W10M obnova za zálohy ... v praxi

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
bis69
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: čtv pro 24, 2015 11:37
Zařízení: Nokia Lumia 710

W10M obnova za zálohy ... v praxi

Příspěvek od bis69 »

Chtěl bych se podělit o aktuální zkušenost s nastavením telefonu s W10M po továrním resetu:

1. Případ:
- původní telefon L535 s WP8.1 zapnuto zálohování
- nový telefon L550 s W10M
- původní telefon - vypnutá wifi a mobilní data, vypnutí, vyndání SIM a microSD
- nový telefon - zasunutí SIM a microSD z původního telefonu, zapnutí
- po zapnutí nového telefonu a nastavení jazyka a regionu dotaz na WiFi - nastaveno
- na novém telefonu zalogování pod existujícím MS účtem, který byl na původním telefonu
- dotaz na obnovu ze zálohy - nabízí se jeden záznam 3 dny starý (?)
- vybrána záloha - ukázal se teploměr s 21%
- následuje hláška, že se nejde spojit s druhou stranou, že to mám zkusit později.
- zkouším po minutě - nic, zkouším po 10min - nic, zkouším po hodině - nic
- JSEM NASRANEJ
- kašlu na zálohu, vše instaluji ručně, naštěstí se přenesly kontakty, vše ostatní je v prde** :-(

2. Případ
- původní telefon L710 s WP7.8 zapnuto zálohování
- nový telefon L535 s WP8.1 (původní telefon z prvního případu)
- původní telefon - vypnutá wifi a mobilní data, vypnutí, vyndání SIM
- nový telefon z prvního případu vypnut - má stejný účet jako nový telefon v tomto případu
- po zapnutí nového telefonu instalace pomocníka pro instalaci W10M, upgrade na W10M, restart
- po restartu - přechod do továrního nastavení, restart, zadání jazyka a regionu, restart a vypnutí telefonu
- po vypnutí čistého telefonu s W10M - zasunutí SIM z původního telefonu - opětovné spuštění
- přihlášení pod MS účtem z původního telefonu, nabídnuto obnovení ze zálohy - stáří zálohy neuvedeno
- po obnovení ze zálohy jsem zjistil, že i když na původním telefonu byly zálohy zapnuty do poslední chvíle a nic nenasvědčovalo, že se zálohy neprovádí, tak obnovená záloha je 3 roky stará - dle datumů v SMSkách
- JSEM NASRANEJ
- naštěstí se přenesly všechny kontakty kromě těch, které jsem zadával v posledním týdnu, vše ostatní je v prde** :-(
- všechny aplikace instaluji ručně, Chronos kalendář, který jsem měl zakoupený na WP7.8 na W10M nic o tom neví a tak si ho mám koupit znovu, kašlu na něj, Outlook kalendář mi snad bude stačit - vypadá líp než původní MS kalendář na WP7.8

Toto je moje zkušenost s obnovou ze zálohy na W10M - popsané kroky jsou popsány jen orientačně, přesný sled si již nepamatuju.
Takže 100%ní neúspěch, ale i tak jsem s W10M spokojený :-)
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: W10M obnova za zálohy ... v praxi

Příspěvek od SmetyCZ »

Na těch starých telefonech si měl vypnutá data a wifi jak dlouho? Celou dobu?
bis69
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: čtv pro 24, 2015 11:37
Zařízení: Nokia Lumia 710

W10M obnova za zálohy ... v praxi

Příspěvek od bis69 »

Oba telefony byly v kazdodennim pouzivani. Proto jsem na to spolehal a nemile me to prekvapilo :-(
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

W10M obnova za zálohy ... v praxi

Příspěvek od htcjirka »

S obnovami mezi ruznymi telefony jsem nikdy nezaznamenal problém, prosly vždy hladce at při prechodu 8.1 na 10, tak mezi desitkami samotnymi.Zalohu jsem pro jistotu delal vždy tesne před vymenou telefonu a i zkontroloval na webu, ze tam skutecne je a vždy byla.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

W10M obnova za zálohy ... v praxi

Příspěvek od kllr007 »

V tomto som tiez nemal problem, hoc ja som vzdy pred "usmrtením" povodneho v nastaveniach vynutil spravenie zalohy.
hotovyrado

W10M obnova za zálohy ... v praxi

Příspěvek od hotovyrado »

nikde jsi nenapsal "zadání PIN".... pokud máš zaPINovanou SIMku a při obnově ze zálohy prosereš jeho zadání, nemůže Tě služba One Drive ověřit a záloha se neobnoví. Tohle probíhá VŽDY na pomezí 20-21%
bis69
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: čtv pro 24, 2015 11:37
Zařízení: Nokia Lumia 710

W10M obnova za zálohy ... v praxi

Příspěvek od bis69 »

PIN byl předem deaktivován.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 5 hostů