Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
Odpovědět
elka_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: stř zář 02, 2009 7:44
Zařízení: iPhone 6S 64 GB
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od elka_cz »

Zkus Android ;-)
erik78
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon zář 02, 2013 8:18
Zařízení: Lumia 640 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od erik78 »

Tak jsem samovolne se rebootujici 640-ku odnesl do mobilpohotovosti. Tam se po tydnu dostala do Arvata. Vse jsem jim dukladne popsal vcetne toho co jsem zkusil. Pisu do Arvata zda to maji vyresene : Ano, vymenili jsme sluchatko. Mohou vubec samovolne restarty telefonu souviset s timto? Jeste bych treba chapal vadnou baterku. :roll:
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

elka_cz píše:Zkus Android ;-)
A hele, agent provokatér! :)
elka_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: stř zář 02, 2009 7:44
Zařízení: iPhone 6S 64 GB
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od elka_cz »

Ale já to myslím vážně :) Co se týče multitaskingu, Windows Phone je na tom kapku zvláštně, řekl bych. Viz třeba toto http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 60#p372590
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od imperator »

nechcem robit velkeho mudrlanta ale skratene to je tak...ze intenzivnejsie ulohy na pozadi sa mozu vykonavat napriklad pri dlhsej necinnosti alebo ked je telefon na nabijacke... inak trvaju maximalne 25 sekund... preto je najistejsie vykonanie operacie vtedy ked je app pustena normalne na obrazovke a "nezhasne"...

https://msdn.microsoft.com/en-us/librar ... s/hh202942(v=vs.105" onclick="window.open(this.href);return false;).aspx

neviem ci je to uz inak riesene vo win 10... ale niektore veci na WP na pozadi proste nejdu...
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Ale tak já bych se i smířil s tím, že se to děje metodou A, nebo metodou B. Tady to ovšem vypadá, že někdy A, někdy B a semtam, dle skvrn na Slunci, i C. To je praštěný.

Řešil někdo připojení k televizi krs kabel? Já byl z E7 namlsanej v tom, že jsem si do mobilu nahrál filmy, doma to šoupnul na USB a už to jelo. L640 se sice taky v TV ohlásí, ale ať dám to video kamkoli včetně SD karty, nenajde se.

A mimochodem - držáky do auta. Vyzkoušel jsem leccos (anžto do původního Nokiáckého se tahle potvora nevejde), a nejlíp je na tom Samsung EE-V200SABE. Je do pětistovky, drží jak židovská víra a chybička jen jediná - na pravé straně se do té pěnové pacičky musí vyříznout obdélníček cca 3x10mm, jinak to při aretaci zmáčkne vypínací tlačítko a je po žížalkách :)
bery1970
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: stř úno 04, 2015 18:14
Zařízení: lumia 520,535 ex-nyní L640 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od bery1970 »

http://www.czc.cz/defender-car-holder-1 ... 76/produkt" onclick="window.open(this.href);return false;

velká spokojenost
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Moc velký ty postranní packy.
richmondez
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 27, 2015 15:51
Zařízení: Lumia 640 DS

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od richmondez »

Neviem sa za svet dopatrat ako nastavit rozdielne zvonenie na kazdu simkartu.
Mám: nastavenia - zvonenia + zvuky - zvonenie .... a tam mam nastevene zvonenie Lumia,
Potom: nastavenia - zvonenia + zvuky - spravovat zvuky aplikacii - Telefón Orange (druha sim je O2) .... mam nastavenu svoju pesnicku.
Problem je v tom ze na oboch simkartach mi zvoni zvonenie Lumia.

Vie niekto ako sa da nastavit pre kazdu sim rozne zvonenie? (okrem toho ze manulane budem priradovat kazdemu ine zvonenie). Vdaka
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Mahtiel »

erik78 píše:Tak jsem samovolne se rebootujici 640-ku odnesl do mobilpohotovosti. Tam se po tydnu dostala do Arvata. Vse jsem jim dukladne popsal vcetne toho co jsem zkusil. Pisu do Arvata zda to maji vyresene : Ano, vymenili jsme sluchatko. Mohou vubec samovolne restarty telefonu souviset s timto? Jeste bych treba chapal vadnou baterku. :roll:
U Mobilpohotovosti bych se snu nedivila. Minulý týden jsem tam manželovi pořizovala Lumii 640 a když jsem se ptala prodavačky, jestli má Lumie vlastně Glance screen, tak mi odpověděla, že tvrzené sklo má, když jsem jí popsala, co GS přibližně je, tak mi řekla, že to mají všechny Lumie s WP 8. Raději jsem se jí už na nic neptala :D
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Co to připojení k TV přes USB? Fakt to nejde, nebo je na to nějaký fígl?
mnm9
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv čer 25, 2015 10:17
Zařízení: 640lte

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od mnm9 »

asi to tu uz nekde bude i na netu sem zkousel hledat ale nikde sem reseni nenasel

jde urcitym aplikacim zakazat prenos dat po mobilni siti, tj nastavit jim jen wifi

modelova situace, firemni lumie, kde chci nechat prenos dat treba emailu i pri roamingu
ale kdyz vecer padnu do postele, tak si chci neco zahrat nebo projet web a to jen kdyz v blizkosti treba wifi na hotelu

nejde o me tj neptam se na 640lte ale o bratra kterej dostal firemni 535 (ajtaci sou tam lemplove a nechteji napsat firemni aplikaci pod androidem :D)

smiril sem se s tim ze selektivni nastaveni prace s datama windowsi nemaji, ale zkusim se tu jeste zeptat
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Mahtiel »

Napadají mne dvě možnosti v případě Win 10, vypnout datové připojení v nastavení nebo nastavit režim letadlo a spustit wifi
mnm9
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv čer 25, 2015 10:17
Zařízení: 640lte

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od mnm9 »

no to je vsecko nesystemovy
vypnout data pri kazdym projizdeni webu a kdyz jde z hotelu ven je zas zapinat. to asi ne
letadlo uz vubec ne, to se mi nikdo nedovola ne?

napadlo me ty aplikace nacpat do hraciho koutku, ale nikde sem nenasel jestli se da ten koutek separtne nastavit od aplikaci mimo nej takze asi taky nic
jsou tam win 8.1, na win10 se da aplikacim v koutku nastavit neco jinyho nez je nastaveni globalni? jen pokus:D
Burys14
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 01, 2015 15:23
Zařízení: Lumia 625

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Burys14 »

Zdravím,
chci se zeptat, jestli má někdo problémy s L640 Dual při hovorech?
Přítelkyně si koupila L640 Dual a zhruba jednou denně při vytáčení hovoru zůstane vytáčím na displeji a pomůže až reset. Problémy jsou i při příchozím hovoru, ale ne při každém. Zkoušel jsem hledat na zahraničních fórech a zdá se, že to není problém jen u 640, ale stává se to i u jiných telefonů s aktualizací Denim. Je to rozebíráno u na podpoře Microsoftu, ale ten samozřejmě nic neřeší, což mi po problémech s L535, kdy taky nic opravdu neřeší přijde už trochu podpásovka. Jinak z věcí, které jsem zkoušel: obě sim nové, jedna je Netbox(T-mobile) a druhá Vodafone, oba sloty, ručně nastavené APN i ručně nastavená síť a stále se problém nevyřešil. Pokud ale byla v telefonu jen jedna sim, samozřejmě problém nebyl.
Podle dalších zjištění nepomáhá asi ani HR, ani přehrání softwaru. Už vážně nevím, co zkusit. Pokud budu reklamovat, očekávám, že přehrajou software a problém se nevyřeší, akorát bude telefon minimálně 2 týdny pryč. Jsem momentálně celkem rozladěný, protože Prestigio, které měla přítelkyně předtím za 1800 Kč kupodivu fungovalo bez problému. Kvůli problémům s digitizérem jsme při výběru zamítli L535 Dual a připlatili za lepší a podle očekávání bezproblémovou L640 a ono se bohužel opět o bezproblémový telefon nejedná.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od relouth »

Smola,zly kus..to sa priste stava.

Zial pomoze len viacnasobne reklamacia..cize stvrroka bez telefonu a mozno tu nakoniec uznaju ako vadny kus a daju ti novy.
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Ale jo, ono se o bezproblémový telefon jedná. Jen jste měl holt pech a dostal vadný kousek. To se přihodí v jakémkoli sektoru. Jak už psal někdo výše - prostě reklamace. Když budou osvícení, tak vám to rovnou vymění za nový, když ne, tak si to kolečko zopáknete třikrát, jak praví zákon.
Každopádně nový kousek už pak bude šlapat jak má. (a pokud ne, a zase to bude vadný kus, tak bych se být vámi hooodně zamyslel nad tím, čímže jste asi nas*al Boha :) )
Uživatelský avatar
street-dog
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: pon úno 10, 2014 12:51
Zařízení: Lumia 640 LTE / Nokia 6.1

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od street-dog »

Ale pokud napíší, že se závada neprojevila, tak tam bude chodit hodně dlouho. Musí přeci závadu uznat, aby po 3 případně po 4 vrátili peníze ne ?
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Tak není nic jednoduššího, než danou závadu natočit na video a k reklamaci přiložit CD... Případně při mailové komunikaci se servisem pěkně do (viditelné) kopie uvést adresu prodejce i výrobce, nejlépe na nějaké vyšší marketingové šajby (dohledat se ty adresy dají). Z vlastní zkušenosti můžu říct, že pak to jede jako po másle.
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Narazil jsem teď na takový veselý problém: doma mám wifi pojmenovanou "Internet" (trapné, vím...). Jednou jsem se připojil, zadal heslo, a už se telefon připojuje automaticky. Pohoda. Jak jsem teď zjistil, v mojí hospodě mají wifi pojmenovanou úplně stejně (samozřejmě s jiným heslem :) ). Připojil jsem se tam, a ejhle - k domácí síti už se nechce připojit sám, ten jeden telefon zlobivý. Pomohlo pouze vymazání daného připojení, znovuvyhledání a znovupřipojení. Což ale samozřejmě vrací míč do hospody.
Na E-7 šlo sítě v telefonu pojmenovat po svém, čímž se tenhle kiks eliminoval. Tady se k tomu nějak nemohu dobrat. Jde to vůbec?
(a pro rejpaly: ano, časem si sosnu manuál k modemu a přejmenuju si tu síť, jenže prokrastinace je hrozná nemoc...)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů