Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
Odpovědět
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Wertigo »

Ještě mně napadlo,že mi nešlo custom zvonění u kontaktu,když jsem měl v seznamu spojené dva kontakty a upravil jen jeden z nich....
bery1970
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: stř úno 04, 2015 18:14
Zařízení: lumia 520,535 ex-nyní L640 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od bery1970 »

já bych se tu chvíli s wm10 pokusil maličko shrnout.
co jsem o nich před tím četl spíše v negativech tak jsem jim moc nevěřil, ale vrátit se k 8,1 se můžu vždy, tak jsem je nainstaloval a jsem spíš spokojen. rozhodně mi přijdou svižnější.
jsou ale maličkosti které nejsou příliš důležité, ale za čas obtěžují.
o té pitomé hlášce po restu jsem už psal, dále používám my nine - klepnu na kontakt a vyjede klávesnice s hláškou že si mám upravit kontakt atd, i když to udělám stále se to opakuje. když volám ze seznamu je vše ok.
v některých apl. nejde schovat navipanel. mám nový usb kabel, kterým propojuji telefon s noťasem v osmičkách fungoval ok v desítkách nenajde telefon ani nenabíjí. naštěstí jiné kabely fungují.
pak v některých případech prapodivné uspořádání písma třeba v menu edge, nebo teď si nevzpomenu v čem, ale máš třeba něco potvrdit nebo zrušit a ta nabídka je způli pod panelem, že vidíš jen vršek písma.
a zatím poslední věc, která je spíš k nepochopení než obtěžující je v notifikačním centru ikonka s půlměsícem.
normálně bych řekl, že je to něco jako režim spánku, ale mně se spustí prohlížeč edge. což je samozřejmě lepší než spustit teroristický útok poklepáním na půlměsíc.
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od iljusin66 »

S tím USB kabelem když se s tím taky setkal. Jestli ho na PC připojuješ do USB3 (modrá zásuvka), zkus to do USB2.
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

To už jsem tu myslím uváděl - spustí se prohlížeč a vyhledá výraz "{searchTerms}" :)
Mirek77
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: čtv úno 18, 2016 9:36
Zařízení: Microsoft Lumia 640 DS

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Mirek77 »

https://odstranitvirus.cz/searchterms/" onclick="window.open(this.href);return false; ☺
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

To jsem si uměl přečíst i sám. Otázka je, proč to vyhledává právě tenhle výraz :)
michalurban
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: čtv pro 13, 2012 10:53
Zařízení: Moto G 2013

Problemy s LTE - L640

Příspěvek od michalurban »

Takze mi prisel novy kus Lumie 640 LTE a chova se stejne, jako ten stary - tj. po startu funguje LTE, po nekolika minutach (nebo obratem po hovoru) LTE vypadne a telefon se pripoji maximalne na H+, nekdy zustane jen na Edge a prubezne vypadava signal uplne. Pritom tu je velmi silny pro 2G, 3G i 4G.

1. telefon: zkousel jsem celkem ctyri simky - tri od dvou operatoru (A, B, C) a posleze jsem si svou hlavni nechal vymenit a taky nesla (A2).
2. telefon: nechal jsem si vymenit i zalozni SIM B a zkousel tedy tri simky, (A2, B2, C).

Chovani stejne. Jedina SIM, ktera fungovala a jeste jen u prvniho telefonu byla SIMkarta C, ktera uz u druheho telefonu blbne taky. Fakt nechapu. Holt s L640LTE koncim a asi si objednam DS ... nebo nevim. :-(

Jedinna povzbudiva vec je, ze si zrejme muzu dovolit kupovat telefony po parech! :-D

So long, L640ers ...
bery1970
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: stř úno 04, 2015 18:14
Zařízení: lumia 520,535 ex-nyní L640 LTE

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od bery1970 »

iljusin66 píše:S tím USB kabelem když se s tím taky setkal. Jestli ho na PC připojuješ do USB3 (modrá zásuvka), zkus to do USB2.
to jsem zkoušel včera nešlo to ani ani. teď jsem to prubnul znova a v usb2 nee, v usb3 kupodivu dnes ano :tlem:
aspoň něco.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Problemy s LTE - L640

Příspěvek od SmetyCZ »

michalurban píše:Takze mi prisel novy kus Lumie 640 LTE a chova se stejne, jako ten stary - tj. po startu funguje LTE, po nekolika minutach (nebo obratem po hovoru) LTE vypadne a telefon se pripoji maximalne na H+, nekdy zustane jen na Edge a prubezne vypadava signal uplne. Pritom tu je velmi silny pro 2G, 3G i 4G.

1. telefon: zkousel jsem celkem ctyri simky - tri od dvou operatoru (A, B, C) a posleze jsem si svou hlavni nechal vymenit a taky nesla (A2).
2. telefon: nechal jsem si vymenit i zalozni SIM B a zkousel tedy tri simky, (A2, B2, C).

Chovani stejne. Jedina SIM, ktera fungovala a jeste jen u prvniho telefonu byla SIMkarta C, ktera uz u druheho telefonu blbne taky. Fakt nechapu. Holt s L640LTE koncim a asi si objednam DS ... nebo nevim. :-(

Jedinna povzbudiva vec je, ze si zrejme muzu dovolit kupovat telefony po parech! :-D

So long, L640ers ...
Hele a dělá ti to všude? Nebude problém na jednom místě / v okolí jedné BTS?
michalurban
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: čtv pro 13, 2012 10:53
Zařízení: Moto G 2013

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od michalurban »

Bohuzel ne - kombinace telefonů a SIMek, v kterych to blblo, se projevovaly u nas v Kotehulkach, celou cestu do Praglu a v Praglu taky. A naopak kdyz u prvniho telefonu fungovala ta SIMka "C" (fakt nechapu, z tolika SIMek jen jedna), tak se zas v tech samych mistech z LTE skoro nehnula, ac jsem volal co to slo ...
spawny78
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon led 12, 2015 21:35
Zařízení: Lumia 520, Lumia 640 DS

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od spawny78 »

Chtěl jsem se zepat, nemáte někdo problém s přehráváním hudby na pozadí u W10? Z ničehož nic mi to začalo blbnout. Nějakou dobu hurba hraje do sluchátek a pak najednou skončí. Odemknu znova spustím a pak se to opakuje znovu. Pak jsem zaznamel dnes problém, že telefon se chtěl sám zamknout a najednou na LCD začaly lítat pruhy. Zamkl jsem tlačítkem, pak odemkl a v pohodě. :roll: Mrkvosoft se zase vyznamenal s W10
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od ijon »

spawny78 píše:Chtěl jsem se zepat, nemáte někdo problém s přehráváním hudby na pozadí u W10?
Jo, to je klasika, sice jsem na tady na fóru s tímto problémem u 950 jediný, ale na to kašlu. Pravda ale je, že Groove funguje víceméně dobře, jenže ho opravdu nesnáším. Na 950 funguje dobře až úplně poslední insider Redstone. Máš problémy i s Groove?
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od relouth »

aky mas problem s hudbou na pozadi ?
bery1970
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: stř úno 04, 2015 18:14
Zařízení: lumia 520,535 ex-nyní L640 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od bery1970 »

zkoušel jsem a můžu potvrdit bohužel. groove sice hraje na pozadí normálně, ale je pro mně nepoužitelný jelikož nedokáže zobrazit moje složky. já používám folder play a ten na pozadí nedokáže přepnout na další song, ve svém prostředí hraje normálně.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od relouth »

Uz som to tu spomínal. Jediný folder prehrávač co funguje na pozadí je Musicman
michalurban
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: čtv pro 13, 2012 10:53
Zařízení: Moto G 2013

Problemy s LTE - L640

Příspěvek od michalurban »

SmetyCZ píše:
michalurban píše:Takze mi prisel novy kus Lumie 640 LTE a chova se stejne, jako ten stary - tj. po startu funguje LTE, po nekolika minutach (nebo obratem po hovoru) LTE vypadne a telefon se pripoji maximalne na H+, nekdy zustane jen na Edge a prubezne vypadava signal uplne. Pritom tu je velmi silny pro 2G, 3G i 4G.

1. telefon: zkousel jsem celkem ctyri simky - tri od dvou operatoru (A, B, C) a posleze jsem si svou hlavni nechal vymenit a taky nesla (A2).
2. telefon: nechal jsem si vymenit i zalozni SIM B a zkousel tedy tri simky, (A2, B2, C).

Chovani stejne. Jedina SIM, ktera fungovala a jeste jen u prvniho telefonu byla SIMkarta C, ktera uz u druheho telefonu blbne taky. Fakt nechapu. Holt s L640LTE koncim a asi si objednam DS ... nebo nevim. :-(

Jedinna povzbudiva vec je, ze si zrejme muzu dovolit kupovat telefony po parech! :-D

So long, L640ers ...
Hele a dělá ti to všude? Nebude problém na jednom místě / v okolí jedné BTS?
LTE-bordel: Tak jsem zkousel dve svoje SIMky v kamosove LTE-Androidu a ani se to neprihlasilo - Uz me to sr* ... Chtelo by to zakazat LTE. 640kb a GPRS staci kazdemu ...
bery1970
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: stř úno 04, 2015 18:14
Zařízení: lumia 520,535 ex-nyní L640 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od bery1970 »

tak s tím přehráváním hudby jsem přišel na to, že hlavní problém je zhasnutí displaye.
musicman a groove fungují regulerně, moliplayer také pokud se display vypne tlačítkem ne poklepem.
to ovšem nejsou apky s pohodlnými složkami.
aplikace které umí zobrazit složky, na pozadí normálně jedou, ale kamenem úrazu je vypnutí displaye a to jak tlačítkem,poklepem nebo časově. pak se stane to, že následující skladba se už nespustí.
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od ijon »

Ono to nejspíš nebude při zhasnutí displeje, ale někdy chvíli potom, kdy W10M nějak umrtvují procesy na pozadí. Ten folder player musí spolupracovat s interním windows playerem (taková ta základní navigace a ovládání hlasitosti) a tam bude někde zakopaný pes. Když se přehrávání zasekne, musím vyndat a zandat sluchátka, aby se interní player odblokoval, jinak můžu ťukat na "play" jak chci.
Jak ale říkám, v posledním redstone to už konečně funguje, takže této verzi odpouštím nějaké drobné problémky a rád jí používám. Snad to Microsoft v dalších buildech zase nepohnojí.
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Wertigo »

Ale pohnojí :D
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od relouth »

Musicman vie zložky,staci si to tam prepnut
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 67 hostů