Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

HR - ano - ne ?

Potřeba HR u W10M TP měnila s časem a stupněm "odladěnosti" OS. Ještě do předminulého buildu byl HR nutností. Předposlední a zejména poslední build HR nutně nevyžaduje (ověřeno na L520 a L1320 v průběhu celého vývoje W10M TP). Je možné, že některé mobily (zřejmě například L920) se i v posledním buildu bez HR nechová dobře.

S postupem dokončenosti vývoje W10M ale význam HR klesá a u finální verze OS pravděpodobně HR nebude nutný (v tomto případě míněn upgrade z WP8.1 na W10M běžným uživatelem). To ale ukáže čas.

Rozhodně se ale nyní nedá prohlásit, že udělat HR je nesmysl ;-) a v některých případech se bez něj asi nedají uspokojivě rozchodit některé typy mobilů. Současně se ale nedá jednoznačně prohlásit, že je HR nutností. ;-)
hotovyrado

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

vormen píše:HR nutný rozhodně je. Ale na druhou stranu je třeba chápat uživatele lamy, kteří rozdíly nevidí, jelikož ty změny nejsou markantní, přitom jsou ale zásadní. Přesně tací uživatelské by s TP neměli experimentovat.
Nesmysl..... Uber na nabubřelém sebevědomí, neční ničím opodstatněné, fakt nejsi něco více...

Pokud jde o aplikaci W10M na WP 8.1 tak naopak HR funkčnost Desítek dosti podstatně omezí a HR rozhodně v posledních 2-3 buildech Desítky nezlepší, ale pokud se rád posloucháš, je to Tvůj problém, hodně lidí fakt nejdou tupci bez názoru


SmetyCZ > drtivá většina nefunkčních notifikací ale právě Hard resetem vzniká, po instalaci W10M do funkčních Osmiček je notifikací více :-)


JirkaTom to shrnul asi nejlépe.... ani jeden postup (HR ano/ne) není možno brát jako nějaké dogma
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od mposvar »

vormen
Vítej v klubu, já jsem tam už taky... :smile:
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

hotovyrado píše:
vormen píše:HR nutný rozhodně je. Ale na druhou stranu je třeba chápat uživatele lamy, kteří rozdíly nevidí, jelikož ty změny nejsou markantní, přitom jsou ale zásadní. Přesně tací uživatelské by s TP neměli experimentovat.
Nesmysl..... Uber na nabubřelém sebevědomí, neční ničím opodstatněné, fakt nejsi něco více...

Pokud jde o aplikaci W10M na WP 8.1 tak naopak HR funkčnost Desítek dosti podstatně omezí a HR rozhodně v posledních 2-3 buildech Desítky nezlepší, ale pokud se rád posloucháš, je to Tvůj problém, hodně lidí fakt nejdou tupci bez názoru


SmetyCZ > drtivá většina nefunkčních notifikací ale právě Hard resetem vzniká, po instalaci W10M do funkčních Osmiček je notifikací více :-)


JirkaTom to shrnul asi nejlépe.... ani jeden postup (HR ano/ne) není možno brát jako nějaké dogma

No tak to je slušná kravina, projdi si tenhle thread. Lidem nechodil glance screen, nenotifikoval Outlook mail, po HR funkční.
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

nenech se vysmát, zrovna GS funguje na 100% s nastavením z WP8.1 které Hard resetem zmizí a drtivé většině už nastavení rychlého přehledu nejde ani stáhnout
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od vormen »

Já jsem po instalaci z 8.1 měl plno chyb po HR je to nesrovnatelně lepší. Vždy na všech WP mobilech se po aktualizaci bez HR vyskytla nějaká chyba více či méně fatální.
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od robsol »

fungují vám notifikace ze skype?
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od vormen »

Jo. Ale skype aplikaci jsem odinstaloval, je integrovaná v systému pro hovory i zprávy, potom notifikuje jako běžný hovory a sms.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od mposvar »

hotovyrado píše:nenech se vysmát, zrovna GS funguje na 100% s nastavením z WP8.1 které Hard resetem zmizí a drtivé většině už nastavení rychlého přehledu nejde ani stáhnout
Jó, super na GS z WP8.1 funguje na W10M od MS MSN Počasí :)
A čas u schůzek z kalendáře WP8.1 taky funguje bezvadně na W10M v GS :) V Start je to o.k.
Prostě GS z WP8.1 v W10M na 100%.... :)
A co tam máš dalšího?....
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

hotovyrado píše:nenech se vysmát, zrovna GS funguje na 100% s nastavením z WP8.1 které Hard resetem zmizí a drtivé většině už nastavení rychlého přehledu nejde ani stáhnout
Mně konkrétně GS nešel, po HR v pořádku. Takže tvrzení o 100% je kravina.
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od vormen »

Přesně tak, mě nešel GS taky vůbec, po HR vpohodě
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Ja nechápu o čem se tady navzájem přesvědčujete :D to co napsal JirkaTom je naprostá pravda a popřít se to nedá... Ja jsem dělal HR jen ze setrvačnosti, i když mi to fungovalo v rámci možností dobře. Ale u posledního buildu už jsem HR nedělal vůbec s nepřipadám si nijak omezen... Nechápu tyhle žabomyší války...
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mahtiel »

Osobně jsem HR po 10581 nedělala, přestože předtím dělala, především z důvodu, že bylo jasné, že za chvilku bude patrně další build. Navíc někteří měli po HR i problémy. Nechci dělat HR bez obnovení záloh každou chvilku. Sice mám drobné problémy, ale nejsou zásadního charakteru. Dle mne u stabilních buildů (pokud se neobjeví zásadnější problém) je jedno, zda se provede HR či nikoli...
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od robsol »

vormen píše:Jo. Ale skype aplikaci jsem odinstaloval, je integrovaná v systému pro hovory i zprávy, potom notifikuje jako běžný hovory a sms.
to ale musím mít skype přidružený k MS účtu ne?
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od vormen »

To asi jo
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od osso »

Co sa týka HR tak aj sam all mighty Gabe Aul doporučoval insiderom urobiť vždy po novom builde reset, robil som aj ja vždy, ale posledný build šľape na 535 jak ma aj bez neho :D
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od qwerty »

Najlepsie je urobit downgrade na 8.1 cez WDRT, potom prihlasit k uctu ale nerobit obnovu zo zalohy, pockat kym sa aktualizuju predinstalovane a systemove appky zo store (lebo niektore na novom store este nie su) a potom upgrade na desinu. Ked obnovis so zalohy, moze sa s nou nahrat aj nieco co v desine sposobuje problemy.
gorby
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: pon pro 08, 2014 20:29
Zařízení: Nokia

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od gorby »

V živé dlaždici Lidé jsem u některých kontaktů změnil obrázek a samozřejmě změnu uložil. Stále je tam však obrázek původní, i když jsem jej z úložiště vymazal. Mám instalován wm 10 build 581. Všechno funguje na mé 640xl dual perfektně kromě této drobnosti.
Martin.K
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte zář 15, 2015 6:22
Zařízení: Lumia 950 XL, Lenovo ThinkPad 10

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Martin.K »

Mohlo by to souviset s jiným problémem, který jsem zaznamenal já. U některých kontaktů jsem měnil podrobnosti v prostředí desktopového "velkého" Outlooku a došlo k tomu, že se kontakty v aplikaci Lidé duplikovaly a spojily. Mohla by se tedy zobrazovat původní fotka z kontaktu před změnou. Není tedy kontakt propojen?
Uživatelský avatar
ransot
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: úte črc 09, 2013 14:54
Zařízení: Lumia 950, Moto G5 plus
Bydliště: Slovensko

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od ransot »

Ukazuje vam fotky ktore nahrate s PC na pametovu kartu?
Pesnicky a videa kktore som nahraval s PC na pametovu kartu tak tie mi v mobile najde ,ale fotky vobec :roll:
Neviete nieco poradit?
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 104 hostů