Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od TomSoft »

pogo8303 píše:TomSoft:: Smíchal jsi dvě věci - uvolnění 10149 do slow ringu a uveřejnění screenshotů a info ohledně 10158...
Ahá, tak to jsem to nějak nepochopil .... :roll: sypu se popelem :)

Jestli tomu teda rozumím, tak do slow byl uvolněn 10149? Jo, tak to je k ničemu, ten máme už dávno.
A pro fast byl uvolněn 10158?
Je to tak?
Už se v tom nějak ztrácím :smile:
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

Špatně - do slow byl uvolněn 10149, ve fast zatím žádná změna, jen uniklo info o 10158, na které jsi tady dával odkaz :)
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od TomSoft »

:tlem: :oops:
Jdu si radši namíchat něco jiného :D
Tak to se omlouvám za planý poplach
HonzaBRR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: sob črc 27, 2013 7:39
Zařízení: Nokia Lumia 720

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od HonzaBRR »

OT: Nadella do toho říznul...

1) Portfólio Lumií se ořeže na pár modelů (tipuju L940/XL; L640/XL; a lowend...nástupce na 99% L1020 nehrozí)
2) Propuštění 7800 pracovníků ex Nokia
3) Odpis 7,6 mld USD za nákup Nokie (ta byla za 7,2 mld USD)

Mno, myslím, že poslední velká akvizice Ballmera se hodně nepovedla.

Zdroj: The Verge, Tom Warren
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Sandra »

Že budou tři telefony je podle mě jedině správně. Milion modelů lišících se drobnostmi jen způsobuje zmatek. Jen škoda, že nebude zřejmě nástupce 1020. Ovšem zjednodušení výběru by mohlo přitáhnout nové lidi.
HonzaBRR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: sob črc 27, 2013 7:39
Zařízení: Nokia Lumia 720

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od HonzaBRR »

Podle dopisu od Nadelly to budou tři segmenty a tedy 3 (6?) modely- pro firemní sféru, cenově dostupné a vlajkové lodě pro fanoušky Windows. Protože je to psáno v množném čísle, tak zřejmě každý model bude mít svoji XL variantu.

Zredukování taky vítám. Tohle je snad záruka toho, že se Lumie nebudou očesávat tu o Glance Screen, tu o lepší foťák, jak tomu bylo za Nokie.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Krayzie »

Suhlasim. Mat XYZ low end modelov, lisiacich sa casto len v nazve, bol pozostatok nokie (preto som Nokiu nikdy nemusel). Len dufam, ze 640/640XL bude skor ten low end a nie mainstream. Nerad by som totiz kupoval flagship so zbytocnym SD808(810). Takze teraz len dufat v 840/840XL so vsetkym, co k tomu patri (glance, HW spust fotaku, HW tlacidla, slusny fotak, USB-C, QI, 5" HD, 3000 mAh, SD620 alebo SD618, prip. aj SD425 - pre moje potreby postacujuce).
Eli.Wallace
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte dub 15, 2014 21:02
Zařízení: Galaxy S9 One UI Beta, Galaxy S10

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Eli.Wallace »

Podle mě by 4 modely byly ideální - low end (obdoba 520), střední třída (něco mezi 640 a 7xx) mid end (8xx) a flagship...
HonzaBRR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: sob črc 27, 2013 7:39
Zařízení: Nokia Lumia 720

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od HonzaBRR »

Za cca poslední rok uvedli na trh Lumie 430, 435, 530, 532, 535, 540, 630, 635, 640, 640 XL. To neumí takřka ani Samsung. Takže redukce opravdu je na místě, zejména v lowendu.

Mary Jo Foley na otázku, jestli bude MS kompletně outsourcovat výrobu telefonů, dostala odpověď no comment :)
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od kllr007 »

Tiez som len rád. 3 modely su od MS plne dostatocne, len aby sa aj lisili HW vybavou a nie ako u 830 kde je CPU rovnake ako v absolutnom lowende. Treba si vziat priklad z apple - jeden novy model kazdy rok + jeho osekana verzia a funguje to.
Jednka zjednodusenie pre zakaznikov a takisto lepsia optimalizacia. Takze lacny, midend a highend su plne dostatocne.

