Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

warman píše:Asi mám s lumia 535ds hodně velké štěstí, tento build je nejlepší ze všech. Občas mi sice zamrznou sms (kliknu a ono nic), ale po chvíli se to rozjede.
O žádné štěstí se nejedná, L532 bude v první (prosincové?) vlně oficiálních aktualizací, kdežto dvacítková řada bude kdovíkdy
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Dragonerix »

Mám neustále problémy s focením... po vyfocení se to chová divně a když dám informace o souboru na fotce je v rozlišení 1920x1080 cca 350kb ?? přitom mám nastaveno 16MPX... dále nejde vybrat HDR to celé spadne
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

Tak jsem zpět na WP8.1. Nedalo mi to a musel jsem zkusit, jestli je u mě chyba displeje SW nebo HW problém. Naštěstí to bylo opravdu dvěma předchozími buildy. Teď asi chvíli protrpím na WP8.1 a počkám, až (snad) tenhle týden vydají další build a půjdu rovnou na něj.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

No vypadá to, že "třicítková" řada má s W10MTP také dost problémů... Takže MS mají co opravovat a ladit a doufejme, že to někam povede... (tím myslím chodící a stabilní finál a kéž by byl stabilní alespoň na těch nových 950 (XL)) ;-)
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

Nemám v plánu si kupovat 950 v jakékoliv verzi, takže bych byla moc ráda, kdyby W10M byly stabilní na všech Lumiích, které aktualizaci dostanou a jak se zdá, jsou to všechny Lumie s WP 8.1. Doufám, že si nezopakují faux pas s Windows 10 pro počítače, kdy finální verze byla v horším stavu než předchozí TP build (alespoň u mě na T100TA) a doteď tam nejsou slibované funkce (i když uznávám, že se snaží a Mail už je konečně se zamhouřením oka v nouzi použitelný). Každopádně opravdu nevidím důvod k výměně telefonu a jistě nejsem sama. Navíc nástupce L 1020 je v nedohlednu, takže stejně není za co :-D
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Sandra > s L920 to vidím stejně... L830 je plus minus hardwarově totéž (při zatím nemožnosti instalace map na SD je L920 v mých očích naopak cennější) a 950 bych koupil nejdříve za rok-dva, až bude stát to, co nyní 925, tj. cca pětku :-) Ale pokud jede na řadě *40 W10M pěkně, nevidím důvod, proč by tomu tak nemělo být i u starších řad, jen to dopilovat. Ale on je ten Denim vymazlený, upřímně.... a krom vytáčení kontaktů přímo klávesnicí a (pro mě) líbivějšího designu toho W10 až tak moc zásadního nepřinášejí.....
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

No, Denim je asi v rámci možností vymazlený, faktem je, že funguje spolehlivě, ale jsou tu některé mouchy, dalo by se říct až masařky a to je třeba v současné době zbytečné zálohování, které skoro nic nezálohuje. Rozložení app na home screen a jejich instalace zpátky nestačí. Co třeba nastavení WiFi sítí, nastavení black listu na čísla, nastavení jednotlivých app (některé to umí, třeba Swarm, některé mají vlastní zálohu na OneDrive/Dropbox jako třeba Countdown a některé nemají nic a obnovit je prostě nejde, zářným příkladem je app přímo od MS "Ověřovací aplikace"). To co se teď vydává za zálohování neměl Apple ani v iOS 1, zkrátka obnovu by to chtělo komplet se vším všudy. Ať si to klidně z OneDrive sežere pár set mega nebo i pár giga, hlavně ať to funguje. A tohle doufám ve W10M bude. Dále lepší nastavení foťáku (resp. lepší výběr do čeho ukládat a v jakém rozlišení), lepší slovník predikce (teď se nedají ukládat vlastní slova a i když třeba jedno slovo, které není ve slovníku, píšu desetkrát denně, tak za rok používání se do slovníku neuložilo). Je toho zkrátka dost, co je potřeba zlepšit. Jediné, co není nutné zlepšit, je stabilita, rychlost a spolehlivost, ta je výborná.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od relouth »

Denim je nespolahlivy..casom zacnu padat appky..dialo sa mi to na 520,deje sa mi to na 640..
resuming..bum..
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

Sleduje někdo online G.Aula v tuto chvíli na Twitteru ? O co tam jde ? Bude nový build dnes ? Zpráv je tam hodně...
Kaizr
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 217
Registrován: čtv lis 27, 2014 7:38
Zařízení: Nokia Lumia 930

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Kaizr »

Asi jo - 10575 ;-)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

Spíš bych řekl ten 10572 s chybou a nutností jít zpět na WP8.1, ale chce to dobrou znalost angličtiny... :-(
hotovyrado

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Kaizr píše:Asi jo - 10575 ;-)
rovnou 575, ne 563?
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

Jo, za 3 hodiny bude 10572....
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

Co jsem si přečetla, tak za ~3.5 hodiny by měl být uvolněný build 572.

Jinak angličtina není potřeba nikterak kvalitní, jsou to jednoduché věty :-)
gorby
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: pon pro 08, 2014 20:29
Zařízení: Nokia

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od gorby »

Nabízí možnost volby nového buildu 10572, který ale opět lze použít z wp8.1. Nebo je další možnost počkat ještě několik dní na build 10575, kde je toto omezení opraveno.
Kaizr
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 217
Registrován: čtv lis 27, 2014 7:38
Zařízení: Nokia Lumia 930

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Kaizr »

Taky si myslím ;)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

sandra:Jo, ale někdy používá slang...
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

JirkaTom: Já jsem anglicky neměla možnost pořádně mluvit už dost let, vlastně od doby, co jsem přišla do ČR, navíc Gabe je Američan, ale i tak mi přijde jeho angličtina jednoduchá, jako kdyby to psal i pro neangličtináře :-)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

Tak pak jsem bohužel ještě míň než neangličtinář... :) :) :-(

EDIT: ale na zkušební L520 už valím WP8.1.... ;-)
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Prosím prosím... okoukejte možnost map na SD kartu, v emulátoru v.563 tam volba byla viditelná, pokud mapy půjdou na SD, asi zase rozvrtám L620 :-D
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů