Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
Odpovědět
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od ManT »

Mě lumia camera nechodí, viz. minulý příspěvek se screen hlášky, při pokusu o spuštěni.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Mahtiel »

Nevím jak na WP 8.1,ale na L 535 na mobilních desítkách se ProShot dlouze načítá a poměrně často padá. Zkusím na L 640, třeba to bude lepší
Uživatelský avatar
yrsej
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 112
Registrován: sob úno 06, 2016 12:23
Zařízení: nokia 830

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od yrsej »

mam moznost kupit lumiu 640 xl pouzitu s rocnou zarukou za 139 € telefon nema ziadne skrabance ani nebol spadnuty nic super stav, moju 640 ds by som predal aj s puzdrami a tvrdenym sklom okolo 110€, co myslite spravit vymenu? bojim sa trochu tej velkosti 5,7 palca.. ako sa to bude nosit v prednom vrecku nohavic..
Clitorysnik
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: stř kvě 13, 2015 16:14
Zařízení: Lumia 640 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Clitorysnik »

Mam dlouhodobější zájem o L 640, ale náhodou jsem se dal do debaty se známým a ten doslova řekl "Lumii nebrat" a začal vyjmenovávat, jak stačí malý oděr a displej praskne, jak stačí kapka vody a nejde reproduktor, jak se samovolně vymazávají kontakty... Trochu jsem k jeho vyjádření skeptický, jelikož si toto forum čtu docela často a zas takový kiksy jsem tu neviděl. A zrovna mám před nákupem 640. Tak co, koupit, nebo nekoupit? O poruchovosti Lumií jsem po zadání do Googlu moc nenašel. Jsou Lumie šunty obecně a nebo závisí kus od kusu?
BigHlava
varování
varování
Příspěvky: 65
Registrován: pát bře 08, 2013 9:45
Zařízení: Nokia Lumia 920

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od BigHlava »

Lumia 640 je dle mého povedený telefon.

Sent from mTalk
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Sinpa »

Známej jednoduše kecá... Náchylnost na poškrábání stejná jako u jiných telefonu (třeba Lumia 920 byla naopak daleko mene náchylná na škrábance, jak konkurence), odolnost proti vodě, též stejna, kontakty jsou uložené na tvém MS účtu... Proste kecá :)
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od ManT »

L640 mohu jako ostatní,jen doporučit, je to velmi povedeny telefon, za příjemnou cenu.
Cobse tyka poruchovosti je to nějaký kec, nikde jsem nenašel zmínku o závažných problémech a poruchovost bude v řádu procent stejně tak jako u ostatních značek.
608/609
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv črc 30, 2015 17:27
Zařízení: iPhone 5s/Lumia 640 XL

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od 608/609 »

Už keď sme pri tom škrabaní, vedel by mi niekto poradiť čo s poškriabaným sklíčkom na foťáku XL verzie? Je to sklíčko súčasťou modulu fotoaparátu alebo stredového rámu? Z videí na YT to neviem vydedukovať. Pripadne ak sa s tým niekto stretol, aká je cca cena takéto úkonu? Dik
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Sinpa »

Sklíčko je součástí telefonu, né krytu.
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Klitoris: Tomu tvému známému se asi pěkně práší od huby. Kdybys viděl, jak se k L 640 chovám... A furt je jak nová.
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od ManT »

Sinpa píše:Sklíčko je součástí telefonu, né krytu.
Vidím to stejně a mám podezření že je i součástí fotomodulu, takže samostatně asi vyměnit nepůjde.

Fotomodul se dá koupit třeba zde, nicméně to z fotky nejde poznat, jestli je na něm to sklíčko: http://www.atcmobile.cz/modul-kamery-13 ... 67/p20240/" onclick="window.open(this.href);return false;
Clitorysnik
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: stř kvě 13, 2015 16:14
Zařízení: Lumia 640 LTE

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Clitorysnik »

Dobře budu vám věřit a v novém týdnu napíšu, jak jsem s telefonem spokojený. Bude to má první zkušenost s Windows Phone a jsem velmi zvědavý na to, jak si systém a vůbec chytrý telefon osvojím. Teď mám Nokia Asha 202, dotyková obrazovka s mechanickou klávesnicí. Je to dobrý telefon, společník na mobilní internet, volání, ale na pokročilejší funkce, jako například mapy, navigace, přehrávání jiných formátů prostě není stavěný.

Jen mám ještě dvě otázky. Jde o ten dárek ve formě Office 2016 + 1 TB OneDrive na jeden rok zdarma. Když nahraju půl tera na cloud, co se s daty stane, když uběhne jeden rok a já neprodloužím předplatné? Vymažou se data, nebo zůstanou, jen už nepůjde nahrávat další?
Zkoušel někdo Windows Phone emulator na PC? Já tedy ano, ale nápad, že bych tak mohl získat onen dárek, mě napadl pozdě. :D

Jak je to s Windows 10 Mobile? Už vyšel, nebo neumím správně hledat? Plánuji si tam desítky nahrát, ale asi bude lepší, když si nejdříve projdu stávající verzi, abych pochopil logiku tohoto systému.

V nynějším telefonu můžu jednoduše otevřít paměťovou kartu a pracovat se soubory. Je ve WP nějaký správce souborů?
Trochu se obávám toho přechodu, ačkoliv starý mobil nevyhodím, budu ho stále používat.
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od ManT »

S telefonem budeš spokojen, tomu věř, pokud se k telefonům chováš slušně, nebude zapotřebí ani folie na displej, CGG3 je v pohodě, mám 640DS necelý měsíc a ani škrábanec, navíc má oleofobní vrstvu si myslím, takže se tolik nepatlá a případné šmouhy jdou snáz otřít.
W10mobile zatím finální verze nevyšla, získáš ji skrze insider, stáhneš aplikaci Windows Insider, zaregistruješ se, nebo stačí jen propojit se stávajícím MS učtem a pak už to je jednoduché, poslední build 107 je v pohodě, rychlý stabilní a bezproblémový.
608/609
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv črc 30, 2015 17:27
Zařízení: iPhone 5s/Lumia 640 XL

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od 608/609 »

Sinpa píše:Sklíčko je součástí telefonu, né krytu.
https://www.youtube.com/watch?v=RoZ-twsOGUg" onclick="window.open(this.href);return false; podľa tohto videa nedokážem posúdiť, dosť možne vyzerá byť aj na tom stredovom ráme, video cca 3:40. Že nie je súčasťou krytu mi je jasné
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od ManT »

Myslím že fotomodul bude optika, elektronika,sklíčko a flex v jednom dílu, prostě jen přecvaknout a hotovo, samostatně sklíčko spíš ne.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od Sinpa »

Obrázek Obrázek

Podle videa, je to první sklíčko součástí středního dílu
http://rounded.com/microsoft-lumia-640- ... html?sl=ru" onclick="window.open(this.href);return false;

https://stellatech.com/microsoft-lumia- ... 19127.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od ManT »

Ohledne známého problemu s samovybíjením u w10m a tyka se to většiny lumii, stale jsem neprisel na to proc se to děje.
U WP8.1 zmizely pres noc tak dve procenta, u W10m klidne deset.
Ted jsem třeba telefon sundal umz nabíječky, vypnul vse co šlo wifi,polohu atd, pozavíral aplikace na pozadí, sel se vykoupat a za necelých dvacet minut bylo z 100% rázem 99% doufám ze s tímhle MS co nejdriv něco provede, třeba pomůže nový FW, protože jsem si na desítky zvyknul, oblíbil si je a na osmičky se vracet nechci.

Koukal jsem v nastavení sporic baterie na využití ale nic neobvyklého tam neni
BigHlava
varování
varování
Příspěvky: 65
Registrován: pát bře 08, 2013 9:45
Zařízení: Nokia Lumia 920

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od BigHlava »

ManT píše:Ohledne známého problemu s samovybíjením u w10m a tyka se to většiny lumii, stale jsem neprisel na to proc se to děje.
U WP8.1 zmizely pres noc tak dve procenta, u W10m klidne deset.
Ted jsem třeba telefon sundal umz nabíječky, vypnul vse co šlo wifi,polohu atd, pozavíral aplikace na pozadí, sel se vykoupat a za necelých dvacet minut bylo z 100% rázem 99% doufám ze s tímhle MS co nejdriv něco provede, třeba pomůže nový FW, protože jsem si na desítky zvyknul, oblíbil si je a na osmičky se vracet nechci.
U L950 to byl zaseknuty bluetooth, ale poslední FW to vyřešil...
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od ManT »

No taky doufám ze to vyřeší nová verze FW a system si tak s HW lip sednul.
Jako ze mi pri pouzivani mizí procenta pred očima na to bsem su zvykl a třeba u droidu to nebylo jinak, ale tohle me štve.
BigHlava
varování
varování
Příspěvky: 65
Registrován: pát bře 08, 2013 9:45
Zařízení: Nokia Lumia 920

Re: Microsoft Lumia 640 / 640 XL

Příspěvek od BigHlava »

Teď mi přes noc zmizí max kolem 5%...
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů