Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Sandra »

Mě na WP 8.1 vadí, že mi přijdou e-maily na dva účty, já kliknu na první dlaždici, přečtu si e-maily, vrátím se na plochu, klepnu na druhou dlaždici a opět si přečtu e-maily. Pokud se ve W 10 spustí jeden klient, kde se bude mezi účty přepínat třeba jako mezi složkami, budu moc ráda.
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Radeczek »

Sandro, ve WP 8.1 ty dva účty můžeš propojit do sdružené pošty a jsou pod jednou dlaždicí. Není potřeba je mít rozdělené do více dlaždic.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Sandra »

Jak? Byla bych ti hodně vděčná, když mi řekneš postup :-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od htcjirka »

Na takovou prkotinu je potřeba navod??
Otevrit email, rozbalit menicko a klepnout na polozku sdružit doručenou postu.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od SmetyCZ »

Největší must have featura je pro mě zatím klávesnice a psaní tahy. Ačkoli jsem si doteď myslel, že je to kravina a musí to bejt hrozná pakárna, na tom něco napsat, tak klobouk dolů, je fakt dobrá!
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Sandra »

Děkuji, ale to není to, co bych chtěla, tohle vytvoří nepoužitelný mix zpráv. Snad to v W 10 bude lepší.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od htcjirka »

Je to perfektne pouzitelne i prehledne, pouzivam to leta ;-)
Takze jestli se v tom neorientuješ, není systémem.
merffin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: úte kvě 21, 2013 15:52
Zařízení: Nokia Lumia 1520
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od merffin »

možná jsem jen slepej,ale kde je v nastavení normální správa účtů ? hlavního učtu microsoft a emailů atd ?
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od SmetyCZ »

Já to teda našel v aplikaci Outlook Mail.
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od robsol »

já osobně např. vůbec nechci otevírat firemní poštu večer nebo o víkendu. A někdy mě zase nezajímá soukromá. Takže mi naprosto vyhovovalo to rozdělení dlaždic kde jsem sice viděl že něco přišlo, ale nemusel jsem to vubec otevírat. Tohle sloučení mi vůbec nevyhovuje a obávám se, že WP se vydává cestou iOS a ztrácí své kouzlo. škoda
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od SmetyCZ »

Souhlas :-(
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od CageJ »

mne chyba settings :D:DD

a factory reset nie je mozne spustit :)
tak snad na 50x pokus fungovalo:) ale zla kombinacia tlacidiel
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Marty04 »

Tak jsem chtěl na ty desítky kouknout, ale telefon už 15 minut stojí na 5% stahování aktualizace a nic... asi mi brzo dojde trpělivost. :lol:

Edit: jakmile jsem to dopsal, tak tam naskočilo 87% :lol:
Sentinel65
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: úte pro 10, 2013 20:12
Zařízení: Honor 8

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Sentinel65 »

Tak na me Lumii 735 doslo ke stazeni rovnou WP 10 TP

OS build 10.0.12534.56
FW 02040.00019.14484.24002

Stazeni a instalace bez problemu. Zatim je tam necham, uvidim jak se budou chovat a jak casto budou pres Insider Fast opravy-

Chyby:

- v rychlem prehledu (Oznameni a akce) chybi ikona Mobilni data, v Nastaveni-Sit a bezdratove pripojeni-Mobilni sit a SIM nelze zapnout Mobilni data, presto po restartu telefonu mi mobilni data funguji, respektive je mam zapnuta, pokud vypnu wifi, vcetne automatickeho prepinani rezimu L, H+, H, 3G - popisovana chyba, ze nejdou data vypnout.
- ve stejne sekci nefunguje ani volba VPN
- ve volbe System-USB jsou volby Pred pouzitim datoveho pripojeni USB zobrazit dotaz a Upozornit me pri pripojeni k pomalejsi nabijecce. Zkousel jsem pripojit OTG kabel a flash disk, ale telefon nijak nereagoval.
- Nastaveni-Doplnky-udaje o pohybu .... nereaguje (ve WP 8.1 fungovalo), zde nereaguje ani volba centrum zarizeni
- nejsou office
- nefungovala app SERVIS 24 (po odinstalaci a opetove instalaci jiz funguje)
- rychlost urcite neni jeste zdaleka optimalni, ale k pouziti to je.
- optimalni neni ani usporadani nekterych prvku na displeji L735 (prekryvaji se, jsou prilis velke, ze se nevejdou na obrazovku)
- v seznamu aplikaci nefunguje app Centrum Insider (nereaguje)
- app Gestures Beta na WP 10 TP zatim take nefunguje
- nefunguje rezim Letadlo

