Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Dragonerix »

Ok prdim na to.. Ale laka me to o tom žádná :D

Mate někdo zkušenosti s fotkami z w8.1 W10 konkrétně DNG a stejná scéna s nastavením? Zda je tam nějaký rozdíl.. Spravne by bejt neměl ale přeci jen může...
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Dragonerix: To byla ale debilní poznámka viď. Nechápu co je na tom zvláštního, řekl jsem z reálné zkušenosti co jsem zažil s W10M na L930, mě prostě GPS běží bez problémů.

DNG kvalita bude asi stejná, ale to vychází z podstaty DNG snímku, který nikdy neaplikuje žádné algoritmy pro zlepšení. Kvalita fotek bych řekl zůstává, jen aplikace Fotky si teď po každém snímku ten JPG doprzní nějakým automatickým "zlepšením", to mě vcelku štve a nejde to vypnout. Nicméně toto je upgrade pouze SW, nikoliv FW, žádné změny by proběhnout neměly a dle mého ani neproběhly, kromě toho, že již není možnost na Lumia Camera Beta snímat 5+19(16) MPix JPG, dual snímání je jen pro 5 MPix a DNG.
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Dragonerix »

Paráda... Jo vím ze v lese funguje me taky když sem hledal kesky... Ale tys tam napsal ze v lese a htc Jirka hned na to zetaky v lese a taky víkend.. Pak požádal ale o smazání příspěvků proto sem to napsal..



Diky za informaci.. To przneni je pouze v telefonu jako v galerii nebo i po přenesení na PC? Pokud i na PC tak docela naprd a budu tak odkazany trvale na dng :D
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Vypadá to, že úprava snímku proběhne asi i mimo galerii, nekopíroval jsem nic na PC, ale na OneDrive jej mám ve zprzněnější formě.
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Dragonerix »

Existuje nebo je možnost poskytnout porovani? Celkem me ten paskvyl zajímá ale na netu toho ohledně W10 a kamery moc neni
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Sandra »

Máte někdo W10 na L 1020? Zajímalo by mne, jestli je možné fotit pouze ve vysokém rozlišení. Osobně tu zbytečnou 5 Mpx fotku mažu a mám s tím jen práci navíc, tak jestli je možné konečně si zvolit jen jedno rozlišení. Díky :-)
Eli.Wallace
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte dub 15, 2014 21:02
Zařízení: Galaxy S9 One UI Beta, Galaxy S10

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Eli.Wallace »

Zdravím, na mé L920 jsem teď dělal reflash přes LSRT na 8.1 (zbláznil se dotyk, člověk položil prst na displej a pozoroval, jak se klikají tlačítka všude okolo) a nabízí mi to aktualizaci 8.10.14234.375. Co je tato aktualizace zač? GDR2 měl vyšší číslo, pokud si pamatuji... Díky za odpověď.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od veigy »

To bude nejspíš Denim, pres LSRT ti to nahraje cyan...
Eli.Wallace
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte dub 15, 2014 21:02
Zařízení: Galaxy S9 One UI Beta, Galaxy S10

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Eli.Wallace »

Dík za odpověď, je to tak. Info o telefonu > Windows Phone 8.1.
katraris
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 136
Registrován: čtv led 12, 2012 19:59
Zařízení: Lumia 930, Lumia 1020, Lumia 920

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od katraris »

Mám pár dotazů na uživatele 10149. Build vypadá na L630 dobře, ale před instalací na L930 potřebuji vyřešit pár problémů:

1. Na 630 nefunguje Cortana. V předchozích sestaveních preview fungovala na 630 i na 930. Našel jsem k tomu nějaké komentáře, ale návody, jak problém řešit, u mě nefungují. Máte funkční Cortanu na L930 s buildem 10149?

2. Nenašel jsem způsob, jak obhospodařovat úkoly Exchange/Office365 na W10. Aplikace Calendar je sice hezká, ale úkoly oproti WP8 a 8.1 vypustila. Nějaký poznatek nebo rada?

3. Xbox Music stále nefunguje, resp. Store ignoruje (asi) předplacenou službu a neumožňuje ani stahovaní ani přehrávání. S tím bych žít asi dokázal, ale řešení by potěšilo.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Dragonerix píše:Existuje nebo je možnost poskytnout porovani? Celkem me ten paskvyl zajímá ale na netu toho ohledně W10 a kamery moc neni
Ukážu ti to na videu.

https://vimeo.com/132094961" onclick="window.open(this.href);return false;
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Dragonerix »

Jsem zklamaný... Věřím ze pro rychlý cvaknuti a běžný lidi to je ok ale ne pro všechny melo by to jít vypnout popřípadě na vyzadani.. Snad to doladi :) každopádně ti dekuji za video
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Tohle mě opravdu dost vytáčí. Nejhorší na tom je, že si nastavíš snímek, cvakneš a vypadá skvěle, tak jak jsi jej chtěl. A Photos app ti ho zprzní... Vypnout to zatím bohužel nejde. Nevím jak na desktop verzi aplikace photos, protože desktop verzi TP momentálně nevyužívám.
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Dragonerix »

Ještě bych teoreticky chápal pokud to udělá u snimku porizeny na automatiku ale co manuál dela to taky? Nejspise ano ale zeptat se musím... A co třeba app třetích stran jako třeba proshot.. Tam to asi nedělá takze to vypadá na funkci lumia camera teď bych do budoucna viděl nastavení? Jen plachá teorie
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Dělá to u každé fotky pořízené jak aplikací "Kamera" tak aplikací "Lumia Camera Beta". Jiné Kamera aplikace jsem nezkoušel, nicméně nebude to asi jiné, on ten auto enhancement je přímo součástí photos app, vím, že to Belfiore i demonstroval v Únoru při představení Windows 10.

Dělá to i když je snímek camera nastavena manuálně na nastavení a dokonce, což je vtipné, i když je zapnutý rich capture. Nastavíš si HDR dle libosti a aplikace photos ti ho ještě znova převylepší. :D
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Dragonerix »

Jo paráda :D na to se přesně tesim... Už jen aby to fotilo scény zame aniž bych vytahoval tel z kapsi a bude to dokonalý :D

Ne jako podleme ač na tom záleží foťák není momentálně důležitý a to co se nam jeví jako kravina je možná budoucí funkce k zapnutí? Což se muze někdy uvítat....
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Nemyslím si, že by to dopadlo jinak, než že tato funkce bude volitelná. Beru to tak, že je to Preview. Ve finální verzi si nemohou dovolit mít neustále zapnuté nějaké prznítko. Zvláště u Lumii, kde je Camera alfou a omegou.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od veigy »

Pokud si to správně pamatuju, tak dříve, alespoň na desktopu byla možnost tohle vypnout... Určitě to do budoucna půjde...
Eli.Wallace
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte dub 15, 2014 21:02
Zařízení: Galaxy S9 One UI Beta, Galaxy S10

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Eli.Wallace »

Tak mi nefunguje aplikace Hudba - reflash na 8.1, následná OTA aktualizace Denim a OTA bezpečností aktualizace k Denimu, kvůli restartování telefonu. Neví někdo co s tím?
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Dragonerix »

A ještě bych nasledne udělal HR a jít to musí.. Pokud ne odeslo ti něco HW
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 95 hostů