Stránka 1 z 1

L535 DS - 2SIM a mobilní data -> divné chování

Napsal: ned říj 02, 2016 13:28
od bis69
Zdravím.

Chtěl bych se zeptat zda máte někdo podobnou zkušenost a nebo zda mi můžete nějak poradit.

Mám L535DS a v ní dvě SIM. Jedna je služební s daty 3GB a druhá soukromá s daty 150MB.

V nastavení mám nastaveno, že data jsou aktivní na služební SIM (slot 1). V nastavení je ještě možné vidět, že pro slot 1 je maximální rychlost dat nastavena na 3G. Pro slot 2 je maximální rychlost dat 2G.

To je všechno v pohodě, ale když zapnu data, tak v rychlém přehledu vidím pro slot 1 nápis T-Mobile CZ E a pro slot 2 nápis T-Mobile G. Po aktivaci dat se u ikonky se stavem signálu pro slot 1 zobrazí zkratka E. To by bylo všechno v pohodě, kdyby to nebylo v místě, kde stařičká L710 běžně ukazuje 3G nebo H. Je to tedy uvnitř objektu a i když vyjdu ven, tak se nic nemění. Prostě maximální rychlost je dle zkratky EDGE.

Když v nastavení přepnu využití SIM + data tak, že data pojedou ze soukromé, tak se po přenastavení změní nápisy v rychlém přehledu. Pro slot 1 , který má nastaveno max. 2G se ukazuje T-Mobile CZ G a pro slot 2 , který má nastaveno max. 3G se ukazuje T-Mobile CZ E. Po navázání spojení se u ikonky se signálem pro slot 2 ukáže opět jen E.

Prostě je to obráceně. Tam kde mám nastaveno max. na 3G se ukazuje T-Mobile CZ E a u ikony je E. A kde mám nastaveno 2G se ukazuje T-Mobile CZ G. Když přepnu data mezi SIM, tak se to zase otočí. Nějaký divný, ne? :-)