Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Radeczek »

Freeloader píše:je tu niekto kto ma L925 a Windows 10? rad by som vedel ako to fici na L925, idealne s najnovsim buildom ktory by mal prist tento tyzden
Jak funguje build který má přijít tento týden, vážně nevím a jak znám MS, tak bude objevena kritická chyba, která znemožní jeho vydání.
Současný build je do týdne používání naprosto zasekanej a nepoužitelnej pro běžnou práci.
Stan35
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: stř říj 29, 2014 17:14
Zařízení: Lumia 820

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Stan35 »

Moje zkušenost je taková, že současné sestavení mám asi 14 dnů a je konzistentně stejné. Čekám na odladění stability systému, finálního vyřešení výdrže baterie, zprovoznění Glance, vyřešení problému s odpojováním WiFi u mobile hotspot při zamknuté obrazovce, lepší odezvě při psaní (vím že ťukám na dané písmeno a skáče to zleva nebo zprava), nezasekávání app. Kupodivu mi vyřešili během buildu, že sms chlívek je dynamický a vidim/čtu i pět řádků. Lumia 820, kdyby někoho zajímalo.
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Radim Stehlík »

to mě tedy zajímá :-)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od imperator »

pozeram ze najprv sa to dava "developerom" tak ide fast ring a tak slow ring...a aj v tom slow je kopec bugov nie ? tvle to je roboty :D

inak tie 950tky su uz vyrobene a caka sa az sa urobi W10 final... a potom sa tam nahra a budu sa predavat...alebo tam je nieco nahrane a potom sa to updatne ked ich kupim :) lebo ked nie...tak to sa na nich bude dlho cakat :D a ked ano tak recenzovat sa bude nedorobok :D obidve situacie su na rit...
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

Žádné čekání na operátory: O vydání aktualizací Windows 10 Mobile bude rozhodovat sám Microsoft
Dnes v 07:00 Jakub Karásek - viz dnešní článek na SM


Pokud tento krok MS opravdu udělá, byla by to dobrá zpráva. Operátoři to už nebudou zdržovat a ku.vit... :-)
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

SmetyCZ píše:Funguje vám FB messenger? Mě prostě nejdou notifikace, ani reinstal nepomohl. Tak nevím, jestli nezdechlo něco u FB nebo jestli je to chyba tohoto buildu...
Pomohlo odinstalovat aplikaci, změnit heslo na FB, stáhnout a přihlásit se. Teda jestli se o tom může vůbec diskutovat.
kocicak
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: ned črc 27, 2014 13:51
Zařízení: Nokia Lumia 1320, Palm Treo 650, Lenovo P780

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od kocicak »

imperator a spol: očekával jsem, že 6" telefon ve srovnání s 4" Lumií zobrazí výrazně více informací, tj. zejména textu, že ikon se na displej vejde víc (teď nemyslím dlaždice), ale ono ne. Lumia 1320 je jen roztažený 4" HD telefon na 6 palců, text je zvětšený, ikony jsou zvětšené (přímo obrovské) a i když všude, kde to jde, nastavím nejmenší velikost textu, pořád jsou písmena dost velká, zbytečně velká.

Chápu to správně, že displej na Lumii 1520 nezobrazuje stejné množství informací jako 1320 (jen jsou vyhlazené), ale že opravdu zobrazuje více informací (textu, ikon...). Nějak se mi tomu po shlédnutí videorecenzí nechce věřit.

Tajne doufám, že ve Windows 10 už tohle půjde nastavit. Protože výrobci dělají 6" HD i 5" QHD displeje, takže je imho blbost používat jednotné nastavení na všechny modely, protože na každ=em je pixel rozdílně velký. To by pak na 5"QHD bylo vše titěrné.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

To co ty tady stále omíláš je problém uživatelských aplikací. Systémové aplikace využívají velké displeje korektně. Na displeji L1520 není více informací než na L1320, pokud to nenaprogramuje autor aplikace.

EDIT: W10M na tom nic nemění (alespoň v dosavadní verzi W10MTP)...
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od imperator »

Ja tu vidim 4 na sirku a 7 na vysku dlazdic
Kdezto na 5" je to 3 x 5

http://i.ytimg.com/vi/_IT4RM_6HTE/hqdefault.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Doteraz bolo 3 x5 aj na 5" aj na 6" a je jedno ci hd alebo fullhd

Kolko dlazdic mate vy na 6" modeloch ?
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

čekání na další sestavení mi přijde nekonečné....
elka_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: stř zář 02, 2009 7:44
Zařízení: iPhone 6S 64 GB
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od elka_cz »

hotovyrado: Jsem na tom stejně :) Pokaždé, když mi pípne mail s notifikací z tohohle fóra, už doufám, že píše někdo, že už je nový build :D
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

kocicak píše:imperator a spol: očekával jsem, že 6" telefon ve srovnání s 4" Lumií zobrazí výrazně více informací, tj. zejména textu, že ikon se na displej vejde víc (teď nemyslím dlaždice), ale ono ne. Lumia 1320 je jen roztažený 4" HD telefon na 6 palců, text je zvětšený, ikony jsou zvětšené (přímo obrovské) a i když všude, kde to jde, nastavím nejmenší velikost textu, pořád jsou písmena dost velká, zbytečně velká.

Chápu to správně, že displej na Lumii 1520 nezobrazuje stejné množství informací jako 1320 (jen jsou vyhlazené), ale že opravdu zobrazuje více informací (textu, ikon...). Nějak se mi tomu po shlédnutí videorecenzí nechce věřit.

Tajne doufám, že ve Windows 10 už tohle půjde nastavit. Protože výrobci dělají 6" HD i 5" QHD displeje, takže je imho blbost používat jednotné nastavení na všechny modely, protože na každ=em je pixel rozdílně velký. To by pak na 5"QHD bylo vše titěrné.
Tady je důkaz, že množství informace na displeji u Lumií závisí na velikosti displeje, ne na rozlišení.
Vlevo je Lumie 1320, vpravo Lumie 1020. Oba mají rozlišení HD a WP8.1 Update. Fotí Lumie 520 s W10M...

Obrázek

hotovarado, elka_cz: buildy chodí většinou v 19 hod našeho času, čekání mě taky už nebaví...
raven_kix
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 100
Registrován: pát kvě 25, 2007 9:54
Zařízení: Nokia Lumia 930

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od raven_kix »

V tomto článku se píše o možnostech nastavení velikosti textu a prvků ve Windows 10 Mobile. Rozebírají tam nový build 10536, který je zatím jen v emulátoru a zaujala mě informace, že displeje s 1080p by měly mít 4 sloupce dlaždic. Tedy 4 střední (2 velké) dlaždíce vedle sebe na jednom řádku. Hned bych to na 930 využil.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

Ve W10MTP na Lumii 1320 jdou nastavit 4 sloupce dlaždic (L1320 má HD rozlišení). Ovšem ty nejmenší dlaždice jsou už v tomto módu hodně malé, raději jsem používal 3 dlaždice na šířku.
laco73
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 263
Registrován: pon čer 07, 2010 8:12
Zařízení: , LG G2, Miix 2 8" 3G

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od laco73 »

Muze mi niekto vysvetlit, preco mi W10 na L930 sama restartuje a co je nanajvys podivne sama mi vyskakuje vrchna roletka s nastavenim hlasitosti.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

Nemáš zaseklé některé tlačítko Vol (+ nebo -) ?
laco73
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 263
Registrován: pon čer 07, 2010 8:12
Zařízení: , LG G2, Miix 2 8" 3G

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od laco73 »

Volume je v poriadku. Že padá Edge a fotoaparat som si "zvykol".Ale ze mi bude este resetovat cely mobil bezdovodne plus ta roletka tak to je dost. Pockam na novy build a uvidime čo ďalej. Inak sa poohliadnem po nejakom phablete od Androida.
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

raven_kix píše:V tomto článku se píše o možnostech nastavení velikosti textu a prvků ve Windows 10 Mobile. Rozebírají tam nový build 10536, který je zatím jen v emulátoru a zaujala mě informace, že displeje s 1080p by měly mít 4 sloupce dlaždic. Tedy 4 střední (2 velké) dlaždíce vedle sebe na jednom řádku. Hned bych to na 930 využil.
Pokud mě zrak neklame, na jednom ze screenů je vyobrazena možnost volby úložiště Offline map?? Kuwa, to by byla pecka a flákl bych W10M i na L620 :-)
elka_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: stř zář 02, 2009 7:44
Zařízení: iPhone 6S 64 GB
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od elka_cz »

hotovyrado: ano, tos mě předběhl. Dokonce to tam i píšou :) Zajímavá je i možnost tří velikostí klávesnice. Na to jsem zvědav.
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Wertigo »

http://m.windowscentral.com/windows-10- ... um=twitter" onclick="window.open(this.href);return false;

Novy build je venku. Je třeba upgradovat z 8.1.....z předchozího buildu to nejde
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 hostů