Je toho celkem jeste dost, ale myslim ze uz to je v takovem stavu, ze se to da pouzivat. Se zahrivanim problem nemam. Uvidim jak na tom bude baterka.
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od robsol »

tak na mé náhradní L520 je to nepoužitelné. Vše je pomalé a hlavne téměř nereagují HW tlačítka power ani hlasitost. tel. tedy nejde ani většinou probudit nebo změnit hlasitost
Uživatelský avatar
Fireboss15
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon bře 17, 2014 19:47
Zařízení: Sony Xperia Z1

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Fireboss15 »

Wtf ? :) Mne nabehol Cyan [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]
xxxdvorixxx
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: čtv říj 16, 2008 10:28
Zařízení: iPhone 5S / Macbook Pro / Lumia 930

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od xxxdvorixxx »

Nemám moc poznámky k tomu, jak co vypadá, prostě vývoj.

Jen maličkosti:
u notifikací je možnost LED. Trochu svítá naděje v oživení senzorových tlačítek, ale asi marně doufám. Nečetl jste někdo něco na zahraničních fórech?

Prudí mě hodně nefunkční Feedback, protože když chce výrobce odezvu, tak by asi mohl dát dohromady funkční nástroje k tomu.

Hamburger. Každopádně nejistý krok. Bez swipe do strany, doufám, že to tam integrují, vždyť je to jedna z prvních věcí hlasovaná na UserVoice.

A prťavá věc, na kterou jsem si dříve zvykl. Při stisknu tlačítka symbolů na klávesnici se jen přejelo na potřebný znak a systém se vrátil na klávesnici s písmenem. Tady je potřeba klikat, dost to zdržuje, když máme konečně český swipe.

U mojí 920 proběhl nejdříve update na GDR2, pak na TP 10 a telefon byl neuvěřitelně líný. Dneska jsem zkusmo otevřel Update a voila, byla možná aktualizace. Po téhle je telefon použitelný. Největší zdržení tedy má Lumia Camera přes spoušť, Calendar a Mail.
FW přešel na Cyan :/

Na bezdrátové nabíječce se telefon přehřívá subjektivně rychleji a po chvíli se odmítá dobíjet. Má někdo podobnou zkušenost?

Jinak je to prostě Technical, takže asi nemá cenu komentovat, že by to mohlo být doladěnější, podobně jako u desktopu (kde ale systém používám úspěšně jako pracovní, vývoj trval delší dobu holt).
Uživatelský avatar
Fireboss15
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon bře 17, 2014 19:47
Zařízení: Sony Xperia Z1

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Fireboss15 »

Ja som si myslel, že to bude o niečo horšie :) ale docela to ide.. Všetky app mi bugujú, okrem messengeru inak aj mne sa prehrieva mobil na nabíjačke bezdrátovej, ale budem ju používať .. Záver: veľa bugov nesmierne ... Ale páči sa mi tento smer microsoftu takže budem užívať a ešte toto výdrž sa zhoršila a poriadne !
KarelMlha
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: sob pro 20, 2008 9:29
Zařízení: Lumia 640 xl lte, note 4
Bydliště: HK

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od KarelMlha »

Mám dotaz, obsahuje nový kalendář úkoly ?
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Tak pár postřehů.

Nainstaloval jsem TP na Lumia 920.

Univerzální aplikace -
People: Ovládání People aplikace je uskutečněno pomocí "pivot", takže lze mezi nabídkami rolovat posunem, což je určitě super. Kontakty jsou tříděny dle písmen, ale pryč je volba písmeno rozkliknout a přesunout se libovolně po abecedě určitě krok zpět. Plýtvání místa v People aplikace v kontaktech je neskutečné...
Číselník: Zvětšili číselní, super. Pořád není inteligentní a neumí vyhledávat kontakty při zadávání čísel, škoda. Ovládání není možné pomocí "pivot" a musíte na jednotlivé záložky klikat, samozřejmě záložky jsou nahoře, takže nic moc.
Nastavení: Nevím podle koho bylo nastavení ve WP8.1 nepřehledné, ale to co přišlo do W10 je dle mě ještě horší. První obrazovka vypadá velmi přehledně, ale po rozkliknutí se dostáváte do různých podnabídek a prostě se noříte a noříte hlouběji, nepřijde mi to nic moc. Vzhledem k tomu co udělali v GDR2 což považuji za lepší řešení.
Outlook Mail: Funguje poměrně dobře, drhnou animace, například při posunování pro odstranění či přiřazení vlajky. Tu a tam spadne, hlavně při načítání příloh. Ovládání je řešeno naprosto špatně, všechny prvky jsou schovány nahoře... jak přeposílání etc. z toho nadšen rozhodně nejsem.
Outlook Calendar: Ten podle mě funguje dobře , nicméně opět ovládání je nahoře, což prostě nepovažuji za šťastné, hlavně když se to dalo vyřešit lépe. Samozřejmě kliknutím na tlačítko hamburgeru se přesunete do podnabídky, ale nelogicky nelze podnabídku vysunout tahem.
Project Spartan: Když pominu adresní řádek nahoře, tak načítá stránky poměrně obstojně, tu a tam spadne, čtecí režim funguje a lze ho nastavit. Vyhledávání otevírá aplikaci Bing, která je hrozná a pomalu načítá. Výsledky se otevírají v IE což je pochopitelné, stále je to primární prohlížeč v TP.
Zprávy: Zatím nefunguje propojení se skype. Není moc co říct, vypadá velmi podobně původní aplikaci, jen se pomaleji načítá při spuštění.

Start, reakce systému a ovládání -

TP se stále hledá. Někde je ovládání aplikace řešeno pivotem, jinde jsou podnabídky schovány do hamburgeru, který nelze vyvolat vysunutím, jinde jsou to tabulky, na které musíte klikat, aby to nebylo jednoduché jsou umístěny nahoře, takže daleko horší pro používání na větší úhlopříčce.
Reakce systému nejsou určitě ani 60% starší verze WP8.1. Obrazovka načítání se zobrazuje i při spuštění People či SMS aplikace, může být dáno HW L920, ale tyto základní aplikace by minimálně měli nabíhat bleskurychle, nicméně jsou stále v alfa/beta verzích, takže jím to odpouštím, protože například Outlook Mail a Calendar se načítají opravdu rychle.
Start stále reaguje všelijak, občas je rychlý, občas se posun zasekává, občas zamrzne, tu a tam neprovede přesun dlaždice. Stále není možné nastavit si tapetu do dlaždice a ne za ně. Tato volba ale už v novějších sestaveních co leakují na Polském foru už je. Stejně jako další možnosti, které v tomto TP chybí, proto předpokládám, že je Windows 10 pro telefony již dále než to co jsme obdrželi, opět se jedná o verzi třeba 2-3 týdny zpět dle mého odhadu. Na primární telefon bych to neinstaloval, některé aplikace ani nelze spustit, takže určitě není o co stát.

Tím nechci říct, že Windows 10 budou špatné, naopak věřím tomu, že finální verze nebo minimálně verze co bude na Buildu k vyzkoušení bude již dále. Vzhledem k vzhledu People aplikaci doufám, že se pomalu navrací MS k používání pivot nabídky, protože to je určitě lepší než tabulky, na které se musí klikat. Co bude uvidíme, ale reálně vidím vydání Windows 10 tak na Listopad/Prosinec, takže snad to kluci v Microsoft zvládnou odladit a hlavně si ujasnit jak bude fungovat ovládání a jednotlivé prvky v systému.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 100 hostů