Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

Radim Stehlík píše:Já siklidně Flamnu, jelikož Sanda patří k největším propagátorům toho, jak je Iphon perfektní, tudíž nevím proč se "zahazuje" s Win.
Ona asi myslela, že od Applu všichni kopírují větší displeje, notifikační centrum a stylus :-)
Jiní to měli možná dřív, ale teprve Apple to vynalezl
Nevkládej mi do úst něco, co není pravda a co jsem nikdy neřekla. Děkuji.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od AIKON »

Radim Stehlík - a jakou verzi si tam tedy mám dát? W10 kazdej build zpomaluje a dela psi kusy do týdne. WP8,1 nehorázně padá IE a aplikace, IE se stává nepoužitelný, systém občas zpomaluje. Mám si nahrát WP8 - protože to byl jediný OS který opravdu fungoval rychle a bez chyb? Poraď mi.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od AIKON »

Odinstaloval sem pár aplikací. Pak resnul telefon vymazal cache resnul telefon - výsledek vse stejne jen ted mam ty aplikace stale v seznamu vsech aplikaci nejdou spustit odmazat nic a mam tam modre ctverecky - super
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

AIKON: Jak dlouho ten mobil provozuješ ? Pokud ti dělá problém WP8.1 na L1020, vypadá to na nějakou hw závadu (např. opotřebovaná a chybující paměť 32 GB, případně něco s RAM), protože 99 % uživatelů s WP8.1 problémy nemá a zejména ne s IE...
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

Mě na L1020 občas něco na zlomek vteřiny lagne, hlavně když mi telefon běží více než měsíc v kuse, ale nic nepadá. Jediné, co mě zlobí, ale to bude systémová záležitost nebo chyba konkrétního programu je to, že když si spustím stopky nebo odpočet, tento se po přepnutí do jiné app vynuluje a nepočítá, musí být neustále na popředí případně pod lock screenem, ale nesmí se z programu odejít kamkoliv jinam.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od AIKON »

Tenhle mám asi rok a půl - na WP8 vše ok, na WP8,1 to bylo občas pomalejší, něco sem tam spadlo, s Denim to byl porod IE padal hrozně do pul hodiny vždy, tak sem pak presel na W10 - EDGE Mmi nepadá, zato OS se takhle zpomali po týdnu s novým buildem zas slape krásné, ale do nového buildu nepomáhá ani HR. A ted tedy EDGE zas trpí na ty složitější formuláře viz letenka nebo klikani zde na SM fora takže už jedu jen na Tapatalku. HW je ok, systém je v prd....li.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od AIKON »

A byt hodlám jit na iOS tak sem WP fanda, tak me neočerňujte ze ho pomlouvam. A na W10 sem presel kvůli nepoužitelnému IE a Denim - nez trpět rok s tímto rekl sem si budu trpět chvilku a tu W10 vychytaj, jenže prd se děje. A to zpomalovani a nepoužitelnost nezaznamenavam sam uz to psali i jiní.
gorby
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: pon pro 08, 2014 20:29
Zařízení: Nokia

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od gorby »

Já jsem s WP 8.1 nikdy absolutně žádné problémy neměl a nemám. Ani s IE, který používám neustále. Mám L640xl, Dříve jjem měl Samsung Galaxy.Často lagoval, zpomaloval a tak jsem přešel k WP. Je to perfektní systém a nevím proč si stěžujete. Mám 128gb kartu s cca 60ti app. a vše pracuje, jak má. Hry nehraji.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od htcjirka »

Ja si tez Denim nemohu vynachvalit, IE napada a ani aplikace.Z desitek jsem hodne zklamany takze na Denim 8.1 pojedu klidne dalsi rok, protoze funguje vytecne.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od AIKON »

Hele mi máme v rodině taky všichni Lumie, sam sem kupoval 4, kámoši je maj taky a td. Jenže ja jedu na founu klidne celej den sem schopen jo 3 krát vybit za den, beznym používáním. Hry taky nehraju. A na D. mi IE prostě padal. Jirko pokud si pamatuješ i sem ti psal SZ ohledně prehravani founu z PC abych tam nemel OTA a bylo to cisty. I tak to padalo, tak sem sel na W10. EDGE nepadá ale zas to dela jinou neplechu. Šáhnout na foun párkrát denně asi taky nic neřeším.....
O Androidu radši nebudu mluvit - teď sem nasran.... s W10 - u Androidu bych mel 3 infarkt uz. Mel sem pucenou 6Plus na týden i to má mouchy, ne ze ne. Ale menší a potřebuju taky třeba mPOS, a to EET jestli to ti kokoti schválí zas na WP/W10 bude prd. Plus nějaké spesl aplikace mi taky chybí. Jinak ja Lumie mam rad a doporuvuji lidem v okolí, ale zas nejsem k tomu šlépěj a na me pouziti je tech kompromisů uz moc. Nehledě 1020 dosluhuje a 950 bleeee.... Čudlíky v řiti, rámeček v řiti, bezdrat u ,,male,, v řiti, oteviraci plastova konstrukce za 20 dik MS to fakt ne.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od AIKON »

