Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
delfin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: úte zář 03, 2013 21:03
Zařízení: Nokia Lumia 920

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od delfin »

Nevíte jak je to s možností platby ve Store přes PayPal? Ve WP8.1 jsem si zaregistroval PayPal účet do peněženky a šlapalo to. U W10 M marně v peněžence hledám. Je to mou slepotou, nebo to zatím není pořešené?
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od relouth »

nie ze by som chcel skusat w10,ale aj tak sa opytam

bude to fungovat,ak mam len jedno ms konto na dvoch telefonoch..na jednom wp8.1 a na druhom w10m
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od TomSoft »

Proč by to nemělo fungovat....
Sice to nebyl Windows10, ale svého času jsem měl L1520(WP8.0) + L930(WP8.1) a ještě L800(WP7.8) a pak ještě vlastně jednu chvilku i LG G3 s Androidem, kde jsem měl na jeden LIVE.ID účet a vše fungovalo :)
Teď mi zbylo jen to, co mám v podpise

P.S.
Ale když to zkoušet nebudeš, tak ..... :)
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od osso »

Na jednom konte to funguje v pohode aj w81 a w10
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od dark_hood »

Ahojte, koľko GB má inštalačka posledného zostavenia a ako dlho sa môže inštalovať na L830? Ďakujem :)
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od relouth »

TomSoft píše:Proč by to nemělo fungovat....
Sice to nebyl Windows10, ale svého času jsem měl L1520(WP8.0) + L930(WP8.1) a ještě L800(WP7.8) a pak ještě vlastně jednu chvilku i LG G3 s Androidem, kde jsem měl na jeden LIVE.ID účet a vše fungovalo :)
Teď mi zbylo jen to, co mám v podpise

P.S.
Ale když to zkoušet nebudeš, tak ..... :)
vdaka

nevyskusam,mam sice dva telefony,jeden je v supliku,ale w10 vyskusam az ked bude v plnej krase
cenim si vase testovanie,ale zrejme o ten wow efekt potom pridete
Eli.Wallace
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte dub 15, 2014 21:02
Zařízení: Galaxy S9 One UI Beta, Galaxy S10

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Eli.Wallace »

Tak mi zase začala blbnout klávesnice - prst jsem položil na jedno písmeno a začalo se klikat vše možné okolo, odemykání telefonu s tím je celkem výzva... Teď jede HR, pak nebudu obnovovat a budu tiše doufat, že to pomůže, flashovat zpět 8.1 se mi moc nechce... :tlem:
Edit: Tak HR doběhl a dělá to už v průběhu nastavování telefonu. :(
Uživatelský avatar
František Šafr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 436
Registrován: pon čer 11, 2012 10:12
Zařízení: Xiaomi Mi 8
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od František Šafr »

Od včerejšího rána testuji build 10166 na své primární Lumii 1520 a mé první dojmy jsou následující:

Po aktualizaci a následném hard resetu bez obnovení zálohy mě překvapila svižnost celého systému. Po nezbytných aktualizacích aplikací ve Storu jsem nastavil celý telefon a nesetkal jsem se s žádnými záseky, které byly u minulého buildu na denním pořádku. Veškeré aplikace, které denně využívám (Twitter, Spotify, Nextgen Reader, Lumia Camera Beta...) fungují bez problémů a s podobným tempem jako u WP8.1.

Česká klávesnice mi nejprve nešla stáhnout, ale po instalaci aplikace Windows Insider a opětovném přihlášení k Fast Ring, se mi český slovník stáhl. Bohužel se opět nevyřešil problém s diakritikou. Háčky a čárky nad písmeny zkrátka opět nefungují. Můžete tedy vybírat z nabízených slov nebo držet dané písmeno a následně vybrat. Škoda!

Chod celého systému je plynulý a po nastavení hlavní obrazovky (bylo to peklo, než jsem si sestavil ideální sestavení dlaždic) jsem provedl restart a systém byl ještě svižnější. Doinstaloval jsem ostatní aplikace, které používám (iVysílání, Easy Transfer, Mapy.cz, iDnes.cz, Office...) a opět vše funguje bez problémů.

Nemile mě překvapilo, že se nijak nezměnil hub Lidé, který vypadá (dle mého názoru) velmi bídně, nemoderně a nefunkčně. Spousta nevyužitého místa, kulaté ikony a malé písmo. Microsoft to v současném buildu ještě zpečetil dlaždicí, kterou jsem raději hned odstranil z plochy.

Hudební přehrávač je pod novým názvem, ale je stejný jako u minulého buildu. Jsem s ním poměrně spokojený, ale je škoda,že se alba opět neřadí podle roku, ale podle názvu. Osobně ale již nějaký čas využívám především služeb Spotify, takže mě to zase tolik netrápí.

O aplikacích sociálních sítí nebudu příliš mluvit, neboť se u nich nic nezměnilo. Facebook je stále sto let za opicemi. Zobrazuje i dva dny staré příspěvky jako první, nedá se odpovídat na komentáře apod. Opravdu nechápu, proč to ještě Microsoft nedal do pořádku. Twitter mi vyhovuje a 6tag taktéž.

Nikdo nemohu nalézt aplikaci "Hry". Je tedy asi nutné vytvořit složku "Hry" a do ní vložit hry, které hraji (Lara Croft, Asphalt 8, The Dark Knight Rises...).

Klady:
Plynulost celého systému
Nové rozhraní dlaždic (bylo již u minulého buildu)
Store konečně začíná vypadat použitelně

Zápory
Nabídky nastavení v aplikacích vypadají dosti nevzhledně (popisky)
Občas si nerozumím s notifikačním centrem. V aplikaci si upozornění přečtu, ale v centru pořád info je.
Hub Lidé je krutý omyl W10M.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

Jenom technická - už jste někdo přišel na to, jak stáhnout Lumia Camera 5?

Stáhl jsem 10TP na L640, plánuju ještě HR, ale bez Lcamery 5 bych se asi neobešel.

Díky
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od AIKON »

Jo tak tohle by mě taky zajímalo zda někomu funguje Lumia Camera - mě se tam ani po HR nepovedla Store hlásí, že není dostupná se všemi apkami LUMIA a HERE (drive a maps jsem tam dostal ale ve Store to hlásí taky).
L1020 s W TP 10166
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

František Šafr: Stručně, přehledně popsány vlastnosti nového buildu... Velmi dobré.

Ke kladům bych ještě doplnil:

- Velmi dobrá doteková reakce v Edge. Funguje stejně, ne-li lépe než ve starém IE. Ukazuje se, že diskuzní fórum Smart Manie je ideálním testovacím médiem na test doteku, většina www už v minulém buildu fungovala na dotek dobře, kromě SM. V novém buildu už i diskuze SM funguje na dotek velmi dobře.

- Na minulý build W10M jsem udělal update na nejnovější build bez HR a bez obnovení ze zálohy a je to svižné, bezproblémové (L1320 s 35 dlaždicemi na ploše). Vypadá to, že na některých Lumiích už nebude nutné dělat po update W10M HR (Obnovení továrního nastavení). Toto ale zřejmě neplatí pro update na W10M z WP8.1.

Pro zajímavost možná ještě zkusím všechny varianty (update z WP8.1+HR a následně HR ve W10M, bez obnovy ze zálohy, obnova ze zálohy pořízené v WP8.1, atd...)

- výdrž baterie stejná jako v WP8.1 (už i v minulém buildu po usazení velmi dobrá)

K záporům:

- stále někdy neposlušné stahování roletky notifikací...

- svislé scrolování (např. Instagram jak 6tag, tak i Instagram Beta od MS) je stále trochu "trhané", ale už o hodně lepší než v minulém buildu W10M

Nemám už důvod se na svém nejpoužívanějším mobilu (L1320) vracet k WP8.1.
Takže: Gratulace MS...
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

Nejde sdílet aplikace ze seznamu aplikací. Po kliknutí na Sdílet se nic nestane.

Co se týče LC5 - povedla se mi normálně stáhnout Lumia Camera Beta, která má víceméně stejné fce jako normální LC5.

Akorát se přebarvila do W10 designu (Betu jsem tam měl nainstalovanou i před upgradem na W10 a vypadala normálně, jako na 8.1), zajímavé.

http://1drv.ms/1Rr4b4Y

Mohl byste někdo, kdo dělal HR, zkusit betu stáhnout? Nechci dělat HR a pak zjistit, že betu nestáhnu :-)

https://www.windowsphone.com/en-us/stor ... 637bcaa96c
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od qwerty »

Mne este niekedy ked upravujem prispevky v diskusii pise text inde ako dam kurzor. Celkovo ale OK, toto je prvy build, ktory sa uz da ponechat v mobile aj na kazdodenne pouzivanie.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od AIKON »

SmetyCZ - dělal jsem z 8,1 na 10149 v pátek pak HR, v sobotu ráno na 10166 pak HR, dnes HR na 10166 - ještě to šrotuje.
Jediné kdy jsem tam měl tu LC tak to bylo v pátek - jenže to jsem měl DVA STORE a aplikace instalované z obou.

Od HR SE MI VEŠKERÉ APLIKACE ,,LUMIA,, a ,,HERE,, HLÁSÍ JAKO NEDOSTUPNÉ - omlouváme se ale tato aplikace není již k dispozici.

Napsal jsem dotaz na MS fórum.

Betu jsem také zkoušel včera nešla - dám vědět tak za hodinku.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od AIKON »

Takže to bylo dnes nějaké rychlé teď mě to pustilo do telefonu jsem ve STORE a ze seznamu aplikací které jsem měl - je to tříděné na FUNGUJE NA TOMTO ZAŘÍZENÍ a NEFUNGUJE.

TAK TY NEFUNKČNÍ

Video Tuner
Lumia Nápověda+tipy
MixRadio
Gesture Beta
Lumia Cinemagraph Beta
Movie Creator Beta
Lumia Selfie
dotykové ovládání - systém položka
Přenos mých dat
Lumia Camera Classic
Složka aplikací
Dárkový poukaz
přístupový bod - system položka
kontrola úložiště - system položka
síť + - system položka
ohodnoťte nás - system požka
obrazovka rychlého přehledu - system položka
bonusy+info - system položka
zobrazení - system položka
filtr hovorů + SMS - system položka
zvuk - system položka
centrum zařízení - system položka
Glance Background
App Social
Play To
Svátky
Nokia NFC Writer
Nokia Trailers
Here City Lens
Lumia Storyteller
Lumia Video Trimmer
PhotoBreamer
Nahrávání videa
Lumia Creative Studio
Lumia Cinemagraph
Lumia Refocus
Here Transit
Lumia Beamer
Lumia Share
Lumia Camera
Here Maps - nicméně ty mám po HR v telefonu a fungují
Here Drive+ - to samé fungují
Lumia Panorama
Lumia Play To
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

Pokud by někomu nešel glance screen, že mu Store nenabídne update a ani v nastavení není, mě pomohlo tohle.

Nechat přes bing vyhledat obrazovka rychlého přehledu, najde to i glance ve Store. Po kliknutí na odkaz to otevře Store (stejně jako ve WP8.1), chvíli to píše, že je no longer available. Po chvíli to ukáže, že produkt je nainstalovaný a nabídne otevřít, hodí to do nastavení glance screenu...
Mirek04
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát čer 05, 2015 18:49
Zařízení: Lumia 640,HWP8

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Mirek04 »

SmetyCZ - Dobrá rada díky.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

Smety: Vyzkoušeno na L1320 - funguje. I když GS nepoužívám, může se to hodit. A může to být i návod na ostatní podobně "postižené" aplikace...

František Šafr píše:......Twitter mi vyhovuje a 6tag taktéž......
Jak se ti jeví svislé posouvání přehledu fotek v 6tag na L1520 ? Cuká to trochu, nebo je to naprosto plynulé, jako na WP8.1 ?
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Petulinek »

SmetyCZ - you make my day :-) Díky, super nález, GS je super věc a dost jsem bez něj na mé L1520 s WM10 trpěl :-)
Uživatelský avatar
chobotmilan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv srp 22, 2013 19:22
Zařízení: Lumia 950 xl
Bydliště: Kamenná Poruba

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od chobotmilan »

JirkaTom: Nevieš ako sa dá nastaviť maximalna kvalita fotiek teraz na L1020?Doteraz som používal Lumia camera,tam to šlo prepínať,len teraz sa neda stiahnuť,je nejaká nahrada lepšieho foťáku?
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 hostů