Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
zoubek
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř zář 30, 2015 16:57
Zařízení: lumia 830, LG V30+

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od zoubek »

Dobrá otázky, nemam tušení. To ono něják samo :D. Možná podle nastavení jazyka nebo regionu? Původně sem měl podezření že se to nastavilo když sem stahoval hlas do HERE, ale i když sem to tam později různě nastavoval a měnil tak na mapy to nemělo vliv. Ještě zkusím přenastavit jazyk a region v telefonu co to udělá.

Edit: Po změně jazyka na eng, mluví mapy anglicky. Takže opravdu "to samo". Mimochodem v angličtině to umí číst i názvy ulic :(.
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

A nebude to tím, že v HERE Drive ještě v Osmičkách si stáhneš češtinu a po přeinstalaci na Desítky si nové Mapy ten hlas vezmou?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Ne, berou si opravdu hlas podle jazyka telefonu, coz mě štve, protože mám mobil v EN, ale hlas bych si přál CZ...
Uživatelský avatar
chobotmilan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv srp 22, 2013 19:22
Zařízení: Lumia 950 xl
Bydliště: Kamenná Poruba

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od chobotmilan »

Neviem prečo,ale na L1020 mi hlas v mapách išiel hneď a na L930 mi nejde ani to neviem nastaviť,obidva telefóny mam nastavene rovnako z jednej zálohy.Ide niekomu na L930?
hotovyrado

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

veigy píše:Ne, berou si opravdu hlas podle jazyka telefonu, coz mě štve, protože mám mobil v EN, ale hlas bych si přál CZ...
To se mi nezdá, hlas i pokyny jsou identické jako v HERE Drive+, musí to být návaznost na stažený hlas v Drive+
Uživatelský avatar
chobotmilan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv srp 22, 2013 19:22
Zařízení: Lumia 950 xl
Bydliště: Kamenná Poruba

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od chobotmilan »

Pred chvíľov,som odinštaloval here drive,here maps na L1020 a windows maps stale hovoria .
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od jaroslavii »

Tak jsem zkusil nahodit W mobile10 a musím napsat, že jsem mírně zklamán. Chybí mi tam hodně mnou používané oblíbené položky v Edge prohlížeči. Jsou tam hluboko v nastavení oblíbené. Dřív jsem je měl vlevo vedle vyhledávání. Neví někdo, jak je tam dostat? A taky V glance screen stále neukazují datum! Dá se to nějak donastavit nebo jsou tak neschopný a ještě nebyli schopni za tu dobu to tam nastavit.? Budu zkoušet průběžně dál, stabilita se zlepšila, mohli by to ještě zrychlit.
joeslovakia
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 244
Registrován: čtv zář 10, 2015 16:57
Zařízení: lumia 930, lumia 925

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od joeslovakia »

ak chcete hlas do HERE drive dak v aplikacii mate nastavenia tam si date hlas a date si stiahnut aky chcete -_- staci citat
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od relouth »

Oni sa bavia o hlase do app Mapy..staci citat ;)

Viete mi pradit,ako dostat Living images do gif ?
zoubek
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř zář 30, 2015 16:57
Zařízení: lumia 830, LG V30+

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od zoubek »

jaroslavii píše:Tak jsem zkusil nahodit W mobile10 a musím napsat, že jsem mírně zklamán. Chybí mi tam hodně mnou používané oblíbené položky v Edge prohlížeči. Jsou tam hluboko v nastavení oblíbené. Dřív jsem je měl vlevo vedle vyhledávání. Neví někdo, jak je tam dostat? A taky V glance screen stále neukazují datum! Dá se to nějak donastavit nebo jsou tak neschopný a ještě nebyli schopni za tu dobu to tam nastavit.? Budu zkoušet průběžně dál, stabilita se zlepšila, mohli by to ještě zrychlit.
Nejenom že glance nezobrazuje datum, u sms zobrazuje jenom odesílatele místo zprávy a u kalendáře taky jenom něco, počasí tam nejde dát... Na Glance screenu už se asi nic měnit nebude, resp. asi s příchodem update fw starších telefonů se aktualizuje i ta Glance screen aplikace (u 950 se glance nastavuje jinak). A vůbec celý to submenu "doplňky" musej předělat, to tam přece nemůžou takhle nechat.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Naopak na glance screenu se musí cely změnit a musí to stihnout do vydání ostré verze. A pravděpodobně na tom pracují, protože nastaveni glance se už snad rok nezměnilo...
zoubek
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř zář 30, 2015 16:57
Zařízení: lumia 830, LG V30+

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od zoubek »

veigy píše:Naopak na glance screenu se musí cely změnit a musí to stihnout do vydání ostré verze. A pravděpodobně na tom pracují, protože nastaveni glance se už snad rok nezměnilo...
Však tak sem to myslel. Někde sem právě čet že se musí nejdřív upravit ten fw (nevím) a proto se na to zatím nesáhlo.
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od jaroslavii »

takže se vracím k W8.1. V prohlížeči dám uložit oblíbenou stranu, uloží se třeba seznam a pokud se dívám na něco jiného, zůstane tam to něco jiného a ne to, co jsem si uložil. Nechápu, jak takovéto maličkosti ještě nemají vyřešené. Už jsem se díval na mobily s Androidem 5.1.. :-( A abych pridal i neco kladneho. Pozitivni bylo, ze pri aktualizaci se vsechno nastavilo u W10 stejne jak jsem to mel u W8.1. To zalohovani aplikaci i nastaveni systemu je dobra vec.:-)
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od relouth »

chod a kup si droid..alebo si to nejak oprav a neplac tu

lebo mne to funguje OK
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od imperator »

bol by zaujem o video - porovnanie rychlosti 10tok a 8.1 na rovnakom HW... + nejake bugy alebo nedodelky co tam su ? rozmyslam ze by som urobil :)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

Pokud by na obou identických zařízeních byl proveden čerstvě HR a nenainstalovaly by se žádné aplikace (jenom ty, na kterých se testuje), bylo by to porovnání zajímavé. Nic takového zatím nikde nebylo...nebo možná bylo, ale já jsem to neviděl...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Můžu večer natočit dvě L930 vedle sebe, ale stejné podmínky tam nebudou (moje na W10 a přítelkyně na WP)... Hlavně bych na tom mohl dobre demonstrovat rozdíl v multitaskingu, jak s tím pracuji W10 a WP...
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

veigy: zajímavé by na L930 mohlo být: porovnání spuštění prohlížeče (W10M - EDGE, WP8.1-IE) tapnutím na odkaz na ploše na stejné WWW - například SmartManii. Míněno samozřejmě na obou mobilech nespuštěna žádná app...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Pokud to stihnu, můžu něco spáchat :) kdyby se do toho někdo chtěl pouštět, je nutné porovnávat rychlost po restartu telefonu, ne jen po uzavření app z multitaskingu!
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Marty04 »

zoubek píše:
jaroslavii píše:Tak jsem zkusil nahodit W mobile10 a musím napsat, že jsem mírně zklamán. Chybí mi tam hodně mnou používané oblíbené položky v Edge prohlížeči. Jsou tam hluboko v nastavení oblíbené. Dřív jsem je měl vlevo vedle vyhledávání. Neví někdo, jak je tam dostat? A taky V glance screen stále neukazují datum! Dá se to nějak donastavit nebo jsou tak neschopný a ještě nebyli schopni za tu dobu to tam nastavit.? Budu zkoušet průběžně dál, stabilita se zlepšila, mohli by to ještě zrychlit.
Nejenom že glance nezobrazuje datum, u sms zobrazuje jenom odesílatele místo zprávy a u kalendáře taky jenom něco, počasí tam nejde dát... Na Glance screenu už se asi nic měnit nebude, resp. asi s příchodem update fw starších telefonů se aktualizuje i ta Glance screen aplikace (u 950 se glance nastavuje jinak). A vůbec celý to submenu "doplňky" musej předělat, to tam přece nemůžou takhle nechat.
No to doufám, že to ještě dodělaj... všude nový design a pak člověk otevře Doplňky a tam starý design. Trochu bordel.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 100 hostů