Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
WallyCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: sob dub 25, 2015 0:39
Zařízení: Lumia 920

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od WallyCZ »

Já mám 4,5 GB systém a 2,1 GB apps (L920 8.1->10.0.0.50149 bez HR)
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

WallyCZ píše:Já mám 4,5 GB systém a 2,1 GB apps (L920 8.1->10.0.0.50149 bez HR)
Ty jsi napral Desítky naprudku na nainstalované Osmičky?
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Po HR se velikost Systému ustálila na normálních cca 4GB, avšak po obnově ze zálohy se nechtějí stahovat nainstalované aplikace, jen je vidím zašeděné na tapetě.... Než bych to měl instalovat ručně, jdu rovnou zpět k WP8.1, opravdu nebudu otrok nedodělku, který se chová na každém jedinečném přístroji jinak a vždy iracionálně.... Beztak bych to dříve nebo později udělal, protože WP 8.1 jsou stále o dost svižnější....
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

Pro mě začíná být tento build poměrně zklamání a doufám, že příští týden vyjde další, kromě chyb z předchozího buildu začínají příbývat závažnější další.
- nad baterií jsem jásal jen chvilku, teď už je to klasický necelý den
- dříve se mi divně scrolloval vrchní cca. 1cm displeje pouze v EDGE, v tomto buildu to dělá i na HS
- dneska ráno jsem dorazil do Německa, mobil zahřátý více než obvykle, tak jsem udělal SR - to byla zásadní chyba - asi 5 minut jsem myslel, že můžu mobil zahodit - totálně rozházený obraz - plocha a všechny ikony asi 5x na displeji, problikával do šeda, po tom, co se to ustálilo jsem si všiml, že se čas a datum přehodil na čtvrtek 15.října 19:53. Napadlo mě, jestli německý Vodafone neumí automatický čas, ale to je asi blbost. Po následném restartu se čas znovu nenastavil sám, tak jsem ho musel nastavit ručně. Foťák ale už fotí bez chyby, to jo.
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od osso »

Mam zaujímavý postreh keď som prepol režim displaya na 125% neskutočne sa zrýchlil systém na 535 store je svižný bez dlhého načítavania aj animácie sa zrychlili celkom haluz [WHITE SMILING FACE]
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

Není na tom nic zázračného, ani zajímavého. Po tom přepnutí režimu displeje následuje RESTART mobilu a ten způsobil to zrychlení. Stejný efekt "zázračného" zrychlení" by vyvolalo pouhé vypnutí a zapnutí mobilu (= RESTART).

Ve stádiu W10M preview je dobré občas mobil restartovat, hlavně pokud začne jaksi zpomalovat...
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

pogo8303 píše:Pro mě začíná být tento build poměrně zklamání a doufám, že příští týden vyjde další, kromě chyb z předchozího buildu začínají příbývat závažnější další.
- nad baterií jsem jásal jen chvilku, teď už je to klasický necelý den
- dříve se mi divně scrolloval vrchní cca. 1cm displeje pouze v EDGE, v tomto buildu to dělá i na HS
- dneska ráno jsem dorazil do Německa, mobil zahřátý více než obvykle, tak jsem udělal SR - to byla zásadní chyba - asi 5 minut jsem myslel, že můžu mobil zahodit - totálně rozházený obraz - plocha a všechny ikony asi 5x na displeji, problikával do šeda, po tom, co se to ustálilo jsem si všiml, že se čas a datum přehodil na čtvrtek 15.října 19:53. Napadlo mě, jestli německý Vodafone neumí automatický čas, ale to je asi blbost. Po následném restartu se čas znovu nenastavil sám, tak jsem ho musel nastavit ručně. Foťák ale už fotí bez chyby, to jo.
Foťák nezaznamenává GPS souřadnice.... Week View neaktualizuje dlaždici, a to ani po manuálním podnětu, jediné řešení je každodenně odepnout a připnout LT... už jsem na Denimu, nemám problém říct že tento build NENÍ lepší než předchozí, jen se problémy přesunuly jinam. Pomalu ale jistě taky začínám kupce L950 litovat. Pokud dostanou v telefonu za dvacku tenhle zatím nedodělaný drek, budou mít fakt radost....
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

JirkaTom píše:Není na tom nic zázračného, ani zajímavého. Po tom přepnutí režimu displeje následuje RESTART mobilu a ten způsobil to zrychlení. Stejný efekt "zázračného" zrychlení" by vyvolalo pouhé vypnutí a zapnutí mobilu (= RESTART).

Ve stádiu W10M preview je dobré občas mobil restartovat, hlavně pokud začne jaksi zpomalovat...
Velmi dobré dát mobilu občas i Hardware Reset, tj. podržení na cca 10 vteřin Vol- a k tomu Power (tlačítka) a poté uvolnění tlačítek. V preview verzi to "doladí" hardware s preview SW a chod mobilu se zkulturní. :)

Největší nepřítel v preview verzi jakéhokoli software je naopak spěch a nedočkavost uživatele... ;-)
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

JirkaTom > Tvůj entuziasmus je fajn, ale nezaškodilo by se tak neodtrhávat od reality, upřímně...
hdcz
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: pát pro 06, 2013 7:55
Zařízení: Nokia 950 Black

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hdcz »

Weeek view jede v pohode..aktualizuje vsechno jak ma. Jen ta synchronizace nekdy trosku trva pokud pridam do dne dalsi udalost..ale jinak to jede.
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

hdcz píše:Weeek view jede v pohode..aktualizuje vsechno jak ma. Jen ta synchronizace nekdy trosku trva pokud pridam do dne dalsi udalost..ale jinak to jede.
Jenže (a to není jen tento případ) W10M se jako celek chovají na každém jednom přístroji jinak.... Připadá Ti normální že v 9 hodin (jsem v RF) je na WV ještě včerejší den? Vždyť jsme ve druhé třetině dalšího!
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

JirkaTom píše:
JirkaTom píše:Není na tom nic zázračného, ani zajímavého. Po tom přepnutí režimu displeje následuje RESTART mobilu a ten způsobil to zrychlení. Stejný efekt "zázračného" zrychlení" by vyvolalo pouhé vypnutí a zapnutí mobilu (= RESTART).

