Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JirkaTom »

Rozmazané obrázky na některých dlaždicích opravdu trochu jsou. Texty názvů aplikací (dole) jsou ale ostré.
Zajímavé, ten přesun dlaždic na L1520, možná to je starý známý problém s dotykem...
Že by se tentokrát s tím buildem zaměřili hlavně na sra.kové mobily (L520...) ?
jirka_c
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pát kvě 27, 2011 7:07
Zařízení: L1520

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od jirka_c »

spíš si myslím že jim v tom dělá bordel ten nově přidaný 4 sloupec dlaždic
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JirkaTom »

To je možné. Chystám se to vrazit na L1320, tak to taky otestuju.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Na L930 důrazně instalaci nedoporučuji, předpokládám, že takový telefon nemáte pouze na testování.

Nejde ani o rychlost, ta se zlepšila, ale Start obrazovka má problémy. Špatně se škáluje obraz a dlaždice (neostré popisy, někdy i ikony). Start také trpí tím, že občas úplně zmizí a je nutné telefon vypnout a zapnout. Občas při vracení na start hlásí "loading..." obrazovku. Toto neřeší hard reset ! Vyzkoušeno. Ví se o tom a solution zatím žádné viz. http://answers.microsoft.com/en-us/insi ... 0fc696f684" onclick="window.open(this.href);return false; .

Spartan (EDGE) zatím velmi nestabilní, sice načítá stránky rychle, ale často také v průběhu spadne. Můžete sice využívat IE, ale primárně telefon otevírá odkazy ve Spartanu.

Store BETA u mě hlásil i po HR pouze "Working ..." při stahování aplikace a nic.

Na primární zařízení to opět není.
IgorVysoky
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon pro 30, 2013 20:02
Zařízení: Lenovo Vibe P1m, Asus T100Ta

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od IgorVysoky »

JirkaTom píše:Rozmazané obrázky na některých dlaždicích opravdu trochu jsou. Texty názvů aplikací (dole) jsou ale ostré.
Zajímavé, ten přesun dlaždic na L1520, možná to je starý známý problém s dotykem...
Že by se tentokrát s tím buildem zaměřili hlavně na sra.kové mobily (L520...) ?
Aj na 520 je to zatial hrozne a stabilita je rovnaka, ak nie horsia ako pri predchadzajucom builde. Skusim HR, lebo som ti instaloval na povodny 8.1 s appkami a uvidim co to spravi. Vela Loadingov, pendingov, dlhe nacitavanie homescreen, pady aplikacii.

Fotografie, MusicPreview, Word Preview, OneNote Preview a XBOX app Preview idu a sli stiahnut. Uvidim po HR.

Problem je (aspon ja ho mam) s google uctami v maily.

Neviem ci ste si vsimli, ale je uz vylepsena aj obrazovka pri telefonovani a vyzera cool :)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JirkaTom »

No za mě asi takhle (na L520):
první build - použitelné, rychlost jakž takž ;-)
druhý a jeho oprava: nepoužitelné, katastrofa
tento třetí, poslední: použitelné, už se to dá nechat na mobilu

EDIT:
IgorVysoky píše:......Fotografie, MusicPreview, Word Preview, OneNote Preview a XBOX app Preview idu a sli stiahnut. Uvidim po HR.........
Mě nešly a nejdou... (s regionem atd. jsem si zatím nehrál)

EDIT2: ke stahování stačí v mobilu změnit jazyk na: English (United States)
Region a ostatní není třeba měnit. ;-)
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Sinpa »

Novy hub lide mi ale stále přijde o dost horší jak ten z 8.1. Obrázky kontaktu v seznamu jsou hrozně malé (aspoň na 720), rolování kdy se aktuální písmeno vždy zasekne nahoře a zabírá tak celou dobu jeden radek mi taky nepřijde jako nejlepší řešení.
Uživatelský avatar
herm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 04, 2011 6:54
Zařízení: Win->Android

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od herm »

Jak se vyhnout postupný instalaci buildů a přejít rovnou na tenhle poslední? Po uvedení toho prvního jsem včas nezarazil a přes Phone uodate se mi nabídl. Pokud bych chtěl zkusit ten včerejší rovnou jako upgrade z 8.1, budu asi muset resetnout mobil, co?
Mizlerek007
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: čtv říj 17, 2013 6:42
Zařízení: Samsung Galaxy S6 Edge+

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Mizlerek007 »

tak změna regionu na spojené státy mi pomohla a všechna preview stahuji
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JirkaTom »

Ke stahování stačí v mobilu změnit jazyk na: English (United States). Region a ostatní není třeba měnit.
IgorVysoky
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon pro 30, 2013 20:02
Zařízení: Lenovo Vibe P1m, Asus T100Ta

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od IgorVysoky »

Instaloval som to ako upgrade z 8.1 a islo to v pohode. Teraz som po čistom HR W10 a ide o trochu stabilnejsie.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JirkaTom »

maxxz píše:Na L930 důrazně instalaci nedoporučuji, předpokládám, že takový telefon nemáte pouze na testování.

Nejde ani o rychlost, ta se zlepšila, ale Start obrazovka má problémy. Špatně se škáluje obraz a dlaždice (neostré popisy, někdy i ikony). Start také trpí tím, že občas úplně zmizí a je nutné telefon vypnout a zapnout. Občas při vracení na start hlásí "loading..." obrazovku. Toto neřeší hard reset ! Vyzkoušeno. Ví se o tom a solution zatím žádné viz. http://answers.microsoft.com/en-us/insi ... 0fc696f684" onclick="window.open(this.href);return false; .

Spartan (EDGE) zatím velmi nestabilní, sice načítá stránky rychle, ale často také v průběhu spadne. Můžete sice využívat IE, ale primárně telefon otevírá odkazy ve Spartanu.

Store BETA u mě hlásil i po HR pouze "Working ..." při stahování aplikace a nic.

Na primární zařízení to opět není.
K zobrazení HS (Start obrazovka) stačí tapnout na navigační Start.
Spartan na sra.kové L520 ani jednou nespadl. OneDrive občas padne.
Ke stahování aplikací stačí přepnout jazyk na English (United States).
Některé obrázky na dlaždicích jsou mázlé, nejtragičtější jsou rozmazané fotky na náhledech dlaždice app Fotky.

Ale i tak oproti předchozím buildům: jde to, není to tak zlé. Na těžce pracovní mobil bych to taky nedal, ale kdo není vázán na vždy 100% funkčnost všech věcí, už to může pomalu zkusit.

Na tomto buildu jsem na sranda mobilu Lumia 520 neměl ani jeden výtuh, potřebující reset...
Takže proti předchozím buildům - AMERIKA !!!
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Ne nestačí zmáčknout na navigaci start. Zobrazí se ti pouze toto : http://fud.community.services.support.m ... 646ecbd1cc" onclick="window.open(this.href);return false;

Vidíš mě na L930 padal Spartan neustále a to i po HR.

Není to na primární telefon a tvrdit, že je to stabilní je prostě nemožné. Na L930 nepoužitelné.
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od flemo »

Vyskusal som, vratil som sa na 8.1. Najvacsim problemom pre mna je outlook mail. Nefunguju notifikacie mailov - to samozrejme casom nejako opravia. Ale aj ked neberiem nefunkcnost notifikacii do uvahy, samotny manazment mailboxov je pre mna velkym sklamanim. Nenasiel som moznost pridat si na startovaciu obrazovku skratku priamo do konkretnej schranky. Ak chcem prechadzat medzi mailboxmi, viem to len otvorenim outlooku a potom cez hnusne hamburgerove menu v LAVOM HORNOM rohu. Jednym palcom ako doteraz uz nespravim nic. Velmi sa mi pacia nastavitelne akcie na swipe vlavo/vpravo - ale celkovy dojem zo znicenej ergonomie nenapravia.

Novy prehliadac (zatial este stale SPARTAN) detto - moze byt 1000x rychlejsi ako explorer, adress bar sa presunul hore - opat sklamanie. Okrem toho - velke minus za neprenesenie oblubenych stranok z IE. Ani som nemal chut dalej skusat.

Ani trochu sa mi nepaci smer, ktorym sa to vyvija.
IgorVysoky
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon pro 30, 2013 20:02
Zařízení: Lenovo Vibe P1m, Asus T100Ta

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od IgorVysoky »

Prave mi windows spadol, restartoval sa a bateria klesla o 40%.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JirkaTom »

maxxz píše:Ne nestačí zmáčknout na navigaci start. Zobrazí se ti pouze toto : http://fud.community.services.support.m ... 646ecbd1cc" onclick="window.open(this.href);return false;

Vidíš mě na L930 padal Spartan neustále a to i po HR.

Není to na primární telefon a tvrdit, že je to stabilní je prostě nemožné. Na L930 nepoužitelné.
To tedy vypadá, že se to na L930 (mizení HS) chová jinak než na L520. Mě HS občas po některých činnostech zmizí také, ale vždy se po tapnutí (případně druhém tapnutí) HS objeví.
Zajímavé, že se HS někdy neobjeví po restartu (stalo se mi při pokusech s jazykem a regionem, vyžadující restart) a tapnutí na Start to zobrazí.
Pro zajímavost, když ti nezobrazí HS a musíš restartovat, máš v tu chvíli zapnuté bluetooth ?
IgorVysoky
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon pro 30, 2013 20:02
Zařízení: Lenovo Vibe P1m, Asus T100Ta

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od IgorVysoky »

Tiez som si vsimol pri tychto buildoch, ze senzorove tlacidla nereaguju ako by mali. Teda hlavne start reaguje tak na 1 z 10 staceni. Spat asi 1:1. Search velmi nepozuivam, ale to vyzera, ze funguje normalne
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JirkaTom »

Oni v tomto buildu totiž zase vrátili zpět funkčnost navigačních tlačítek "Zpět" a "Start". Nyní je opět stejná jako ve W8.1.
Tak jak v tom vrtali, tak něco pokazili... ;-)
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Nemám zapnuté BT. Build už jsem odhodil, vrátil jsem se k 8.1, toto zatím není použitelné. Pokud to někdo používá jako primární, pak asi není moc náročný.
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Radim Stehlík »

Když tu tak čtu ty nářky a hrozby odejitím, tak se musím smát..
Když u iOS udělali tu verzi 7 (nebo kolik) s předělanýma ikonama a grafikou, Applisti nadávali jak je to blbý.
Když Androidu udělali u Lolipopu změnu designu, Googlisti nadávali jak je to blbý.
Teď když Win10 mění design, Windowsáci nadávaj jak je to blbý a že odcházej.

Tak jděte...takovýhle výkřiky jsou k ničemu. BER NEBO NEBER.

Navíc nadávat, že nefunguje to a to - vždyť je to ještě rozpracovanej systém. Až to bude na úrovni DP, tak to hodnoťte. :!:
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 hostů