Windows 10

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Windows 10

Příspěvek od tslany »

Takže PC se ti prostě restartuje, ať chceš, nebo ne. Běda, aby si uživatel vybral, kdy si to chce nechat nainstalovat, a kdy restartovat :)
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Windows 10

Příspěvek od Radeczek »

Takže nejde nastavit vlastně vůbec nic. Rád bych měl kontrolu nad tím, co se bude aktualizovat, ale nyní ji nemám.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Windows 10

Příspěvek od M.BoBo »

Zvláštní, že někomu na starém HW jedou plynule a podobně jak WIN8 a na novějším je to děs a bída:D.

Třeba u mě na i7 (4jádro), 16GB RAM a GTX 860 4GB špatné a sekající. Bohužel nejsou připraveny na 4k rozlišení a v nastavení rozlišení nebyla volba jeho zmenšení.

PS: Neměla koncem ledna vyjít použitelná Consumer Preview?
PPS: Co se bude aktualizovat BFU nezajímá a v Enterprise si to bude řešit IT sám.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10

Příspěvek od JirkaTom »

Radeczek: Myslím, že si budeme muset zvyknout na to, že Windows budou jednou pronajaté a MS bude chtít, aby se instalovalo vše bez zásahu uživatele. Tohle je první krok...
Co se bude instalovat je důležité u klíčových instalací: dispečer, pc na sledování veličin v laboratoři, a pod. Tam bych byl taky opatrný, zejména z hlediska driverů a pod...
Jinak co a kdy se instaluje Pepíkovi, Marušce nebo Gábině je úplně šuma fuk... a hlavně jim je to fuk... ;-)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10

Příspěvek od JirkaTom »

M.BoBo píše:Zvláštní, že někomu na starém HW jedou plynule a podobně jak WIN8 a na novějším je to děs a bída:D.

Třeba u mě na i7 (4jádro), 16GB RAM a GTX 860 4GB špatné a sekající. Bohužel nejsou připraveny na 4k rozlišení a v nastavení rozlišení nebyla volba jeho zmenšení.

PS: Neměla koncem ledna vyjít použitelná Consumer Preview?
PPS: Co se bude aktualizovat BFU nezajímá a v Enterprise si to bude řešit IT sám.
Jaký používáš monitor 4K ? (dotaz nesouvisí s W10)
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Windows 10

Příspěvek od Radeczek »

Budeme muset zvyknout? Tak to tedy určitě ne. Já si určitě nemusím zvykat na něco, co mi nebude vyhovovat. Nejsem ovečka :)
Pokud vím, že mi aktualizace některé komponenty způsobuje problémy, musím mít možnost tuto aktualizaci nepovolit. Jinak by to bylo k ničemu. Časem tato volba určitě přibude. Pokud ne, tak čágobelo microsofte. Jak jednoduché :)
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Windows 10

Příspěvek od M.BoBo »

Mám tenhle zobrazovač v ntb -> Lenovo Y50-70
-
Ještě k těm aktualizacím, ano také si myslím, že se MS snaží aktualizovat i bez zásahu a znalostí uživatele, jelikož je spousta BFU, kteří každou hlášku (jakéhokoliv programu) jen ukončí. Není tak vyjímkou uživatel WIN7 s IE8:D.

Něco jiného budou korporáti, ale ty používají specifická nastavení a enterprise licence a tam to bude jiné..

Pokud upgrade způsobí komplikace v OS, tak to zjistíš jak (před jeho instalací), jsi snad jasnovidec?
Když tomu tak bude, tak to MS opraví.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10

Příspěvek od JirkaTom »

M.Bobo: To je také jedna z věcí, která zatím asi ve Win není vyřešena: rozumné zobrazení při velkém rozlišení.
Ty násobky (150%, 200%) je chabá náhrada...
Jak to vypadá na tom Lenovo Y50-70 těsně po instalaci W10 na displeji ? Neudělali s tím (přizpůsobením zobrazení) předpokládám nic, zatím jsem neměl možnost vyzkoušet... ?
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Windows 10

Příspěvek od Radeczek »

M.BOBO: Proč bych měl být jasnovidec? Pokud aktualizace způsobí problém, vrátím se přes obnovu do funkčního stavu nebo aktualizovanou část odeberu ze systému a příště se té aktualizaci vyhnu. Nyní nemám jak. Pokud něco ze systému odeberu, windows update automaticky nainstaluje aktualizaci znovu a tak stále dokola :)
Ty ses nikdy nesetkal s tím, že nejnovější ovladač fungoval hůře, než ten starý? Já běžně :)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10

Příspěvek od JirkaTom »

Radeczek : Přesně tenhle mechanismus je nejlepší způsob, jak "rozvrtat" systém. Ale každému vyhovuje něco jiného...
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Windows 10

Příspěvek od Radeczek »

Jirka_t: Co prosím? :D Například vynecháním instalace nejnovějšího ovladače grafické karty, který nefunguje korektně, rozvrtám systém? :tlem:
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10

Příspěvek od JirkaTom »

Ne, ale při každé ruční manipulaci vznikají chyby a stačí nějaké opomenutí nebo omyl a dlouhé hodiny bádání jsou na světě...
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Windows 10

Příspěvek od M.BoBo »

Jirka_t: Jsou stále násobky a některé programy tak nefungují korektně (jeden je malý, druhý má roztažené prvky). A navíc mi nezobrazila cca 2/3 spodní lišty s nabídkou start (byla jako oříznutá a ve spodní části byl černý pruh). Bohužel tam nebyla možnost změnit rozlišení, jinak bych zkusil třeba fHD.
Radeczek: Setkal, ale ne s ovladači od MS. Toto je další možnost částečného obnovení. Uvidíme jak se s Tím MS popere.
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Windows 10

Příspěvek od Radeczek »

Jirka.t: No, tak to uzavřeme. Ty nechceš možnost volby a necháš se raději vést, i kdyby to mělo znamenat, že ti občas nebude něco korektně fungovat. Budeš tedy doufat, že to v některé z nadcházejících aktualizací napraví.
Já si naopak rád určím, co se má aktualizovat automaticky a co si raději budu dělat manuálně
M.BOBO: tady nejde jen o aktualizace od MS. Windows Update nyní aktualizuje úplně vše, včetně grafického čipu atd...
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10

Příspěvek od JirkaTom »

Jsem taky pro toho nechat. Pokud mám moderní aktuální NB, PC, GK nebo tablet, ano, automatické aktualizace ano.
Na historických kusech regulovat aktualizace...

EDIT: ještě analogie: dřív jsem se taky rád vrtal v autech a ladil. Dnes raději jezdím...
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Windows 10

Příspěvek od M.BoBo »

Radeczek: Vím, nabízel mi na 10 hned po jejich bootu update GPU (GTX860), nevím jestli má NVidia nějakou novou verzi pro WIN10:)
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Windows 10

Příspěvek od Radeczek »

Jirka_t píše:dřív jsem se taky rád vrtal v autech a ladil. Dnes raději jezdím...
A co když ti při pravidelné servisní prohlídce budou chtít nainstalovat díl, který nechceš? Sklopíš hlavu a nic si k tomu neřekneš, nebo se ozveš? Já se ozvu a rád si nechám díl, s kterým jsem spokojen a vyhovuje mi víc.

M.BOBO, já mám ten problém, že na notebooku nejde WIFI po té, co se zaktulizuje winbond cir transceiver. Musím to ručně opravit, jenže Windows update to zaktualizuje znovu a tak prakticky každý den řeším nefunkční WIFI. Docela legrace :)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Windows 10

Příspěvek od tslany »

S automatickou aktualizací ovladačů GPU bych je tuplem poslal někam, ale nebo třeba i kdyby mi chtěli aktualizovat driver na touchpad, který mám často upravený kvůli funkcím (a znova to instalovat v režimu bez kontroly podpisu, to se mi fakt nechce) tak bych byl naštvaný. Zcela automaticky prostě ne. A to mám nainstalovanou verzi Enterprise.
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Windows 10

Příspěvek od flemo »

Pokial ma pamat neklame, MS predsa oznamil, ze v preview verzii nebude mozne vypinat automaticke updaty.
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Windows 10

Příspěvek od Radeczek »

Alespoň tak otestují, co funguje a co naopak ne. Pokud to později umožněj, dá se s tím v této fázi vývoje žít :)
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 74 hostů