Problem je ze medzitym sa budu miesat este iny vyrobcovia a co ma najviac trapi bude kvalita. Po vceklu zlych skusenostiach s 930, a problemoch ktore som cital u 530 a podobne, no treba si dat pozor na kontrolu kvality byt MS.
HonzaBRR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: sob črc 27, 2013 7:39
Zařízení: Nokia Lumia 720

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od HonzaBRR »

Krayzie píše:Suhlasim. Mat XYZ low end modelov, lisiacich sa casto len v nazve, bol pozostatok nokie (preto som Nokiu nikdy nemusel). Len dufam, ze 640/640XL bude skor ten low end a nie mainstream. Nerad by som totiz kupoval flagship so zbytocnym SD808(810). Takze teraz len dufat v 840/840XL so vsetkym, co k tomu patri (glance, HW spust fotaku, HW tlacidla, slusny fotak, USB-C, QI, 5" HD, 3000 mAh, SD620 alebo SD618, prip. aj SD425 - pre moje potreby postacujuce).
Jde o to, jestli jim do šablony "telefon pro firemní sféru" bude pasovat i slušný foťák, HW spoušť atd. :-( Naopak baterka s velkou kapacitou určitě, možná scanner oční duhovky.
Eli.Wallace
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte dub 15, 2014 21:02
Zařízení: Galaxy S9 One UI Beta, Galaxy S10

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Eli.Wallace »

Tak mi přestala fungovat hudba, při kliknutí na dlaždici se nic neděje. Neví někdo co s tím?
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

Hudba (z SD karty) mi funguje, ale přestala fungovat živá dlaždice Počasí a taky nejde spustit (bílá obrazovka).
Jde ti, prosím tě, tento odkaz: http://www.microsoft.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Eli.Wallace
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte dub 15, 2014 21:02
Zařízení: Galaxy S9 One UI Beta, Galaxy S10

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Eli.Wallace »

Už to jede, ona se aktualizovala. :D Akorát to trvalo strašně dlouho.
blanicky
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: pát zář 27, 2013 13:04
Zařízení: Lumia 820

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od blanicky »

Když mi něco nejde, vypnu zapnu telefon a zase to jde
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

Ano, někdy to může pomoct.

Počasí - živá dlaždice opět funguje a jde to spustit. Aniž bych cokoli s mobilem dělal. Příčina musela byt nedostupnost dat MS pro počasí... (cca od 23 hod večer)
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

OT: JirkaTom Neměl ty jsi spíš nějakej problém s poskytovatelem internetu, routerem nebo tak? Když koukám, že ti nešlo microsoft.com, počasí a cokoliv od MS... Mě např. dlaždice fungovala určitě po 23.hod. večer jak na mobilu tak na NTB (obojí W10).
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

No to bych opravdu rád zjistil. Na všech zařízeních (2 PC, 3 mobily) nešly Story a jakékoli www od MS. Všechno ostatní běhalo bez problémů. Trvalo to cca od 23 večer do dneška 9:25. Může to buď souviset s mým ID (dočasně mě blokovali, ale to se mi nezdá, to by šly www) , nebo měl problém firewall poskytovatele, router bych asi vyloučil. (EDIT: nebo byl opravdu problém u MS)

EDIT: s žádným zařízením jsem nic nestandardního neprováděl, rozběhlo se to samo...
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Petulinek »

U MS bych problém neviděl, to spíš vypadá na DNSka Tvého providera. MS běží v pohodě, ráno jsem aktualizoval PC, koukal na Počasí, mail atd
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

Petulinek: moc díky za reakci.

Je to zajímavé, že nefungovaly dnes od cca 6:30(některé už od cca 23 hod večer) do cca 9:25 tyto věci:

1. nefungovaly veškeré www stránky Microsoft
2. nefungovalo Store jak ve W8.1, tak ve W10 (insider) tak na mobilním W8.1 i W10
3. nebylo možné aktualizovat zařízení (PC i mobily)
4. nefungovala správa účtu Microsoft

Všechno ostatní šlo bez problémů. Pokud by měl provider problém, proč by nešly jenom věci od MS ? Nějaký problém se zabezpečovacími certifikáty MS, nebo něčím podobným ? Ale možné je asi vše.

Vše "napájené" z jednoho mého routeru.

EDIT: dotazem u poskytovatele jsem zjistil, že nic nestandardního nezaznamenali a nedělali. Typovali by to na nějaký problém DNS mého routeru, což se mi nezdá (nic jsem nerestartoval a samo se to rozběhlo). No nechám to asi ležet, ale divné to je...
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 69 hostů