Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
Odpovědět
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Jojo, když to miluješ, není co řešit. Nebo vlastně teda je, zjevně :)
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Mahtiel »

Pišto, zrovna v tvém případě jsem si myslela, že tě kdeco a kdekdo nedostane, ale vidím, že tvůj pohár trpělivosti už přetéká. Popravdě se nedivím ;)
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Slabší chvilka, no. Pardon :)
ampit
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv pro 01, 2011 19:46
Zařízení: Microsoft Lumia 640 LTE, Samsung i8000 Omnia II

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od ampit »

Ahoj, nevíte někdo jestli existuje nějaká aplikace pro automatickou změnu vyzváněcího profilu? Typicky na noc vypnout ráno zapnout.
Díky za info
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od SmetyCZ »

Nejde.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od relouth »

Myslite ze mi pomoze vymenit baterku za novu ? Uz ma takmer 2 roky a nabijam denne
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od pogo8303 »

Nevíme. Sorry, ale je to pár korun, teda €, zkus uvidíš.
Dusha
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned kvě 31, 2015 18:41
Zařízení: Acer A810, Microsoft Lumia 640

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Dusha »

Zdravím vás, poslední dva-tři týdny mě trápí vleklé problémy s mojí Lumii, paradoxně vše začalo poslední aktualizací. Už jsem tak zoufalý, že bych vás chtěl poprosit o radu.
Jedním z velkých problému je fotoaparát, ktery denně používám (hlavně v práci). Od poslední aktualizace je kvalita snímků příšerná - fotí jako 3mpx foťák (strašně zrnitě a neostře). V nastavení nelze nastavit kvalitu snímků (jen poměr stran, mřížku,...), jen rozlišení videa. To je však první problém aplikace Kamery, druhý problém je, že po vyfocení 5-10 fotek, se aplikace po vyfoceni fotografie zasekne a napíše Ukládá se, které ani po delší době nezmizí. Abych tuto aplikaci znovu zprovoznil, musím telefon restartovat a znovu můžu vyfotit 5-10 fotek. Vše začalo aktualizací, která u mě proběhla cca 10-15.2.. Do té doby kvalita i funkčnost byla bezproblémová. K focení používám appku Kamera.

Další problém, který mě trápí je, že mi nefunkguje navigace v aplikaci Mapy. Po zapnutí GPS a spuštění aplikace normálně vyhledá pozici a ta se v závislosti na pohybu přesunuje apod. Ale jakmile zadám řízenou navigaci (odkud, kam) , tak po načtení navigačních pokynů se pozice zasekne na místě a aplikace napíše Bez signalu GPS (nepomůže mít ani zapnutou WiFi, ani Mobilní data). V momentě kdy zruším navigaci a vratim se na klasickou mapu, která se zobrazí po spuštění aplikace, tak moji pozici opět najde a přesouvá se. Restart nepomáhá a zase do aktualizace vše fungovalo jak má.

Chtěl jsem appky přeinstalovat, bohužel jsou systémové a tak nelze je odinstalovat. Dále jsem chtěl udělat tovární nastavení, ale potřebuji zálohovat SMS, ktere jsou v mobilu a ne na SIMce. Bohužel mi jednotlivé zprávy nejdou ani označit - opět softwarová chyba kdy po označení zprávy mi appka spadne. Jiné aplikace jsem nezkoušel, neboť s těmito jsem byl spokojený a rád bych je zprovoznil, pokud ani teda po továrním nastavení nebudou fungovat, tak mi asi nic jiného nezbyde.

Chtěl bych se vás zeptat, zda máte taky takové problémy, eventuálně jak jste to řešili a zda existuje nějaká možnost downgradu systému na předchozí verzi, aniž bych nepřišel o SMSky ? V telefonu je Win 10, build 10.014393.693, číslo revize: 02177.00000.15184.36004 . Nevím zda je systém v tuhle chvíli aktuální, protože mi občas vyskočí okno, že je treba nainstalovat aktualizaci, ale je nutný restart telefonu, když to potvrdim tak žádná změna tam nenastala. Zvláštní mi je též to, že mobil není pripojen trvale k internetu, někdy i několik dní, tak nevím, kde by nějaké aktualizace stáhl. Appky Mapy a Kamera jsou aktuální. Dekuji za jakoukoli pomoc. :)
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od SmetyCZ »

Normální to není, tolik problémů už smrdí reklamací (pokud je telefon v záruce).

Zkusil bych přehrát přes WDRT, postahovat poslední update a HR. Pokud to potom nepůjde -> reklamace.

SMS zazálohovat na SD kartu, když to teď nejde.
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Záloha SMS na kartu je v Doplňcích - "contacts+message backup"
Dusha
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned kvě 31, 2015 18:41
Zařízení: Acer A810, Microsoft Lumia 640

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Dusha »

Znovu reklamovat bych ho už nechtěl, ale když mi nic jiného nezbyde :cry: . Telefon budu mít na konci dubna dva roky, takže ještě chvíli můžu bádat. Řekl bych, že je to jen softwarová záležitost, takže teoreticky po obnovení továrního nastavení by to mělo fungovat. Ale chci se zeptat zda když udělám WDRT, tak to je vlastně obnovení, či přehrání FW, takže bych měl o vše přijít (SMS), zda jsem to pochopil správně.

Dival jsem se na tu zálohu v kartě Doplňky a bohužel tam mám jen: Barevne profily, Bonusy, Dotykove ovladani, Ekvalizer, Síťové služby, Údaje o pohybu a v žádném jiném nastavení (zprávy, systém, apod.) žádná možnost zálohování SMS není. Táta, ktery nedávno dělal tovární nastavení na Win8.1, mi ale říkal že mu to nabídlo zda to chce zálohovat na OneDrive. Kolegové mi dnes i říkali, že ty dnešní SMSky se na SIM kartu ani nevejdou :tlem: Nějak to budu muset vykoumat :???:
morlum
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 24, 2014 12:16
Zařízení: Lumia 640 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od morlum »

Problémy s foťákem mám taky, vyfotíš pár fotek a aplikace se zasekne s nápisem "ukládá se", nepomůže nic kromě restartu, fotky na tom jsou kvalitou velmi bídně, navíc po několika fotkách se situace opakuje, takže fotoaparát je prakticky nepoužitelný. Poslední dobou mám dojem, že co nová aktualizace to nové problémy...
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Dusha: Tak si tu aplikaci na backup sms stáhni, je ve store.
Dusha
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned kvě 31, 2015 18:41
Zařízení: Acer A810, Microsoft Lumia 640

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Dusha »

Naprosto souhlasím, vždy se těším, že opraví bug, který udělala předchozí aktualizace a když výjde nová aktualizace, tak sice opraví bug, ale rozhodí úplně něco jiného. Kdyby aspoň ty opravné aktualizace vycházely častěji, ne co čtvrt roku. Zajímalo by mě, kdy opraví toto, protože v tuhle chvíli mám mobil vesměs na nic - hlavně v práci, tam používám navigaci, foťák a telefon. :cry:

Ok, diky, stahnu ;)
Ondra123
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 31, 2017 15:04
Zařízení: Lumia 640 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Ondra123 »

Ahoj, přišli jste na to jak se to dá opravit? Pomůže návrat do továrního nastavení? Mám úplně stejný problém s fotoaparátem... po pár fotkách se "sekne" a musím restartovat telefon. Kvalita fotek se snížila na 6Mpx a nejde zvýšit a fotky jsou k ničemu...
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od relouth »

6MPx je ok..kedze je to 16:9 vysek z 4:3 8Mpx
Ondra123
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 31, 2017 15:04
Zařízení: Lumia 640 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Ondra123 »

Aha, dobře to jsem nevěděl. Každopádně to nic nemění na tom že se appka po pár fotkách sekne a že se zhoršila kvalita fotek. Navíc rozměry se zničeho nic změnily na 1280x720 (původní bylo 3264x1840). A v nastavení nic co se tohodle týká změnit nejde.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od relouth »

mne v poslednej dobe obcas vyhaduje chybove hlasky...a je potom spomaleny
hotovyrado

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od hotovyrado »

Vzhledem k tomu, že jsem s primárním přístrojem přešel k jiné platformě jsem se s L640 vrátil ke WP8.1 GDR2. Konečně po roce mám zase svižnou Lumii s nepadajícím internetovým prohlížečem a krásným čtverečkovaným designem VŠEHO, co na displeji vidím... Peripetiím/agonii je konec :-)
petrikez
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 16, 2014 20:51
Zařízení: Lumia 820

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od petrikez »

Zdravím pánové. Máme v rodine Lumii 640 a chtěl jsem před cca 2 týdny přes poradce nainstalovat win10, ale žádné nebyly k dispozici. Ani přes vývojáře. Dnes se setkáme a chci se zeptat, jestli to už půjde. Vím, že byly s aplikací nějaké komplikace. Děkuji.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 hostů