Ve stádiu W10M preview je dobré občas mobil restartovat, hlavně pokud začne jaksi zpomalovat...
Velmi dobré dát mobilu občas i Hardware Reset, tj. podržení na cca 10 vteřin Vol- a k tomu Power (tlačítka) a poté uvolnění tlačítek. V preview verzi to "doladí" hardware s preview SW a chod mobilu se zkulturní. :)

Největší nepřítel v preview verzi jakéhokoli software je naopak spěch a nedočkavost uživatele... ;-)
Promiň, ale mateš lidi - soft reset je to, co popisuješ, HR je obnova do továrního nastavení. Mimochodem soft reset jsem udělal z důvodu chyby a potom mi právě začal mobil blbnout ještě více, takže ne vždy je to řešení. Druhá věc je ta, že jako insider očekávám možnost hlásit bugy častěji, než jednou do měsíce.

To zrychlení po přepnutí displeje není subjektivní pocit, mě funguje přesně naopak - když nastavím na L830 150%, je systém takřka nepoužitelný, všechno se pomalu vykresluje, když dám 225%, jede jak raketa.
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

míň procent je více dlaždic? Pokud ano, u mě totéž... bylo to pomalé
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

Ne, dlaždic je stejně, tady jde o nastavení displeje - jednoduše - méně procent = menší písmo. Za mě logické, menší písmo = více údajů na displeji = více práce pro procesor a grafiku
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

pogo8303 píše:Ne, dlaždic je stejně, tady jde o nastavení displeje - jednoduše - méně procent = menší písmo. Za mě logické, menší písmo = více údajů na displeji = více práce pro procesor a grafiku
jj, prostě v defaultním rozložrní mi to běhalo rychlejc.... doufám, že další build bude tento týden, a že tam bude možnost Offline map na SD kartu, jak je ukázáno v tom emulátoru. V tom případě bych dal W10M na L620 a až bych tam byl spokojen, přešel bych na L920. Přece jen na primární telefon si to zatím nedám... Nervy mám jen jedny :-)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

pogo8303 píše:..................Promiň, ale mateš lidi - soft reset je to, co popisuješ, HR je obnova do továrního nastavení. Mimochodem soft reset jsem udělal z důvodu chyby a potom mi právě začal mobil blbnout ještě více, takže ne vždy je to řešení. Druhá věc je ta, že jako insider očekávám možnost hlásit bugy častěji, než jednou do měsíce.

To zrychlení po přepnutí displeje není subjektivní pocit, mě funguje přesně naopak - když nastavím na L830 150%, je systém takřka nepoužitelný, všechno se pomalu vykresluje, když dám 225%, jede jak raketa.
Přečti si dokumentaci o Nokiích. Pojem Hardware reset (Vol- a Power) není totožný se zkratkovým pojmem HR (hard reset). HR znamená obnovení zařízení do továrního nastavení.

hotovyrado: čím to, že slovo upřímně v tvém podání zní tak nějak neupřímně...
elka_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: stř zář 02, 2009 7:44
Zařízení: iPhone 6S 64 GB
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od elka_cz »

hotovyrado píše:
pogo8303 píše:Přece jen na primární telefon si to zatím nedám... Nervy mám jen jedny :-)
Já jsem se svou 640 nadmíru spokojen. Je to plynulé jak Denim a baterka vydrží přes dva dny. Jediná drobnost, která mi vadí: označím více obrázků a odešlu je na OneDrive. Pošle se jen první. A občas mi při sdílení např. mailem aplikace spadne. Ale to jsou drobnosti.

Za mě dobrý.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

JirkaTom:
OT
http://answers.microsoft.com/en-us/mobi ... f3afaf824d - i sám MS uvádí tvou udávanou možnost jako SR, např. wikiipedia píše toto: https://en.wikipedia.org/wiki/Hardware_reset. Jestli dříve uváděla Nokia Hardware reset jako SR nevím.
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

elka > no jo, jenže právě (ne)konzistentnost v chování je asi to hlavní, co W10M charakterizuje.... :-(
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

pogo8303 píše:JirkaTom:
OT
http://answers.microsoft.com/en-us/mobi ... f3afaf824d - i sám MS uvádí tvou udávanou možnost jako SR, např. wikiipedia píše toto: https://en.wikipedia.org/wiki/Hardware_reset. Jestli dříve uváděla Nokia Hardware reset jako SR nevím.
Z manuálu Nokia:
Obrázek

Nemám rád slovíčkaření. Ale když napíšeš, že matu lidi, musím reagovat. Je dobré si občas něco přečíst a zamyslet se, než překotně reagovat...

Pokud ti to po Hardware Resetu (Vol- a Power) blblo, je to známka, že jsi měl něco špatně a nebo se zrovna něco aktualizovalo. Po každém resetu je dobré systém nějaký čas nechat "vycukat" . Ony se aktualizují spousty věcí a tak se po nějaký čas systém může jevit jako "nabouraný"...
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 84 hostů