Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Uživatelský avatar
František Šafr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 436
Registrován: pon čer 11, 2012 10:12
Zařízení: Xiaomi Mi 8
Bydliště: Plzeň

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od František Šafr »

Po několika dnech hlásím návrat k WP 8.1. Build jako takový funguje dobře, ale při každém hovoru mi přestal reagovat displej (když jsem dal telefon k uchu). To je pro mě bohužel citelný problém. Uvidíme příště.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

Instagram od Rudy Huyna 6tag na W10M (placený) při spouštění dost dlouho zobrazuje "Načítám..."Zdá se, že to nějak souvisí s tím, že to v databazích MS se dlouho hledá, zda je app zaplacená. Na WP8.1 ta samá verze nabíhá bleskově.

V případě 6tag se placenou verzí rozumí odstranění reklamy v některých obrazovkách. Donedávna 6tag i v W10M nabíhal rychle, ale s reklamou. Nyní je při startu to "Načítám...", což si myslím je systémová hláška MS.

Otázka: pozorujete to také na některých placených aplikacích ve W10M ?

No a trochu pro odlehčení: i vývojáři mají smysl pro humor...

Obrázek

EDIT: v tomto případě trochu černý.... :)
Lestry
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon črc 13, 2015 20:43
Zařízení: Nokia Lumia 1320

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Lestry »

František Šafr píše:Po několika dnech hlásím návrat k WP 8.1. Build jako takový funguje dobře, ale při každém hovoru mi přestal reagovat displej (když jsem dal telefon k uchu). To je pro mě bohužel citelný problém. Uvidíme příště.

má tento problém ešte niekto pri súčasnom builde? ak áno napíšte lebo v tom prípade je pre mňa zbytočné aby som prechádzal na Win10 už teraz :roll:

a keď už zaujímalo by ma veľmi či je ten build plne preložený do Slovenčiny prípadne Češtiny :)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

Lestry: Já provozuji L1320 jako tablet bez SIM, takže to nemůžu potvrdit. Je ale možné, že to bude problém jen L1520, protože tento mobil měl určité problémy s dotykem už na W8. Alespoň některé kusy.

Ale počkat na potvrzení od ostatních uživatelů W10M se asi vyplatí...

EDIT: tento poslední build už je téměř úplně přeložený do češtiny, proti minulému velký pokrok... Se sr to bude asi podobné.
Lestry
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon črc 13, 2015 20:43
Zařízení: Nokia Lumia 1320

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Lestry »

tak dík za info a mohol by si mi ešte skúsiť odpovedať na post úplne na začiatku tejto strany? :) pre pokoj mojej duši keď už sa do toho W10 púšťam :tlem:
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

Lestry píše:1. to som čítal aj ja ale ak teda viaceri tvrdia že posledný build je celkom použiteľný možno to do toho 29. dajú úplne dokopy :tlem:
2. čiže insider mi nainštaluje rovno najnovšiu verziu, ten build 10166? :)


- aplikáciu inderu budem musieť mať nainštalovanú pokiaľ chcem dostávať tieto aktulizácie (novšie buildy) ešte pred vydaním finálnej verzie? alebo tú app môžem potom vymazať a bude to už samé nadväzovať na aktulizácie bez pomoci appky?
- a potom prechod z inder programu na finálnu verziu win10 bude plynulý v podobe nejakej tej finálnej aktulizácie alebo bude nutné nanovo preinštalovať celý telefón? :)


EDIT: a ešte by som chcel vedieť či najnovší build je kompletne preložený alebo sú tam texty ktoré ešte nie :roll:
1. nikdo přesně neřekne, možné je všechno. Ten datum je ale pro W10M nepravděpodobný.
2. ano, po stažení app Windows Insider a jeho aktivaci (používat volby fast) se stáhne poslední build W10M

- App nechat nainstalovanou po celou dobu, co chceš být insider
- Aktualizace na finál se zatím neví, jak to bude z insider programu, pravděpodobně bude nutné provést flash na normální verzi WP8.1 a spustit aktualizaci. EDIT: Před tím je nutné app Windows Insider odstranit - pokud se nebude flashovat.
Lestry
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon črc 13, 2015 20:43
Zařízení: Nokia Lumia 1320

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Lestry »

tak už nahadzujem, sťahujem aktulizácie :tlem:
ešte by ma zaujímalo či sú aplikácie z wp8.1 kompatibilné s win10 respektíve či ich nájdem v obchode win10 a budem ich mocť použiť :)


a niektorý užívatelia tu spomínali že telefón vraj treba nechať chvíľu po aktulizácií tak.. je to pravda? ako dlho zhruba? :roll:
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

Většina aplikací už jde stáhnout s nového Store. Kompatibilita je u většiny aplikací dobrá, jasné že vývojáři to časem budou muset optimalizovat na W10M.

Po instalaci W10M je implicitně nastavena automatická aktualizace, takže to bude chtít nechat "vycukat" nějaký čas, ono se to po tu dobu dost hřeje, takže se to dá odhadnou. Je to cca hodina - dvě.

Instalaci je dobré dělat s mobilem připojeným na nabíječku (pro jistotu). Instalace W10M u L1320 mi celkově trvala cca 2 hodiny + připočítat dobu na ustálení. Největší nepřítel aktualizací a instalací je nedočkavost a spěch... ;-)
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Chtěl jsem si trošku udělat obrázek o buildu 10166 než budu psát nějaké první poznatky. Nicméně z mé strany asi takto.

1. Rychlost a stabilita aplikací je na velmi dobré úrovni, tu a tam něco spadne, ale nic co by vás výrazně omezovalo.

2. Univerzální aplikace začínají vypadat k světu, po dnešním update Outlook aplikací je to velmi dobré. Drobné změny v UI u Outlook mail, možnost zobrazit si pouze nepřečtené, zlepšení fontu písma. Outlook kalendář získal režim na šířku. OneNote konečně na L930 umožňuje editaci v textu, kurzor je tak velký jak má být a zobrazuje se správně na psaném řádku. Aplikace fotky dnes dostala také velmi dobrý update, konečně rychleji načítá a dlaždice má nový efekt.

3. Aplikace Lidé a zprávy již poměrně stabilní, ale stále mají nějaké neduhy. Například Lidé a hrůzostrašná dlaždice s kruhovými fotkami, to prostě ruinuje celý start. Zprávy mají stále problém s odesláním hromadných SMS na neuložená čísla. Oddělíte je středníkem, ale telefon stejně středníky nebere jako začátek nového čísla. SMS se tedy neodešle.

4. Start obrazovka je lehoučce oproti Buildu 10149 trhanější při listování. Tvoření složek pro dlaždice funguje bez problémů, ale složky vypadají k zblití, to budou muset vyladit. Nechápu proč třeba složka nepřestane zobrazovat "titulek" aplikací uvnitř vnořených a nelistuje pouze obrázky aplikací. Chybí mi nějaká mřížka kolem dlaždic ve složce.
5. Notifikace jsou stále takové všelijaké, občas se zobrazí korektně v notifikačním centru, občas ne a to jak pro maily tak pro WA a další.

6. Lumia Camera Beta nenastartuje po spuštění přes tlačítko fotoaparátu přes lock-screen. Prostě se neodemkne telefon do režimu používání kamery ale problikne kamera a vrátí se zpět na lock-screen.

S většinou problémů se ale dá žít. Musím říct, že tento build je opravdu dobrý a používám jej na svém primárním telefonu.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

V podstatě potvrzuji to, co píše maxxz.

Složky na ploše raději nepoužívám. Možná ještě nebyla napsána jedna věc: hodně zkrátili dobu po vypnutí telefonu a možnost opětovného zapnutí. Je to z cca 1 minuty na cca 10 vteřin. Kdo potřebuje občas restartovat, tak to je o hodně příjemnější...

A u Lumie 1320 už po restartu neblbne wifi, jak to v minulém buildu někdy dělalo.

Možná by do budoucna nebyla špatná jedna věc: mít možnost (někde v Nastavení) "zamknout" dlaždice proti "podržení s možností následného rozmísťování". To ale platilo i pro WP8.1. Pokud to vezme do ruky někdo, kdo nezná Win na mobilu a chvíli "podrží" prst na dlaždici, tak tu HS může pěkně roz.ebat. Někdy se to může stát i nechtíc - v roztržitosti, spěchu, mrazu, stresu, v rukavicích atd...
Lestry
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon črc 13, 2015 20:43
Zařízení: Nokia Lumia 1320

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Lestry »

takže tu je pár vecí ktoré ma trošku naštvalo ale aj pobavilo

- ako vlastníka l1320 ma hneď zaujal m.edge tak som ho hneď vyskúšal a šiel som sa prihlásiť na gmail ... vcelku ma prekvapila rýchlosť, stránky chodia už načítané a zobrazujú sa správne
po 10 minútach som kontroloval mail aj na pc a mal som tam správu od google.com že na účet sa mi prihlásilo zariadenie s Androidom a ja na to WTF?! :tlem: to ma poser gmail.com identifikoval môj telefón ako telefón zo systémom android ... hlavne že tým sa vyhýbam 100 metrovou okluklou (neviem ako si to mám vysvetliť)

- nepáči sa mi ten posunutý čas na obrazovke uzamknutia
- ďalšou chybyčkou je asi to že outlook kalendáru chýba ikonka respektíve je tam iba štvorček s farbou schémy
- už to tu bolo spomínané ale nepáči sa mi to že rozbaľovacia dlaždica na domovskej stránke ukazuje aj názvy aplikácií, vyzerá to divne
- nejako mi nefunguje klavesnica na šírku... pri l1320 ešte v pohode ale neviem si to predstaviť ako to prežívajú ľudia čo majú telefóny pod 5 palcov :roll:
- keď spúšťam obchod tak jeho logo mám vždy v pravom dolnom rohu
- a vôbec sa mi nepáči že sa nemôžem zbaviť nejakej aplikácie zvanej počasie :oops:


ale inak ma desinka vcelku ohromila... najmä podporou obrázkov na pozadí a klávesnicou na ktorej sa dá využiť aj ťahanie prsta po písmenkách :tlem:
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

Moji L 1020 s WP 8.1 Google také identifikuje jako android, což opravdu nechápu proč.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

Lestry:
- oni testují systémy: Android, IOS, (BB?). Systémy WP8.1 a W10M nemají v seznamu a co není v seznamu je pro ně Android
- posunutý čas na zamykací obrazovce ??
- na L1320 naležato klávesnice nefunguje (ani se nezobrazí)
- logo dole Store je bug buildu W10M nebo Store
- Počasí je systémová aplikace, nejde odstranit
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od qwerty »

Edge sa identifikuje tak, ze ho zatial mnohe servery vyhodnotia ako Chrome, tak mozno preto to gmail zle vyhodnotil. Klavesnica na sirku asi nefunguje len u modelov nad 5 palcov, u nich sa da posuvat po obrazovke a tam maju asi bug. Na mojej L640 to bezi OK. Dlazdica kalendára je u mna OK. Tiez logo obchodu je tam, kde ma byt, ale na velkej 640XL som videl, ze je tiez v kute.
Lestry
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon črc 13, 2015 20:43
Zařízení: Nokia Lumia 1320

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Lestry »

ten posunutý čas na obrazovke uzamknutia je v tom zmysle že je naozaj posunutý asi centimeter od spodu obrazovky, čo u WP8.1 určite nebolo a ten čas je posunutý aj od ľavého rohu pár milimetrov takže ako keby tam vôbec nepasoval a docela ma to irituje :roll:

a teraz skúšam ten nový prehrávač hudby ... spustil som ho začal mi vyhľadávať zoznam skladieb čo by bolo v pohode keby mi tú hudbu neukazovalo dva krát raz s názvom a raz s názvom a koncovkou mp3 :oops: :cry: ako why not? viac hudby v mobile ale prečo tej istej?...
Lestry
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon črc 13, 2015 20:43
Zařízení: Nokia Lumia 1320

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Lestry »

po reštarte telefónu sa to všetko chová rovnako ibaže

zadanie pin kódu mi nejako nesedí.. graficky to vyzerá pochybne najmä šedý rámik okolo hesla ktoré zadávate
potom odo mňa telefón pýtal heslo od telefónu ale pri tom sa tváril že chce zase pin kód ... beťár jeden :tlem:
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

qwerty píše:Edge sa identifikuje tak, ze ho zatial mnohe servery vyhodnotia ako Chrome, tak mozno preto to gmail zle vyhodnotil. Klavesnica na sirku asi nefunguje len u modelov nad 5 palcov, u nich sa da posuvat po obrazovke a tam maju asi bug. Na mojej L640 to bezi OK. Dlazdica kalendára je u mna OK. Tiez logo obchodu je tam, kde ma byt, ale na velkej 640XL som videl, ze je tiez v kute.
Na L1520 naležato klávesnice funguje, takže je to spíše závislé na modelu Lumie...

Lestry: hudbu nechat usadit...
Lestry
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon črc 13, 2015 20:43
Zařízení: Nokia Lumia 1320

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Lestry »

aplikácie batéria ktorú dlhodobo používam ukazuje aktuálnu spotrebu 0.8% pri wi-fi, zapnutej hudbe a vloženej sim-karte ... ak to neni nejako bugnuté a je to skutočná spotreba tak sa klaniam pred miscrosoftom :tlem:

Inak celá desinka je zaujímavá ale ešte asi asi chvíľu pohrám a vrátim sa na WP8.1 :)
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: stř pro 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Massik »

Vyzkoušeno na Lumia 930, notifikace na email nejedou, při synchronizaci emailového účtu píše, že se něco pokazilo.
Po restartu jednou funguje, pak zase ne.
Lestry
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon črc 13, 2015 20:43
Zařízení: Nokia Lumia 1320

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Lestry »

citácia jedného članku z nemenovaného portálu o windows phonoch
.... čoskoro uvidíte nový prémiový telefón Lumia navrhnutý pre Windows 10. Nového smartfónu by sme sa mohli dočkať už čoskoro a s veľkou pravdepodobnosťou to bude na IFA v nemeckom Berlíne už tento september.
neviem či sem patria aj špekulácie ohľadne Win 10 ale myslím si že
- nový build 10166 je celkom schopný
- má byť predstavený nový telefón navrhnutý práve pre Win 10 už v septembri
- počítačová verzia Win 10 je ohlásená na 29. júl

osobne si myslím že Microsoft chce Win10 predstaviť naraz na všetky platformy 29.júla ... ak nie naraz tak zmenším oneskorením :) kto vie možnom nám táto veľká korporácia spraví 29-tého druhé vianoce :tlem:
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 82 hostů