Prostě snad další build kondcne odstrani to lagování po týdnu a jo mam plno vyhrad, ale budu zticha. Bude to plus minus ok. Ale bud musej vydavat buildy tydne abych fungoval a nebo at vydavaj odladeny verze co se zakladu Tyce.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Musím s tebou souhlasit ohledně postupného zpomalování.. Dneska je to týden od HR a už pomalu začínám pociťovat přesně to lagovaní, kůli kterému jsem musel 10512 asi po 3 týdnech resetovat...
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od AIKON »

Pavel - jako jo já tu nadavam, jinak jo ta W10 je návyková. Asi tak z prvu se mi vůbec nelibil směr odklon od celého WP jeho ovladani jednoduchosti. S tim uz sem se smiril. Ono ani nic nezbejva ze. A prichazim tomu na chut, ale cekal bych ze ten zaklad uz bude. Nějaký ten bug jasné je to TP ale kurník je to pokrocila faze vice mene pomalu pro normální lidi. Zaklad by mel byt. A to se mi nezdá. Jinak i ten slovník je najednou nějak na prd. Displej ti kolikrát nepustí urcite písmenko a vyhodnocuje dotyk jako vedlejší pismeno třeba 10 krát za sebou. Divne návrhy..... A td najde se hodne. Třeba zas se mi ale libi to trideni menu nastaveni to bylo potřeba. Třeba u kontaktu sou dodnes pidinahledy a mala písmenka kdyz das abecedu - u aplikaci to zvetsili je to vyrazne lepši. Jako celek je pro me W urcite lepši nez A, jen říkám ze tu sou urcite veci dost divne v teto fázi tim spis ze to je pravidelne u každého buildu.
Veigy - jj 10512 u ty sem rodil paterčata - 5 HR uz sem byl fakt na prasky a novou verzi vyhlizel s vecernim modlením.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Jo s tím slovníkem to potvrzuji... Ono je to ve své podstatě strašně super věc, ale bohužel pro nespisovně píšící čechy je to problém, popř. chceš-li ve větě použít anglické slovíčko :D Já si na 10512 vystačil s jedním HR, ale je pravda, že jsem taky vyhlížel každou minutu sestavení....

A odklon od původního metro designu? Na to si holt budeme muset zvyknout (u mě se už stalo)... Navíc v prvních buildech to bylo o dost výraznější. V posledních verzích se naopak spousta věcí vrací. Viz. odstranění hamburgeru ve fotkách, nebo přesunutí prvků v mailu do vysouvací lišty.

Je pravda, že když přišla 10512, tak jsem čekal, že se kadence buildů bude zvětšovat a budou míň a míň problémové, stejně jako to bylo u buildů na PC. Bohužel se to jaksi neděje :/ MS neuvedl žádný oficiální termín vypuštění a asi věděl, proč to dělá...
laco73
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 263
Registrován: pon čer 07, 2010 8:12
Zařízení: , LG G2, Miix 2 8" 3G

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od laco73 »

Co znamena zastarale nastaveni uctu Outlook? Otravuje ma to odkedy mam W10. Lumia 930.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mahtiel »

Mně si 10512 po měsíci sedla, po zapnutí mobilu či resetu se načítá úvodní obrazovka místo 2 hodin max. 10 minut, do dalšího buildu jsem nešla, páč by mi to zas určo sedalo dlouho :).
Klávesnice je až na výjimky super, lepší než na denimu, jsem ráda za přidávání slov do slovníku a za fakt vychytané našeptávání.
Účet Outlook mi to občas taky ukazuje jako zastaralý, už neřeším, ta hláška občas vyskočí, a pak je nějakou dobu klid...
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od jaroslavii »

Tak jsem tam zkusil poslední build s W10 mobile, nějak v tom byl chaos. Místo sms zpráv byl obchod a na úvodní obrazovce GS chyběl den a měsíc, těm sms nerozumím kde jsou. Rychlost a stabilita nic moc. Přeinstaloval jsem to zpět na W8.1. Počkám, až to bude hotové.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Sms stačí doinstalovat ze store....
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Už to zde někde bylo, ale nemohu to najít.... navigace Here Drive+ není v W10M podporována? Ve Storu není, stejně tak ani Glance, a to ani když to chci instalovat přes SysAppPusher, L920, W10M 10536

díky
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mahtiel »

v 10tkách je navigace integrována přímo v aplikaci mapy

jinak proč Rado máte u svého profilu varování? ;) místo toho všichni mají status nováček, přispěvatel...
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů