Lumia 520 "nevidí" fotky na SD kartě

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
Odpovědět
Neťa
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon srp 10, 2015 9:07
Zařízení: Nokia Lumia 520

Lumia 520 "nevidí" fotky na SD kartě

Příspěvek od Neťa »

Ahoj,
mám drobný problém s mojí Lumií - vyměnil jsem 2GB SD kartu za 16GB, kartu telefon bez problémů vidí, dovolí naformátovat a používat, ale když si na ni nahraji fotky (které jsem měl i na původní kartě), tak je aplikace pro fotky nevidí, manažer souborů ano. V inteligentním úložišti data taky nejsou v sekci fotky, ale v sekci ostatní. Zkoušel jsem fotky nahrát různě - buď přes kablík, nebo přes čtečku, ale výsledek stejný. Ještě když složky s fotkami nahraji do telefonem vytvořené složky, např. Camera roll, tak je tam vidím, ale některé složky kupodivu ne. Díky za každou radu.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Lumia 520 "nevidí" fotky na SD kartě

Příspěvek od Petulinek »

Nasyp jhe všechny pod Camera Roll bez podsložek, uvidí je všechny
Neťa
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon srp 10, 2015 9:07
Zařízení: Nokia Lumia 520

Lumia 520 "nevidí" fotky na SD kartě

Příspěvek od Neťa »

Petulinek píše:Nasyp jhe všechny pod Camera Roll bez podsložek, uvidí je všechny
To je sice možné, ale takový chaos nechci, mám jich celkem dost a podle určitého klíče tříděné do složek.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Lumia 520 "nevidí" fotky na SD kartě

Příspěvek od Petulinek »

Potom máš ovšem smůlu, tato systémová aplikace neumí třídit dle složek.
Neťa
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon srp 10, 2015 9:07
Zařízení: Nokia Lumia 520

Lumia 520 "nevidí" fotky na SD kartě

Příspěvek od Neťa »

Petulinek píše:Potom máš ovšem smůlu, tato systémová aplikace neumí třídit dle složek.
To si myslím právě není pravda, na staré kartě jsem to ve složkách měl a normálně je to zobrazovalo.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 520 "nevidí" fotky na SD kartě

Příspěvek od imperator »

skus cez spravcu suborov premenovat nejaky priecinok jednoducho napr foto z dovolenky na foto z dovolenky1 - zistil som ze ak ho premenujes cez integrovaneho spravcu suborov - interna galeria ti ho nacita (v galerii treba pockat az nacita a obnovi galeriu nebude to hned) inak je to samozrejme bug - nakolko interna aplikacia galeria nezobrazuje foto tak ako ich vidi na karte ale najprv si ich akoby naindexuje...ak v pocitaci pomenis zlozky alebo vymenis kartu je s tym problem...
Neťa
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon srp 10, 2015 9:07
Zařízení: Nokia Lumia 520

Lumia 520 "nevidí" fotky na SD kartě

Příspěvek od Neťa »

imperator píše:skus cez spravcu suborov premenovat nejaky priecinok jednoducho napr foto z dovolenky na foto z dovolenky1 - zistil som ze ak ho premenujes cez integrovaneho spravcu suborov - interna galeria ti ho nacita (v galerii treba pockat az nacita a obnovi galeriu nebude to hned) inak je to samozrejme bug - nakolko interna aplikacia galeria nezobrazuje foto tak ako ich vidi na karte ale najprv si ich akoby naindexuje...ak v pocitaci pomenis zlozky alebo vymenis kartu je s tym problem...
Super, tohle funguje, je to sice trošku opruz, ale alespoň nějaké řešení to má. Díky moc.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 520 "nevidí" fotky na SD kartě

Příspěvek od imperator »

ano... bohuzial najblizsie riesenie vyzera ze bude az vo windows 10... tiez som to riesil zopar dni a toto bolo "najrychlejsie"
Neťa
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon srp 10, 2015 9:07
Zařízení: Nokia Lumia 520

Lumia 520 "nevidí" fotky na SD kartě

Příspěvek od Neťa »

imperator píše:ano... bohuzial najblizsie riesenie vyzera ze bude az vo windows 10... tiez som to riesil zopar dni a toto bolo "najrychlejsie"
A W10 asi nebudou pro 520 :-( Je to stejně zajímavé, u původní karty jsem takové psí kusy určitě nedělal, to jsem myslím normálně nakopíroval složky s fotkama ze starého telefonu a aplikace je normálně viděla. Proto mě to teď dost zaskočilo.
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Lumia 520 "nevidí" fotky na SD kartě

Příspěvek od Dragonerix »

W10 je a bude pro všechny zařízení s w8
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 hostů