Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
Odpovědět
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od JirkaTom »

Žádný způsob neexistuje. Na SD kartu dostaneš app jedině instalací, nebo přesunem z vnitřní paměti mobilu pomocí systému...
Nejčistší v tvém případě bude kartu smazat (nebo zformátovat) a všechny app znovu nainstalovat.
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od KoumiCZ »

gorby píše:Nevíte proč nelze spustit Mapy.cz? Vždy se ukáže jen úvodní obrazovka a dost. Před nějakou dobou mi fungovaly ok. Že by to bylo novými buildy Redstone? Díky za reakce.
Ano, tím to je. Taky jsem se s tím potýkal, když jsem byl na Redstonu.
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od ManT »

JirkaTom píše:Žádný způsob neexistuje. Na SD kartu dostaneš app jedině instalací, nebo přesunem z vnitřní paměti mobilu pomocí systému...
Nejčistší v tvém případě bude kartu smazat (nebo zformátovat) a všechny app znovu nainstalovat.
Jo presun mezi pametmi naštěstí jde, nicméně ja bych doporučil taky reinstall, aby vse bezelo přesun ze stare na novou není lehký.
Pokud je lumia pripojena pres kabel a v stolních win je povolene zobrazovani skrytých i sys. souboru a souboru op. sys. nebo jak se to jmenuje, slozka/ky s aplikacemi se i tak nezobrazu, patrne je to způsobem prenosu/pripojeni USB lumia>PC
Moznost je dat kartu do čtečky, pak by melo jít zobrazit naprosto vse.

Gorby
Hele často to čítávám ale me tedy Mapy.cz od seznamu, komplet i s podklady na sd, tuky tuk šlapou jak mají, je ale fakt ze mam finální TH build 218 na redstone je patrne nějaká zrada, kterou musí opravit bud MS nebo cesky Seznam, patřičnou aktualizaci, otázka je kdo bude rychlejší.
Xlendi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: úte říj 06, 2009 9:15
Zařízení: SG Note II, Lumia 640 XL LTE dual sim

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Xlendi »

Právě že ne! Samozřejmě jsem to dělal přes čtečku, abych tam dostal i skryté soubory. Jinak přesně toho jsem se obával - přeinstalace aplikací je docela opruz. Počkám na další podstatnější update a pak udělám hardreset. Zatím mě provizorní 32GB karta stačí, holt tam nemám všechnu hudbu a videa.

Zajímavostí (vlastně drobnou nepříjemností) je, že mi to při restartu telefonu píše i u té staré karty, že se jedná o novu kartu a chce to povolit nahrávání aplikací a multimédií na kartu. Pak ale vše funguje tak, jak má.
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od ManT »

Nj, jinak ti patri můj dík za info o karta vs čtečka a kopirovani, vyhledove jsem se na to chystal a ted vim ze by to byla jen ztráta casu.
Přijde mi ze když si WM kartu pripoji, nacte i její idenfikator/SN a je to pak vazane na nainstalované aplikace a hry, jinak nevím kde je problem....patrne forma ochrany proti pirateni ale to jen spekuluji.

EDIT:
JAK jsem psal dřív, s lumii 640DS jsem opravdu hodne spokojeny ale jesti me něco opravdu štve, je to vydrž baterie, u WP paráda ale to co MS předvedl u W10m he katastrofa.
Jako samovybíjení pres noc, to jsem si zvyknul ze zmizne tak 7-11% a stejne nabízím denne vždy navečer ale vydrž a mizeni kapacity, pri pripojeni skrze domack wi-fi router, to je opravdu des bes...ted jsem to schvalne tak trochu změřil a po 3.40h je z 94% nějakých 29% zapnuta pouze wifi a poloha nic vic, kvalita a sila tak polovina az trictvrtina.U WP jsem to takhle neměřil alr vim ze za stejnou dobu z yvalo v baterii tak o deset dvacet procent vice.
Pokud tohle MS v dalším buildu TH nevo už RS jeho ofic. verzi nevyresi, budu nucen asi pres WDRT nahrát tovární WP8.1 a používat je do te doby nez s tim v redmondu něco sakra udělají.
Tohle je taky důvod proc jsem byl za blba jdyt jsem se pidil po tom, kdy a zda vůbec vyjde novy FW aby si tato verze win s lumii lip rozuměla, mohli by to snad pomoci, protože tihle se děje u všech vc. insideru.

Stale mluvil jen a pouze o Microsoft Lumia 640 DS, kdyby zas někdo začal s moudry "Nevím co s tim furt mas, ja mam vydrz stejnou, ne li lepsi" nebudu jmenovat radai....
Bohužel W10m jsou nevypocitatelne a co model to odlišnosti,at k lepšímu nebo jako u me s vydrzi k horšímu.
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od KoumiCZ »

Dělal jsi po přechodu na ostrou verzi W10M hardreset?
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od ManT »

Koumi samozrejme dělal, ma to ve zvyko z androidu, ani zálohu jsem pro jistotu neobnovoval, i když je fakt ze jen u buildu 164, u současného 218 jsem se k tomu ještě nebyl schopnej dokopat, v týdnu nemam na blbinky probsamou praci a jezdeni moc casu a chci telefon hlavně používat ne se porad s něčím pachtit, muzu to ale prubnouvac vim co ne potom zase céka, stahovani kopy aplikaci a her,karta atd. udělám si jako vždy screenshoty seznamu hodím do pc a pak budu appky podle toho stahovat, bohužel si nejsem jist výsledkem tohoto snazeni a majitelu 640DS zde moc není aby napsaliv "Ano u b218 je vydrz stejna konecne jako u wp nebolepsi"

EDIT:
Abych jen nekritizoval, nebýt edodělků v W10m i oficiální verzi, moc kritiky na stranu 640tek opravdu není...

Tady je pár švestiček, z mé zahrádky, videa dělá 640DS solidní, natáčeno na FullHD video má asi 30sec., digitální stabilizace, což je spolu s nastavením rozlišení/snímkovací frekvence, jediná možnistr záznam ovlivnit, byla zapnuta.
Možná ale že výslednou kvalitu zhoršila jak to tak bývá...no znovu to točit už nebudu, možná jindy.
https://onedrive.live.com/redir?resid=6 ... ideo%2cmp4" onclick="window.open(this.href);return false;

Založil bych téma Lumia 640-Fotografie/Videa kde by mohli i ostatní přidávat, protože zde to časem jen zapadneale nevím zda tu již podobné není abych nezaložil dulicitní, hledání mi jej tedy nenašlo, ale pro mě jsou vyhlédávače na forech téměř k ničemu....jinde jsem kdysi v dobré víře, vyhledávání použil, nic nenašlo, já založil téma a už měl od moda napomenutí.
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

qwerty píše:tak to urobis pred navigovanim
K ničemu. Zase se to samo překlopí :(
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

ManT: Ty, poslechni, jen tak mezi řečí - nechtěl by ses třeba zkusit soustředit, když něco píšeš? Případně (kdyby ti to nezpůsobilo ujímání) si text po sobě přečíst, než ho odešleš? Protože krom toho, že číst to po tobě je utrpení svatýho Antonína, tak je někdy dost těžký přijít na to, co ses vlastně snažil sdělit národu a světu...
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od KoumiCZ »

ManT píše:Založil bych téma Lumia 640-Fotografie/Videa kde by mohli i ostatní přidávat, protože zde to časem jen zapadneale nevím zda tu již podobné není abych nezaložil dulicitní,...
Klidně ho založ, věřím, že tady takové téma opravdu není. Ale podle mě je to téma zbytečný. To by tady pak bylo docela zmatek, kdyby každý model měl takové své fórum na fotografie a videa.
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Mirdyn »

gorby píše:Nevíte proč nelze spustit Mapy.cz? Vždy se ukáže jen úvodní obrazovka a dost. Před nějakou dobou mi fungovaly ok. Že by to bylo novými buildy Redstone? Díky za reakce.
Jdou, ale jen z paměti tel.
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od ManT »

Pišta Hufnágl píše:ManT: Ty, poslechni, jen tak mezi řečí - nechtěl by ses třeba zkusit soustředit, když něco píšeš? Případně (kdyby ti to nezpůsobilo ujímání) si text po sobě přečíst, než ho odešleš? Protože krom toho, že číst to po tobě je utrpení svatýho Antonína, tak je někdy dost těžký přijít na to, co ses vlastně snažil sdělit národu a světu...
Abych pravdu rekl, vůbec ti nerozumíma a tak ani nevím za co me kritizuješ, mas li se mnou problém, res to prescsz nebo si stěžuj jinde.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od pogo8303 »

Snaží se ti vysvětlit, jako asi další minimálně 3 lidi za poslední víkend, že se to po tobě nedá přečíst, protože píšeš strašný hrubky - to nejsou ani hrubky, je to psaný z mobilu a nekontroluješ to po sobě. Pár chyb se dá každýmu tolerovat, ale u tebe co příspěvek to přemýšlení, co jsi tím chtěl říct...
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Pogo to pochopil. Teď ještě aby to pobral příjemce :)
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od ManT »

Hele ja to pochopil a v tématu RS popsal důvody, částečně je to má chyba to uznávám.
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

No tak hurá.
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od ManT »

Hele mír,Já to pochopil už dříve a proč k tomu došlo, je zmineno v tom tématu i mid mě jemně upozornil že je to děs, důvod jsem mu vysvětlil a slíbil že se to takto jíž nebude opakovat, mě jen štve, ze to mám na talíři snad v každém příspěvku a zbytečně plevelime tohle a jiné téma, nejde o nic tragického, stalo se byla to má chyba já ji uznávám, notabene i s těmi hrubkami to každý pochopí, je to ale nepříjemné to je pravda.

K tématu, jak v našeptávači přidám označené slovo do slovniku prosím?
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Pokud se červeně nepodtrhne, tak nepřidáš :(
Pokud se podtrhne, tak se v našeptávací liště objeví to slovo s pluskem před sebou (např.: +kamenožrout ) a když na to klikneš, přidá se.


Mně by spíš zajímalo, jak (a jestli vůbec), jde ze slovníku přidaná slova vymazat. Párkrát už se mi stalo, že jsem si do něj ze zbrklosti omylem přidal nesmyslné bláboly.
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od ManT »

Dík za tip, zkusím to, takže když se při označeném a podtrženém slovu, objeví v liste + znamenáto ze ve slovniku němua mohu jej přidat.

EDIT:
To mazáni přidaných slov, by podle nápovědy v Nastavení/Klávesnice/ Další nastavení klávesnice a modrý text " Další informace" mělo jít ale přijde mi že v klávesnici je u RS sotva polovina voleb než v předchozích nemluvě o wp a popsané jsem tam vůbec nenašel.
Také mi přijde v tomto insider buildu, že se našeptávač ač mám češtinu dost zhoršil, přirovnal bych to k přechodu z WP8 na 8.1 tam to bylo v začátcích velmi podobné
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Jo.
A zase sis to po sobě nezkontroloval, vejre :))))
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů