Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
elka_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: stř zář 02, 2009 7:44
Zařízení: iPhone 6S 64 GB
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od elka_cz »

Někde je dokonce dvojjazyčná kombinace :-)

Obrázek

Obrázek
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: stř pro 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Massik »

No jo, :D máš recht :)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Tak jsem s L930 na W10M zatím bez HR a dost dobrý :) pokud budu mít chvilku, tak udělám HR a budu si hrát....
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

ta baterka by mohla takhle držet - přes noc (7hod.) klesla ze 72 na 69% - to jsem ráno nechápal, když jsem se koukal na mobil. Teď mám za cca. 15hodin provozu dole celkem 31%, takže nějaký 2% na hodinu, to už je slušný.
partykiller
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: sob kvě 14, 2011 21:41
Zařízení: Lumia 930

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od partykiller »

SmetyCZ píše:Blbost to imo není. Jak jsem psal, u mě to dělalo bordel - nenatáhly se všechny dlažice, zůstala mi třeba app Hudba z WP8.1, v seznamu aplikací jsem měl nějakou aplikaci (nešla odinstalovat) s názvem @C:\data\Programs\WindowsApps\Microsoft.E

I rychlost byla nic moc.

Po 2. HR vše naprosto ok.

Naprosto stejná zkušenost u tuho buildu předtím.
osobně dělám při přechodu vždy HR 8.1. pak update na 10, instalace aktualizací systému co najde (pokud), znovu HR a konec. Nikdy jsem nezaznamenal u buildů jiné problémy než o kterých se vědělo. Dělat třeba 2x HR po sobě na 10 mi přijde zbytečné.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od imperator »

pogo8303 : 2% za hodinu si mal aj na wp8.1 ? ake veci tam mas na pozadi ? mas whatsapp, sync mailov atd ?
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

partykiller píše:
SmetyCZ píše:Blbost to imo není. Jak jsem psal, u mě to dělalo bordel - nenatáhly se všechny dlažice, zůstala mi třeba app Hudba z WP8.1, v seznamu aplikací jsem měl nějakou aplikaci (nešla odinstalovat) s názvem @C:\data\Programs\WindowsApps\Microsoft.E

I rychlost byla nic moc.

Po 2. HR vše naprosto ok.

Naprosto stejná zkušenost u tuho buildu předtím.
osobně dělám při přechodu vždy HR 8.1. pak update na 10, instalace aktualizací systému co najde (pokud), znovu HR a konec. Nikdy jsem nezaznamenal u buildů jiné problémy než o kterých se vědělo. Dělat třeba 2x HR po sobě na 10 mi přijde zbytečné.
No tak mě teda zbytečný nepřišlo, páč jinak bych tam měl furt ten nesmysl v menu (dlaždice a bordel z WP8.1 bych ještě přežil) ;-)
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

imperator píše:pogo8303 : 2% za hodinu si mal aj na wp8.1 ? ake veci tam mas na pozadi ? mas whatsapp, sync mailov atd ?
na 8.1 jsem měl výdrž do dvou dnů (většinou něco kolem 40-42hodin, někdy výjimečně max. 50h), takže by to asi zhruba odpovídalo. Jak říkám, ještě se může stát cokoliv, ale zatím dobrý. Na pozadí běží dva mail. účty, FB, messenger, skype, whatsapp nepoužívám, dneska občas net, cca. 5 hovorů dohromady max. 15 minut.
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Radim Stehlík »

na PC děláš taky format C:, pak instalace win, pak to znova zformátovat a znova nainstalovat?
Nebo u benzinky natankovat, vylejt a znova natankovat?
Je to hloupost. Vsugeroval sis placebo efekt... možná když to uděláš 3x dostaneš finální Build win10 :-)
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

Po formatu disku na něm zůstane něco, co ovlivní další instalaci OS?

Placebo efekt bych chápal u vnímání rychlosti/plynulosti, ale ne když se mi (ne)rozhážou správně ikony na plochu a kraviny v listu aplikací. To opravdu není placebo.

(snad nemusím dodávat, že moje zkušenosti musí platit pro každé jiné zařízení každého jiného uživatele, že ne?)
wosa.w
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pát říj 16, 2015 10:54
Zařízení: 950XL DS

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od wosa.w »

hotovyrado píše:
wosa.w píše:
4 dlaždice paráááda, v režimu na šířku náhledy e-mailů jsou taky super.. Začínám se těšit na finál verzi :-)
Je to sice individuální, ale 4 dlaždice na 4,5 displeji jsou dle mě hloupost... buď mám celý displej složený ze středních velikostí dlaždic a pak je plocha v mých očích bez nápadu, nebo pak ty malé jsou až moc malé...
Zezačátku mi dlaždice přišly taky malé, ale zvykl jsem si fofrem. Když jsem to zkoušel dát zpět na 3 brikety, tak jsem si připadal jak důchodce co má třes v ruce a potřebuje dlaždice jak vrata :D Takže 4 dlaždice zůstanu :-)
A ještě poznatek.. doinstaloval jsem vše, na co jsem zvyklý a už mám z Lumče zase topení :-) Teď v zimě paráda :-)
Nic jdu cvičně provést tovární nastavení, rozčiluje mě, že mi nejdou ty doplňky a tím Glanc
WP_20151016_10_44_48_Pro.jpg
WP_20151016_10_44_48_Pro.jpg (165.63 KiB) Zobrazeno 3951 x
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

SmetyCZ píše:Po formatu disku na něm zůstane něco, co ovlivní další instalaci OS?

(snad nemusím dodávat, že moje zkušenosti musí platit pro každé jiné zařízení každého jiného uživatele, že ne?)
Omlouvám se za mírný OT, ale nedá mi to. Windows 10 Mobile jsem zatím nezkoušela, ale mám zkušenosti s Insider Preview Windows 10 na tabletu Asus T100TA a jeden build jsem instalovala celkem čtyřikrát, pokaždé "na čisto" z jednou vytvořeného flash disku s formátem disku (resp. odstranění partitions a jejich znovuvytvořením) a pokaždé se tento build choval jinak a měl jinak rozložené ikony v nabídce Start. Takže to nemusí být factory resetem, ale prostě náhodným činitelem během instalace, který se pokaždé zachová jinak. Je to zkrátka BETA verze, nikoliv FINAL a můžou zkoušet různé mechanismy instalace, aktualizace a kdovíco všechno ještě než finální verzi vydají. Osobně totiž nejsem ochotná instalovat finální verzi tím způsobem, že po instalaci W10M provedu dva factory resety bez obnovení nastavení, ani nejsem ochotná instalovat po kabelu, zvláště když nemám PC ale Mac a WDRT (nebo jak se ten program jmenuje) pro Mac není. A tablet je ta to příliš pomalý a s omezeným místem na disku. A myslím, že nejsem sama, kdo prostě po nahlášení aktualizace na finální W10M klikne na "Další" a nechá si to OTA nainstalovat, aby s tím ztrácel co nejméně času. Ostatně takhle to funguje u iOS, nevidím důvod, proč by to nemohlo fungovat i u Windows, které se iOS hodně blíží jak kvalitou tak spolehlivostí.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

souhlas, je to prostě jenom tím, že si instalace různě sedne - pokud se to tak bude chovat u final, je to špatně. A taky souhlasím s tím, že W10M musí jít přes OTA (i s tím rizikem, že pokud bude mít někdo zprasený systém aplikacemi, tak potom holt udělá HR). Někdo tady pár stránek zpět psal, že doufá, že tahle možnost nebude - jednak by tím MS přišel o nějaké procento na trhu ( o to mu jde hlavně - a že to nebude nejmenší procento) od nezkušených uživatelů, kteří neumí (nebo prostě nechtějí) připojit mobil na PC a udělat update. A taky by bylo velmi podivné, že jedna z předních SW firem neumí distribuovat update (neboli udělat funkční aktualizaci)...

EDIT:: SmetyCZ: je to úplně stejné jako recovery partition u notebooku - taky ti zůstane nezměněn oddíl se zálohou systému a oddíl, kam se bude systém instalovat se prostě smaže, nic víc, nic míň.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

Sandra: Ale jo, já vím, že to plno lidí udělá takhle. Taky bejt lidma, počkám, až bude stable W10 na serverech MS a stáhnu&nainstaluju přes WPRT. Ale až MS vydá ofiko W10 a lidi to začnou hromadně instalovat, tak bude sranda sledovat nárůst registrovaných uživatelů na Smartmanii. Na to vsadim levej malíček :-D
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

Třeba v mé rodině jsem jediná, kdo by to dokázal aktualizovat přes kabel, rodiče ani moje žena by to nedokázali, jsou zkrátka jen uživatelé a není na tom nic špatného. Vždyť přece doba MS-DOS je dávno pryč a dnes je technika určená pro každého, ne? Není nutné vědět, jak to funguje, je nutné to umět ovládat. To je stejné jako když to srovnám s autem. Mám řidičák už hodně dlouho, mám naježděno statisíce kilometrů, ale vůbec netuším, jak funguje spalovací motor a je mi to jedno, když se objeví problém, řeší to servis. Já vím, kam se leje nafta a voda do ostřikovače, víc vědět nepotřebuji :-D
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od spellshaper »

To je sice pravda, ale když se na obrazovce objeví "připojte telefon k PC". A po připojení "stiskněte OK pro aktualizaci", nepřipadá mi to jako nějaká velká věda... Ale spousta lidí ani to PC nemusí mít, takže OTA určitě bude.
Připojení ke kabelu má ale mnoho výhod, jako stabilní připojení, telefon nemusí při aktualizaci "běžet", možnost využít větší výkon PC a podobně.
raven_kix
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 100
Registrován: pát kvě 25, 2007 9:54
Zařízení: Nokia Lumia 930

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od raven_kix »

Nechapu jak tady může někdo placat o placebo efektu po druhém HR. Evidentně bez vyzkoušení. Stejne tak nechapu jak muze nekdo srovnavat HR s formatem disku. Po druhém HR se systém chová zcela jinak. Pár stránek zpět jsem popisoval problémy po instalaci a 1. HR. Zapomněl jsem ještě na to, že se mi ve store nedařilo nainstalovat do konce pár aplikací. Tuším, zdraví, cestovani a here drive. Nejhorší ale bylo to padání Outlook mail a opakovane notifikace na nový mail. Po druhém HR se už nainstalovalo vše, Mail valí jak má a po prvním zapnutí jsem měl místo zelených dlaždic na zeleném pozadí žluté dlaždice, obrázek zustal. Tedy i jiné vychozi nastavení nez po prvním HR. Pod pojmem placebo si teda představuju něco jiného.
raven_kix
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 100
Registrován: pát kvě 25, 2007 9:54
Zařízení: Nokia Lumia 930

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od raven_kix »

Můžete někdo zkusit něco nakopirovat do schranky a pak zkusit napsat zavináč? Mě to vkládá i obsah schránky... A povedlo se někomu zobrazit 4 sloupce dlaždic na 930? Výchozí velikost textu mám 300%, to je i maximum a nejnižší 225%. Vždy se zobrazí jen tři sloupce.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Pokud chceš čtvrtý sloupec, tak musíš zmenšit velikost textu a ještě čtvrtý sloupec povolit v nastavení... A zavináč mi jde uplně normálně ;)
Agent47
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: stř srp 12, 2015 17:20
Zařízení: Lumia 830

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Agent47 »

tak to tady celé pročítám a jaká je tedy nejvýhodnější instalace?
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů