Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

Kdybyste to nechali den dva sednout, nechali poradne dojet instalace aplikaci, tak zjistíte, ze to zas tak použitelný neni.
Bigt: na 830 je to naprosto použitelné a plynule, co se tyce nefunkcnosti nekterych aplikaci - je to stale insider preview... Hlasite tyto chyby na feedback, nebo jenom remcate na fóru :-)
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od TomSoft »

Jo, přesně.... řvou jen tady, což je k ničemu :)
Shodou okolností jsem včera byl u kolegy s L830 a jelo mu to vše to stejné co mě na L930
Chce to nechat trochu déle a ne to vyhodit za 3 hodiny.

Aplikace LUMIA nemusí jít stáhnout, to je normální stav... Store nefunguje jak by měl
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od relouth »

Mam to už par dni. Appky sú už od začiatku aktualizovane. Pomalé je hlavne odomknutie fonu.
bigt
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 334
Registrován: sob bře 30, 2013 11:15
Zařízení: Nexus 5X, Nvidia Shield K1, Acer 1810TZ
Bydliště: Haná

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od bigt »

Hele chyby jsem nahlásil, jsem od přírody rýpavý člověk, takže mi to problém nečiní, jen jsem chtěl zkusit co nabízí W10M po měsíci, kdy jsem ho testoval naposled, jelikož dost lidí psalo, že současné verze mají na hlavních telefonech, ale jak je vidno, tak je to stále dost nepoužitelné... Ta rychlost odemknutí a přepínání aplikací je stále docela marná.
No a jak někteří píší, "nechte aspoň 3 dny sednout," to by u dobrého systému nemělo nastat. U WP8.1 si systém nesedá, tam si sedá akorát tak baterka
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od qwerty »

Nechat sadnut je iba laicky povedane nechat synchronizovat nastavenia a aplicacie, aktualizovat aplikacie v store atd. Aj u 8.1 co si spominal to je iba o tom, ze pocas synchronizacie ma mobil vyssiu spotrebu. U preview je ta synchronizacia dlhsia
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

Bigt:: Tak co se týče synchronizace po instalaci, není to ještě zdaleka dobré - trvá to dlouho, někdy je systém opravdu použitelný tak za 3 dny, ale není to hotový systém, takže tohle u finální verze neočekávám, věřím, že v jednom z příštích buildů to už bude normální. Mě na L830 opravdu všechno jede plynule, co se týče přepínání aplikací, u odemknutí je tam necelou vteřinu černá obrazovka než se odemkne a zobrazí HS, ale v téhle fázi systému to chápu. Taky chápu, že chceš aby všechno fungovalo na 100%, pak si musíš počkat tak měsíc na některý z dalších buildů. Když vidím rozdíl mezi posledními buildy, věřím tomu, že další build bude zase ohromný skok vpřed, ale už by ho mohli konečně uvolnit...
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

bigt píše:Hele chyby jsem nahlásil, jsem od přírody rýpavý člověk, takže mi to problém nečiní, jen jsem chtěl zkusit co nabízí W10M po měsíci, kdy jsem ho testoval naposled, jelikož dost lidí psalo, že současné verze mají na hlavních telefonech, ale jak je vidno, tak je to stále dost nepoužitelné... Ta rychlost odemknutí a přepínání aplikací je stále docela marná.
No a jak někteří píší, "nechte aspoň 3 dny sednout," to by u dobrého systému nemělo nastat. U WP8.1 si systém nesedá, tam si sedá akorát tak baterka
Tak on přechod z WP8.1 na WP10 je daleko větší, než WP8 -> 8.1. Proto se ani nedivím, že si to musí sednout i vzhledem k tomu, že jde o TP.
Eli.Wallace
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte dub 15, 2014 21:02
Zařízení: Galaxy S9 One UI Beta, Galaxy S10

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Eli.Wallace »

Já bych se zeptal k tý hudbě - občas mi vyhazuje chybu písniček (ten červený !) a docela ě to štve... Písničky synchronizuji přes aplikaci Windows phone klasické prac. plochy, která to tahá z iTunes, něco koupené, něco stažené jako aac, něco jako mp3. Nevíte co s tím?
romčo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 443
Registrován: ned bře 23, 2008 12:49
Zařízení: Lenovo A7010, Lumia 920, iPad Air 2, Lenovo Tab3 B
Bydliště: Trnava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od romčo »

http://1drv.ms/1MkaO4P" onclick="window.open(this.href);return false; - nejaké screens

Včera som nahodil najnovší build na Lumia 920
Rýchlosť teda nič moc, ale dá sa. Notifikácie nových emailov sú pošahané. Účet gmail mi odvčera robil problémy - stále vypísané: Vyžaduje sa pozornosť. Viackrát som ho nanovo pridal. Teraz zatiaľ ide. Ale ako hovorím, tie notifikácie nových emailov = nula bodov. V aplikácii Ľudia sú kolieska, ale fotky v nich chýbajú a neviem ako docieliť, aby sa objavili. Fotoaparát sa mi zdá horší ako na WP 8.1
Zatiaľ to nechám v telefóne - mám teraz dovolenku, tak sa hrám...možno mi to tam vydrží až do oficiálneho WM10
Liliseek
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: pon črc 20, 2015 16:17
Zařízení: Microsoft Lumia 535 Single SIM
Bydliště: Šumpersko
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Liliseek »

Hele, ještě se vás na něco zeptám...
Bude ještě k něčemu app Developer prev.? Já jen, že jsem ji měla na 8.1, appka si stáhla nějakou aktualizaci 8.1 a ja jsem na to nějak zapomenula, pak jsem nainstalovala Insider prev. a když jsem přes insider stáhla a nainstalovala 10 tak jsem byla v restartovacím kolečku a na černých obrazovkách :-) musela jsem napřed stáhnout do toho jejich recovery programu v PC FW do mé 535ky a pak jen vyčíhnout vhodnou chvilku, kdy se mobil dostane do fáze, kdy ho PC najde, no byla to sranda ;-)

A druhá věc, jsem jediná komu se telefon po aktualizaci na W10M ve všech buildech strašně zahřívá v zadní - horní části ?
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: stř pro 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Massik »

Liliseek: Už při vlastní instalaci hřál jak plotýnka.
Uživatelský avatar
František Šafr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 436
Registrován: pon čer 11, 2012 10:12
Zařízení: Xiaomi Mi 8
Bydliště: Plzeň

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od František Šafr »

Otázka do pranice: Je poslední build ve Slow Ring jiný než přes Fast Ring nebo je to ten samý, ale povolený přes pomalé aktualizace?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Ne, od toho je to slow ;)
Liliseek
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: pon črc 20, 2015 16:17
Zařízení: Microsoft Lumia 535 Single SIM
Bydliště: Šumpersko
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Liliseek »

František Šafr píše:Otázka do pranice: Je poslední build ve Slow Ring jiný než přes Fast Ring nebo je to ten samý, ale povolený přes pomalé aktualizace?
Build 10 166 už je i pro SLOW, takže to vypadá, že máme ve FAST i SLOW stejný build...... http://www.windowscentral.com/windows-1 ... ng-members" onclick="window.open(this.href);return false;

Pokud se pletu, sorry ;-)
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Wertigo »

Takže jaký je ideální postup pro upgrade? HR a čistý install,nebo zkusit to normálně přes stávající instalaci win 8.1 update 2 ? Nebo instalace přes stávající instalaci a POTOM HR? Postupů jsem tu četl několik....
Liliseek
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: pon črc 20, 2015 16:17
Zařízení: Microsoft Lumia 535 Single SIM
Bydliště: Šumpersko
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Liliseek »

Wertigo píše:Takže jaký je ideální postup pro upgrade? HR a čistý install,nebo zkusit to normálně přes stávající instalaci win 8.1 update 2 ? Nebo instalace přes stávající instalaci a POTOM HR? Postupů jsem tu četl několik....
Já to dělám přes stávající instalaci i s aplikacema... Když se chci zbavit bordelu, tak napřed HR a potom upgrade... Ale já osobně nedělám HR až po upgrade, zatím každej build mi v případě HR po upgrade dělal trochu problémy, sice se to srovnalo ale trvalo to déle, hlavně zlobily dlaždice. Předposlední build jsem dávala na čistou 8.1 a pak stejně udělala po upgrade HR, tel fungoval normálně, dokud jsem neodeslala SMS, v ten moment se odesílala furt dokola, každá další SMS zase odeslaná 100x, ale mě nikdy nic nepřišlo, vyměnila jsem tedy SIMku, změna žádná, pak jsem přes recovery tool (pc) nahrála původní 8.1 a problém s SMS se uklidnil - jen mě to stálo asi 600Kč = celkový počet SMS co se odeslaly neznám, vzhledem k částce to asi bylo hodně. Počkala jsem si na build 10166 a po upgrade už žádný problém SMS nemám. Takže buď to bylo tím HR, nebo tím buildem (myslím to byl 10 149)
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

Mě se nejvíc osvědčil tenhle postup:

Přes WPRT nahrát čistou 8.1, bez obnovení ze zálohy, postahovat aktualizace OS + systémových částí (glance screen etc.)
Smazat všechny předinstalované aplikace (Zdraví, Cestování a pod.)
Nahodit insider + stáhnout TP
Hardreset bez obnovení ze zálohy
Načisto postahovat všechny aplikace

Je to teda práce na jedno deštivý sobotní odpoledne, ale potom mi běhal telefon v pohodě.
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od TomSoft »

Jo, takhle to je přesné.... dělám to stejně a je to vždy na 100% OK
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

Rozdělil bych to na dvě základní volby:

1. již používáme W10M a vyjde nový build

Při aktualizaci z minulého buildu W10M na současný (10166) už stačí udělat aktualizaci W10M a není třeba dělat HR. A bylo by dobré, kdyby to tak zůstalo i pro další buildy...

2. používáme WP8.1 a chceme přejít na W10M

a) na WP8.1 udělat HR (Obnovení továrního nastavení) a důležité: bez obnovy dat ze zálohy !

b) nahrát aplikaci Windows Insider, spustit ji a aktivovat. To vyvolá stáhnutí a následnou instalaci W10M

c) po instalaci W10M udělat HR a důležité: bez obnovu dat ze zálohy !

Ve všech případech platí, že není dobré spěchat. Je dobré nechat nové W10M provést všechny aktualizace a synchonizace, může to trvat i několik hodin...

Samozřejmě je nanejvýše žádoucí, aby NEBYLO nutné dělat flashování na WP8.1 a další opičárny, pokud již W10M používáme. Jak se ale bude chovat další build W10M TP nikdo neví...

Vzhledem k tomu, že je ve fast i slow ringu stejný build W10M TP, dá se čekat nový build asi brzy...
laco73
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 263
Registrován: pon čer 07, 2010 8:12
Zařízení: , LG G2, Miix 2 8" 3G

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od laco73 »

Zdravim. Pokud stisknu symbol windows tak da mi obrazovka rozdeli na dvě části. Deje se to vsede i v aplikacich. Nebude to priprava na multiwindow jako ma Samsung Note?
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů