Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od osso »

Here drive funguje ale maps hádžu hlasku
Obrázek

Sent from mTalk
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Tomet »

Přešel jsem z WP8.1 na WM10. Udělal jsem HR bez obnovy a Here maps i Here drive už jsou součástí systému. Než jsem si toho všiml, tak jsem je neúspěšně hledal ve storu.

osso - mě fungují i maps v pořádku bez hlášky.
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Po přechodu z 8 na 10 je logické, že Here Maps zůstanou, ale po HR nevěřím, že Maps fungují, podle mě tam máš jen neživou ikonu....
joeslovakia
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 244
Registrován: čtv zář 10, 2015 16:57
Zařízení: lumia 930, lumia 925

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od joeslovakia »

no tak ja som robil prechod s HR a bez obnovy a nainstalovalo mi obe aplikacie. lumia 925. prvýkrát here spadla ale druhýkrát uz isla. a mapy tiez idu. dokonca mi naistalovalo nejaku apps od Nokie a isla ale vymazal som to.
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Tomet »

Omlouvám se a beru zpět. Spletl jsem si to s vestavěnou aplikací mapy. Here maps mi vyhodí také hlášku viz screen výše.

edit - není to tak, že Here maps nahradí mapy od MS? Protože koukám, že je tam dost funkcí napojených na Here drive a offline mapy používají taky shodné.
Tyris22
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: sob dub 26, 2014 9:13
Zařízení: Nokia Lumia 620

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Tyris22 »

Mám v tom trochu zmatek... HERE Maps tedy ve W10 budou nahrazeny mapami od MS ale HERE Drive stále budou k dispozici?
joeslovakia
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 244
Registrován: čtv zář 10, 2015 16:57
Zařízení: lumia 930, lumia 925

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od joeslovakia »

niekde som cital ze HERE maps a HERE Drive bude casom odstranena pretoze to kupili automobilky. zatial sa nevie kedy dojde k odstraneniu ale funkcie by mali prebrat MS maps. Snad to stihnu skor nez budu aplikacie odstranene. s HERE som velmi spokojny. MS ma tazku ulohu ak to chce dosiahnut na level HERE
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

HERE produkty jako takové MS odřízl, ale jeho nová aplikace Mapy používá identické offline mapy jako byly/jsou v HERE a taky naviguje
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od imperator »

naviguje ale bez hlasu ne ? len obrazovo ci ?
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Já to nezkoušel, ale už nynější verze aplikace Mapy snad mluvit umí... snad odpoví někdo, kdo ty Desítky (ještě) má :-D
tints
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: sob led 19, 2013 10:54
Zařízení: Lumia 950

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od tints »

este asi pred mesiacom, som pouzival v jednom TP 10 vstavanu aplikáciu mapy na navigovanie,lebo nesli aktualizovat here drive+ a nechcel som robit reset telefonu. ano mapove podklady a aj hlasovu navigáciu pouziva z here drive+ a ku podivu som bol celkom aj spokojny s navigovaním, myslím ze dokonca som aj dal vyhladavat nejaku adresu firmy vo webovom prehliadači a klikol na navigovat a automaticky mi to vyplnilo v navigácii a zacalo navigovat, ale nie som si isty ci neslo o Google myps link.
ale uplne mi sto stacilo na hlasovu navigáciu a od vtedy viacej pouzivam tuto vstavanu aplikaciu
peeeeta
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: stř zář 12, 2012 10:44
Zařízení: Lumia 950XL

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od peeeeta »

Když se tu někdo zmínil o budíku, je tento problém - http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=197&t=36998" onclick="window.open(this.href);return false; stále pravdivý?
Když tak se nasimuluje takto

1) Jdi do budíků a vytvoř nový budík
2) Nastav čas na rozdíl menší než 2 hodiny od času, který zrovna je. (např. bude 12:00 na budíku nastavíš 10:30)
3) Budík ulož

(potom se podívejte na dlaždici, zdali je tam budík zobrazený).
Také by mě zajímalo, zdali nové mapy umí navigovat, přes určené cíle nebo zdali jen z výchozího bodu do cílového.
Díky moc za info
juraj1985
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: pát úno 13, 2015 9:35
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Bratislava (SVK)

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od juraj1985 »

Takže včera som nahodil w10m TP a som veľmi milo prekvapený. Všetko čo som zatiaľ skúšal funguje ako má a rýchlosť sa mi zdá rovnaká ako o 8.1. Mal by som ale dotaz. Funguje alebo bude fungovať WINDOWS HELLO na Lumii 930?
peeeeta
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: stř zář 12, 2012 10:44
Zařízení: Lumia 950XL

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od peeeeta »

Já bych řekl, že ne. Je na to potřeba speciální kamerka.
joeslovakia
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 244
Registrován: čtv zář 10, 2015 16:57
Zařízení: lumia 930, lumia 925

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od joeslovakia »

juraj1985 píše:Takže včera som nahodil w10m TP a som veľmi milo prekvapený. Všetko čo som zatiaľ skúšal funguje ako má a rýchlosť sa mi zdá rovnaká ako o 8.1. Mal by som ale dotaz. Funguje alebo bude fungovať WINDOWS HELLO na Lumii 930?

nie nebude. na windows hello potrebujes specialnu kameru aby ta rozoznala aj v noci. je to skoda ale podla mna zbytocna vec. taktiez mi pridu zbytocne aj obrazkove zamikania. v podstate to je ciselny kod len ho nevytukavas ale prechadzas prstom cez cisla.
joeslovakia
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 244
Registrován: čtv zář 10, 2015 16:57
Zařízení: lumia 930, lumia 925

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od joeslovakia »

mam lumiu 930 a 925 a mne staci ak pojde na tych mobiloch w10m tak ako ma a nepotrebujem novsi a lepsi telefon. tieto telefony su uz na takej urovni ze lepsi telefon nema zmysel. ak chces lepsiu foto tak jedine nrmalny fotak. ak potrebujes PC chod na PC. ale ako smartfony. su to dobre kusky s primeranm vykonom. uz len softverove aktualizacie a paradka. najdolezitejsie je ale operator pretoze kazdy smartfon bez netu je len tehla vo vrecku :)
zoubek
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř zář 30, 2015 16:57
Zařízení: lumia 830, LG V30+

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od zoubek »

hotovyrado píše:Já to nezkoušel, ale už nynější verze aplikace Mapy snad mluvit umí... snad odpoví někdo, kdo ty Desítky (ještě) má :-D
Mapy už mluvit umí, dokonce je to stejný hlas jako v HERE. HERE maps po aktualizaci aplikace nefungují a odkazují na "novější a lepší" aplikaci ve store, která tam ještě není (prý nějáký bug nebo co :roll: ). Drive zatím funguje normálně. Problém map oproti here mapám je imo hloupé gui které je prostě na ovládání někde na přístrojovce malé + se během navigace zamyká obrazovka.
Další věcí který sem si všimnul oproti 8.1 je zastaralost mapových podkladů, například Blanka - ukazuje to provoz v místech kde je ale není v mapě ani tamtudy nejde navigovat, to samé platí i pro stolní W10.
HERE maps a drive jde nainstalovat i po HR ale jenom obnovením zálohy.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Here maps i drive se mi nainstalovalo i bez obnovy zálohy. Aplikace Mapy ujde, ale oproti here maps nemá například plány obchodních center..
zoubek
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř zář 30, 2015 16:57
Zařízení: lumia 830, LG V30+

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od zoubek »

Já je ve Store nemohl najít :(
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od osso »

zoubek píše:
hotovyrado píše:Já to nezkoušel, ale už nynější verze aplikace Mapy snad mluvit umí... snad odpoví někdo, kdo ty Desítky (ještě) má :-D
Mapy už mluvit umí, dokonce je to stejný hlas jako v HERE. HERE maps po aktualizaci aplikace nefungují a odkazují na "novější a lepší" aplikaci ve store, která tam ještě není (prý nějáký bug nebo co :roll: ). Drive zatím funguje normálně. Problém map oproti here mapám je imo hloupé gui které je prostě na ovládání někde na přístrojovce malé + se během navigace zamyká obrazovka.
Další věcí který sem si všimnul oproti 8.1 je zastaralost mapových podkladů, například Blanka - ukazuje to provoz v místech kde je ale není v mapě ani tamtudy nejde navigovat, to samé platí i pro stolní W10.
HERE maps a drive jde nainstalovat i po HR ale jenom obnovením zálohy.
Kde sa da stiahnuť hlas nikde som nenašiel ?

Sent from mTalk
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů