu dělala, je to čerstvá zkušenost.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů