Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Radeczek »

A máš u operátora povolené platby? U t-mobile je M-platba, u vodafone nevím...
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Radim Stehlík »

to Sandra:
No, ale tady je problémem spíš ještě nedokončený systém než telefon za 20k. A pak, pokud vím, tak i VŠEMOCNÝ iPhone má pravidelně po vypuštění nové verze systému mraky chyb.. Samsung s jejich hračkou taky narazil na problémy.. Prostě to je všude, je to daný tím, že každý musí mít 1x za rok (u Sony s jejich Z řadou dokonce po půl roce) novej model. Až přestanete ty nový drahý nesmysly kupovat, bude daný model na trhu dýl a nebude mít chyby... Můžeme si za to sami (já teda ne, já si telefon za víc než 8 nekoupím :-) )
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

relouth píše:Zvovenie v telefone sa vybrat neda,zvonenie budika ano. :tlem:
Skvělá odpověď na to, že zvuk budíku vlastní vybrat jde a zvonění si zkracuju přes Ringtone maker. Asi stejné hodnoty jako když jsem psal, že aktualizace foťáku mi vyřešila problém s nefungující "kouzelnou hůlkou" a tys na to odpověděl, že ti to fungovalo, akorát to občas blblo... Tvoje odpovědi mě vždycky dostanou do kolen :)

KoumiCZ:: problém je ten, že data aktualizačních vln si nějak vycucaly z prstu servery typu wmpu, z MS nikdo ofiko datum nevypustil, sice se říkalo cosi o tom, že do konce roku, ale tomu moc nevěřím (rád bych se mýlil...).
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

Radim Stehlík píše:to Sandra:
No, ale tady je problémem spíš ještě nedokončený systém než telefon za 20k. A pak, pokud vím, tak i VŠEMOCNÝ iPhone má pravidelně po vypuštění nové verze systému mraky chyb.. Samsung s jejich hračkou taky narazil na problémy.. Prostě to je všude, je to daný tím, že každý musí mít 1x za rok (u Sony s jejich Z řadou dokonce po půl roce) novej model. Až přestanete ty nový drahý nesmysly kupovat, bude daný model na trhu dýl a nebude mít chyby... Můžeme si za to sami (já teda ne, já si telefon za víc než 8 nekoupím :-) )
To máš pravdu, ale začít prodávat takhle drahý telefon s nedokončeným systémem, to si nikdo kromě MS nedovolí. iOS pro nový iPhone je odladěný, protože Apple si nedovolí prodávat nedodělek. Že se stává, že pro starší modely se objeví v novém iOS chyby je Bohužel poslední roky pravidlem (za Steva by se to nestalo, ten by radši odložil uvolnění nové verze než vypustit nedodělek). Nicméně z vlastní zkušenosti vím, že BETA OS X funguje mnohem lépe než FINÁLNÍ Windows 10. Betu iOS jsem měla na iPhonu jen jednou a i tak fungovala podstatně lépe než beta W10M. Rozhodně nebylo nikdy nutné provést factory reset BEZ obnovení ze zálohy. Ta záloha prostě u Apple vždycky funguje a vždycky uvede telefon/tablet do původního stavu včetně nastavení všeho, save her, rozložení ikon, zvuků atd.
Každopádně kdybych si koupila Lumii 950 (což neudělám, je to předražený plasťáček, který tu hodnotu prostě nemá), vrátila bych ho asi po prvním dnu...
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od KoumiCZ »

Nevím, jestli vycucaly, ale mám takové tušení, že vycházely z dat operátorů. Mám takové tušení, že se psalo o nějakém 51. nebo 52. tejdnu, ale 100% to netvrdím.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od relouth »

pogo8303 píše:
relouth píše:Zvovenie v telefone sa vybrat neda,zvonenie budika ano. :tlem:
Skvělá odpověď na to, že zvuk budíku vlastní vybrat jde a zvonění si zkracuju přes Ringtone maker. Asi stejné hodnoty jako když jsem psal, že aktualizace foťáku mi vyřešila problém s nefungující "kouzelnou hůlkou" a tys na to odpověděl, že ti to fungovalo, akorát to občas blblo... Tvoje odpovědi mě vždycky dostanou do kolen :)
som raz ze som ta rozveselil..mimochodom,kuzelna hulka mi blbne furt..
ked zapnem fotak,tak zostane tak,ako bola pri poslednom zapnuti fotaku(aj ked fotak potom uplne vypnem)..

cize su dve moznosti ako ju vidim..

1.je akoby aktivna...vtedy na nu tuknem,nezmeni sa,ale vyskoci hlaska,ze sa aktivoval rich rezim
2.tvari sa ako neaktivna,tuknem,uz je aktivna a spolocne vyskoci hlaska rich aktivny

no a robi to bordel neskutocny vo fotkach ..pretoze vacsina fotiek co odfotim v rich,maju to tlacitko na ich uprav..ale u skoro ziadnej to nefunguje..

vcera som bol na koncerte a tam mi to tak brutalne zblblo,ze som musel vybrat bateriu
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Mně hůlka taky blbne. Když ukončím foťák a znova spustím, tak se tváří jako aktivní, ale není. Když na ní kliknu, tak ikonka zůstane stejná, ale napíše to, že byl rich režim aktivován. Trošku mě to mate, ale jinak dodatečné úpravy šoupátkem mi fungují v pořádku, leč je to dost pomalé...
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od robsol »

Ukazuje vam prichozi hovor i firmu u kontaktu? Resim napr. 5x Jan Novak a nevim ktery mi konkretne prave vola :-(
k.ats
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: pon črc 07, 2014 6:53
Zařízení: L930

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od k.ats »

Ahoj, mail na mobilu pouzivam prevazne na cteni, ale obcas se stane, ze chci mail i odeslat a ted jsem zjistil, ze nejsem schopny odeslat novy mail. Pozivam klasicky vestaveny Outlook a kdyz napisi novy mail dam odelat, vykoci mi tam chyba, ze mail nemohl byt odeslan a ze byl ulozeny v konceptech. At zkontroluji mailovou adresu apod. Vse je ale dobre. Nevite kde by mohl byt probem? Dekuju.
JacobsCorleone
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát lis 20, 2015 12:24
Zařízení: Lumia 640 XL

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JacobsCorleone »

Robsol: Neukazuje
k.ats
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: pon črc 07, 2014 6:53
Zařízení: L930

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od k.ats »

Asi to bude neco s nastavenim odchoziho emailoveho serveru (SMTP), protoze jiny ucet od googlu mi funguje, ale centrum.cz maily neodesila. Nemate nekdu mail u centrumu, kde mu funguje odesilani z mobilu? Potreboval bych vedet co tam nastavit aby to fungovalo. Zkousel jsem nejake tipy odsud, ale nefunguje to :-( Nevim co tomu vadi.

http://napoveda.centrum.cz/index.php?/K ... View/12/1/
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mahtiel »

Manželovi jsem emaily na centrumu nastavovala a emaily normálně odesílá. U centrumu he fajn, že není třeba nastavovat server příchozí a odchozí pošty, páč se nastavuje automaticky. Nevrtal jste se v nastavení? Zkuste účet odebrat a znovu přidat
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

centrum odesílací server SMTP.CENTRUM.CZ, port 25, použít SSL pro příchozí ale pro odchozí ne, odchozí pošta vyžaduje ověření

Musíš ale mít aktivovanou větší (5GB) schránku a IP adresa musí být česká (ověřeno, v RF to nejede)
Uživatelský avatar
Antuch
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 117
Registrován: pát říj 25, 2013 5:51
Zařízení: Asus Zenfone 5
Bydliště: Trutnov Pyčo!!!

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Antuch »

Děcka, jak vám funguje bluetooth...narval jsem do L1520 poslední build a zaboha nemůžu spárovat originální handsfree od nokie...respektive mi ho ani nenajde ale jine telefony ano
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Bluetooth mi většinou jde, ale při používání hotspotu se po pár minutách sekne a pomůže až restart tlf...
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

No funkčně jakž takž, ale přijde mi, že to neuvěřitelně žere baterku.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Mám 16h denně připojeny MS Band a nezpozoroval jsem nějakou sníženou výdrž...
joeslovakia
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 244
Registrován: čtv zář 10, 2015 16:57
Zařízení: lumia 930, lumia 925

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od joeslovakia »

oproti wp8.1 vidim zmenu v pripojeni k autoradiu. vo w10m musim stale nastavovat BT a parovat. vtedy stacilo zapnut BT a samo sa to spojilo
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

Jak moc dobře nebo špatně běží W10M na Lumii 520? Dala jsem svou 1020 přítelkyni a vzala jsem si její 520-ku, ale WP8.1 jsou dost hrozné po zkušenosti s W10M a už si nechci zvykat na horší (subjektivní pocit, no flame please). Děkuji.
Reddraw
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: čtv črc 16, 2015 6:53
Zařízení: Lumia 920, 1020, 520, 535, 640DS

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Reddraw »

Sandra píše:Jak moc dobře nebo špatně běží W10M na Lumii 520? Dala jsem svou 1020 přítelkyni a vzala jsem si její 520-ku, ale WP8.1 jsou dost hrozné po zkušenosti s W10M a už si nechci zvykat na horší (subjektivní pocit, no flame please). Děkuji.
Na l520 silně nedoporučuji. Moje 520 to málem nerozdýchala. V afektu mi spadla na zeď. 512 ram je už málo. Všechno je strašně pomále, furt něco padá, a restarty na denním pořádku. Věřím, že to ve finále odladí i pro ní, ale momentálně je to o duševní zdraví.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů