Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

Tady nejde o slovíčkaření, Manuál WP8.1 na webu microsoftu tenhle pojem nezná, psal jsi mi, ať si to najdu, nemám čas hledat víc, našel jsem si wikipedii (která může být samozřejmě špatně), dál jsem hledal v googlu, do 3. stránky nic smysluplného nevyjelo, online manuál na L830 taky toto spojení nezná, nemám potřebu hledat, v kterém manuálu to mají takto napsáno. Dobře, tak to udávali někde jako hardware reset, v současných modelech a manuálech tento pojem ale neexistuje a minimálně lidi mate, protože se dá najít, že HR (tedy Hard Reset) = hardware reset. Víc k tématu "slovíčkaření" už nenapíšu.

K tématu: systém rozhodně nebyl zasekaný aktualizacemi, protože jsem měl data vypnutá a ráno jsem mobil zapínal, přes noc byl vypnutý, takže sekání systému při změně písma po restartu a druhém následném restartu nemohlo být způsobeno aktualizacemi. Je to preview a prostě se chová na každém zařízení jinak.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

S první částí poslední věty souhlasím... Druhou část bych opravil: na některých zařízeních a některým uživatelům se to chová podivně...

K HR: on ten název Hardware Reset (v manuálu Nokia) není samoúčelný. Při tomto resetu se nastaví HW+FW na implicitní hodnoty, na rozdíl od Soft Resetu (Soft Reset = restart= Vypnutí a Zapnutí mobilu). Navíc Hardware Reset zabere i ve chvílích, kdy se zdá mobil KO...

Sám se snažím, pokud mluvím o HR, místo toho psát Tovární Nastavení, aby to nemátlo... ale někdy se zapomene. ;-)
elka_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: stř zář 02, 2009 7:44
Zařízení: iPhone 6S 64 GB
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od elka_cz »

HR, Hardware Reset, Nokia... Řekl bych, že Nokia mate pojmy. Od dob Palm Pilotů byl hard reset prostě totální výmaz přístroje, neboli to, co tu uvádíte jako "Tovární nastavení".
hotovyrado

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od hotovyrado »

Nechcete nechat toho slovíčkaření a vrátit se k tématu? (ten egoismus je hrozná věc....)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

elka_cz:Tak ono to platí stále: hard=tvrdý. Hard Reset = tvrdý reset = Obnovení Továrního Nastavení. 8-)

hotovyrado: já jsem s poučováním o matení nezačal, ale také jsem pro to nechat už ležet, egoisto...

EDIT: kromě toho restart a reset je u W10M TP hodně používaný pojem a nejen pojem... :) :) , takže je to vlastně k tématu. ;-)
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

JirkaTom píše:S první částí poslední věty souhlasím... Druhou část bych opravil: na některých zařízeních a některým uživatelům se to chová podivně...

K HR: on ten název Hardware Reset (v manuálu Nokia) není samoúčelný. Při tomto resetu se nastaví HW+FW na implicitní hodnoty, na rozdíl od Soft Resetu (Soft Reset = restart= Vypnutí a Zapnutí mobilu). Navíc Hardware Reset zabere i ve chvílích, kdy se zdá mobil KO...

Sám se snažím, pokud mluvím o HR, místo toho psát Tovární Nastavení, aby to nemátlo... ale někdy se zapomene. ;-)
Promiň, ale teď jsi to fakt zamotal, nechtěl jsem už na toto téma reagovat, ale napsat, že tvůj uvedený Hardware reset je něco jiného než Soft reset? Tak pak už tomu tedy fakt nerozumím a žádám o vysvětlení odkazu na stránky ms, který jsem dával pár postů zpět.
EDIT: jj, a taky souhlasím, že je to k tématu :)
EDIT2:: vždycky jsem si myslel, že SR = v podstatě to samé, jako když vyndám ze zapnutého přístroje baterku a násilně ho tím vypnu a že je to něco jiného, než jenom vypnout a pak zapnout mobil, ale pokud se mýlím, rád svou chybu uznám.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od kllr007 »

Nevie mco riesite.
Hardware reset = soft reset = restart zariadenia = ako keby si vytiahol baterku a dal spet.
Hard reset = Factory reset = obnovenie tovarenskych nastaveni, tj vymazanie vsetkeho aby bol ako od kupy/cisteho flashu bez uzivatelovych dát..

Jirka ma pravdu - Hard reset sa NEROVNA hardware reset.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

Teď jsem spustil vyhledání aktualizací aplikací a vyskočilo 16 systémových aplikací k aktualizaci. Že by se do toho MS opravdu pustil s větší vervou ? Ony ty problémy jsou většinou způsobeny systémovými aplikacemi, systém už vypadá jakž takž stabilní... :) ;-)
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

Taky vám padá Store, když ho překlopíte o 90°? Prostě do landscape módu.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

Teď jsem zkoušel - nepadá.
gorby
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: pon pro 08, 2014 20:29
Zařízení: Nokia

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od gorby »

Nebylo by dobré vždy třeba na konci příspěvku uvést typ Lumie, kterou dotyčný používá, aby to majitelé stejného modelu mohli problém porovnat na svém?
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

SmetyCZ to má v Zařízení: L640LTE, já v podpisu: L520...
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od p.a.Ť.o »

JirkaTom píše:Teď jsem spustil vyhledání aktualizací aplikací a vyskočilo 16 systémových aplikací k aktualizaci. Že by se do toho MS opravdu pustil s větší vervou ? Ony ty problémy jsou většinou způsobeny systémovými aplikacemi, systém už vypadá jakž takž stabilní... :) ;-)
Já mám jednu, a to stále dokola se instalující Modul plug-in Microsoft (asi Moments)...
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

Ty aktualizace jsou tam určitě nově, protože ráno (cca 8.00 ? ) tam ještě nebylo nic...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Já taky nemám nic... Ale v pátek se mi stalo to samé co tobě, najednou 20 aktualizací...
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

veigy: přepínal jsi v ten pátek: Systém - Displej - Velikost textu, aplikace atd.... ? Já jsem před chvílí přepínal na vyšší rozlišení (méně %) na L520. Že by se po přepnutí znovu stahovaly systémové aplikace ? (zatím jen úvaha...)
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: stř pro 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Massik »

A už jsem zase zpět na 8.1.
Po dvou dnech zas začala L930 blbnout. Pomalé načítání, zamrznutí např. na 10 vteřin, odložené upozornění už neupozornilo, apod...
Počkám na ostrou verzi.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Jirko, ja myslím že jo...
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

veigy: Teď jsem přepnul zpět a našlo to opět 16 aktualizací . No tedy - poťěš koště, to to vymysleli...
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od JirkaTom »

Změna v: "Nastavení - Systém - Displej - Velikost textu, aplikace a položek na tomto displeji " vyvolá ZNOVUNAČTENÍ některých systémových aplikací.

Pokud tedy máte nastavenu automatickou aktualizaci a hrajete si s uvedeným nastavením, nedivte se, že se vám mobil roze.ere. Po změně nastavení je třeba čekat, až se aktualizují systémové aplikace.

MICROSOFTE ! Proč jsi o tom něco někam nenapsal ???? ;-) ;-) ;-)

EDIT: nebo napsal a jenom já o tom nevím ?
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti