Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
Odpovědět
hotovyrado

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od hotovyrado »

Taky si myslím že L640 je nejmíň problémový "osmičkový" přístroj s W10M... A už je doma... za ty prachy :-)
Uživatelský avatar
JiriTruhlar1
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte kvě 10, 2016 16:15
Zařízení: lumia 640 XL LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od JiriTruhlar1 »

KoumiCZ píše:Nicméně podle mnohých diskuzí je právě na L640 nejproblémovější běh Windows 10 Mobile ze všech oficiálně aktualizovaných modelů.
tse..na mé LUMII 640XL a build 10586.318 jede vše bez chybky,naprostá spokojenost,dokonce fachčí i radio,což tedy nechápu,pokud jej nikdo nemá v tomto buildu.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od SmetyCZ »

Je pryč až v Redstone.
hotovyrado

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od hotovyrado »

Clitorysnik píše: Z Aliexpressu jsem si objednal hliníkový kryt, který mi padl do oka hned... Pak jsem zjistil, že se trochu podobá iphonu. Barva zlatá.
http://www.aliexpress.com/item/For-Noki ... 59121.html
Máš ten kryt? A jedná se o kryt jako náhrada té stávající vaničky nebo jde ještě přes něj?
Vojta78
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: sob čer 04, 2016 7:06
Zařízení: Microsoft Lumia 640 XL LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Vojta78 »

Zdravím pánové, dámy,
v dubnu jsem si koupil MSLumii 640 XL LTE stále s win 8.1. Prozatím nijak netoužím po win 10. Co jsem se tu prozatím dočetl, není ještě zas tak úplně dořešený.
Prozatím využívám obě aplikace pro focecní, jak Lumii Camera (snadnější přístup k nastavení osvětlení, závěrky, macro...), tak i Microsoft cameru (sekvenční snímání).
Přehodil jsem internetový prohlížeč za google, ten užívám i na kompu a je super. Stáhnl jsem si jízdní řády, taky skvělá věc. Vytvořil jsem si společné dlaždice pro kancelář, hodbu, obrázky a internet. Též mě překvapila výdrž baterie. Se zapnutou úsporou jsem to dotáhl až na 5 dní a 4 hodiny, a to jsem se přes den zkoušel různé, tehdy pro mě ještě neznámé věci. Při předposledním nabití jsem úsporu zrušil a mobil vydržel 3 dny 15 hodin, a to jsem reagoval na zprávy z messengera, odpovídal na emaily, řešil komenty na fb.
Chci se zeptat na nějaké dobré apl, které se osvětčily a jsou všeobecně užívané.
Předen děkuji za rady.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od relouth »

To asi nemas zapnute mobilne data co ? Aplikacie ktore nepotrebuijes ani neinstaluj..len to zerie cas potom
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od KoumiCZ »

hotovyrado píše:
Clitorysnik píše: Z Aliexpressu jsem si objednal hliníkový kryt, který mi padl do oka hned... Pak jsem zjistil, že se trochu podobá iphonu. Barva zlatá.
http://www.aliexpress.com/item/For-Noki ... 59121.html
Máš ten kryt? A jedná se o kryt jako náhrada té stávající vaničky nebo jde ještě přes něj?
Podle obrázků z Feedbacku na Aliexpressu se nacvakává na původní kryt.
uploadfromtaptalk1465047451474.jpg
uploadfromtaptalk1465047451474.jpg (40.76 KiB) Zobrazeno 5191 x
uploadfromtaptalk1465047429012.jpg
uploadfromtaptalk1465047429012.jpg (36.98 KiB) Zobrazeno 5191 x
hotovyrado

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od hotovyrado »

hmm, tak to nic.....neví někdo o nějakém (i Mozo by se hodilo, ale na stránkách mají jen růžový) kovovém přímo na tělo? Díky
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Mahtiel »

Vojta78 píše:Zdravím pánové, dámy,
v dubnu jsem si koupil MSLumii 640 XL LTE stále s win 8.1. Prozatím nijak netoužím po win 10. Co jsem se tu prozatím dočetl, není ještě zas tak úplně dořešený.
Prozatím využívám obě aplikace pro focecní, jak Lumii Camera (snadnější přístup k nastavení osvětlení, závěrky, macro...), tak i Microsoft cameru (sekvenční snímání).
Přehodil jsem internetový prohlížeč za google, ten užívám i na kompu a je super. Stáhnl jsem si jízdní řády, taky skvělá věc. Vytvořil jsem si společné dlaždice pro kancelář, hodbu, obrázky a internet. Též mě překvapila výdrž baterie. Se zapnutou úsporou jsem to dotáhl až na 5 dní a 4 hodiny, a to jsem se přes den zkoušel různé, tehdy pro mě ještě neznámé věci. Při předposledním nabití jsem úsporu zrušil a mobil vydržel 3 dny 15 hodin, a to jsem reagoval na zprávy z messengera, odpovídal na emaily, řešil komenty na fb.
Chci se zeptat na nějaké dobré apl, které se osvětčily a jsou všeobecně užívané.
Předen děkuji za rady.
Na hudbu CorePlayer, na video CCPlayer, jako kalendář mám Chronos Calendar, na zabití času v busu Candy Crash Soda Saga, 8Zip na rozbalení zazipovaných souborů, na čtení Bookviser reader pemium, Win store deals a MyAppfree pro aplikace zdarma nebo se slevou, nevím, jaké máš jízdní řády, ale super jsou WM jízdní řády, Duolingo pro jazyky, Tubecast for Youtube, Relax melodies, (Realarm) - pokročilý budík, Ringtone maker, Shazam, Package tracker
Vojta78
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: sob čer 04, 2016 7:06
Zařízení: Microsoft Lumia 640 XL LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Vojta78 »

relouth píše:To asi nemas zapnute mobilne data co ? Aplikacie ktore nepotrebuijes ani neinstaluj..len to zerie cas potom
Mobilní data, no střídavě. Jelikož mám doma wifi, tak jsem data zapínal jen v práci. Tam je též wi-fi, ale blokovaná. Samozřejmě takovou výdrž baterie, neberu jako trvalou a samozřejmou. Rozhodně je Lumie pro mě spíš stále jen mobil. Počítače mám dva, stolní a notebook, takže co může počkat, počká.
Spíš mi jde o aplikace. Nějaké stránky jsem před ragistrací pročetl, ale rozhodně ne všechny.


Mahtieli díky moc, kouknu a vyzkouším.
hotovyrado

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od hotovyrado »

Kalendář: Simple Calendar + Week View
Navigace: Yandex maps + Aponia GPS
Počasí: Forecast
Mail klient: Mail.ru (pro všemožné mailservery)
Letenky: Яндекс авиабилеты
Offline Google maps: Gmaps+
Prohlížeč netu: UC Browser
Valutové kurzy: XE currency


Plus takové ty sociální sítě.. FB, ВКонтакте (VK.ru), Oдноклассники (OK.ru) atd....

Ale tohle je asi na jinou diskusi, než ke konkrétnímu typu mobilu...
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od KoumiCZ »

Zdravím, mohl by někdo z vás, jež máte v telefonu Windows 10 Mobile vyzkoušet navigaci MapFactor GPS Navigation z následujících důvodů uvedených v tomto tématu: http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?t=40007" onclick="window.open(this.href);return false;? Mockrát děkuji.
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Jak jsem si onehdá stěžoval, že není aplikace, co by uměla pořádně pracovat s .txt, .srt a pod. soubory, zejména aby jim uměla změnit kódování, tak už je, a funguje výborně: https://www.microsoft.com/cs-cz/store/a ... blggh6jzx9" onclick="window.open(this.href);return false;
jam_pce
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned kvě 08, 2016 5:42
Zařízení: Lumia 640

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od jam_pce »

Ahojte, potrebuju radu. Asi tri dny zpet jsem musel udelat HR. Nikdy predtim se to nestalo, ale ted chybel v nastaveni glance screen, ani po dvou dnech se v aktualizacich neukazal, tak sem ho podle navodu nainstalival rucne. Ted nevim kde, jestli wmmania nebo co. Stah sem apku a rucne nainstaloval. Probeh reset, nastavil sem si to a pohoda. Ted se GS ukazal v aktualizacich a pri instalaci vypise chybu. V menu bonusy mam ted nastaveni rychleho prehledu a dlouhou radku zacinajici nokiaglancescreen....a kupu znaku, a ani tohle ani nastaveni rychleho prehledu po kliknuti nic neotevre...da se to nejak odstranit? Krome HR...diky
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Mahtiel »

Na tvém místě bych se asi mrkla do úložiště do aplikací, seřadila bych si aplikace dle změny, odinstalovala bych poslední změnu týkající se glance screenu, pokud to bude možné a zkusila bych stáhnout tu aktualizaci, která ti trčí ve storu. Kdyby nebylo možné, nainstalovala bych aplikaci SyssApp Pusher, tam by mělo být možné stáhnout ručně glance screen...
jam_pce
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned kvě 08, 2016 5:42
Zařízení: Lumia 640

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od jam_pce »

Diky za tip. Kouknu na to, ale uprime nevim poradne kde :)
Kazdopadne jeste dotaz k apkam. Stalo se mi, ze jsem instaloval apku, dal sem ji krizkem zrusit, ze sem si to rozmyslel. Apku mam zatmavenou v seznamu, s poznamkou ze ceka na dokonceni, ve storu ve fronte ji nevidim a nevim jak to dat do pr...
Jinak k tomu Sysapp, to jsem prave zkousel jako prvni, ale po kliku na GS me to presmerovalo do storu, kde mi to psalo ze neni momentalne k dispozici a tlacitko na stahnuti je neaktivni. Proto jsem jel podle navodu kde byl odkaz na stazeni appky z onedrivu
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od KoumiCZ »

Tak to zašedlou appku doinstaluj a pak jí odinstaluj. A je to ;-)
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Tak mě dneska ráno vzbudil bilingvní budík :)
Pro jistotu jsem si to teď vyzkoušel znovu, a hele:
https://onedrive.live.com/redir?resid=A ... hoto%2cpng" onclick="window.open(this.href);return false;

Co to má být? :) :) :)
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od relouth »

Myslím že to bude insiderom.
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

No tak to nepochybně, ale jen tak z ničeho nic? Čekal bych to po nějaké aktualizaci, ale tohle vzniklo samo, ještě včera uměl česky komplet :)
Ale co už, dyť je to roztomilý :)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 54 hostů