Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

No nevím, ale věřím v uvedení do Vánoc :-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od htcjirka »

Uvest to mohou, ale ve stavu zalostnem, odladit do vanoc to nestihaji ani nahodou.To uz je velke scifi.
elka_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: stř zář 02, 2009 7:44
Zařízení: iPhone 6S 64 GB
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od elka_cz »

hotovyrado píše:No nevím, ale věřím v uvedení do Vánoc :-)
Původní verze tohohle příspěvku byla výživnější ;-)
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od jaroslavii »

iOS9 je taky žalostný, samé chyby a sekání, dle uživatelů. Takhle to dopadá, když se chvátá, aby to jeden měl dřív než ten druhý. Doufám, že to vývojáři z MS vychytají. A to chtějí vydat telefony s W10. Musí prostě máknout, jinak odradí další kupující a telefony s Windows upadnou v zapomnění. Pokud máknou, do Vánoc by to stihnout mohli, ale to už bude opět a zase pozdě..
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Krayzie »

Podla poslednych rumors bude v prichadzajucich Lumiach 950/950 XL OS W10M Threshold 1, t.j. build 10240. MS vraj uz dlhsiu dobu fixuje bugy v danom builde, tak aby to do predstavenia stihol. To co je teraz v Insider Preview je uz build z W10M Threshold 2, ktory moze kludne prist az v 2016. Kazdopadne, tak ako som si aj myslel, L950/950XL budu obsahovat "nedorobeny" OS (featurewise), tak ako na desktope a osobne budem cakat az na Redstone, ktoreho mobilnu verziu ocakam Q3/Q4 2016. Dovtedy snad predstavia aj nejaky pre mna pouzitelny HW. Taka L550 s QI a dobrym fotakom by mi uplne stacila.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od kllr007 »

ja len nechapem ako u 950tky mohli vynechat QI a podporovat ho len coverom.. Akoze WTF ? Pochopim ak nejaka stredna trieda ale flagship toto proste podporovat musi.

Nedorobeny OS - lepsie nedorobeny ako zabugovany. Nech vyladia ten zaklad a potom velky update. Nieco ako 8.0 a 8.1
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Zaklinac »

Osobne neverím, že by 950/XL prišli s takým nízkym buildom. Tak či onak, ak to aj bude pravda, hneď tam šupnem Insider. Tieto posledné buildy ma naozaj bavia a nechcem o ne prísť ani na chviľu :)
Uživatelský avatar
Tutok
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: sob říj 22, 2011 13:39
Zařízení: Lumia 920
Bydliště: Bratislava

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Tutok »

Priatelia, myslíte a verte čomu len chcete. Realita je ale taká, že žiadny SW nie je nikdy dokončený a dokonalý. Vždy ide viac menej o to, ako je aktuálna verzia odladená. Takže ten kto stále čaká, nech čaká. My, čo sme sa rozhodli používať tento bordel je našou voľbou. Vrátim sa späť k realite. Vie mi niekto dať info ohľadom mojich dotazov? Zobrazuje sa Vám Vaše číslo v nastaveniach telefónu, prípadne tej úvodnej obrazovky? Ďakujem.
joeslovakia
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 244
Registrován: čtv zář 10, 2015 16:57
Zařízení: lumia 930, lumia 925

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od joeslovakia »

funkcne ako to je teraz mi to celkom vyhovuje. uz len nech to vyladia. nieked mi zamykacia obrazovka neobrazi hodiny. bolo by fajn keby vytvorili nejake ovladacie gesta na zamykacej obrazovke. napríklad priame otvorenie prehliadacu. taktiez ma stve outlook. zobrazovanie emailov je katastrofa. uzky stlpec a velke pismo. a nikde nevidim moznost aby sa to dalo nastavit. to iste bolo aj v WP8.1. aj otvorenie wordovskeho dokumentu je hroza hlavne ak obsahuje odrazky. inac tento OS mi vyhovuje viac ako android. dokonca testovacia verzia ide lepsie ako finalny android ked som mal na starom mobile :D
warman
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř črc 15, 2015 16:04
Zařízení: Lumia 535

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od warman »

Já si myslím naopak, že do vánoc to stihnou. Za 2 měsíce udělali tolik práce, co předtím za půl roku. Důležité je, že systém je už poměrně dost stabilní. Problémy co jsou, tak se vesměs týkají aplikací.
Mám lumia 535 dual a zatím jsem nenarazil na nějaký problém - ale musel jsem provést HR.
-nefunguje MS minesweeper (při výběru velikosti mapy spadne)
-World at arms nepouživá dolní část obrazovky, kde je běžně lupa, zpět,... prostě je černá, ale přitom ve hře ta část je využitá (zbytek textu je pod tím černým :D)
Vesměs se ty problémy týkají aplikací ze store (nepřipravenost programu na nový win?) a dost možná to nefungovalo ani předtím :-)

naopak oproti předchozím buildům
+rychlost (obrovský pokrok)
+čas na zamykací obrazovce
+systém nelaguje
+zdá se mi, že žere i míň baterky jak předchozí buildy
+edge se vylepšil, je svižnější jak IE ve WP8.1, ale furt chybí nastavení vyhledavače...

Je potřeba brát v úvahu, že i když jsme teď dostali nový build, tak tam nemusí být opravy, které byli naprogramovány třeba i před půl rokem...
Uživatelský avatar
Gooorila
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon srp 06, 2007 10:23

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Gooorila »

Zdravím

Po zapojení se do programu Insider a instalaci buildů s W10, se mi přestaly synchronizovat fotografie s onedrive. Nemohu přijít na to, kde dělám chybu.

V nastavení fotoaparátu je nastavení odesílání na onedrive, ale po spuštění se jen onedrive složky otevřou. Čekal jsem, že vyberu složku, kam chci fotografie ukládat, ale když do ní najedu, není tam nic, jak označit tuto složku.

Dělám někde chybu?
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od flemo »

Dnes som zistil jednu potesujucu drobnost - edge na win10 mobile umoznuje sledovat RTVS cez internet, html5 verziu. V IE (aj v chrome na desktope) mi to hlasi "video not found".
Kaizr
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 217
Registrován: čtv lis 27, 2014 7:38
Zařízení: Nokia Lumia 930

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Kaizr »

Gooorila- musíš si to zapnout i v OneDrivu ( nastavení, zapnout nahrání obsahu fotoaparátu )
Eli.Wallace
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte dub 15, 2014 21:02
Zařízení: Galaxy S9 One UI Beta, Galaxy S10

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Eli.Wallace »

Gooorila píše:Zdravím

Po zapojení se do programu Insider a instalaci buildů s W10, se mi přestaly synchronizovat fotografie s onedrive. Nemohu přijít na to, kde dělám chybu.

V nastavení fotoaparátu je nastavení odesílání na onedrive, ale po spuštění se jen onedrive složky otevřou. Čekal jsem, že vyberu složku, kam chci fotografie ukládat, ale když do ní najedu, není tam nic, jak označit tuto složku.

Dělám někde chybu?
Zálohování fotek se teď nastavuje přímo v aplikaci OneDrive.
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od robsol »

ale stejně mi ta synchronizace nefunguje na 100%. Dříve jsem to tam měl téměř ihned a teď se tam cca 20 fotografií sype klidně postupně i 3 dny :-(
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Nahrávání na OneDrive je opravdu nespolehlivé, bohužel... Navíc aplikace něco dělá na pozadí, ale není to vidět v progressu....
lasted
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 115
Registrován: stř úno 04, 2015 18:59
Zařízení: EX L930 , OPX, 950xl, Nexus 6P 128gb
Bydliště: jih moravy :)

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od lasted »

na l930 chrčící hlasitý reproduktor... pomůže továrko? díky
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od KoumiCZ »

Tak jestli MS vyjde s takovouhle podobou WM10 do sveta, tak ve svete mobilnich operacnich systemu konci. Vim, jeste nejaky ten cas na to maji, ale uz ne asi mnoho, jestli jej chteji predstavit a vypustit do sveta toho 6. rijna. Mam jej v L640 LTE od patku a rekl bych, ze je to celkem tragedie. System neni ani zdaleka tak plynuly jako WP8.1, celkem casto padaji nektete systemove aplikace, hlavne Edge a Store. Zasekla se dlazdice u zprav a zobrazuje pocet neprectenych zprav i kdyz je precetene mam. Glance screen obrazovka se take spatne aktualizuje. A to ani nemluvim o vydrzi na baterii, tam je to naprosta tragedie. Dnes tam hodim zpet WP8.1 a bude do oficialniho vydani klid :-)
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

U "velkých" Windows 10 jsem věřila, že insider buildy jsou dost pozadu za realitou a že s nimi jen sbírají ohlasy a nápady a že vydají super stabilní a dokonalý systém. No, spletla jsem se. A bojím se, že u W10M to bude stejné :-(
vytopna
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pon zář 21, 2015 11:17
Zařízení: Lumia 630

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od vytopna »

Já dělal v sobotu HR a od té doby bez problémů.
Rychlost se mi zdá stejná jako u 8.1.
Občas padne Edge, ale to je v 90% když jsem na Smartmanii :tlem: .

Věcí, co mě trochu mrzí:
1) mapy nejdou na SD kartu
2) na dlaždici Foto nejde nastavit zobrazení oblíbených fotek.
Je pravda, že ty 2 věci docela i přežiju.....

Honza
P.S. Kulaté fotky u kontaktů jsou sílené, ale zase nemam problém s tiskem na mojí domácí wifi tiskárně.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 63 hostů