Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od AIKON »

Ty musíš být Schumacher když se té rychlosti i telefon lekne a radši klekne :)

Tak jezdit předpisově :D
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Radim Stehlík »

mě to s tím emailem na jednotlivé dlaždice funguje.

ještě 2 dotazy:
UC Browser zatím není? Resp. je nějaký jiný prohlížeč, který uměl stáhnout video? (nemám na mysli youtube downloadery)

nemůžu najít Lumia Play To - z telefonu jsem se připojil přes stejnou wifi k smartTV a promítal fotky.
sofair
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: ned črc 24, 2011 14:32
Zařízení: Nokia Lumia 920

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od sofair »

Hm, tak bohužel windows recovery tool mi nepomohl, protože telefon nejde připojit k počítači. Na chvilku se připojí, windows napíše, že ho nerozeznal a zase se sám odpojí. V podstatě mám stejnej problém, který je popisovaný tady: http://goo.gl/l0WEah" onclick="window.open(this.href);return false; s tím rozdílem, že jeho řešení u mě nefunguje :)
E: ještě to zkusím večer s různejma kabelama, zatím jsem to zkoušel jenom se dvěma, který jsou dost starý, ačkoliv pochybuju, že by byl problém v tomhle.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od AIKON »

Podívej se na stránku 166 je tam seznam mích aplikací které nefungují - i Lumia Play To - není dostupná
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

sofair: Zkus jinej počítač a pro klid duše i jinej kabel.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

Radim Stehlík píše:
Scaladek píše:Dlazdice k jednotlivym mailum jde... hamburger > sipkou zpet vedle nazvu uctu se vratit na vypis vsech > dlouze pridrzet na kazdem > pripnout ;)
:-) díky... to bych asi nedal. Alespoň tak - je to jako v 8.1
SmetyCZ píše:Vám to opravdu funguje?

Mám na ploše poštu 1 a poštu 2.

Vlezu do pošty 1, projedu maily a vrátím se na plochu. Vlezu do pošty 2 a ukáže mi to poštu 1.

Pamatuje si jí jako poslední pozici, musím přes hamburger doskákat do pošty 2.

K pos*ání a doufám, že to nějak upraví.
Přesně takhle (jako SmetyCZ) mi outlook pošta taky funguje (vlastně nefunguje ;-) ) .
Je to zatím nepoužitelné...

EDIT: Outlook pošta bez této opičárny ale samozřejmě použitelná je... 8-)
Uživatelský avatar
Peete
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: sob led 08, 2011 0:24
Zařízení: Huawei P9 black
Bydliště: Karlovy Vary - Třinec/Brno

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Peete »

Také mám ten poslední build nahozený, dost věcí se zlepšila, jak už bylo zmíněno, ale napsat, že to lze už používat primárně-je dost naivní i když komu stačí málo, tak asi jo :D Práce s fotkami, posílání fotek v messengeru, outlook-má oblíbená aplikace FDB.cz, endomondo prohlížeč Edge, je rychlý, méně náročný, ale těch chyb v něm je neskutečně moc, také by mohli zamakat na dláždících. Naopak chválím klávesnici, našeptávání a hlavně Store-ten je brutální a mají ode mě jedničku s hvězdičkou. Těším se na finálku, jak na mobilech, počítačích tak i vše okolo Xbox One :-)
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od kalmia »

Jak to tady čtu, nechávám si zatím 149. Jsem spokojený, jen mi kazí náladu, že nejdou natáčet videa. Hodí to chybu a musím restartovat mobil. Má někdo stejný problém?
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

K tomu nechat si build 10149 není sebemenší důvod. Poslední build je samozřejmě podstatně dále ve všech směrech...
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

Otestoval jsem dvě varianty aktualizace na build 10166 W10M na Lumii 1320:

1. update z předešlého buildu bez provedení HR. Na ploše cca 35 dlaždic, celkově cca 50 app nainstalováno, obojí včetně systémových app

2. na konfiguraci z bodu 1 proveden HR bez obnovy ze zálohy. Plocha znovu nastavena ručně na stejnou konfiguraci dlaždic (cca 35) a celkově cca 50 app.

Obě varianty tedy testovány na stejné konfiguraci.

V obou případech samozřejmě ponechány dostatečné časy na "ustálení" poměrů v mobilu.

Výsledek: v obou případech stejně rychlé a stejně funkční.

Nezaznamenal jsem rozdíl v rychlosti spouštění app, v rychlosti a plynulosti animací domácí obrazovky a všeho ostatního.

Oproti předchozímu buildu tedy není nutné dělat HR, samozřejmě to platí pro případ, že se updatuje na nejnovější build z předchozího buildu.
Doufám, že už to takhle zůstane i při update na další build W10M někdy příště...
Sedo444
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: ned říj 16, 2011 14:35
Zařízení: Lumia 950DS, L1020, ASUS VivoTab

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sedo444 »

zdravím, mám tri otázky ohľadne najnovšieho update 166

1. vydrž batérie
2. prehrievanie zariadenia počas akých koľ vek úkonov na MT
3. funkčnosť klávesnice pre región SK
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

1. výdrž je podle mě stejná jako s WP8.1 - samozřejmě po nějakém ustálení poměrů - po několik hodin
2. zahřívání (L1320) pozoruji menší než s předchozím buildem. Opět +- stejné jako s WP8.1
3. česká jde bez problémů, sk na tom asi bude podobně...
matiqos
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 157
Registrován: pon pro 03, 2012 21:32
Zařízení: iPhone 7/Microsoft Lumia 950

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od matiqos »

@Sedo444: Poznatky z 920:
1. bateria je mizerna, ak sa robi s mobilnymi datami alebo s gps leti dole pred ocami... po instalacii som sa bavil s telefonom, ktory bol na nabijacke a aj tak isla dole baterka... taze velmi zle
2. prehrieva sa velmi
3. klavesnica pre SK je ok, swype funguje, slovnik je vyborny

ja som z tohto buildu isiel po dni spat na 8.1 najma kvoli tej baterii, rozhodne to nieje vhodne na primarny telefon... (s predoslym buildom som zrusil baterku za 2 hodiny)
Sedo444
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: ned říj 16, 2011 14:35
Zařízení: Lumia 950DS, L1020, ASUS VivoTab

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sedo444 »

Práve toho som sa obával, tiež pri staršom builde sa prehrieval navyše dosť žral baterku čiže musel byť stále na nabíjačke. a to spôsobovalo že sa prehrieval. možno tiež skúsim a hodím späť na WP 8.1 pretože ho používam ako primárny telefón.. vďaka za odpovede
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

matiqos: nemáš už horší baterii ? Nechal jsi mobil ustálit (aktualizace, synchronizace, indexování) po několik hodin ?
matiqos
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 157
Registrován: pon pro 03, 2012 21:32
Zařízení: iPhone 7/Microsoft Lumia 950

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od matiqos »

JirkaTom: je pravda, ze telefon ma uz 2 roky, ale oproti WP8.1 bola vydrz na tom builde mizerna. Telefon som plne zaktuaozoval, aj vsetky appky. Akonahle som zacal nieco robit, tak baterka letela dole pred ocami. S WP8.1 nemam ziadny problem s baterkou a prehrievanim, telefon mi pri beznej zatazi vydzri cca 24h.

Pri predoslom builde som mal spusteny GPS tracking a tam to islo cca 1% za 1,5 minuty.

Ja to beriem tak, ze s WP10TP nie je novy firmware, cize nie je tam ani bohvieaka optimalizacia hw.
delfin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: úte zář 03, 2013 21:03
Zařízení: Nokia Lumia 920

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od delfin »

Pokud mohu přispět se svou zkušeností buildu 166 (L920, stáří 2 roky) ohledně výdrže baterie, tak 4 hodiny na endomondu šla baterie o 43% dolů. Spotřeba se mi zdá srovnatelná s WP8.1.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

matiqos: Nějaké hodiny po instalaci mi samozřejmě topila hodně i L1320. Mě L1320 při obvyklé zátěži vydržela cca 2 dny s WP8.1. S předešlým buildem (10149) se to po čase usadilo také na +- 2 dny. No a se současným buildem to zatím vypadá ještě o malinko lépe (chytřejší budu po týdnu - pokud mezitím nebude další build ;-) ).

Asi je pravda, že se výdrž s W10M může lišit podle typu mobilu.

Jasné, FW je stále stejný, optimalizace se dočkáme (snad pro většinu mobilů ;-) ) až s vydáním oficiální verze W10M.
Karosa
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: ned dub 26, 2015 11:04
Zařízení: acer m330

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Karosa »

Zdravim mam l520 novi build na primarnim tel. baterie asi stejná jak u 8.1 v (praci bluetooth sluchátka poslech hudby) vše mmi připadá v pohode. Akorát už sem se to tu psal nemužu zobrazit přílohy emailu, dám stáhnout přílohu a po stahování ji pak nikde nevidim. Nevíte někdo co stim?
Sedo444
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: ned říj 16, 2011 14:35
Zařízení: Lumia 950DS, L1020, ASUS VivoTab

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sedo444 »

problém som mal tiež s tou batériou aj po "ustálení systému" stále tam bola dostatočná žravosť batérie. mohlo to byť aj tým že bolo tam asi 6 app ktoré sa neustále snažili aktualizovať čiže vždy keď som spustil wifi alebo sieť snažilo sa to stiahnuť. no čítal som niečo také, že problém bol už odstránený. na druhej strane mam L1020 takže ta lumia camera by mi dosť chýbala no asi to budem musieť stiahnuť a otestovať...
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů