Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
Odpovědět
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Mahtiel »

včera jsem měla v rukách 640tku LTE, mám momentálně 520tku v servisu, kdyby se nepodařila opravit, přemýšlím nad 640tkou dualsim nebo 640tkou LTE, bydlím v Brně, momentálně mám O2, takže LTE signál by měl být asi v Brně super. Je ta rychlost načítání u LTE o dost lepší než v případě např. 3G sítě?
Manžel (živnostník) má dobrého providera pod O2, který možná přejde pod Vodafone, tak případně přemýšlím taky přejít k Vodafone, ale Vodafone na druhou stranu nikdy neměl dobré zasíťování, dokonce jsem od něj svého času odešla i s číslem :) Tudíž zda by pod Vodafonem mělo smysl vůbec mít LTE...

Zrovna jsem se dívala na tarify Vodafone a málem se mi protočily panenky :(
bery1970
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: stř úno 04, 2015 18:14
Zařízení: lumia 520,535 ex-nyní L640 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od bery1970 »

3g je rychlé, lte je rychlejší, ale spíš jde o to, že čr je lte signálem daleko lépe pokryta (u všech operátorů), než v případě 3g.
zdá se to jako paradox, ale je to tak. já to můžu zodpovědně říci, protože u nás ve zlámané lhotě okres
stará nohavice 3g nechytnu, ale lte klidně doma v obýváku.
malá nevýhoda je, že při zapnutém lte se snižuje signál (na volání), ale zatím jsem se vždy dovolal.
kope
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 113
Registrován: stř led 14, 2015 21:12
Zařízení: Nokia 7.1 4/64GB

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od kope »

Tak jsem se konečně rozhoupal a pořídil 640 LTE black. První dojmy veskrze pozitivní. Měl bych pár dotazů na zkušenější uživatele:
-klávesnice - asi nejde přepnout z qwerty na takovou tu "klasickou", která se podobá klávesnici tlačítkového telefonu (tj. 10 kláves na kteréch jsou čísla a písmena)?
EDIT - tak na přehrání zvuků už jsem přišel-stačí stisknout ikonku vlevo od názvu zvuku...
-zvuky (vyzvánění) - dají se nějak poslechnout zvuky, které jsou v telefonu? Myslím tím oznámení a vyzvánění. Na všech mých předchozích telefonech to fungovalo tak, že když jsem např. přiřadil vyzváněcí tón ke kontaktu, tak se mi přehrál vzorek. A já ho buď použil nebo zvolil jiný. To se mi zatím na 640 nedaří.
-ochranná fólie-provozujete už někdo 640 s nalepenou fólií? A pokud ano, nemá fólie vliv na dotyk? Vím, že telefon má gorilla glass, ale jelikož nosím tel. po kapsách a výběr pouzder je zatím dost omezený, chtěl bych displej chránit.

A jeden obecný k LTE - berry1970 o příspěvek níže píše ".. při zapnutém LTE...". Znamená to, že při vložení LTE SIM přibyde v menu telefonu nějaká volba LTE zapnout/vypnout?
Marosek
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: stř bře 11, 2015 14:55
Zařízení: Lumia 640 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Marosek »

ad LTE - ve WP je volba, tj. možnost nastavení používat pro data buď 2G, 3G nebo 4G (na displeji L640 poté svítí symbol L)

Jinak já provozuji folii bez jakéhokoli negativního vlivu na citlivost displeje, takže bych v tom neviděl problém ;)
bery1970
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: stř úno 04, 2015 18:14
Zařízení: lumia 520,535 ex-nyní L640 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od bery1970 »

tak tak, žádný extra přepínač na lte není. jedině v nastavení mobilní sít' + sim, nejvyšší rychlost připojení přenout na 2g nebo 3g. samozřejmě v případě, že by signál byl slabý nebo žádný. já funguju i se 2ma čárkama.
olgojc
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: ned říj 19, 2014 14:21
Zařízení: Lumia 640

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od olgojc »

Existuje způsob, jak vypnout ve Fotkách zobrazování složek Facebook a OneDrive?
kocicak
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: ned črc 27, 2014 13:51
Zařízení: Nokia Lumia 1320, Palm Treo 650, Lenovo P780

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od kocicak »

Tak mě Lumia 640 začíná dost štvát. Poslední dobou se mi stává, že se mi načítají ikony v seznamu aplikací či ve složce na homescreenu. To jsem u l1320 neměl. Je to otravné. A telefon se zpomalil, když mám spuštěné jen dva programy, Twitter a IE tak při návratu z IE do Twitteru se "obnovuje". Třeba 3-4 vteřiny. S tímhle ať jdou někam, 1 GB paměti by snad mohl stačit na OS a dva pitomé programy.
olgojc
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: ned říj 19, 2014 14:21
Zařízení: Lumia 640

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od olgojc »

Já se přidám s trochou nespokojenosti. Teď se mi stalo, že telefon skoro přestal reagovat na dotyky, místo posunutí spustil aplikaci, rolování jelo pomalu a sekaně.Pomohl restart. Taky se vám stává, že když spustíte Fotky a ze záložky všechno se přepnete na alba, tak ten posun je trhaný? Zkusil jsem vymazat všechno z OneDrivu, ale je to pořád stejný. Ještě mám do středy čas na vrácení, tak bych rád věděl, jestli je to chyba jen mého kusu.
Snow
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob dub 18, 2015 14:37
Zařízení: Huawei Ascend G300

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Snow »

kocicak píše:Tak mě Lumia 640 začíná dost štvát. Poslední dobou se mi stává, že se mi načítají ikony v seznamu aplikací či ve složce na homescreenu. To jsem u l1320 neměl. Je to otravné. A telefon se zpomalil, když mám spuštěné jen dva programy, Twitter a IE tak při návratu z IE do Twitteru se "obnovuje". Třeba 3-4 vteřiny. S tímhle ať jdou někam, 1 GB paměti by snad mohl stačit na OS a dva pitomé programy.
Chtěl bych se tě zeptat co všechno na telefonu děláš... jestli jen sociální sítě, internet nebo hraješ hry atd. :)
Marosek
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: stř bře 11, 2015 14:55
Zařízení: Lumia 640 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Marosek »

Tak za sebe můžu říct, že maximální spokojenost. Snad žádné z výše uvedených "problémů" se u mého kusu nevyskytují, a to nemám pocit, že bych L640 nějak šetřil. Provozuji ji víceméně jako předchozí 930 a nevnímám nějaké brutální zpomalení, načítání, obnovování...
Snow
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob dub 18, 2015 14:37
Zařízení: Huawei Ascend G300

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Snow »

Co pro tebe znamená pojem "nešetřit telefon"?? :-D
Marosek
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: stř bře 11, 2015 14:55
Zařízení: Lumia 640 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Marosek »

Prostě ho naprosto běžně používat - nejedu na výdrž baterky, abych sledoval, o kolik X minut déle vydržela než při posledním nabití, nepátrám po tom, kolik aplikací mi visí na pozadí, abych je předčasně uzavíral, přes LTE jedu jako hotspot, k tomu mám spustěné Spotify a brosuím na webu třeba... Takže nenechám se telefonem nějak omezovat, ale taky neřeším, jestli se úvodní obrazovka s dlaždicema načítáí o tisíciny sekundy rychleji nebo pomaleji jako někdo pár stránek zpátky... :-D
Snow
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob dub 18, 2015 14:37
Zařízení: Huawei Ascend G300

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Snow »

Tak v tom případě na tom budu dost podobně, i když v poslední době jsem se naučil na Androidu šetřit RAM, každopádně zítra nebo v pondělí objednávám :-D
Standis
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pon črc 28, 2014 16:51
Zařízení: WP 1520

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Standis »

Marosku je znatelný rozdíl mezi 930 a 640 xl?
kocicak
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: ned črc 27, 2014 13:51
Zařízení: Nokia Lumia 1320, Palm Treo 650, Lenovo P780

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od kocicak »

Snow: Mám tam hlavně PIM, kancl soft a internetové aplikace, tj. Evernote, Chronos, Wunderlist, Pocket, Office, Taskcrunch, 2day a nějaké multimedílní typu Audioteka, Spotify a tak.

S telefonem pracuji častokrát za den ale vždy jen na chvíli, tj. potřebuji rychle zapnout, udělat jeden či více úkonů a vypnout. A když ho za hodinu zapnu a "ťuknu" třeba na Evernote, tak potřebuji, aby byl na té poznámce, kde jsem skončil či aby si tu pozici alespoň načetl, nevyžaduji, aby program běžěl poříd na potadí. A aby načtení netrvalo dlouho, než se na danou obrazovku dostanu, tj. minimum animací a "obnovování". Jenže tohle evidentně u Windows Phone telefonu střední třídy nejde. OS jako takový je svižný i rychlý, ale jakmile člověk doinstaluje nějaké aplikace, tak zjistí, že jsou pouze plynulé (scrollování atp.), rychlé ani náhodou. Jsem zvyklý pracovat s telefonem za chůze, častokrát i když pospíchám, ale s Lumií furt na něco čekám - až doběhne animace, abych mohl spusti progeam, až se obnoví aplikace, až se načte webová stránka v prohlížeči, kterou si ale IE již celou načetlo před půl hodinou atp.

Je škoda, že o těchto věcech se v článcích o WP či v recenzích telefonů buď vůbec nepíše či jen minimálně.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od imperator »

kocicak : pokial chces vsetko hned a bez obnovovania tak chod do iphone 6, pripadne 5s - najnovsi hw a najviac odladeny softver...tak to proste je = mas vsetko hned a okamzite

Lumia 640 je hw uplne daleko ale velmi daleko, rovnako sw byva casto ovela menej doladeny nehovoriac o tom ze cely ten "runtime" na ktorom bezi je taky spomalenejsi ale aj napriek tomu su celkovo lumie dooost svizne...

ja som presiel na 830 (hw ako 640tka) z ip5s - ale tam to bolo o tom ze mi celkovo nejak ten "dizajn os" nevyhovoval, mal som dost kriticke bugy (co sa tyka wifi a BT) a predtym na lumiach som nemal tak som sa nakoniec nejak k nej vratil...

Musis si spisat svoje top poziadavky a podla toho volit telefon - ale ked cakas ze najdes niekde vsetko 100% tak to sa bohuzial sklames... nieco ma to a nieco ma ono... ani iphone nie je ziadna megaslava... ale co sa tyka rychlosti, kvalitou appiek a vyberom...tam je asi top...samozrejme je aj cenovo inde...nakolko za ip6 mas 6-7 Lumii 640
bery1970
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: stř úno 04, 2015 18:14
Zařízení: lumia 520,535 ex-nyní L640 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od bery1970 »

mám nějakej problém s diodou. přestala fungovat jako svítilna, při natáčení videa se taky nerozsvítí, ale jako blesk normálně funguje. mně z toho klepne 535 jsem reklamoval po měsíci, 640 nemám ještě ani týden.
olgojc
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: ned říj 19, 2014 14:21
Zařízení: Lumia 640

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od olgojc »

Nemáš náhodou telefon na nabíječce? Taky jsem se lekl, že svítilna nefunguje, ale když jsem ho odpojil, tak to svítí.
bery1970
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: stř úno 04, 2015 18:14
Zařízení: lumia 520,535 ex-nyní L640 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od bery1970 »

máš pravdu, dík. uf, ale lekl jsem se.
olgojc
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: ned říj 19, 2014 14:21
Zařízení: Lumia 640

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od olgojc »

Nemáš za co, taky mě to vyděsilo.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů